Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lemon-Cola

K9N SLI-2F

Dołączona grafika

 

 

 

 

Opis na stronie producenta

 

K9N SLI Platinum

Dołączona grafika

 

 

 

 

Opis na stronie producenta

 

K9N Platinum

Dołączona grafika

 

 

 

 

Opis na stronie producenta

Testy:

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=6&id=1923

 

K9N Ultra-2F

Dołączona grafika

 

 

 

 

Opis na stronie producenta

 

K9N Neo-F

Dołączona grafika

 

 

 

 

Opis na stronie producenta

Edytowane przez Lemon-Cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

K9N Ultra-2F ile za tą bedą wołać i jak ze zmianą vcore, vdimm, i HT?

ceny to...

 

ok. 310 zl za MSI K9N Neo-F

ok. 520 zl za MSI K9N Platinum

ok. 590 zl za MSI K9N SLI Platinum

 

reszta narazie jest niedostepna w pl

 

po kij ten temat i co on wnosi ?

zadaj to samo pytanie w kazdym temacie z tej serii;)

 

Nowosci AM2 jest zasmiecony. W tematach o konkretnych plytach szybciej mozna cos cennego znalezc.

no wlasnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś info na temat k9n platinum na nv570 ?? Bo za tyczień zmieniam platformę i nie wiem czy brać s939 czy AM2 ?? Głównie interesuje mnie możliwości O/C ; ma ktoś jakieś linki ??

 

Macie jakieś info na temat k9n platinum na nv570 ?? Bo za tyczień zmieniam platformę i nie wiem czy brać s939 czy AM2 ?? Głównie interesuje mnie możliwości O/C ; ma ktoś jakieś linki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

Macie jakieś info na temat k9n platinum na nv570 ?? Bo za tyczień zmieniam platformę i nie wiem czy brać s939 czy AM2 ?? Głównie interesuje mnie możliwości O/C ; ma ktoś jakieś linki ??

 

Macie jakieś info na temat k9n platinum na nv570 ?? Bo za tyczień zmieniam platformę i nie wiem czy brać s939 czy AM2 ?? Głównie interesuje mnie możliwości O/C ; ma ktoś jakieś linki ??

Wystarczylo napisac 1x...

 

Test: MSI K9N Platinum (nForce 570 Ultra)

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=6&id=1923

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś, czy istnieje możliwość, że powstanie zmodyfikowany bios ze zmianą napięć, czy jest to fizycznie niemożliwe?

Modowanych biosów szukaj tutaj:

http://www.msi-forum.de/

http://www.msi-forum.de/board.php?boardid=52

 

Czasem tam zaglądam szukając czegoś nowego dla mojej K8N

 

--------

 

A oto i modowany bios dla K9N Platinum/SLI Platinum: http://www.msi-forum.de/board.php?boardid=52

 

--------

 

Kolejne modowane biosy:

 

http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=24617

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś, czy istnieje możliwość, że powstanie zmodyfikowany bios ze zmianą napięć, czy jest to fizycznie niemożliwe?

Według tego testu regulacja VCore istnieje:

http://www.digit-life.com/articles2/mainbo...a-nf570sli.html (CPU core voltage control +0.05—0.35V at 0.05V steps; Memory voltage control 1.80—2.45 V at 0.05V steps )

 

Inne testy:

http://www.pcpro.co.uk/reviews/88777/socke...i-platinum.html

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie głównie skierowane do posiadaczy tej płyty mianowicie moja ciotka ostatnio nabyła komputer z ta płyta główna i w czasie uruchamiania komputera sa 3 dziwne pikniecia i nie wiem czy ta płyta po prostu tak ma czy cos jest nie tak dodam ze wszystko jak narazie chodzi ok,winda smiga i wogule.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie głównie skierowane do posiadaczy tej płyty mianowicie moja ciotka ostatnio nabyła komputer z ta płyta główna i w czasie uruchamiania komputera sa 3 dziwne pikniecia i nie wiem czy ta płyta po prostu tak ma czy cos jest nie tak dodam ze wszystko jak narazie chodzi ok,winda smiga i wogule.Pozdrawiam

Witam!

 

Składam kompa znajomym, którzy mieli raczej mocno ograniczone środki, więc aby pozwolić im w przyszłości łatwo coś pojedynczego wymienić (procek, pamięć, karta garficzna) to zdecydowałem się na MSI K9N Neo-F. Wiem, że AM2 niewiele wnosi, ale tym znajomym komp ma starczyć na kolejne kilka lat bez większyć zmian sprzętu, więc po prostu to chyba najlepsze rozwiązanie. A poza tym płyta ma rozsądny układ podzespołów na płycie.... z wyjątkiem 24pinowego złączaa ATX oraz dyskietkowego. A przy okazji jest jedną z najtańszych płyt.

 

Kilka moich uwag:

 

1. Wgrałem BIOS 1.3 i można już zmieniać w ustawieniach pamięci 2T (które w poprzednich BIOSach było domyślne bez możliwości zmiany) na 1T. Problem w tym, że system jest wtedy zupełnie niestabilny i wcale nie jest szybciej.

 

2. Czipset płyty (nForce 550) grzeje się BARDZO. Dowiedziałem się o tym jeszcze przed złożeniem kompa, więc kombinowałem jak tu zmienić jego chłodzenie, które ma znacznie większą powierzchnię niż klasyczny czipsetowy radiator. Sądziłem, że trzeba będzie łączyć jakoś dwa ze sobą czy cuś. Na szczęście MSI całkiem rozsądnie sprawę przemyślało, albowiem wystarczy zdjąć ten aluminiowy długi radiator i oczom ukazuje się klasyczny czipset umieszczony de facto tylko pod "północną" częścią radiatora ("południowa" część wisi nad laminatem). Dodatkowo są otwory na kołki do radiatora o klasycznych wymiarach - tj. 60mm rozstaw. A zatem są 2 dla tego dużego fabrycznego i 2 fabrycznie nieobsadzone, a służące entuzjastom do zmiany chłodzenia.

To się przydaje, gdyż jak wspomniałem czipset się grzeje bardzo mocno. Zamontowałem na nim więc miedzianego Pentagrama, który powierzchnię oddawania ciepła ma solidną (choć to ofkors nie Thermalright). Niestety jest rozbudowany na boki i karta graficzna (X1800GTO) nie chciała wejść. Zatem musiałem zgnieść 3/4 listków z jednej strony radiatora kombinerkami tak by zajmowały połowę dotychczasowego miejsca, kilka musiałem niestety urwać, a kilka odgiąłem jeszcze w dół jak się dało. Druga strona mogła pozostać nie tknięta. Niestety temperatura i tak była bardzo wysoka i można się było poparzyć dosłownie. Przezornie wiec wcześniej kupiłem 40mm wiatraczek (kulkowy PrimeCooler) i go teraz zamontowałem na nim.

I tak naprawdę dopiero teraz ten czipset jest w odpowiedniej temperaturze - ok.39-40stopni wedle BIOSu. <_<

 

A teraz wyobraźcie sobie fabryczny radiator, który choć dwa razy szerszy to nadal bardzo płaściutki i o niewielkiej powierzchni oddawania ciepła. Niestety gdyby nie to, że ATI nie ma jeszcze tak taniego czipsetu na rozmiarze płyt ATX bez zintegrowanej grafiki, to bym się nie wahał. A tak musiałem kupić niestety płytę z czipsetem nVidii, który jak to zwykle z nimi bywa, zajmuje się przede wszystkim grzaniem obudowy. :mur:

Zastanawiam się ile ta płyta pochodzi na takim fabrycznym radiatorze, bo grzanie się układu tak niemiłosierne chyba znacząco obniża jej żywotność.

+ dla MSI za zastosowanie w radiatorze jakieś metalowej taśmy jako elementu termoprzewodzącego - czipset nie jest wysmarowany żadnym tanim silikonem.

 

Przyznam, że jestem ubawiony myślą o tym, że jest to przecież najchłodniejszy z czipsetów nVidii serii 5. Że nie wspomnę o tym, że nForce 590 SLI w płytach MSI też jest chłodzony takim samym radiatorem.

 

3. Instrukcja wyprowadza z błędu w jaki wprowadza kolorystyka banków pamięci. Aby pracowały w dualu kostki muszą być w jednym pomarańczowym i jednym zielonym, a nie w dwóch o tym samym kolorze. DIMMy są ustawione 1-2-3-4, a nie 1-3-2-4.

 

4. BIOS jest wyposażony w fajne ustrojstwo do kontrolowania obrotów wentylatora CPU. Bardzo żałuję, że tylko jego, choć można jeszcze podłączyć system fan i NB fan do płyty. Dla CPU fan są trzy opcje regulacji do ustawienia:

- maksymalne obroty (wyłączenie regulacji)

- utrzymywanie stałej temperatury (wiatrak się kręci tak by utrzymać powiedzmy 40 stopni)

- zmiana w zależności od obciążenia (tak jak np. w ATI Tool), tzn. gdy procesor osiągnie daną temperaturę to wiatrak zwiększa obroty do ustawionej wartości. Wartości fabryczne są bardzo rozsądnę - AC Apline 64 chodzi na pulpicie i w internecie na 1000 obrotów - nie słychać go wcale.

 

5. U mnie nie ma żadnych piknięć po uruchomieniu - wszystko cacy.

 

6. Podkręciłem na tej płycie bez żadnych problemów kartę graficzną Power Color X1800GTO z 500/500 (GPU/mem) do 550/580. I przyznam przy okazji, że referencyjne chłodzenie tej karty grzeje się też całkiem mocno, a że karta jest tuż obok czipsetu i jest jeszcze wielka to dzieli obudowę na pół - wentylacja obudowy przy tym czipsecie jest niezbędna.

 

7. Podkręcanie procka (w BIOSie brak ustawień napięć dla procesora) mam jeszcze przed sobą.

 

I to chyba tyle na początek. Jakby mi się coś przypomniało to napiszę.

 

Poniżej kilka fotek z telefonu komputera z Neo-F, jeśli kogoś zainteresują:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się przyjacielu :) radiatory na najdroższej i najtanszej msi, mimo ze są do siebie podobne to róznią się. czym? zauważyłes pewnie ze pod radiatorem jest miedziana płytka. a drozszych modelach zajmuje ona całą powierzchnię stopy radiatora przez co ciepło lepiej się rozprzestrzenia po radiatorku. co do zmiany chłodzenia na chipsecie... nie ma to sensu ;) stockowy radiatorek w zupełnosci wystarczał :)

 

a jezeli ciekawi was co robię o tej godzinie przy kompie - cóż - konczę testy ostatniej płyty msi ;)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany chłodzenia na chipsecie... nie ma to sensu ;) stockowy radiatorek w zupełnosci wystarczał :)

Na jak długo? :rolleyes:

 

Przypominam, że ta płyta ma służyć 4-5 lat i się w międzyczasie nie zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no radiator sie przecież nie zużyje...

 

hah. chyba wiem na czym polega problem z podkrecaniem na płytach msi. zauważyłem pewną rzecz - jezeli zwiekszamy HTT powyzej 272 mhz to CR ustawia się na auto (niestety na 1T) przez co płyta nie chce wystartowac :/ nie wiem czy ten problem jest identyczny u k9n platinum ale u k9a platinum on występuje. wg mnie płyta całkiem dobra tylko ma fatalny BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no radiator sie przecież nie zużyje...

 

hah. chyba wiem na czym polega problem z podkrecaniem na płytach msi. zauważyłem pewną rzecz - jezeli zwiekszamy HTT powyzej 272 mhz to CR ustawia się na auto (niestety na 1T) przez co płyta nie chce wystartowac :/ nie wiem czy ten problem jest identyczny u k9n platinum ale u k9a platinum on występuje. wg mnie płyta całkiem dobra tylko ma fatalny BIOS

Po ostatnich zabawach z Asusem M2N-E (selekcjonowanie cpu) który mial problemy po OC, nie wstawal po restarcie) nalezalo wylączyc sprzet i wlączyc jeszcze raz postanowilem sprawdzic czegos innego, chcialem dzis wyselekcjonowac kilka kostek Goodram Pro 800MHz na MSI K9N Ultra-2F no i musze przyznac ze plyta jak narazie kiepska, byc moze to wina biosu jak narazie jest tylko jeden bios do tego modelu na stronie MSI.

Za nic nie moglem osiagnac wyzszego HTT jak 224, od 218 pojawialy sie problemy z resetami (nie wstawal po nich). Procesor na jakim to sprawdzalem to 3500 który na Asusie fikal na 2.9Ghz 1.32v.

W biosie brakwoalo mi mnoznika HT oraz napiecia dla chipsetu.

Jezeli chodzi o Vdimm to mozemu ustawic maxymalnie 2.45v, vcore maxymalne jakie ustawilem realne pokazywane w biosie to 1.66 czyli do OC w normalnych warunkach, WC, WFC a moze nawet FC powinno wystarczyc.

 

niestety jutro wezme spowrotem w lapki asusa bo na msi maxymalnie na pamieciach uzyskalem 814MHz przy timingach 4-4-4-15 wiecej nie pozwalala mi magistrala HTT, na dzien dzisiejszy moge odradzic zakup tej plyty, lepszym i tanszym wyborem bedzie Asus M2N-E.

Radiator na mostku MSI strasznie sie grzal, wystarczylo przytrzymac 1 sekunde palec na nim i juz zostawaly slady na palcu w postaci poparzen a to tylko HTT 220, byc moze tak slabe wyniki w OC sa spowodowane przegrzewajacym sie mostkiem ? NIechcialo mi sie juz tego sprawdzac, jutro sprawdze na ASUSIE :)

 

Wie ktos czy takie funkcje jak mnoznik HTT oraz napiecie pojawia sie w wersji Platinium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem "szczesliwym" posiadaczem MSI K9 Platinium :?

I co, mam z nia same klopoty... sprzet mial byc dla mojego syna ale myslalem o tym aby cos z niego wydusic....

Dlugo sie zastanawialem co kupic i wybor padl na MSI - szkoda ze wczesniej tu nie zagladalem :mur: pewnie wziolbym Asusa

Sprzecik jaki zakupilem to atlon 3500 , geil 2x512 667 i gto 1800 , zasilacz seasonic 350W aktive FPC... chcialem cos wycisnac z tego sprzetu, wydawalo mi sie to calkiem proste, do czasu jak sie nie zaczalem nim bawic...

Zaznacze tylko, ze swoja edukacje z stacjonarnymi kompami skonczylem na P1 120MHz, pozniej byly tylko laptopy...

Dobra to tyle tytulem wstepu, wracam do plyty:

1. Wykrecilem na niej tylko HTT=270 MHz, powyzej tej FSB komp nie wstaje ( co potwierdza teze Milansa) - max w biosie 400

2. Moje pamieci w porywach wiatru szly na ok 800 przy 4-4-4-15 cos kolo tego przy napieciu 2,2V max 2,4 w biosie

3. Procek poszedl 11x270 niestety nie ma mozliwosci zmiany mnoznika - niby jest ale nie dziala!!! nap. 1,4V

 

Takie ustawienia nestety nie byly stabilne i zastanawiam sie czy cos nie jest uwalaone... przy instalacji systemu pojawialy sie blu scriny jak sie juz system zainstalowal - to w testach sie wieszl 3dmak05, w mem tescie mam bledy - porwot do ustawien auto - procek 11x200, pamieci 5-5-5-15 i dalej bledy i zwiechy.

Potrzebuje waszego wsparcia - macie wiecej doswiadczenia i mam nadzieje ze mnie wspomozecie - gdzie szukac bledu?

Pamieci? dzisiaj potestuje je osobno kazda z nich przelece mem testem i zobaczymy co bedzie...

Moze mobo? zrobilem juz upgreade biosu do ver. 1.2 - myslalem, ze pojawia sie jakies nowe mozliwosci . tzn odblokuja HT ale nic takiego sie nie zmienilo.

Procek ma zasilanie boxowe (temp w stresie do 55st) ale juz jedzie freazer 64 pro z zestawem past

Moze zwiechy robi grafa - wymienilem chlodzenie na acelero ale bede je jesze poprawial - przesmaruje raz jeszcze temp w stresie 60st

 

Jak sie juz uda mi wszystko doprowadzic do porzadku to moze zafunduje mobo jakis alternatywny bios ze strony zachodnich sasiadow :razz: ale narazie raz jeszcze prosze o jakies wskazowki :D

Edytowane przez TOT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem "szczesliwym" posiadaczem MSI K9 Platinium :?

I co, mam z nia same klopoty... sprzet mial byc dla mojego syna ale myslalem o tym aby cos z niego wydusic....

Dlugo sie zastanawialem co kupic i wybor padl na MSI - szkoda ze wczesniej tu nie zagladalem :mur: pewnie wziolbym Asusa

Sprzecik jaki zakupilem to atlon 3500 , geil 2x512 667 i gto 1800 , zasilacz seasonic 350W aktive FPC... chcialem cos wycisnac z tego sprzetu, wydawalo mi sie to calkiem proste, do czasu jak sie nie zaczalem nim bawic...

Zaznacze tylko, ze swoja edukacje z stacjonarnymi kompami skonczylem na P1 120MHz, pozniej byly tylko laptopy...

Dobra to tyle tytulem wstepu, wracam do plyty:

1. Wykrecilem na niej tylko HTT=270 MHz, powyzej tej FSB komp nie wstaje ( co potwierdza teze Milansa) - max w biosie 400

2. Moje pamieci w porywach wiatru szly na ok 800 przy 4-4-4-15 cos kolo tego przy napieciu 2,2V max 2,4 w biosie

3. Procek poszedl 11x270 niestety nie ma mozliwosci zmiany mnoznika - niby jest ale nie dziala!!! nap. 1,4V

 

Takie ustawienia nestety nie byly stabilne i zastanawiam sie czy cos nie jest uwalaone... przy instalacji systemu pojawialy sie blu scriny jak sie juz system zainstalowal - to w testach sie wieszl 3dmak05, w mem tescie mam bledy - porwot do ustawien auto - procek 11x200, pamieci 5-5-5-15 i dalej bledy i zwiechy.

Potrzebuje waszego wsparcia - macie wiecej doswiadczenia i mam nadzieje ze mnie wspomozecie - gdzie szukac bledu?

Pamieci? dzisiaj potestuje je osobno kazda z nich przelece mem testem i zobaczymy co bedzie...

Moze mobo? zrobilem juz upgreade biosu do ver. 1.2 - myslalem, ze pojawia sie jakies nowe mozliwosci . tzn odblokuja HT ale nic takiego sie nie zmienilo.

Procek ma zasilanie boxowe (temp w stresie do 55st) ale juz jedzie freazer 64 pro z zestawem past

Moze zwiechy robi grafa - wymienilem chlodzenie na acelero ale bede je jesze poprawial - przesmaruje raz jeszcze temp w stresie 60st

 

Jak sie juz uda mi wszystko doprowadzic do porzadku to moze zafunduje mobo jakis alternatywny bios ze strony zachodnich sasiadow :razz: ale narazie raz jeszcze prosze o jakies wskazowki :D

 

Masz wersje SLI czy zwykłą? Bo ja posiadam taką płytę, tylko że wersje SLI i na std biosie max HTT ok 320MHz.

 

Moja propozycja: wejdz w ustawienie chipsetu (nie pamietam dokładnie nazwy) i wybierz HTT....na manual i ustaw na 200mhz(będzie do wyboru 200,400,600,800,1000), po czym podkręcaj, pomaga ;) a różnicy w wydajności nie widać...

Edytowane przez Sephi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykla...

Tak krecilem ustawilem 200 i w gore ale pocisnelem tylko 270 - pamieci zrzucielm na 200 i bylo jeszcze sporo zapasu.

teraz mecze pamieci: mem test wywala bledy a rightmark raz z bledami a raz bez przy ustawionym stride side 4 KB. Teraz lece przy 1 MB i zobaczymy.

Jeszcze dzisiaj pocze troche mobo i zobacze co wycisne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem swoją przygodę z MSI K9N Neo-F, bo komp przekazany w ręce płatnika :D

 

Athlon 3000+ został podkręcony do 2.65GHz i przechodził wszystkie testy. Niestety mimo to system czasem się wieszał. Obniżyłem do 2.6GHz i jest git. Warto dodać, że procek jest w porządku i pewnie poszedłby wyżej (skoro wszystkie testy przechodził bez mrugnięcia), ale płyta główna nie chce pracować na wyższym FSB jak 295 (po cofce 290). Przy 300 system się już w czasie ładowania wywala.

 

Niestety brakuje ustawienia "233" dla pamięci, tj. dzielnika wynoszącego 8. Jest 266 tj. 7 i od razu 200 tj. 9. Przez to przy takim podkręceniu procka pamięć musi chodzić na 580MHz zamiast na 666MHz. Obniżyłem za to timingi do 4-4-4-11, ale to nadal nie tak jakbym chciał. Pamiątki to GoodRAMy. Całkiem fajnie się kręcą jak na tę cenę.

 

Tym niemniej chciałem tylko zasygnalizować, że K9N Neo-F wchodzi wyżej niż 270. Może to kwestia podmiany BIOSu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja wkrecilem na 290 i poszla ale za chwile sie wywalila... niestety w dalszym ciagu cos tu smierdzi?

Wywalilem juz jedna kosc ramu teraz smiga tylko 512. Mem test chodzil bez bledow ale nie doczekalem do konca, teraz leci rightmark i na razie jest ok.

Mnoznik udalo mi sie jednak odblokowac teraz robie test na 220x9 ale 3dmarku zaliczyl zwieche z komunikatem ze funkcja VPU recover zresetowala acelerator graficzny. Macie jakies sugestie? Jednak grafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja wkrecilem na 290 i poszla ale za chwile sie wywalila... niestety w dalszym ciagu cos tu smierdzi?

Wywalilem juz jedna kosc ramu teraz smiga tylko 512. Mem test chodzil bez bledow ale nie doczekalem do konca, teraz leci rightmark i na razie jest ok.

Mnoznik udalo mi sie jednak odblokowac teraz robie test na 220x9 ale 3dmarku zaliczyl zwieche z komunikatem ze funkcja VPU recover zresetowala acelerator graficzny. Macie jakies sugestie? Jednak grafa?

 

Ja proponuje poczekać jeszcze troche na jakiś lepszy bios, bo nadal niedopracowany, ale nie rozumiem dlaczego u mnie na std biosie dziala 310x9 i przechodzi wszystko? (tylko temp za duze i na codzien tak nie mam). BTW. nie rozumiem dlaczego niektorzy mówią, że nie ma regulacji napięć u mnie na proca jest od 0.8V do 1.75V a pamięci chyba do 2.25V (STD bios).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:sad: Teraz jak odpalam plyte ta wita mnie dwoma cichymi piskami (AMI bios) czyli blad parzystosci pamieci???

Right mark przechodzi testy stabilnoci a mem test wywala bledy o co chodzi??? :mur:

Przetestowalem pamieci w dualu we wszystkich konfigach i nic nie pomaga :sad:

Macie jakiegos pomysla?

Edytowane przez TOT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja sobie kupiłem wczoraj nowego kompa na msi k9n ... ,athlon 3200+ i 2x256 twinmos dual 553 i mam problem , prime wywala po 3 teście,mem test wywala 22 błędy po 15 minutach .... i też po włączeniu kompa słychać 2 krótkie piski ....ale komp chodzi stabilnie,gry chodzą jak trza.... rigt mark memory test nie wykrywa żadnych błędów .... chyba że ja uszkodzilem sobie tego pc jak dziś dla zabawy dałem w biosie 400 mhz na pamięci i 2 v ??? :| z tym że piski po włączeniu kompa są od początku jak go kupiłem.....

 

doradcie co mam robić plissss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,powodem były uszkodzone pamięci ;] już wszystko ok (w apollo od ręki wymienili mi twinmosy na nowe)

 

jednak mam pytanie,po ustawieniu standardowych ustawień w biosie , jest ht ustawione na 800 mhz,nie powinno być na 1000 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...