Skocz do zawartości
luk1985

Sprowadzenie Auta Z Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

mam upatrzony samochod opel corsa 1,2 3 drzwiowy rocznik 94-96 przebieg 25 tys km. od pierwszego właściciela, samochod tylko czeka by go przywiesc

szukałem w google co trzeba zrobic lecz wyswietlaja mi sie stronki z 2004 nie wiem czy te formalnosci wygladaja dalej tak samo, prosze o pomoc czas mnie troszke goni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonisz umawiasz sie i jedziesz a papiery to juz na miejscu :) tylko ze od niego musisz brifa czy jakos tak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po umowieniu sie i podpisaniu umowy kupna-sprzedazy i zabraniu brief'a

jedziec do najblizszego urzedu (z wszyystkimi papierami), zalatwiasz tam tablice (do 180e masz z czerwonym paskiem i mozesz jezdzic 2 tygodnie gdzie chcesz),

montujesz tablice , baba ci przykleja znaczek na tablice i jedziesz do polski

 

jak bedziesz mial problemy z czyms to niemiec ci pomorze w zalatwieniu tych rzeczy.

 

tak bylo przed ostatnimi zmianami ... teraz nasz rzad cos wymyslil jakas dodatkowo oplate i w tym juz siie nie orintuje, bo juz nie jezdzilem z bratem po auta .

 

WAZNe zebys kupil auto z aktualnym TUV , czyli przegladem. mozesz sie dogadac z niemcem zeby ci wpisal mniejsza wartosc pojazdu (ale nie za mala) to bedziesz mial nizsza akcyze :D nie jedz po auto w piatek , bo maja urzedy otwarte tylko do godz. 14.00

 

na necie powinienes znalesc cos na ten temat

 

EDIT : tutaj masz ladnie napisane jak jakis koles kupowal auto : http://www.zss.pl/~moto/www_prasa/28.htm

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wartosci pojazdu ta auto jest za darmo z gory dzieki dzik86 podobne artykuły znalazłem mam nadzieje ze to dalej aktualne...dzieki za pomoc jak ktos cos wie jeszcze to prosze smialo pisac

 

a taka jeszcze mala watpliwosc czy mozna by bylo przyjechac na tablicach oryginalnych, moj ojciec ma dobry kontakt z wlascicielem auta wiec nie powinien robic problemu, tylko co dalej

Edytowane przez luk1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka jeszcze mala watpliwosc czy mozna by bylo przyjechac na tablicach oryginalnych, moj ojciec ma dobry kontakt z wlascicielem auta wiec nie powinien robic problemu, tylko co dalej

Ja tak wlasnie zrobilem sprowadzajac poprzednie auto, po czym musialem wyslac z powrotem tablice do Niemiec i znajomy od ktorego kupilem auto musial wyrejestrowac je i wyslac mi zaswiadczenie o wyrejestrowaniu. Czy teraz nic sie nie zmienilo to nie wiem, ale wydaje mi sie ze tak wlasnie nadal jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam upatrzony samochod opel corsa 1,2 3 drzwiowy rocznik 94-96 przebieg 25 tys km. od pierwszego właściciela, samochod tylko czeka by go przywiesc

szukałem w google co trzeba zrobic lecz wyswietlaja mi sie stronki z 2004 nie wiem czy te formalnosci wygladaja dalej tak samo, prosze o pomoc czas mnie troszke goni

Wierzysz w to??? IMO 125k km (zresztą ocenić to będziesz mógł dopiero na miejscu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chlopaki . Fura jest za darmo , wiec znajac zycie jest to dodatkowy samochod (3-4?) w tamtej rodzinie , od ktorej go dostaje . Pewnie sluzyl do jazdy na zakupy itp [;

 

Przebiego IMO bardzo niski ale kto wie . Moj dziadek ma cinquecento z 96r . Ma przejechane chyba 18tys km na nim a samo auto wyglada tak jakby dopiero co z fabryki wyjechalo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja juz wrocilem jednak bez tego samochodu... co do przebiegu w corsie jest licznik do 99 tys. km wiec niewiadomo ile tych setek sie nabilo :D tym razem nie wypalilo, ale Wasza pomoc zaprocentuje w przyszłosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Chwilowo, nie jestem na topie odnośnie sprowadzenia auta, tak więc pytam społeczność tweak-ową jak to wygląda na dzień dzisiejszy ? chodzi o wszystkie podatki itd. z tego co mi wiadomo, to fakt, że ostatnio rząd coś zniósł, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo, nie jestem na topie odnośnie sprowadzenia auta, tak więc pytam społeczność tweak-ową jak to wygląda na dzień dzisiejszy ? chodzi o wszystkie podatki itd. z tego co mi wiadomo, to fakt, że ostatnio rząd coś zniósł, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Właśnie zmniejszają opłatę za wydanie karty pojazdu - do tej pory ta przyjemność kosztowała kilkaset złotych... obecnie ma wynosić około 70... nie pamiętam dokładnych kwot, bo kupiłem niedawno samochód, ale już na polskich tablicach i z załatwionymi formalnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Właśnie zmniejszają opłatę za wydanie karty pojazdu - do tej pory ta przyjemność kosztowała kilkaset złotych... obecnie ma wynosić około 70... nie pamiętam dokładnych kwot, bo kupiłem niedawno samochód, ale już na polskich tablicach i z załatwionymi formalnościami.

o ile się nie myle kosztowała 500 zł, wychodzi na to, że w kwestii akcyzowej nic się jeszcze nie zmieniło..jaki procent wychodzi od 34 000 Euro ? (subaru rocznik 2005 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić przeniesienie mienia i wtedy omiajasz akcyzę i wiekszość "bzdurnych" opłat. Ale wiąże się to z kilkoma warunkami:

- Twój "wujek" musi chyba przez 12' mcy mieć zarejestrowany samochód na siebie

- po przeniesieniu mienia nie możesz przez 12' mcy sprzedać auta

- chyba wymagane jest pokrewieństwo

 

' czas trwania 12 mcy jest przybliżony, ile dokładnie to niepamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tego nie kumam.

W ogloszeniach czasami pisze -oplaty 2000pln, czasami 1200pln.

Dodam, ze niemal identyczne auta.

A jeszcze w niektorych pisze, gotowy do rejestracji, koszt okolo 700pln.

Zglupiec idzie.

Kto wytlumaczy raz, a porzadnie totalnemu laikowi jakie sa koszty oplacenia sprowadzonego auta z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-oplaty zaleza od pojemnosci, im wieksza tym drozej

-oplata tez zalezy od akcyzy, mozesz wpisac se za auto 100e, lub wiecej (jak chcesz wspomoc finanse panstwa), generalnie pisze sie jak najmniej , ale nie mozna przesadzic

-trzeba liczyc sie z przegladem , robisz na lewo (jest taniej), normalny(drozej),bo uwarunkowane to jest tez stanem auta

 

mniejwiecej o to chodzi w tym procederze

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadal to jest ogolnie i nic wiecej nie wnosi do tematu.

 

Jaka pojemnosc jakie oplaty?

W zaleznosci od rocznika jakie oplaty?

Przeglad taniej/drozej, co oznacza mniej wiecej.

Ile % akcyza itd.

 

:>

 

EDIT:

 

Znalazlem przydatne rzeczy

 

http://www.t-shirt.waw.pl/instrukcja%20zak...z%20Niemiec.pdf

 

http://www.t-shirt.waw.pl/umowa%20GER%20vs%20PL.pdf

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak:

Kupujesz wozik (np. za 2000e), rozkręcasz go trochę, pakujesz na lawetę i przejeżdżasz przez granicę z kwotą 50e w umowie - bo samochód nie nadaje się do jazdy. 2 dni później samochód wygląda jak nówka, ma przegląd itp. a ty nie płacisz kosmicznej akcyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak:

Kupujesz wozik (np. za 2000e), rozkręcasz go trochę, pakujesz na lawetę i przejeżdżasz przez granicę z kwotą 50e w umowie - bo samochód nie nadaje się do jazdy. 2 dni później samochód wygląda jak nówka, ma przegląd itp. a ty nie płacisz kosmicznej akcyzy.

Ale jak ma 50e w umowie to od tego jest akcyza, więc po co rozkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nic:] skarbowka i tak ma 5 lat na sprawdzenie stanu autka:P

i potem ci naliczy ze autko bylo warte te 2k euro i kaze ci zaplacic akcyze i odsetki:] a najlepsze bedzie to ze nie bedziesz mial jak sie od tego odwolac bo jak im udowodnisz jaki mialo stan autko 5 lat temu:]

 

ja tak mialem w polsce kupilem CRX'a za 5k zl i dopisalismy jeszcze ze pojazd posiada defekty powloki lakierniczej i uszkodzenia zderzakow (bo ma je na serio) a babka w skarbowce otwozyla jakas gazetke (bo w ich bazie CRX'a nie ma) i powiedziala ze autko jest warte 9000 zl a jak sie nie zgadzam to musi byc opinia bieglego i koniec musialem zaplacic podatek od 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem w polsce kupilem CRX'a za 5k zl i dopisalismy jeszcze ze pojazd posiada defekty powloki lakierniczej i uszkodzenia zderzakow (bo ma je na serio) a babka w skarbowce otwozyla jakas gazetke (bo w ich bazie CRX'a nie ma) i powiedziala ze autko jest warte 9000 zl a jak sie nie zgadzam to musi byc opinia bieglego i koniec musialem zaplacic podatek od 9000

Może jak by było zapisane, że CRX przyjechał na lawecie, to by się tak nie bawiła.

Swoją drogą, to lekkie przegięcie. Na Twoim miejscu wytoczyłbym sprawę - wygrywasz i oddadzą Ci całość.

Żeby w tym kraju nie można było mieć starego samochodu za normalne pieniądze. Paranoja. :mur:

 

tak na poważnie to już się aut z Niemic nie opłaca sprowadzać.

Jak to nie? Za 800 - 1000 Euro mam tam E34 w niezłym stanie. Po tej stronie granicy takie auto kosztuje 2 razy więcej. Dlaczego? Z jakiej racji? Całe "piękno" naszego kochanego kraju. Ja nie mam zamiaru przepłacać za 15-letni samochód. Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w tym kraju nie można było mieć starego samochodu za normalne pieniądze. Paranoja. :mur:

Jak to nie? Za 800 - 1000 Euro mam tam E34 w niezłym stanie. Po tej stronie granicy takie auto kosztuje 2 razy więcej. Dlaczego? Z jakiej racji? Całe "piękno" naszego kochanego kraju. Ja nie mam zamiaru przepłacać za 15-letni samochód.

Z tym sie zgodze ale chodiz o to ile musisz zapłącic w Polsce za zarejestrowanie około 2000zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie zgodze ale chodiz o to ile musisz zapłącic w Polsce za zarejestrowanie około 2000zł :mur:

:lol: gora 1500zl . teraz karta pojazdu kosztuje 70zl (wczesniej 500zl ) czyli wychyodzi ok. 1100 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...