Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło lekkie ochłodzenie za oknem, pogoda stała się bardziej przyjazna nie tylko dla ludzi, ale też i sprzętu, co momentalnie poskutkowało na temperaturę otoczenia (pokoju) i zobaczcie sami jak to teraz wygląda. Myślę, że całkiem przyzwoicie. Postanowiłem pograć przez 2 godzinki w Battlefield 4 i oto jak wyglądają temperatury:

CPU i5-4670K

cpui5-4670ktemp.jpg

GPU MSI GeForce GTX 780Ti Gaming TwinFrozr IV

gpu780tigtxtemp.jpg

Co o tym myślicie do zaakceptowania są takie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem obudowę ZALMAN Z3 i posiadam boczną pokrywę od Antec GX500 idealnie spasowała się. Dzięki temu mam teraz z boku obudowy nadmuch na grafikę, zamontowałem w tym miejscu cichutki wentylator i temperatura spadła.

Tak to u mnie wygląda:

zdj-cie0446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy GTX 780/780 TI

 

http://www.neogaf.co...ad.php?t=509076

Fajny sposób na granie w 1440p i wyższych rozdziałkach wink.gif

Cały ten myk niczego nie skaszani z grafą/monitorem? Chodzi o ten downsampling. 

 

 Niby to GPU ogarnia rozdzielczość (tylko w grach mam 1440p, na puplicie 1080p) ale czy to w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na żywotność sprzętu? 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego miałoby negatywnie wpłynąć na żywotność ?

 

To tylko więcej pikseli do obrobienia, za to ładniejszy obraz :)

 

U mnie też to działa na monitorze FHD 1980/1050.

 

Na razie tylko Tomb Ridera na tych ustawieniach uruchamiałem, ale ja mam za słabą kartę do 2560/1440 :biggrin:

 

Tak czy siak, metoda działa i na pewno będzie się sprawdzać przy monitorach 1980/1050 z mocnymi kartami.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego miałoby negatywnie wpłynąć na żywotność ?

 

To tylko więcej pikseli do obrobienia, za to ładniejszy obraz :)

 

U mnie też to działa na monitorze FHD 1980/1050.

 

Na razie tylko Tomb Ridera na tych ustawieniach uruchamiałem, ale ja mam za słabą kartę do 2560/1440 :biggrin:

 

Tak czy siak, metoda działa i na pewno będzie się sprawdzać przy monitorach 1980/1050 z mocnymi kartami.

Ok, dziękuje za info ;-)

Z tym wpłynięciem na żywotność, chodziło mi o to że ktoś tam pisał o tym że może to źle wpłynąć na kartę/monitor ale wydało mi się to asburdalne. Jednak pewność a "pewność" to dwie różne kwestie ;-)

Po za tym czy kiedy karta musi downsapling robić to nie jest tak że traci trochę na wydajności względem tego kiedy to monitor "normalnie" obsługuje 1440p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile według was może kosztować 870 GTX?

1610 zł ;-)

Poczekajmy na premierę bo nie ma co strzelać w ciemno, chociaż pewnie w granicach 1300-1600.

Gdzie 1300 byłoby dobrą ceną ale znając NV i polski rynek to bliżej 1600 bym osobiście obstawiał (na początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytań co do GTX 760 od GB ver. 2.0

Kilka stron wcześniej ktoś zapytał o zmianę pasty na tej karcie i czy wiąże się z tym utrata gwarancji ale wyszła jakaś kłótnia i nikt nie odpowiedział więc pytam ponownie tych co już tak robili czy to coś w ogóle daje.

Dalej.

Czy w grach temperatura nie osiąga 70st a w furmarku po 20 min jest nawet 76st. Wentylator na karcie AUTO + z przodu wentylator ~1000rpm, który nawiewa powietrze na kartę. Wygląda to tak:

Reszta kompa w podpisie - zasilacz się zmienił jak widać.

IMAG1156.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co konkretnie chodzi ?

 

Zmiana pasty spowoduje utratę gwarancji, jeżeli zerwiesz plombę na śróbkach.

 

Sama zmiana pasty może zmniejszyć temperaturę GPU, jeżeli naniesiesz jak najlepszą.

 

Przegrzewa Ci się  karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven

Nie, nie przegrzewa się ale kilka stopni mnie to raczej lepiej dla karty, prawda?!

Z tego co widzę to nie mam żadnych naklejek na śrubkach od chłodzenia. To są w stanie stwierdzić rozkręcenie karty po innej paście termo ?

 

KaszaWspraju

Nigdy nie miałem takiej temperatury na tej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta ma przyzwoite temperatury pod obciążeniem, nie ingerowałbym w zmianę pasty.

 

Ale jak tak bardzo chcesz, to ryzykuj.

 

Jak wszystko ładnie poskręcasz bez śladów, to obciążone zostanie tylko Twoje sumienie, bo przy ewentulanej naprawie gwarancyjnej będziesz musial skłamać, że karty nigdy nie rozkręcałeś :P

 

To żaden grzech, czy jakieś znaczące oszustwo, ale może Cię to prześladować :P

 

Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven

Powinieneś być księdzem :P Moje sumienie jest czyste jak łza. :P Jeżeli wiem, że mogę coś zmienić w kwesti chłodzenia i temperatur to zawsze kombinuję. W tym przypadku puki co nie warto ale i tak kusi. :)

 

ptys

Co racja to racja. Po prostu jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem okazyjnie nówkę ASUSA GTX 780 Ti Matrix (jedzie do mnie wraz z drugą taką samą kolegi) i nie mogę się doczekać aż ją zacznę kręcić, jest jednak jedno ALE.

 

Mianowicie 


 

Poczytałem trochę i jest jakiś bug z ASUS GPU Tweakiem, jak się w karcie przestawia bios z def na LN2 to dziwne rzeczy się dzieją z napięciem pamięci, można je od razu zabić.

Na biosie defaultowym nie ma tego problemu z tym że maksymalnie napięcie dostępnę to 1.212v na rdzeń i 1.65 na pamięci.

Żadnych modów które "naprawiają" ten problem (typu wylutowywanie rezystora) nie mam zamiaru robić. Straszne niedopatrzenie ze strony ASUSA niestety. Ani MSI Afterburner ani EVGA Precision nie pozwolą mi zmienić napięć (dowiadywałem się o to)

 

Ktoś coś poradzi w tej kwestii?Chciałbym móc bezpiecznie kartę przewoltować tak do 1.3v na rdzeniu i do 1.8 na pamięciach a ze zbugowanym biosem LN2 nie będę ryzykował. Jest tu jakiś posiadacz takiego Matrixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na tym forum http://www.overclock.net/t/1438886/official-nvidia-gtx-780-ti-owners-club skyn3t'a to ci może spreparuje takiego biosa jeżeli nie ma juz takiego gotowego.

 

tak mi się jeszcze nasunęło, bez bloku full cover na karcie nawet nie próbują ją przevoltowywać powyżej 1.212v bo spalisz sekcję zasilania. 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na tym forum http://www.overclock.net/t/1438886/official-nvidia-gtx-780-ti-owners-club skyn3t'a to ci może spreparuje takiego biosa jeżeli nie ma juz takiego gotowego.

 

tak mi się jeszcze nasunęło, bez bloku full cover na karcie nawet nie próbują ją przevoltowywać powyżej 1.212v bo spalisz sekcję zasilania. 

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się jeszcze nasunęło, bez bloku full cover na karcie nawet nie próbują ją przevoltowywać powyżej 1.212v bo spalisz sekcję zasilania. 

 

Chyba zwariowałeś , referent spokojnie sobie daje radę na 1.3v , który nie ma mocnej sekcji. Tylko sens woltowania do gier i tak nie ma większego sensu ugrasz na tyle mało , że praktycznie tego nie odczujesz podczas grania. A na powietrzu młockarnia zapewniona :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Wgrałem do mojego DC2 bios skynetu, świetna sprawa

 

vBios GTX 780 Ti

Version 80.80.30.00.80 - 80.80.30.00.01

Base core clock 1045Mhz

Disabled boost

3d voltage adjustable

1.212v unlocked

Fan Idle 20%

Fan bumped to 100%

Default power target 100% 300w by 200% slide 600w >>Evga Precision X

Default power target 100% 300w by 300% slide 600w>> Msi AfterBurner

 

Tylko mam pytanie w kwestii Power Target, boost jest wyłączony na tym biosie więc jak sobie zegary ustawię tak mam (podoba mi się to) jednak co mi w tym wypadku da zwiększenie PT do 200%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwariowałeś , referent spokojnie sobie daje radę na 1.3v , który nie ma mocnej sekcji. Tylko sens woltowania do gier i tak nie ma większego sensu ugrasz na tyle mało , że praktycznie tego nie odczujesz podczas grania. A na powietrzu młockarnia zapewniona :>

przy jednej karcie się z Tobą zgodzę ale jak Gosu chce mieć dwie karty w sli to na pewno górna się nie usmaży od pracy w takich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jednej karcie się z Tobą zgodzę ale jak Gosu chce mieć dwie karty w sli to na pewno górna się nie usmaży od pracy w takich warunkach.

Z tym SLI to się zobaczy jeszcze, raczej tu taki manewr robię że jeżeli Matrix okaże się lepiej kręcić od mojej DC2 to go zostawiam sobie a DC2 kumplowi sprzedaję , jeżeli Matrix zawiedzie moje oczekiwania to DC2 zostawiam a Matrixa kupuje ode mnie kumpel.Taki myk bo jego DC2 ledwo robi 1202/7400.

 

SLI dla siebie planuję ale czekam na premierę GTX 880 i wtedy zobaczę co i jak, jak wydajność, jak ceny itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tstuję sobie stabilność karty na tym biosie Skynet przy 1270/7800 na 1.212v (benche przechodzi wszystkie bez problemu) i temp GPU jest ok bo max 71c ale VRM już do 97 dochodzi bigsmile.gif
Olać to ? Doczytałem się że podobno czujnik temp VRM jest w złym miejscu i stąd takie kwiatki ale jakoś wierzyć mi się w to nie chcę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest możliwe ,że najnowsze sterowniki powodują błędy w wyświetlaniu obrazu podczas gry w Wiedźmina 2??

Czasem przy generowaniu promieni świetlnych pojawiają się artefakty. Dzieje się tak zarówno na podkręconej, jak i fabrycznie ustawionej karcie graficznej.

Podobne problemy były również w Metro 2033.

Czy można przyjąć, że jest to wina gry ??

W nowszych grach takich jak Battlefield 4, Crysis 3 nie przypominam sobie takich baboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...