Skocz do zawartości
kuruś

Geforce 7950 Gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


nVidia zapowiada wprowadzenie do sprzedaży nowej karty graficznej GeForce 7950 GX2.
Karta będzie wyposażona w 2 GPU i ma konkurować z obecnie najlepszą kartą graficzną ATI Radeon'em X1900XTX.
Jak to będzie to się okaże jeszcze...
Warto dodać że karta tak będzie krótszą wersją karty 7900 GX2, wymiarami będzie taka jak 7900 GTX

Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ciekawe czy będzie wersja na AGP :P

 

Chłodzonko tylko jakieś takie małe, boję się że karta będzie zwana zgodnie z tradycją firmy "suszarką". To małe kręcące się ścierwo może nieźle w kość dawać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprostu karta do Quad SLI i tyle

chwilowo nie sprzedawane indywidualnie a jedynie w zestawach quad sli

co do wydajności to na bit-techu, testowali (na kilku innych serwisach też) i pomimo tego że to cosik ma potencjał to chwilowo wypada conajmniej krucho ze względu na kiepskie stery, niekompatybilność z softem

chyba jedynie tom's hardware sie podniecał tym aczkolwiek to był pewno test sponsorowany skoro nie było nawet żadnych porównań z x1900xtx ;)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7950 gx2 = 2x7900 w sli

 

sli jest tylko na pcie, wiec kart na agp nie bedzie

 

myslenie nie boli;)

 

Co ty mi nie powiesz :wink:

 

 

 

Swoją drogą fajnie że karty z 2xGPU mają już normalne rozmiary, do tej pory można było się zastanawiać czy slot z płyty nie wyleci pod ich ciężarem, oraz czy przednia ścianka budy nie będzie przeszkadzać w montarzu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajery, bajery, bajery a nas tak naprawdę w Polsce nie stać na SLI. Tego kompa co mam kupiłem z oszczędności które naprawdę odkładałem żeby sobie pograć, poprograwmoać a tutaj już 4 karty graficzne 0.o do czego do wszystko prowadzi? Przecież pewnie za niedługo wyposzczą GF 8 i będzie to zjadało taką karte na dzień dobry. Jest może wspomniane ile taka karta zjada prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

To poprostu karta do Quad SLI i tyle

wg mnie sli to przesada a quad sli to mega przesada.Ta karta i tak zastepuje 7900gtx w sli wiec to juz chyba wystarczy :D Przynajmniej nie trzeba bedzie plyt glownych z obsluga sli i tylko jedna karta.Bardziej oplacalne - ba - znacznie bardziej oplacalne.Swietne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

do tej karty trzeba mieć płytę ze sli. to są poprostu 2 karty na 1 (w sumie to 2) PCB.

Dlaczego w dumie na 2 pcb?? Troche zglupialem, bo nie widze tam 2 kart.Niech ktos siedzacy w temacie to dokladnie wytlumaczy, bo po mojemu to jest jedna karta z dwoma gpu (czyli tak jakby byla w SLI) dzieki ktorej oszczedzamy na mobo,zasilaczu i na drugiej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w dumie na 2 pcb?? Troche zglupialem, bo nie widze tam 2 kart.Niech ktos siedzacy w temacie to dokladnie wytlumaczy, bo po mojemu to jest jedna karta z dwoma gpu (czyli tak jakby byla w SLI) dzieki ktorej oszczedzamy na mobo,zasilaczu i na drugiej karcie.

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=201297

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko wporzo,juz wiadomo,ze i tak bedzie potrzebny potezny zasilacz i tak,ale nadal nie widze watku,ze wymagane sa 2 karty i mobo z sli

Ehh.. to po prostu poczytaj na ten temat troszkę w internecie. Dowiesz się wtedy, ze do renderowania obrazu z dwoma GPU potrzebna jest technologia SLI.

Zresztą... na logike biorąc 'coś' musi zarządzać dwoma GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia twierdzi że nie trzeba będzie mobo z SLI, te karty mają dodatkowy most PCI-E na pcb który rozdziela 48 ściezek PCI-E

BTW SLI zarządzają sterowniki, pierwsze sli było pokazywane na płytach głównych do stacji roboczych - z Xeonami (bodajże na chipsecie INTEL 6300ESB lub jakiejś starszej jego wersji), bo tylko one miały możliwosć posiadania konfiguracji 16x + 8x lub 8x + 8x (Z resztą SLI z powodzeniem chodzi na płycie Iwill DN800-SLI (2x Xeon) na w/w chipsecie intela mimo blokad)

SLI może równie dobrze chodzić na KAŻDEJ płycie (nawet PCIE 16x +1x) kwestia wydajności i obejścia blokady w sterownikach; tak samo jest z crossfire, z technicznego punktu widzenia nie ma różnicy w odpalaniu CS na mobo na chipsecie ATI lub NV - kwestia tylko blokady w sterowniku... płyta poza łączem fizycznym nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

nvidia twierdzi że nie trzeba będzie mobo z SLI, te karty mają dodatkowy most PCI-E na pcb który rozdziela 48 ściezek PCI-E

BTW SLI zarządzają sterowniki, pierwsze sli było pokazywane na płytach głównych do stacji roboczych - z Xeonami (bodajże na chipsecie INTEL 6300ESB lub jakiejś starszej jego wersji), bo tylko one miały możliwosć posiadania konfiguracji 16x + 8x lub 8x + 8x (Z resztą SLI z powodzeniem chodzi na płycie Iwill DN800-SLI (2x Xeon) na w/w chipsecie intela mimo blokad)

SLI może równie dobrze chodzić na KAŻDEJ płycie (nawet PCIE 16x +1x) kwestia wydajności i obejścia blokady w sterownikach; tak samo jest z crossfire, z technicznego punktu widzenia nie ma różnicy w odpalaniu CS na mobo na chipsecie ATI lub NV - kwestia tylko blokady w sterowniku... płyta poza łączem fizycznym nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o SLI

A widzicie,jednak mialem troche racji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sa tego jakies porzadne testy?

Imo ten http://www.hardware.fr/articles/621-2/prev...i-pratique.html test pomimo, że nie testują 7950, a 7900 jest ok, bo jest porównanie jednej, dwóch i czterach kart do zwykłego systemu SLI złożonego z GTX'ów :)

Tutaj http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2505 też coś piszą :wink:

BTW. W sklepie jest chyba jakiś błąd, bo taktowanie grafy to 500/600 :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kiedyś już były karty z 2 układami na jednym PCB, np Rage Fury MAXX czy Voodoo 5, chodziły na AGP i nie potrzebowały wcale jakiejś specjalnej płyty głównej. Ale przecież chodzi o to, żeby wyciągnąć kasę od klientów :) . To tak samo jak z chipsetem nForce 4 SLI 16, zadnego przyrostu wydajności w porównaniu do zwykłego nForce 4 SLI, ale schodzą 2 chipsety na 1 płycie i jeszcze można krzyknąć niezłą cenę, bo niby bardziej zaawansowane rozwiązanie :) . A co do rozmiarów, to i tak do Voodoo Rush tej karcie daleko, wiem bo miałem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kiedyś już były karty z 2 układami na jednym PCB, np Rage Fury MAXX czy Voodoo 5, chodziły na AGP i nie potrzebowały wcale jakiejś specjalnej płyty głównej...

To nie są dwa układy na jednym pcb. Są to dwa pcb połączone żeby się trzymały :D

 

W końcu jakiś ciekawy teścik http://www.techreport.com/reviews/2006q2/g...x2/index.x?pg=1 :) pozdro

 

EDYTA

Pojawiło się trochę tych testów :D

http://www.firingsquad.com/hardware/geforc...50_gx2_preview/

http://www.hardware.fr/articles/627-1/nvid...e-7950-gx2.html

EDYTA 2

...i kolejny :D

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2769

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie sie zapowiada. Dobra cena 7950 Gx2 spowoduje spadek cen strasznie drogich x1900xt i xtx, co wyjdzie tylko na plus nam graczom. No i do Ati teraz nalezy ruch. Mam nadzieje ze Ati pokaze pazurki i wypusci karte, ktora pobije 7950 Gx2. Bo nie usmiecha mi sie na to, zeby Nvidia znowu miala monopol na karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

Karta ma 1 GB pamieci i teraz sie zastanawiam czy jesli mam normalnie ramu na plycie tez 1GB to np. w wyskich rozdzialkach dalej bedzie mi potrzebne wiecej ramu na plycie (np w BF2 na max juz w 1280x1024 dysk ostro zagryza przy 1 GB RAM) ?

Czy to 1GB na karcie cos w ogole daje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...