Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Mam morderczego Silencera od lutego i na razie - odpukac - dziala. Ale... Zauwazylem, ze po dlugim okresie bezczynnosci jak wlaczam kompa, to wentylator zaczyna pierdziec. Mija oczywiscie po chwili... Dzieje sie to sporadycznie, ale sie dzieje...

Trudno cokolwiek wymyslac, ale jednak ow Silencer to sliska sprawa. Niestety nie mialem wiekszego wyboru w momencie awarii poprzedniego chlodzenia i wzialem Silencera rev.3. Na razie jest ok, ale z dusza na ramieniu odpalam kompa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrócił z serwisu ( gwarancja ) mój R9600Pro Gigabyta. Na szczęście nie było problemów z naprawą. Po zamontowaniu w 2D chodził extra, ale w 3D co chwila zwiechy :( Z jedej strony chwała dla serwisu za naprawę a z drugiej to założyli radiatorek na sucho :( Dzisiaj więc wziąłem się za przeróbkę mojego Silencera v.3 , wskutek czego odchudziłem go o 7 żeberek, skróciłem na długości i przerobiłem plastikową osłonę. Podpiłowałem też radiator od spodu, bo po dokładniejszym obejrzeniu montażu na karcie okazało się, że w jednym miejscu radiator opiera sie na kondensatorze. Mogło to być wcześniej przyczyną przekoszenia i niedokładnego dolegania do procesora karty. Teraz wszystko pasuje idealnie, zakładanie nie sprawia najmniejszych problemów. Nie ma mowy o żadnych naprężeniach a waga spadła dość znacznie. Mam nadzieję, że tym razem nie będę już musiał się o nim źle wypowiadać. W zasadzie kształtem przypomina trochę wersję 2, gdzie była zapewniona łatwiejsza cyrkulacja powietrza. Karta chodzi podkręcona bez najmniejszych problemów i mam nadzieję, że tak już pozostanie :)

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Silencera rev. 3 od roku i dochodze do wniosku, że nie jest to udana konstrukcja, ponieważ ten wiatraczek jest źle skonstruowany i za słabo przekazuje powietrze na radiator, czego efektem jest przegrzewanie sie karty :/. Mam w głowie pewną przeróbkę, ale potrzebuje do tego wiartaczka z grubymi łopatkami, a tego jak na lekarstwo :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaizoluj ten kawalek rada na silencerze- chyba zaden problem?

One byly od siebie w pewnej odleglosci, ale dosc blisko. Zdjecie Silencera nie pomoglo -dalej cos wydaje dzwieki. W poniedzialek grafa do naprawy... (nie mam gwarki). Juz wiecej nie zaloze tego dziadostwa.... zeby w 3 dni wykonczyc sprzet ?

 

A co do konstrukjci musialem od karty odkrecic sledzia bo silencer sie nie miescil przez to (opieral sie o sledzia karty i niedokladnie przylegal do rdzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do konstrukjci musialem od karty odkrecic sledzia bo silencer sie nie miescil przez to (opieral sie o sledzia karty i niedokladnie przylegal do rdzenia)

1538301[/snapback]

Z tego właśnie powodu odchudziłem swojego Silencera i skróciłem go o 5 mm. Teraz dopiero leży równo na rdzeniu i nie było kłopotów z mocowaniem radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja bym tego nie kupił, jak masz dużo pieniędzy to kupuj Zalmana, jeśli nie to tańszego Pentagrama albo także gorąco polecam Arctic Cooling ATI Silencer 1.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kilka osób pytało o inne niż 3 rev. Silencera.

Mam rev.1 od lutego 2004 na R 9500@omc pro i nikogo nie zabił :)

Niestety pojawił się efekt pierdzenia na starcie (jak komp jest kilka godzin wyłączony). Winny jest zapewnie nadmiar kurzu (mea culpa), który trudno usunąć.

Po kilku (2-3) minutach pierdzenie cichnie a wkońcu zanika, więc problem olałem.

Natomiast OC na Silencerze żadne u mnie 0 poprawy, a stock'owy wentyl był jeszcze sprawny i nie wył.

A że mój egzemplarz pochodził z pierwszej fali Silencerów to 110 zł (Allegro!!!) wydane chyba jednak na marne :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO MAM ROBIĆ?! ;/

 

Witam . Moja karta to Radeon 9800PRO 128/128 - nie była krecona i jest stosunkowo nowa . Wymieniłem na niej chłodzenie na ARCTIC COOLING VGA Silencer rev. 3.0 i dokleiłem radiatorki Zalman ZM RHS-1. Mysle ze wszystko wykonałem jak nalezy .... ALE mam straszne błedy w grafice np. w GTA SA wszystko jest rozmyte tekstury dziwnie nachodza na siebie w np w CS 1.6 jest pełno kropek i plamek .... strasznie mnie to martwi i nie wiem co moze byc tego przyczyna . PLZ HELP , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie .... cos czuje ze jestem nastepny w galerii ofiar SAJLENCERA .... rotfl . nie wiem czy sie smiac czy płakać .... zakładałem jeszcze raz od nowa i to samo sie dzieje .... ale karta niby działa - komp sie uruchamia ale to co sie dzieje z grafika to przechodzi ludzkie pojecie ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Arctic Cooling ATI Silencer 1 zabił mi karte

tzn w pewnym sensie, włączam kompa a tu pokazuja sie pionowe paski !

[ciach!],,,, juz wiedziałem ze jest cos nie tak :/ - w dosie mam takie paski ale wchodze do windowsa i odziwo czysty ekran ale system zaczyna sie pluć o sterowniki do karty ... ok nie wiem czemu tak sie stało ale reinstaluje, restart systemu - system znowu pluje sie o stery... ok DriverCleaner Pro - czysto po sterownikach.

Chce zainstalowac od początku, STEROWNIKI ATI POKAZUJA ZE NIE POSIADAM KARTY firmy ATI! ?!?! ?

juz wiedziałem ze to koniec, ... ale reinstaluje system, nic niedało dalej to samo, nie mam karty ati ... w dosie paski, w widnowsie nie ?!?!? co jest ?? pierwszy raz w życiu sie z takim czyms spotkałem!

rozbieram chłodzenie i co sie okazuje ??

Arctic Cooling ATI Silencer 1 swoim "ch*" zaciskiem ukruszył rdzeń !!

ale teraz pytanie czemu karta działa ? dlaczego w dosie mam "paski " a w windowsie nie ?? i dlaczego karta firmy ati juz nia nie jest ??(może dezerterowała do nVidi ?? )

Historia nadaje sie na kolejny odcinek "Nie do Wiary" na TVN, jutro do nich dzwonie

 

tak z tego wniosek ze Arctic Cooling ATI Silencer 1 odebrał dusze tej karcie przeciez z takim sprzętem który nie przyjmuje sterowników a sterowniki jego juz nie pogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie AC rev3 chodzi od czerwca 380/340 w 2d (od tygodnia 300/300) i 410/365 w 3d, do tej pory miałem jednego stresa parę dni temu ale nie wiem czy to wina grafiki, w czasie partii pasjansa mamie zgasł monitor, czarny ekran, restart nie pomaga, płyta nie piszczy. wyjąłem pamięć i grafike, przedmuchałem sloty, złożyłem i działa Jednak specjalnie dla tej karty i chłodzenia zrobiłem w boku obudowy mały druszlak i wstawiłem wentyl na wysokości karty (5V)

Jeśli chodzi o montaż to przecież kawełek aluminium, cudów nie ma. wcześniej miałem na tej karcie coolmastera od durona, zakładany i spinany zapinkami na maxa, chodził tak 3 miesiące

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, gdyby zrobić wątek pod tytułem KOMU PADŁ RADEON NA FABRYCZNYM CHŁODZENIU to wyniki z pewnością nie odniegałyby od tych z Silencerem v.3. Tutaj akurat nastąpiła kumulacja wszystkich padów z tym chłodzeniem i dlatego tak to strasznie wygląda. Niebagatelny wpływ na żywotność karty ma często z pewnością nieprawidłowy montaż, gdyż fabryczne wymiary radiatora nie zawsze umożliwiają jego poprawne przeprowadzenie. I nie chodzi tutaj o brak umiejętności ze strony montującego , ale o fakt że niektóre karty w rzeczywistości nie do końca pasują do tego chłodzenia ( wyższe kondensatory, inaczej zakończony śledź karty..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Według mnie, gdyby zrobić wątek pod tytułem KOMU PADŁ RADEON NA FABRYCZNYM CHŁODZENIU to wyniki z pewnością nie odniegałyby od tych z Silencerem v.3. Tutaj akurat nastąpiła kumulacja wszystkich padów z tym chłodzeniem i dlatego tak to strasznie wygląda. Niebagatelny wpływ na żywotność karty ma często z pewnością nieprawidłowy montaż, gdyż fabryczne wymiary radiatora nie zawsze umożliwiają jego poprawne przeprowadzenie. I nie chodzi tutaj o brak umiejętności ze strony montującego , ale o fakt że niektóre karty w rzeczywistości nie do końca pasują do tego chłodzenia ( wyższe kondensatory, inaczej zakończony śledź karty..)

1547733[/snapback]

Dużo prawdy jest w tym co napisałeś ale ja raczej bym na swoją karte tego nie założył. Ani v.3 ani v.1. Wole założyć cooler ze starego procka + duży wentyl i dobra pasta i mam o niebo lepsze chłodzenie niż ten Silencer.

 

Skoro jest tak dużo przypadków "spalenia" kart przez ten cooler to chyba coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja bym wolał XC-80, albo zalmana jakbym miał kasę.

Co do ATI 1 rev. 2 to nikomu jeszcze na tym karta nie padła, a jak ktoś go założył na karte, na którą nie zaleca producent żeby to zakładać (9550) to tylko user może mieć pretensje do samego siebie ! :mur:

Chociaż sam już nie wiem co ma znaczyć to: ATI 9500 - 9700. Na moim pudełku nic takiego nie ma.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sam niestety wczoraj kupiłem silencera rev.3 :/ jeszcze go nie założyłem, ale nie wiem co o tym sądzić. Dlaczego taki silencer mógłby psuć kartę? Powodów nie może być zbyt wiele. Według mnie:

a) Brak obiegu powietrza w niektórych częściach karty - do rozwiązania dobrym obiegiem powietrza w budzie lub dodatkowym nawiewem.

B) Uszkodzenie mechaniczne podzespołów karty/wygięcie płytki - HIS udowodnił że da się dobrze zamontować Silencer'y, wydając serię kart Ice-Q z tym silencerem rev.3

c) Zwarcia podzespołów na karcie - j.w. wystarczy uważać przy montażu czego dotyka radiator /zapinka itp.

d) Gromadzenie się ładunków na Silencerze - w samej instrukcji pisze ze TRZEBA radiator uziemić.

 

Jeśli ktoś coś jeszcze znajdzie, to byłoby fajnie. A jak nie, to zakładam tego "potwora", sorry, ale to mi wygląda na jakieś czarnowidztwo - ten silencer "zabijąjący karty". Spójrzmy prawdzie w oczy - magia to to nie jest. To jest przecież tylko chłodzenie... na dodatek bardzo wydajne i ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sam niestety wczoraj kupiłem silencera rev.3 :/ jeszcze go nie założyłem, ale nie wiem co o tym sądzić. Dlaczego taki silencer mógłby psuć kartę? Powodów nie może być zbyt wiele. Według mnie:

a) Brak obiegu powietrza w niektórych częściach karty - do rozwiązania dobrym obiegiem powietrza w budzie lub dodatkowym nawiewem.

B) Uszkodzenie mechaniczne podzespołów karty/wygięcie płytki - HIS udowodnił że da się dobrze zamontować Silencer'y, wydając serię kart Ice-Q z tym silencerem rev.3

c) Zwarcia podzespołów na karcie - j.w. wystarczy uważać przy montażu czego dotyka radiator /zapinka itp.

d) Gromadzenie się ładunków na Silencerze - w samej instrukcji pisze ze TRZEBA radiator uziemić.

 

Jeśli ktoś coś jeszcze znajdzie, to byłoby fajnie. A jak nie, to zakładam tego "potwora", sorry, ale to mi wygląda na jakieś czarnowidztwo - ten silencer "zabijąjący karty". Spójrzmy prawdzie w oczy - magia to to nie jest. To jest przecież tylko chłodzenie... na dodatek bardzo wydajne i ciche.

1548316[/snapback]

to jak wytłumaczysz to ??

 

74 osobom karta padła po instalacji tego chłodzenia

 

153 osobom karta nie padła ....

 

74 osoby to prawie połowa, z tej ankiety można by przyjąc ze co 2 karta padła po założeniu tego szatana :mur: :mur: :mur: :mur: :? jestem zajbebiście w[ciach!]iony 50 zł - chłodzenie (które idzie o dupe rozbić ) 250zł karta graficzna która juz po 20 min usterki padła całkowicie ! razem 300zł przez jedno wielkie [ciach!]iane chłodzenie ! kto by pomyślał ze chłodzenie zabije karte ?? to jak lekarz zabijający swoich pacjentów !

 

teraz kupuje Radeona 9700 Pro i za żadne skarby nie ściągne orginalnego chłodzenia! ... Ati Silencer 1 z nerwicy rozj* butem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...