Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Włąśnie sobie Q4 zapuściłem... Ustawiłem na high i jazda! Intro do bani :P Te z Q2 było duuuużo lepsze ! Sama gra... Hmm.. No nie wiem... O ile Q2 wciągnął mnie juz od pierwszych chwil to Q4 już mnei tak nie przekonuje... Niektórzy strogosi wyglądają wręcz śmiesznie :D Dzwięki broni i strogów też jakies takie kiczowate... Pogram jeszcze chwilę, ale coś mi się zdaje że Q4 do FEAR nie ma co podskakiwać...

1725798[/snapback]

Spokojnie, pograj trohę. Pojeżdzisz beznadziejnym czołgiem, rozwalisz wielkie pająki, i zacznie sie dopiero jazda :) Początek dla mnie też nie był zbytnio przekonywujący !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sledze tego tematu dlatego nie wiem czy moj problem juz tu wystapil ale wg. mnie jest chyba niepowtarzalny - zaryzykuje przedstawienie go.

 

Gra smiga ok 80-60 fps na high i wszystko na maxa, nie przycina - wszystko ladnie - problem polega na korzystaniu z zooma - gra siada gdy chce go wlaczyc (bindowalem zoom w broniach pod rozne klawisze [mouse button3;spacja;jakies literki] totalnie nie mam pojecia o co chodzi - nagle zwis i wychodzi do windy - TYLKO przy wlaczeniu zooma.

dobre co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sledze tego tematu dlatego nie wiem czy moj problem juz tu wystapil ale wg. mnie jest chyba niepowtarzalny - zaryzykuje przedstawienie go.

 

Gra smiga ok 80-60 fps na high i wszystko na maxa, nie przycina - wszystko ladnie - problem polega na korzystaniu z zooma - gra siada gdy chce go wlaczyc (bindowalem zoom w broniach pod rozne klawisze [mouse button3;spacja;jakies literki] totalnie nie mam pojecia o co chodzi - nagle zwis i wychodzi do windy - TYLKO przy wlaczeniu zooma.

dobre co ?

1726040[/snapback]

To wystepuje na radkach w niektorych konfiguracjach - znalazlem dwa wyjscia:

1) trzaba wylaczyc w opcjach high quality special effects, albo

2) zmienic catalisty na najnowsze omegi - wtedy nie trzeba wylaczac tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem - ale sam nie wiem.

Chodzi o to, że karta którą aktualnie dysponuje to stary GF FX 5200 - i nie wiem jak to poleci na takiej leciwej karcie.

Demko jest pewnie okrojone - więc nawet nie sprawdzam i ściągam - o ile takie jest.

 

Jeśli ktoś by mógł powiedzieć jak to się ma prawo sprawiować na obu komputerach z podpisu - będe wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli ktoś by mógł powiedzieć jak to się ma prawo sprawiować na obu komputerach z podpisu - będe wdzięczny...

1726287[/snapback]

wiec tak

 

na konfigu nastepujacym:

- Tbred @ w dol 1330MHz (FSB 166)

- R9600 (GPU=400/MEM=600) nie @ bo full pasywne chlodzonko

- 1 GB RAM

- po zrobieniu konfiga dla najnizszej jakosci z tej stronki gdzie byly konfigi dla kart 64/128/256/512 MB (link gdzies kolo 25 strony tego topica)

 

w rozdzielczosci 1280x1024 (ehh te LCDki) FPS miedzy 7 a 50 :razz:

jak bede mial chwile to zmienie chlodzenie i dam procka na 2100MHz i zobacze jak bedzie sie ta gra zachowywac

 

a tak BTW mimo kilku bajerow gra nie umywa sie do Q2 przynajmniej pod 1 wzgledem - brak skrytek w scianach/podlogach/... (chyba ze osleplem na starosc) a zawsze w Q2 lubilem miec all niespodzianki poodkrywane :P

i kooperacja z NPC do bani - robia co chca nie dosc ze czasem blokuja przejscie -> nie da sie przez nich grac na czas (pobijanie rekorodow) to na dodatek nie mozna sie od nich odkleic jak w np w H-L 1 (gdzie mozna bylo porzucic na chwile NPC i potem wrocic po niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

na bartku i radku 96 pograsz. tylko pamietaj ze duzo stracisz z klimatu nie widzac wiele z tego co producent dal.. ale(!) jesli nastawiasz sie na mp to spoko, troche szkoda efektu jesli glownie bedziesz gral sp. wtedy warto 'zaopatrzyc sie' sprzet ciut lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In doing some testing yesterday I noticed a nasty little flaw with Quake 4.  First I created my own demo, one that spanned from inside to outside environments, then I did timedemos of that demo.  After watching it a few times I began to notice quite a few issues with the rendering that was occurring.

 

The first big thing I noticed is that many of the animated textures on screens, guns, etc. were not being rendered at all.  These textures were rendered as black spaces.  The second thing I noticed is that explosions were not being rendered at all.  When using the grenade launcher it looked like I as just shooting cans of pop at the Strogg and they were dying when it hit them.  The biggest problem was that going from outside to inside, the lighting effects were also not properly rendered (and lighting is a big part of the Doom 3 engine).

 

I have tested this out on both ATI and NVIDIA cards with the latest drivers for each, and the results are the same.  Demo playback in Quake 4 appears to be currently broken and does not render the scene correctly.  This means that as a timedemo, Quake 4 is pretty useless.  The only real way to get good results from Quake 4 is to run Fraps and go through an area where the play is pretty consistent from run to run.

a to ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem z zoom'em, najnowsze omegi faktycznie pomogły. Ale zastanawiam sie nad jednym czy u was w zoomie również wyglada grafika tak jakby miała 256 kolorów dosłownie? Wszystkie detale mam na high, jedynie anizo w konfigu dałem na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem z zoom'em, najnowsze omegi faktycznie pomogły. Ale zastanawiam sie nad jednym czy u was w zoomie również wyglada grafika tak jakby miała 256 kolorów dosłownie? Wszystkie detale mam na high, jedynie anizo w konfigu dałem na 0.

1726653[/snapback]

Tak, wygląda na 256 kolorów chyba u każdego. Gram na High i mam to samo :) Żałosne, ale nie wiem czy nie zrobili tego specjalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kaeres

 

ok,ok - prosta gierka, zero myslenia, wylacznie strzelanie no i dosc czeste uruchamianie wind i przeroznych machin otwierajacych hangary,zapory itp. itd. ...i wlasciwie juz to jest argument - no wychodzi z tego tylko debilna nawalanka potworow - w tym nawet zabawy nie ma - wchodze do jakiegos 'pokoju' i hurtem wale rakietnicami zeby sie nie babrac z tymi strogami czy jak to sie tam nazywa i nie ma lokacji ktora moze zaskoczyc (zewszad prawie zawsze wyjda klienci do rozwalenia).

 

dodam ze, rzecz jasna jeszcze gram bo lubie ladna grafike no a w tej grze oprocz tego obrazka z otwartej przestrzeni tych 3 gor i miasta wszystko wyglada ladnie.

 

nadzieja w MP ale moi znajomi z ktorymi gralem maja pokaz slajdow 15fps - takze nie mam z kim popykac w mp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie kazdemu sie musi gra podobac ale uscislij swoja wypowiedz bo - kolejny raz to napisze - smieszny belkot wyszedl.

1726568[/snapback]

 

Pozwól, że ja dam Ci przykład. Akcja z konwojem a ja operuje jakimś gun'em, nagle przystanek, gość miał rozbroić miny i nagle wyskakuje masa stworasów i tatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatata

tatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatata... nie można przerwać ognia bo załatwią sapera i nas a dźwięk wystrzałów po kilku sekundach jest tak drażniący, że jakikolwiek powstały klimat jest zabity jak ci co padają pod moim ostrzałem... tatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatata

tatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatatata.

Ja tak to widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kaeres

 

ok,ok - prosta gierka, zero myslenia, wylacznie strzelanie no i dosc czeste uruchamianie wind i przeroznych machin otwierajacych hangary,zapory itp. itd. ...i wlasciwie juz to jest argument - no wychodzi z tego tylko debilna nawalanka potworow - w tym nawet zabawy nie ma - wchodze do jakiegos 'pokoju' i hurtem wale rakietnicami zeby sie nie babrac z tymi strogami czy jak to sie tam nazywa i nie ma lokacji ktora moze zaskoczyc (zewszad prawie zawsze wyjda klienci do rozwalenia).

 

dodam ze, rzecz jasna jeszcze gram bo lubie ladna grafike no a w tej grze oprocz tego obrazka z otwartej przestrzeni tych 3 gor i miasta wszystko wyglada ladnie.

 

nadzieja w MP ale moi znajomi z ktorymi gralem maja pokaz slajdow 15fps - takze nie mam z kim popykac w mp.

1726736[/snapback]

chyba kolega ma pierwszy raz do czynienia z seria Quake :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem lecz nieznalazlem jezeli byl juz poruszany taki problem na tym forum to przepraszam, przejdzmy do konkretu mam problem ktory polega na tym iz textury w Quaku sa dziwnego koloru np ziema na zewnatrz jest pomaranczowa a w srodku mam zielonkowy odcien wszedzie. Gdybyscie mogli to pomuzcie mi moja karta to radeon 9100L. DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako fajn Q jestem trochę zawiedziony... SP idę powoli i od niechcenia ale przejdę dla szacunku do twórców gry... Ale jak narazie to co mówią koledzy wyżej... MP grałem tylko na lanie kilka godzin no i moim zdaniem gra jest za mało dynamiczna. Jako MP dużo lepszy według mnie jest Q3. JEst to moje osobiste zdanie na temat tej gry myślę, że nikogo nie uraziłem...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja, nie trafila - moze za mocne stwierdzenie ze debilna ale gdybym powiedzial nieciekawa to zdecydowanie za malo - skorzystalem z jezyka tego forum, moze tak

ale ok - gra nieciekawa barrrdzo - spodziewalem sie po niej wiecej niz tylko ladnej grafy

[no i jestem poprawny teraz]

 

a w serie quaka gram (qII kapke) od III arena - multiplayer = mistrz

'kolego'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje sparingpartenera na 1v1, tylko prosze zadnych fatalitow czy zero4 i itp:P. Jeszcze z nikim nie gralem 1v1 w Q4 wiec wieksza wyruzomialosc:]

 

kontakt : gg 5338760

 

PS. Mam mozliwosc zalozenia serva 1v1(musze tylko ejszcze porty w routerze odblokoewac i sprawdzic czy dziala na 100%...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...