Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem. Jak zainstaluje sterowniki z plytki, te nvidia SW IDE czy jakos tak...Windows zalicza gustownego pada, a partycja C przestaje sie nadawac do uzytku... Ktos tak samo mial? Teraz bez tych sterow chodzi jak powinien...

1403922[/snapback]

O tym juz bylo wiele razy - tego sie nie instaluje :P bo zazwyczaj pada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedz...jakos nie udalo mi sie 54 stron tego topicu i 200 czy tam ilu poprzedniego :( Szukajka poza tym jest anty-user-friendly :( Przepraszam za zamieszanie i tyle..papa ;)

1404041[/snapback]

Spoko spoko nie denerujemy sie.. ale wiesz jak juz xxx razy widzisz te same pytanie to to takie oczywste ci sie wydaje ze hej :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zalamany, juz kupilem wszystko do O/C i zaczynam podkrecac a tu na moim nf7-s 2.0 jade max na 210 fsb, bios jest oryginalny d27, wiem ze na modowanym zrobie wiecej, chodzi o to ze z tego co czytam to na oryginalnym ludzie maja po 220 by na modowanym wyciagnac 250, pamieci kupilem ledwo co hynixy obojetnie jakie napiecie nic nie zmienia, procesor sempron 2200 zapas potezny, odkrylem ze chipset na napieciu 1.6v daje max 108 fsb powyzej jest blad natychmiastowy w super pi po niecalej minucie max, po podniesieniu napiecia na 1.7v to wyjdzie 210 a przy 211 to chwila moment i blad jest, temperatura odpada bo to jest chwilka a na 210 wytrzymuje 10 minut tyle max testowalem to by sie nagrzal o wiele wiecej, niz ledwo co ustawie 211 i 10 sekund i blad, to o co w tym chodzi ? Trafilem na kiepski chipset ? :( APIC jest wylaczone, moze cos jeszcze mam wylaczyc ?albo cos wlaczyc , co o tym sadzicie, jest ktos komu sie konczy o/c na tak niskim poziomie na oryginalnym biosie ?

Edytowane przez Xellos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm FSB 111 i takie tam? Chyba czegoś nierozumiem.

Ciekawy ranking. W tym rankingu to o ile pamiętam jestem "topicowo" najstarszy(mogę się mylić), Ja zacząłem chyba w 44 stronie w "Tomie" pierwszym.

 

EDIT. Linoge I OWIES przekroczyli barierę 100 postów, brakuje mi jeszcze trochę.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa :blink: wow!

No dobra, to już się nie dziwie czemu płace co miesiąc po 2-3 banie neti <_<

 

edit:

wreszcie w domku... moge wam teraz pokazać co udało mi się nabroić dziś w nocy:

oc: spi, sandra, aida.... 10x261 2-2-2-11 dual spi16m ok

 

chyba kondziołki pomogły, ale wciąż Vdimm za ostro skacze... Vcore dostał tez mały bonus:

kolejny cap mod

po co dodatkowy atx12? bo miałem spadki 0.1V! na tym oryginalnym w porównaniu do nie obciążonego raila 12V a tagan ma 2x atx 12 więc ;)

 

teraz ojcieć prime "In-place" na 2.2 Vcore jest w miare spokojny :]

ale nawet na 250x10, powyżej 2.2V Vcore mobo się buntuje :/ nie wiem, badam to...

a fotki z condowanych miejsc... matoł ze mnie, bo pstrykam a jeszcze nie usunołem kalafoni :]

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej poru żadna opcja stałki, nawet lanu czy pseudo lanu mnie nie łapała, dłoga historia bardzo, poprostu nic, nawet radio. obecnie net24 [640k] z neti [ala neostrada] in progres 10%

 

edit:

a tu kilka fotek z pracy nad multi modem :]

multi mod

te kabelki to FIDy, słąba jakość bo wszystko robie po nocy... powoli zaczynam wyglądać jak jekieś zombi :|

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh czuje siędumny za ujęcie w zestawieniu :lol:

w pewnym sensie to pomaganie sprawia przyjemność, inaczej starzy wyjadacze juz by tu nie wchodzili

pozatym można sięjeszcze wiele nauczyć z tego topica (np, ja się wciąż dowiaduje czegoś nowego, choć czytam topic z przerwami od czasów tego starego ~20~30 strona (cholera to juz chyba 2 lata...)

pozatym są userzy którzy cały czas wykombinowywywują :D nowe mody do tej mobo i nowe biosy powstają, więc imo mimo (wajny rym) tych ~250stronek temat nie został wyczerpany

 

co do kompedium i wogóle - juz dawno dawno miałem taki pomysł zeby zrobić kompedium w ten sposób ze czytać po kolei każdą stronę i wynotowywać wartościowe spostrzeżenia - i tak powstało by zajebiste kompedium. Ja chciałem się za to wziąć juz dawno temu (mam zrobione od 1 do chyba 30którejś strony takie prywatne kompedium0 ale rozwój topicu przekroczył moje mżliwości. Takie cośobecnie powstaje w temacie o dfi na nf2. i robi to bodajże jeden człowiek :) no ale nie jest to taki kamikaze jakiego tu potrzeba. wnioski z całego wywodu - jeśli jest człowiek (najlepiej dwóch) którzy chcieli by wejść w tą sprawe i razem ze maną zrobić tego rodzaju zajebiste kompedium to zaprasza na priv. BEZ WASZEJ POMOCY SIĘ NIE OBĘDZIE. czyt. bez waszej pomocy [ciach!]le nie jade :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy, czy te 400 maja pracowac na 400 czy na 333..., mysle, ze jak synchronicznie z bartonem, to nie powinno byc problemow, ewentualnie dasz 2,9V i tyle

1406025[/snapback]

 

w chwili obecnej mam 2x256 + 512 (400) nie mam duala, chcialbym powiekszyc ilosc ramu wiec najrozsadniej bedzie sprzedac te 2x256 i kupic 2x512

do tej pory w/w konfig dzialal, mam 11x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za roznica ile masz na oryginalnym przeciez z tymi biosami to jest loteria (tego prewnie nie doczytales) hipo robil 260 na d10b4 a ja nawet na 133 mam niestabilne czy swiacczy to o czyms? nic, tyle razy pisalismy ze masz sobie wgrac kadzego biosa po kolei i bawic sie fsb,timingami i napieciami i sprawdzic ktory bios najlepiej smiga. tego chyba nie doczytales?

 

z powazaniem,

Anno Domini 2005

Pan Ignorant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał wszystkie kosci i kupił 2x512 porządne, zaaplikował duala i tak trzymał do zmiany na A64.

 

Sam tak mam, nie narzekam. 400MHz, dual, 2.2.2.11.

1406387[/snapback]

 

problem w tym ze ja uzywam kompa do analiz szachowych a tam oprocz predkosci procesora liczy sie ilosc ramu dual mnie nie urzadza bo niczego mi nie da tylko wieksza ilosc ramu mnie zbawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprzedaj 2x256 i kup 2x512, ale nikt Ci nie gwarantuje, ze to bedzie chodzic, a o tym, zeby to na 400 chodzilo to na 70% bedzie ciezko.

 

Kiedys testowalem wlasnie tak, tzn przynioslem od kumpla 512 ocz zeby sprawdzic jak chodzi komp z 1,5 gb ramu i brak rewelacji, mi to sie nie przydalo. Fakt, ze musialem duuuzo zjechac z timingów (nie pamietam na ile, ale cos w rodzaju 2,5.4.4.8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprzedaj 2x256 i kup 2x512, ale nikt Ci nie gwarantuje, ze to bedzie chodzic, a o tym, zeby to na 400 chodzilo to na 70% bedzie ciezko.

 

Kiedys testowalem wlasnie tak, tzn przynioslem od kumpla 512 ocz zeby sprawdzic jak chodzi komp z 1,5 gb ramu i brak rewelacji, mi to sie nie przydalo. Fakt, ze musialem duuuzo zjechac z timingów (nie pamietam na ile, ale cos w rodzaju 2,5.4.4.8).

1406432[/snapback]

kurde ale skoro teraz na 3 kosciach chodzilo 11x200 to czemu 3x512 mialoby nie pojsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xellos

 

Hmmm... U mnie na D25 (taki mialem na początku) nie wyciągał nawet 215... Na D27 mam stable 230 ale 233 juz nie... A na Tratsie mogę pojechać dużo więcej bez zwiach nak na Taipanach tyle, że potem jest za gorąco... Więc jadę sobie na 233...

 

 

@ Gorky

 

Wedłgu instrukcji do 2GB może chodzić na 400MHz...

A do 3GB na 333

 

Zatem być może się uda, choć ja nie wiem, czy 3x512 dobrze pójdzie... Wolałbym 2 x 1GB RAM

:D

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xellos

 

Hmmm... U mnie na D25 (taki mialem na początku) nie wyciągał nawet 215... Na D27 mam stable 230 ale 233 juz nie... A na Tratsie mogę pojechać dużo więcej bez zwiach nak na Taipanach tyle, że potem jest za gorąco... Więc jadę sobie na 233...

@ Gorky

 

Wedłgu instrukcji do 2GB może chodzić na 400MHz...

A do 3GB na 333

 

Zatem być może się uda, choć ja nie wiem, czy 3x512 dobrze pójdzie... Wolałbym 2 x 1GB RAM 

:D

1406572[/snapback]

 

tez bym wolal 2x po giga ale kaski brak - 2gb 400 mhz moze chodzi ale w tylko w 2 bankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie krzyczeć, bo i tak sie nie obraże:))

Coś sie pop.... i nie chce mi komp wstać na 12,5*200.

Chodzi na 13*194 i 12*200 bez żadnych problemów, tak samo na mnożniku 12,5 przy FSB<200. Takie jaja zaczęły się po reinstalacji Winzgrozy. Troche zgłupiałem.

Mam jeszcze 0,1v zapasu na vcore, ale to nie pomaga. APIC on czy off to samo.

Przy 13*200 uruchamia się w trybie awaryjnym ( o stabilność prosze nie pytać :D ), a na 12,5*200 staje na ekranie z logiem (ekran jest bardzo ciemny, ledwo co widać). Przy próbie odpalenia w trybie awaryjnym ładują się stery po czym mam migający kursor.....

Dodam, że przy nowej instalce nie zmieniałem biosu ani żadnych ustawień, nic też do kompa nie dokładałem ani nie wyjmowałem.

Czy to może być wina źle zainstalowanych sterowników??

Np. nie ta kolejność .... robiłem to pod lekkim wpływem....

 

Troche namieszałem... ale jak to czytam, to wydaje mi sie, że wiem o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z jakiej linii Abit NF7 pobiera napięcie dla procesora : 5V czy 12V ? Gdzie można to sprawdzić ?

2. Czy nowe Abity na Socket 939 też pobierają napęcie dla procka z linii 12V ?

3. Kupiłem zasiłkę Chieftec 410-212 i zauważyłem brak napięcia -5V (bios wskazuje - 61,94) Podobno NF7 nie potrzebuje napięcia -5V, ale czy jest to gdzieś udokumentowane ? Jak wygląda sytuacja w przypadku innych płyt ?

4. Zasilacz ma dwie linie 12V, jedna 15A, druga 18A. Nie mam pojęcia jak odróżnić, które kable idą od 15A a które od 18A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7 zasila procka z napięcia +12v, -5 wogóle nie jest mu do życia potrzebne. Co do nowych ABITów na S.939 to nie wiem, ale nie pytaj tutaj tylko zajrzyj do jakiegoś tematu o takiej/podobnej płycie/szukaj na innych forach.

NIe musisz rozróżniać które jest większe, po prostu podepnij i ciesz się :D

 

EDIT: na tyle na ile będę w stanie(znaczy jeśli będę znał odpowiedź) postaram się zastąpić na ten czas bliżej "nieokreślony" Linoge i OWSA :-|

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies wpadł na coś... :) na uproszczenie moda na 3cią temp :)

I poprosił mnie abym to umieścił... więc pisze o co biega...

 

Teraz nie trzeba lutować do pinu 102 na winbondzie.. co niektórych mogło przyprawiać o dreszcze :D

Teraz wystarczy przylutować termistor do zaznaczonej nóżki rezystora i do masy :)

 

Przy okazji macie zaznaczony czujnik SYS TEMP, więc aby nikt już więcej nie pisał, że sys temp to temperatura NB :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wczesniejszych wypowiedzi wynika ze ... 3 kosci to kiszka ? ja mam 3x 256 twinmosa i max stabilne fsb to 212 a powinno wiecej bo chlodzenie w budzie mam przeciązyste czytaj niezly przeciag, czyli teoretycznie jak wyciagne jedna kosc to powiino mi szybciej smigac zgadza sie ?

 

Btw moze takie lamerskie pytanie czy podniesienie napiecia na mostku polnocnym daje cos jesli chodzi o OC i jesli tak to co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie napięcia, daje dużo, tak jak na każdym takim podzespole. Co do FSB.... to zalezy kiedy kupiłeś te Twiny i co t oza Twiny. Jeśli nowe Mteci to się pożegnaj z wysokim FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...