Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Daj. Po za tym wątpię, żeby to było stabilne. Plus Ty masz 280 MHz na pamięciach... więc z czym tu wyskakujesz? ;)

 

EDIT

Aha, nie mam teraz skąd wziąć screen shota, ale zjechałem poniżej 2:30. ;)

 

EDIT2

Zmniejsz screena.

 

EDIT3

Zrób test 3x350x8 150 i timingi + alphy jak moje, albo zmniejsz taktowanie pamięci tak, aby było te trcd=3, bo wątpię, że to ma jakiekolwiek znaczenie. Zwłaszcza, że masz 50 MHz DDR (25 SDR) + kilka MHz na procu więcej ode mnie, a wynik taki sam. Przecież te megaherce powinny zniwelować trcd=4. Co więcej jak widzisz, tylko potwierdziłeś moją teorię. Dzięki. ;)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałeś z tego screenu. Nadal ślepo bronisz swojej teorii...

 

Wyjaśniam Ci jeszcze raz - po to zrobiony został na pamięciach z trcd 4, takich alpha JAK TWOJE i WYŻSZYM taktowaniu pamięci ( akurat by wyszło ok. 2,8 GHz) by pokazać Ci, że różnica wydajności pomiędzy Twoim ustawieniem, a moim testowym wynika wyłącznie z zastosowania niższego trcd.

 

Jak jeszcze nie rozumiesz o co biega to zobacz do rankingu Spi na mój wynik i kolegi Ziku. Dokładnie obadaj timingi.

 

Żeby było jeszcze łopatologiczniej:

 

2,5-3-3-6 254 = 2,5-4-3-7 280 na identycznych alpha.

 

A co wyższego taktowania pamieci to czemu miałoby to być niestabilne? Dla moich A-Data taktowanie 300 to jedno wciągnięcie nosem.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 MHz z takimi alphami jak w powyżej w teściku? :lol:

Po screenie z SuperPi jakoś tego nie widać, czyżby nie było stabilnie? No i jeszcze jedno, nie wiem czy nie chcesz tego zaakceptować (wywijając się na boki jak się tylko da...) czy gdzie indziej leży problem, ale cały czas potwierdzasz moją tezę. ;)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś Twoja pzrypadłość, ze nie umiesz przyznać komuś racji. Ostanio koledze mak77 zarzucałeś kłamstwa mimo, ze kilkukrotbie pokazywał ci screeny z wysoko taktowanym Venice. Nevermind....

 

Proszę, specjalnie dla Ciebie - Na Twoim ulubionym 4M, na 300 i Twoich ulubionych ekstra alphach:

 

300

 

I kto tu wywija na boki. Wypraszam sobie, bo jak na razie tylko ja tu fakty przedstawiam.

 

Twoja teoria jak nam tu napisałeś to to, że 2,5-3-3-6 254 i niskie alphy są wydajniejsze niż 300 użytkowników TCCD. A ja Ci próbuję pokazać, ze Twój czas Pi zawdzięczasz TYLKO I WYŁĄCZNIE trcd na 3 i alphy nie mają tu wiele do gadania, co doskonale widać na identycznym jeśli chodzi o alphy screenie z memkami na 280 ale trcd 4. Wniosek jest chyba widoczny nawet dla ślepego.

 

BTW - Na screenie Spi z rankingu takie wartości pamieci najlepiej pasowały do możliwości procka ( kombinacja dzielników i mnoznika) i dlatego tam pamieci są na 292.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu(na testy)

Panowie jaki wpływ ma taktowanie magistrali PCI-ex na grafie do wyników(moze być w smarkach lub grach)

Leniwy jestem ,wiem ;-)

p.s.

sprawa Spi już wyjaśniona ma się rozumieć..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypadłem z tematu ;] co to alphy ?

1483205[/snapback]

 

Timingi "poboczne" dla pamięci. Standardowo podaje sie dla memek kombinację timingów cas-trcd-tras-trp ( np. 2-2-6-2) i te znamy wszyscy. Jednakże np. płyty DFI umożliwiają manipulacje innymi, ukrytymi w większości BIOSów timingami np. trrd-twr-trwt-trtw-tcl itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu no i to chodziło. ;) Problem rozwiązany. +100 MHz i pewnie byłoby mniej niż 2:30. Nadal jednak nie jest to dla mnie zbyt przekonywujące, jakkolwiek wolałbym mieć te 2-2-2-5 + alphy niż 300 MHz i tylko dobre alphy. Dla mnie remis.

 

WIdzę, że tylko liczby Wam w głowie.

 

A mi nikt nie jest w stanie pomóc w sprawie sieciówki na DFI :(

1483236[/snapback]

Typ łącza? ISP? Najczęściej wystarczy zresetować modem wyjmując wtyczke z gniazdka sieciowego (czyli tam gdzie płynie prąd a nie RJ45 :D).

Teraz porty:

NVIDIA Networking Controler to ten w srodku.

Marvel cos tam cos tam to ten z prawej, od strony PCI-E.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumialem to Lemikowi nie chodzi o to gdzie ktore gniazdko, tylko ktorego uzywac :)

 

Uzyj tego z Nforce'a, tamten najlepiej w biosie wylaczyc zeby nie instalowac go bo winda sama go nie rozpoznaje, a nforce'owy zawsze dziala (nawet bezposrednio po instalacji windy, a roznicy miedzy nimi nie ma zadnej) :) A odnosnie tego ze nie dziala to pewnie chodzi o MAC sieciowki...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ łącza? ISP? Najczęściej wystarczy zresetować modem wyjmując wtyczke z gniazdka sieciowego (czyli tam gdzie płynie prąd a nie RJ45 :D).

Teraz porty:

NVIDIA Networking Controler to ten w srodku.

Marvel cos tam cos tam to ten z prawej, od strony PCI-E.

1483272[/snapback]

Hmmm, chyba w ogóle nie o to chodziło. Czy ja coś mówiłem o modemie?? :/ :mur:

Jestem w sieci radiowej. A tu tylko kabel do kompa, stery i parametry wpisać i internet powinien chodzić, a tak nie jest. A jak włożę wtykę do starego kompa, jeszcze na nForce2, to internet działa. A na tym DFI przy takich samych wpisach pstan połączenia wskazuje na: POŁĄCZONY, ale nie można nic się połącyć, ani przez WWW, ani FTP, ani poczta, nic. jakby coś blokowało. System już próbowałem dwa razy od nowa stawiać i to samo. :( A może w tym Firewallu nCidii coś trzeba ustawić?? Jak ktoś coś wie, co to może być, to poproszę. Bo już drugi dzień nie mogę tego netu na tym DFI uruchomić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem netu na dhcp czy jak to sie tam pisze - czyli dziala tylko z okresolnymi mac adresami kart sieciowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj firewalla i wtedy zobacz...

Sprawdz MAC adres sieciowki...

1483314[/snapback]

odinstalowałem firewalla i to samo, sprawdziłem adres MAC sieciówki i co z tym??

 

a nie masz przypadkiem netu na dhcp czy jak to sie tam pisze - czyli dziala tylko z okresolnymi mac adresami kart sieciowych?

1483327[/snapback]

hmmm, to powiadasz, że admin sieci może mieć w ustawieniach sieci mój adres MAC ze starej sieciówki?? To możliwe?? Dobrze zrozumiałem??

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstalowałem firewalla i to samo, sprawdziłem adres MAC sieciówki i co z tym??

hmmm, to powiadasz, że admin sieci może mieć w ustawieniach sieci mój adres MAC ze starej sieciówki?? To możliwe?? Dobrze zrozumiałem??

:blink:

1483623[/snapback]

rofl

 

Przy takich sieciah dhcp musisz dac adminowi info ze zmieniles karte siecowa. Najlepiej zadwon, eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurde nie idzie uruchomic moich D43 na jakis ludzkich tajmingach.... :mur: Teraz w ogole biegne na dram/fsb 133 cl3-12-3-3-3 i jeszcze na koniec 2T co mnie juz doprowadza to szalu!. FSB jest przecietne bo 306 ... Pomozcie mi jakos bo juz nie moge i powoli mam zamiar wydac 1000 na jakies adaty (a to byloby nienormalne bo to 1/3 moich dochodow miesiecznie:/).

BIOS to 510-3

AMDTweaker 0,5 pokazuje jakies kompletne [ciach!]ly i nie moge nic w nim zmienic na stale-jak klikam set wszytko wraca na poprzednie ustawienia (BTW: Jak z niego korzystac? Jest jakies FAQ??)

Memtest BIOSOWY pokazduje ze mam 602 DDR na tym dzielniku wiec cos jest nie tak...

 

innymi slowy HEEEELLLPPPP bom desperat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurde nie idzie uruchomic moich D43 na jakis ludzkich tajmingach.... :mur:  Teraz w ogole biegne na dram/fsb 133 cl3-12-3-3-3 i jeszcze na koniec 2T co mnie juz doprowadza to szalu!. FSB jest przecietne bo 306 ... Pomozcie mi jakos bo juz nie moge i powoli mam zamiar wydac 1000 na jakies adaty (a to byloby nienormalne bo to 1/3 moich dochodow miesiecznie:/).

BIOS to 510-3

AMDTweaker 0,5 pokazuje jakies kompletne [ciach!]ly i nie moge nic w nim zmienic na stale-jak klikam set wszytko wraca na poprzednie ustawienia (BTW: Jak z niego korzystac? Jest jakies FAQ??)

Memtest BIOSOWY pokazduje ze mam 602 DDR na tym dzielniku wiec cos jest nie tak...

 

innymi slowy HEEEELLLPPPP bom desperat :D

1483772[/snapback]

Obawiam ze ze bedzie problem, hynixy strasznie sie gryza z kontrolerem wbudowanym w wini od 2.7Ghz w góre :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam ze ze bedzie problem, hynixy strasznie sie gryza z kontrolerem wbudowanym w wini od 2.7Ghz w góre :(

1483787[/snapback]

Hmm...Mam Venica :/

 

Tak czy inaczej mowisze, ze czeka mnie wymiana pamiatek? A co bys polecil tak za w miare rozsadna cene (max 1000) 2X512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Mam Venica :/

 

Tak czy inaczej mowisze, ze czeka mnie wymiana pamiatek? A co bys polecil tak za w miare rozsadna cene (max 1000) 2X512?

1483798[/snapback]

:D

Za taką cene to tylko bierz G.Skille 4400LE 2x512MB :D

jeśli chcesz mieć wydajność na najwyższym poziomie :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Mam Venica :/

 

Tak czy inaczej mowisze, ze czeka mnie wymiana pamiatek? A co bys polecil tak za w miare rozsadna cene (max 1000) 2X512?

1483798[/snapback]

Zalezy jakie kosci cie interesuja, jesli TCCD to G.Skill, OCZ albo A-Data ale polecam te dwie pierwsze opcje

 

Jesli Winbond to OCZ, Mushkin i ostatnio G.Skill na UTT tez cos wypuscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu sluszalem sprzedawal tekie pamiatki...Luks chyba? A co sadzicie o tych OCZ specjalnie pod DFI ?

1483889[/snapback]

widziałem recke i takie heyah to one nie były :(

nic ponad standard tylko dali DFI special aby klientów załapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem recke i takie heyah to one nie były :(

nic ponad standard tylko dali DFI special aby klientów załapać

1483891[/snapback]

No chyba, zeby je miec za 800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopaki, a wiedzieliscie juz nowa plytke od DFI -

Dołączona grafika

Na chipsecie ATI umozliwiajacym polaczenie 2 kart w trybie Crossfire...

Ciekawe czy bedzie tak dobra jak NF4...

1473475[/snapback]

Martwi mnie to że na fotce niewidac zmiany lini z której pobierane jest napięcie dla ramu z 3,3V na 5V (ale chłodzenie zasilania dla ramu jest tak jak na dfi nf4) :/

kiedy ta płytka ma być w polsce??

bo chyba ją sobie kupie:)

gdzieś czytałem że pierwsze mobo z ati crossfire mają być po 100$ ale watpie że dfi tez tyle będzie ksoztować

 

Niema róznież złącza zasilania tego kwadratowego 12V

oraz molexów :)

Czyżby lepiej dopracowana konstrukcja :wink:

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO beznadziejne rozmieszczenie slotów RAMu i socketa na CPU... Przecież wszsytkie kable z napędów optycznych, z paneli (jak ktoś ma) i reszta kabli od zasiłki będzie dokładnie na sockecie... przecież tam nic nie wejdzie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko troche z innej beczki. Mam wentylatory ARCTIC FAN PRO TC, dwa podlaczone pod mobo, a nastepne 3 pod przejsciowke zalmana. Wentylatory te maja wbudowana diode termiczna, zrobilem obejscie i kreca sie ~3000 RPM, ale np. SpeedFan ich nie widzi :mur: Ktos mi mowil, ze to moze byc wina mobo. Wie moze ktos co mam zrobic zebym 'widzial' je w np w speedfanie albo jakims innym programie i mogl nimi regulowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś Twoja pzrypadłość, ze nie umiesz przyznać komuś racji. Ostanio koledze mak77 zarzucałeś kłamstwa mimo, ze kilkukrotbie pokazywał ci screeny z wysoko taktowanym Venice. Nevermind....

1483183[/snapback]

To chyba o mnie chodziło a nie mak77

takie małe OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...