Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Dfi NF4 Ultra-d i mam maly problem!!! A mianowicie wgralem najnowsze stery do Nforce nr.6.70 WHQL i zainstalowalem Firewalla Active Armor i tu maly zonk!!! Nie moge sciagac przy Uzyciu DC i SoulSeeka!

Najdziwniejsze jest to ze ode mnie mozna!!! bo sie chyba

Prosilbym o POMOC w skonfigurowaniu Firewalla (jakies sugestie badz linki do opisow konfiguracji ActiveArmor)

Jest oddzielny temat o tym firewallu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=150950&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo, a w biosie mam nie włanczac SLI broadcost(czy jak sie to pisze)? Było na disable, dałem na auto, a wynik taki sam :(

 

dobra, przeinstalowałem 2 razy stery i juz działa :P

Edytowane przez Matiz_sc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

Mam zamiar kupic do dfi lp nf4 ultra-d pamieci 2x512 mb (dual) i nie wiem co wybrac (do 400zl). Dajcie jakies propozycje. Acha wykluczam z gory kingstony z ktorymi mialem problemy przy tej plycie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przesmarowałem czipset na płycie, ale to "cholerstwo" tak ciężko schodziło z samego czipsetu, że lewdo zmywacz do paznokci dał sobie rade, zostawała cały czas cienka warstwa tego silikonu, z radiatora było jeszcze gorzej to usunąć, pomogła dopiero benzyna ekstrakcyjna i zmywacz, czy u was tez były takie problemy ?

Teraz jest tam ArcticSilver 5, mam nadzieję, ze temperatura nie dojdzie do 40 st :)

 

ps. mam takie pytanko, na tym radiatorku mam dwadratową ramkę, czy ona nie jest przypadkiem wyzsza od rdzenia czipsetu, bo teraz tak własnie pomyślałem, czy rdzeń styka sie z radiatorem jak ona tam jest B)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrapałem ją, ale zostały resztki po niej, ta pasta prawie kruszyła się, i te własni pozostałości było najtrudniej zmyć, ale udało się i napewno bedzie lepiej niż na tym "czymś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrapałem ją, ale zostały resztki po niej, ta pasta prawie kruszyła się, i te własni pozostałości było najtrudniej zmyć, ale udało się i napewno bedzie lepiej niż na tym "czymś"

 

Może trzeba ją było rozgrzać? Tak jak na grafach na których rdzeń był z radiatorem za pomocą kleju połączony....

Suszarka w rękę i jazda...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ramka była tam po to zeby nie ukruszyć jajka przy zakładaniu coolerka, teraz będziesz musiał bardzo uważać zeby mu krzywdy nie zrobić, poza tym sama zmiana na AS5 nie wiele da, miałem to samo u siebie zrobione i temp nie wiele nizsze były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc płyta była tylko raz użyta jak składałem kompa, ale grafa była uwalona więc miesiąc leżała, ale dzisiaj mam już mieć nową więc postanowiłem przesmarować układ, no ale w miesiąc zrobił się z tej pasty prawie kamień, dlatego miałem takie problemy, Hipo a ramki nie usuwałem bo obczaiłem dlaczego ona tam jest 8) Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myśle że zostawie te OCZE tymbardziej ze miam gwarancje na @305 Mhz 2,5-4-3-7 a na tej DFI LP ultra może i więcej bedzie :D

@uszki a ten pentek nie zasłania ci 2 pierwszych slotów od procka licząc czy jest tak wysoki że wchodzi nad pamiątkami

bo słyszałęm że do duala to tylko w pomarańczowe sloty trzeba a on jest zaraz obok socketa :sad:

no właśnie o to mi sie najwiecej rozchodzi bo jest w miare tani i wydajny przy cichej pracy jednocześnie :)

ty go na 7v puściłeś czy jak?? dodatkowo mam w bódzie dziure wycięto nad socketem i właśnie chce to wykorzystać

(inaczej brał bym freezera pro) a do tego chce zamontować Tagana480 z najnowszej seri który by mi dodatkowo

wyciągał powietrze z tego pentka bo ma na spodzie wentyl 120 heh :D taki bajer

 

a może jakiś inny cooler mi radzicie, ofkoz taki żeby mi zasysał powietrze z góry

dobrym rozwiązaniem jest ten XP alu 120 ale to qre#@$o drogie jest :?

Co do pentka 120 cu to moje patrioty mieszcza sie i zostaje jeszcze kilka mm luzu, ale niektóre pamięci mogą wadzić. Co do napięcia jakim karmię swojego szatana, to nie napiszę dokładnej wartości, ustawiam w SpeedFanie prędkość na 42% i jest ok 1100rpm, na 100% - 2050rpm. Teperatura IDLE przy 42% podawana przez wszelkiej maści programy pod windowsem (speedfan, ITE, MB) to 30st, ale co jest najciekawsze, w biosie zaraz po restarcie kompa, temperatura CPU jest o 4st wyzsza niz ta podawana przez programy, także coś tu kłamie, ale nie wiem co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m4ddog Napisano Wczoraj, 23:46

Czy jest gdzies mozliwosc dostania samego ukladu karty dzwiekowej do plyt dfi lanparty nf4 sli-dr ?? Chodzi o uklad ALC850 firmy realtek

hehe albo albo kupil ta walona z holandi albo spalil :PP no ja nie wnikam w lutym kupie sobie x-fi to moge opylic moja ta orginalna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam problem!! chcialem zainstalowac mojego SB Live 24 bit na Dfi Lanparty Ultra-d. Karte wykrywa normalnie ale po zainstalowaniu sterownika z orginalnej plyty Creativ'a wyskakuje mniej wiecej taki komunikat:

"wystapil blad podczas instalacji. ODMOWA DOSTEPU"

Za cholere nie moge nic zrobic :-( :evil:

Mam zainstalowanego nv Firewall'a, anty-vira i anty-spam'a ale sa one wylaczone podczas instalacji sterownika tak ja wszystkie inne programy!!

HELP!!!!!!!! :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płytę DFI Lan Party Ultra-D,Athlon 64 3000+Venice,Arctic Cooling freezer i chciałbym pobawić się w podkręcanie.Nie rozumiem tych wszystkich pojęć i stąd moje pytanie co mam po kolei zrobić aby podkręcić mój procesor i podnieść napięcie na jego rdzeniu?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płytę DFI Lan Party Ultra-D,Athlon 64 3000+Venice,Arctic Cooling freezer i chciałbym pobawić się w podkręcanie.Nie rozumiem tych wszystkich pojęć i stąd moje pytanie co mam po kolei zrobić aby podkręcić mój procesor i podnieść napięcie na jego rdzeniu?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

wloz palec do kontaktu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płytę DFI Lan Party Ultra-D,Athlon 64 3000+Venice,Arctic Cooling freezer i chciałbym pobawić się w podkręcanie.Nie rozumiem tych wszystkich pojęć i stąd moje pytanie co mam po kolei zrobić aby podkręcić mój procesor i podnieść napięcie na jego rdzeniu?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

myślę ze najprościej jest poczytać, jesli sa problemy to okulsta/optyk - polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze forum tu jest od glupich odpowiedzi:)WEZ SE PRZECZYTAJ FAQ Z PIERWSZEJ STRONY!!!!!

jak cos podaj mi swoj nr gg na mojego maila i ja ci pomoge maax990@wp.pl (jeswli bede potrafil )heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płytę DFI Lan Party Ultra-D,Athlon 64 3000+Venice,Arctic Cooling freezer i chciałbym pobawić się w podkręcanie.Nie rozumiem tych wszystkich pojęć i stąd moje pytanie co mam po kolei zrobić aby podkręcić mój procesor i podnieść napięcie na jego rdzeniu?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Po piewsze - najpierw nabieramy wiedzy o OC czytając np. TO

Następnie uzbrojeni w wiedzę ogólną czytamy TO

 

Tak przygotowani przystępujemy do nieśmiałych prób OC :)

 

bodzo, daruj sobie kolego takie idiotyczne komentarze. Sam też kiedyś też pewnie nic nie wiedziałeś na ten temat, więc nie ośmieszaj się takimi wypowiedziami. Polecam poczytać regulamin forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...