Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Im dłużej tej płytki używam, tym bardziej ją "kumam" i więcej ze sprzętu mogę wycisnąć.

Wiadomo, podstawa to dobry bios.

 

Ale pytanie takie mam, 1.0gb to za mało na niektóre gierki, aby nie było docinek, więc planuję dokupić 2x256mb dual (bo na tyle mnie teraz stać) i pytanie.

 

Opłaca się 2x256 dokupić, i dobrze to będzie działać w dualku z 2x512 ?

Oczywiście 2x256 jakieś "dobre" upoluję i na podobne do nich 2x512 co mam zamienie..

 

Czy olać sprawę i ciułać na 2x512 dodatkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno plytke DFI Lanparty NF4 Ultra-D i mam problemy z wlanczaniem komputera.

Problem wystepuje gdy wylacze dzialajacy komputer (obojetnie w jaki sposob). Jezeli chce go zaraz uruchomic zaswieca sie dioda od zasilania (jakby komputer byl wlaczony i--- nic sie nie dzieje). Po wylaczeniu na kilka sekund zasilacza i ponownym wlaczeniu proba uruchomienia komputera skutkuje mrugnieciem 4 czerwonych diod wskazujacych stan botowania i .... tyle pozniej juz naciskanie czegokolwiek nic nie daje.

Najprostszy sposob na ponowne uruchomienie to wylaczenie zasilacza na okolo 15 minut. Wstaje za kazdym razem.

 

Myslalem, ze to wina 20 pinowej wtyczki zasilania, ale przelotka na 24 pin nic nie dala

Zasilacz Neotec 420W (na poprzednim zestawie smigal bez problemow)

Brak wiatrakow w budzie (WC)

NV 6600 gigabyte TF

2x256MB

reszta raczej nie ma znaczenia

CO CO jest nie tak?

moze to wina braku wentyla podpietego do cpu fan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno płytkę DFI Lanparty NF4 Ultra-D i mam problemy z ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>niem komputera.

Problem występuje gdy wyłaczę działający komputer (obojetnie w jaki sposób). Jeżeli chcę go zaraz uruchomić zaświeca się dioda od zasilania (jakby komputer był właczony i--- nic się nie dzieje). Po wyłaczeniu na kilka sekund zasilacza i ponownym właczeniu próba uruchomienia komputera skutkuje mrugnięciem 4 czerwonych diod wskazujących stan botowania i .... tyle pózniej juz naciskanie czegokolwiek nic nie daje.

Najprostszy sposób na ponowne uruchomienie to wyłaczenie zasilacza na około 15 minut. Wstaje za każdym razem.

 

Myslałem, że to wina 20 pinowej wtyczki zasilania, ale przelotka na 24 pin nic nie dała

Zasilacz Neotec 420W (na poprzednim zestawie smigał bez problemów)

Brak wiatraków w budzie (WC)

NV 6600 gigabyte TF

2x256MB

reszta raczej nie ma znaczenia

CO CO jest nie tak?

Wyjmij pamięc z dolnego slotu (nr4) i zostaw tylko w slocie nr2 , być moze masz walnieta pamieć w slocie nr4, ja tak mialem, po wyciągnieciu pamieci ze slotu 4 i zostawieniu w nr2 szedl bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI LP U-D i na tym zainstalowałem swoje stare Kingstony 2x512 CL3 PC3200 (400MHz)

Problem jest taki, że chciałem puścić te kostki w dualu (na razie na nic lepszego mnie nie stać)

Jak włożę kostki w pomarańczowe sloty to wszystko pomyka, ale gdy wkładam w zółte złącza to komputer wydaje dwa przeciągłe długie piski i HALT.

Czy tak ma być? Jest jakas różnica w które złącza osadzę RAM, czy po prostu płyta jest walnięta i do reklamacji się nadaje?

 

I pytanie 2:

Który z BIOSów mam używać - N4D702-1.BIN czy FX60TEST2 ?

W dodatku ten ostatni jest na stronie producenta w 2 wersjach - 400kb i 800kb

Czy po uaktualnieniu biosu trzeba czyścić CMOS?

czy płyta ma jakies zabezpieczenie w przypadku nieudanego sflashowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI LP U-D i na tym zainstalowałem swoje stare Kingstony 2x512 CL3 PC3200 (400MHz)

Problem jest taki, że chciałem puścić te kostki w dualu (na razie na nic lepszego mnie nie stać)

Jak włożę kostki w pomarańczowe sloty to wszystko pomyka, ale gdy wkładam w zółte złącza to komputer wydaje dwa przeciągłe długie piski i HALT.

Czy tak ma być? Jest jakas różnica w które złącza osadzę RAM, czy po prostu płyta jest walnięta i do reklamacji się nadaje?

 

I pytanie 2:

Który z BIOSów mam używać - N4D702-1.BIN czy FX60TEST2 ?

W dodatku ten ostatni jest na stronie producenta w 2 wersjach - 400kb i 800kb

Czy po uaktualnieniu biosu trzeba czyścić CMOS?

czy płyta ma jakies zabezpieczenie w przypadku nieudanego sflashowania?

1. Bylo juz napisane: wkladasz w pomarańczowe sloty, pamieć nie jest walnieta, poczytaj sobie FAQ.

2. Tak po uaktualnieniu biosu trzeba czyścić CMOS - poczytaj sobie FAQ.

3. musisz biosy sprawdzic empirycznie, bo kazda pamięc jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie co Zulusman, nowy BIOS to jak dla mnie i bh-6 totalna porazka. Zero o/c na pamieciach, nawet htt nie chcial dojsc do 290 co na innych bios'ach jest standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczepiasz przedni panel i przekładasz ten kabelek do dziury wyzej :) i starcza na "styk" :) Ja mam tak zrobione :)

Nie rozumiem... Jaki przedni panel? Obudowy? Jak go zdejme (ten srodkowy plat) to i tak nie moge sie tam dostac, bo jest tam siatka - nie wcisne ani palca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bylo juz napisane: wkladasz w pomarańczowe sloty, pamieć nie jest walnieta, poczytaj sobie FAQ.

OK. Znalazłem w FAQ. Ciekawe bo w instrukcji mówią, że można spokojnie w zółte też.

W takim razie jak dorzucę jeszcze jedne 2x512 w żółte to czy komp się uruchomi? Nie będzie problemów?

Czy można np stosować różne rodzaje pamięci np w zółtych cl2.5 a w pomarańczowych cl3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem bedzie - bo jak wlozysz 4x ram, to powinno byc 2T, a znajac zycie samo sie nie przestawi

co do roznych pamieci - nie - z tym problemu nie bedzie, ale na cuda nie licz... montowalem u siebie rozne pamieci i uznalem, ze lepiej jest miec 1gb (2x512) szybkich ramow niz 2gb (4x512) srednich - a raczej slabych, bo niedosyc, ze 2T, to jeszcze tymingi do bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem juz ten sprzet tzn dfi ultra-d i wszystko bylo ok do momentu kiedy zaczalem sprawdzac gry:)

Grajac w takie gry jak fear albo quake 4 wyskakuje mi blad. Poczytalem wiecej o tym bledzie na google i pisze tam ze albo moja plyta gl albo pamieci nie dzialaja poprawnie (mam 2x512 kingston PC3200).

Wiec zaczalem sie bawic w wyciaganie pamieci (acha mam jedna pamiec z ECC a druga bez)

Kiedy obydwie pamieci byly osadzone w slotach wyskakiwal blad. Po wyciagnieciu pamieci ECC i zostawieniu pamieci bez ECC dzialo sie to samo (blad) - pozniej wlozylem sama pamiec z ECC i wszystko smiga dobrze !!! zero zwisow w grach itd.

Czy ktos mial taki przypadek jesli tak to czy da sie to jakos zrobic zeby dzialaly obydwie czy po prostu musze sie pozbyc tej "nieszczestnej" pamieci i kupic nowa z ECC ?? Zanim kupilem dfi uzywalem tych pamieci na asusie a7n8x-e i nie mialem takiego problemu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw skad wy macie takie fajne niskie temperatury w kompie? :D Mi na PWM spokojnie dobijalo do 50 i wyzej, skombinowalem wiatrak i spadlo o ponad 10.

 

A tak w ogole to te pomiary temperatury na DFI to mozna sobie w d... wsadzic, bo jak uzasadnic to ,ze jak klikam na jakas ikonke, to mi na procu w mgnieniu oka temperatura skacze o 5 stopni w gore, a za chwile z powrotem spada... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw skad wy macie takie fajne niskie temperatury w kompie? :D Mi na PWM spokojnie dobijalo do 50 i wyzej, skombinowalem wiatrak i spadlo o ponad 10.

 

A tak w ogole to te pomiary temperatury na DFI to mozna sobie w d... wsadzic, bo jak uzasadnic to ,ze jak klikam na jakas ikonke, to mi na procu w mgnieniu oka temperatura skacze o 5 stopni w gore, a za chwile z powrotem spada... :-P

skacze ci o 5 stopni poniewaz wzrasta obciązenie procesora. :) Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy wrozkami... Napisz moze cos wiecej jaki masz sprzet! Czy pamieci osadzone w dobrych slotach? Czy FAQ na pierwszej stronie tego topicu przeczytany?

 

Pozdr

FAQ przeczytany. Ok podaje moj konfig: DFI NF4 Ultra-D, AMD A64 3000+, 2x512 kingston PC 3200 400mhz, GF 6800 GT, WD Caviar 120 gb, Neotec Maximus 440W.

 

W FAQ jest napisane ze jesli sa 2 inne pamieci to wylaczyc Command Per Clock i nie wiem czy to dotyczy moich pamieci (w sumie obydwie sa tej samej marki i taka sama szyna, ale jedna jest z ECC a druga nie)

Acha pamieci testowalem MEM testem w roznych ustawieniach tzn dual i kazda pamiec z osobna i nie wykrylo zadnych bledow - i jeszcze jedno jesli wloze jaka kolwiek pamiec do zoltego slotu czy to pierwszy czy drugi to podczas uruchamiania kompa zatrzymuje sie na testowaniu pamieci (3 dioda) i piszczy speak. W sumie teraz moge odpalic kompa tylko wkladajac obydwie do pomaranczowych slotow (dual), albo jedna do ktoregos z pomaranczowych slotow. Pewnie ktos napisze albym zrobil update biosu - update zrobilem (jeden z najnowszych biosow)

 

prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ przeczytany. Ok podaje moj konfig: DFI NF4 Ultra-D, AMD A64 3000+, 2x512 kingston PC 3200 400mhz, GF 6800 GT, WD Caviar 120 gb, Neotec Maximus 440W.

 

W FAQ jest napisane ze jesli sa 2 inne pamieci to wylaczyc Command Per Clock i nie wiem czy to dotyczy moich pamieci (w sumie obydwie sa tej samej marki i taka sama szyna, ale jedna jest z ECC a druga nie)

Acha pamieci testowalem MEM testem w roznych ustawieniach tzn dual i kazda pamiec z osobna i nie wykrylo zadnych bledow - i jeszcze jedno jesli wloze jaka kolwiek pamiec do zoltego slotu czy to pierwszy czy drugi to podczas uruchamiania kompa zatrzymuje sie na testowaniu pamieci (3 dioda) i piszczy speak. W sumie teraz moge odpalic kompa tylko wkladajac obydwie do pomaranczowych slotow (dual), albo jedna do ktoregos z pomaranczowych slotow. Pewnie ktos napisze albym zrobil update biosu - update zrobilem (jeden z najnowszych biosow)

 

prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Problem polega na ty, o ile sie nie myle ze DFI nie obsługuje pamięci buforowanych i ECC, tak samo jak procesor Venice nie obsługuje pamieci ECC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na ty, o ile sie nie myle ze DFI nie obsługuje pamięci buforowanych i ECC, tak samo jak procesor Venice nie obsługuje pamieci ECC.

 

heh ale jakos dziala :) - nie dziala ta poprawnie ktora nie ma ECC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki blad mi wyskakuje w quake4/doom3

 

Aplikacja powodująca błąd doom3.exe, wersja 1.0.0.1, moduł powodujący błąd doom3.exe, wersja 1.0.0.1, adres błędu 0x0024b21b.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Ten blad wyskakuje podczas ladowania mapy albo podczas grania (o ile uda sie zaladowac mape)

Edytowane przez bodzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 x Hynix 256 i chcialbym dokupic jeszcze 2 x 256 tyle ze innych pamiątek myslalem o Twinmos

czy bedzie to dzialalo poprawnie ?

jak z overclocingiem takiej hybrydy

teraz mam szyne pamieci na 245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wierch

ja mam 2x256 Saitek'ow i 2x256 Twinmos'ow, wszystko na winbodach. Niestety nie chce to u mnie ruszyc na 1T, a przy o/c dobija mnie moj zasilacz :mur: wiec CI dokladnie nie powiem jak sie takie hybrydy kreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wierch

ja mam 2x256 Saitek'ow i 2x256 Twinmos'ow, wszystko na winbodach. Niestety nie chce to u mnie ruszyc na 1T, a przy o/c dobija mnie moj zasilacz :mur: wiec CI dokladnie nie powiem jak sie takie hybrydy kreca

i nie ruszy ci bo Venice nie obsługuje 4 modułów przy CPC=1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ruszy ci bo Venice nie obsługuje 4 modułów przy CPC=1T

 

Jak bedziesz miał szczęcie to ruszy tylko ze mozesz zapomnieć o jakim kolwiek OC i taktowaniach powyżej 200MHz jeśli wogóle na takich Ci komp wstanie, u mnie wstal na 4x256 1T przy ustawiniu pamieci na 166MHz

 

Jeszcze drobne pytanko, czy bawił sie ktoś na DFi jakimiś winbondami 2x256 ale dwustronnymi ? bo nie moge za nic wykrzesać z takich kostek nic więcej niż 245MHz i to juz błędami.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym kupił 2 512 np TwinMos i wlozyl do tych dwóch Hynixów?

Czy wazne to jest ze ni emogą byc dwustronne?

bedzie to dzialac przy kreceniu tylko szyny pamieci?

czasy i inne wazne opcje dam na auto

Mysle o 512 tkach bo w razie czego wyciagne te hynixy i bede mial 1 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym kupił 2 512 np TwinMos i wlozyl do tych dwóch Hynixów?

Czy wazne to jest ze ni emogą byc dwustronne?

bedzie to dzialac przy kreceniu tylko szyny pamieci?

czasy i inne wazne opcje dam na auto

Mysle o 512 tkach bo w razie czego wyciagne te hynixy i bede mial 1 GB

Zajrzyj tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020&hl=

a później tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy 300MHZ dla tej płyty musze już ruszać jakies napięcia dla uzyskania stabilnoście takiego HTT? Np na LDT czy na chipset? Bo w prime i 3D markach jest stabilny komp ale zuważyłem, że na najnowszym Need For Speed się zawiesza tak jakby dźwięk i zamraża obraz. I gdzie dokładnie jest PWM, bo cos mam wysokie temperatury z wskazań tego czytnika( 50-60stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie potrzeba dodawać napięcia dla LDT ( ja jadę na defaulcie przy HTT 312). Winy szukałbym w przegrzewającym się jakimś elemencie - może własnie mosfety. Proponuje załatwić termometr cyfrowy i pomierzyć jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...