Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował juz wykonać moda Ultra-D @ SLI za pomoca pasty AS5? Skoro pasta przewodzi prąd, to teoretycznie taki zabieg powinien dać porządane rezultaty. Niedługo będę zmieniał pastę pod wiatraczkiem na chipsecie na AS5 i zastanawiam sie czy w ogóle warto próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo sluszna uwaga kolego hanu ale te uszczypliwosci wynikaja pewno z tego ze gro ludzi kiedys pytalo o cos na forum i tez ich tak potraktowali wiec teraz sie odgrywaja

co do pasty as5 to firma od jakiegos czasu podobno twierdzi ze ta pasta nieprzewodzi pradu choc niewiem jak srebro czy z jakiego ona tam jest metalu moze nieprzewodzic.z mojego doswiadczenia czyli jedna spalon plytka wiem ze przewodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanko

Mam zamiar kupic plyte DFI LanPArty Ultra-D i czytalem gdzies ze przy pamięci 4 x512 (chciałbym wsadzic GeiL CL 2.5 512MB x4) moga wystapic jakies problemy.

Czy takie 4 kości będą dobrze dzialać w tej plycie głównej?

Czy może wtedy troche dołożyć i kupic GeiL 1024 x 2 CL3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po piewsze - najpierw nabieramy wiedzy o OC czytając np. TO

Następnie uzbrojeni w wiedzę ogólną czytamy TO

 

Tak przygotowani przystępujemy do nieśmiałych prób OC :)

 

bodzo, daruj sobie kolego takie idiotyczne komentarze. Sam też kiedyś też pewnie nic nie wiedziałeś na ten temat, więc nie ośmieszaj się takimi wypowiedziami. Polecam poczytać regulamin forum....

ty ja sie smienie - nie widzisz usmiechu na koncu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal dem ,od siebie dodam ,ze roznica miedzy CPC 2T a 1T to ok. 5% wydajnosci ,nie wspominajac :wink: ,ze znacznie trudniej podkrecic 4 moduly . Jesli chodzi o alternatywe dla 4 x 512MB w postaci 2 x 1GB Geil'a to szczerze odradzam. Podkrecalnosc tych pamieci jest znikoma , mi udalo sie osiagnac 207 MHz :lol: gdzie juz lepszym wyborem wydaja sie byc samsungi 1GB z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, dzisiaj podkręciłem swojego Venice na 2700Mhz, z czego jestem zaskoczony, bo na poprzedniej ledwo 2.3 Ghz miałem, przy kręceniu zapomniałem o zmianie HT i zostało na Auto, nawet nie wiem ile miało przy 300x9, ale obecnie na 280x9 wynisi 1126Mhz, system chodzi stabilnie, grałem nawet zbratem przez sieć, coś koo godziny w Serious Sam 2 i też nic sie nie działo, sam nie wiem czy zmienić HT na 4x, czy zostawić takie jak jest, ma mnadzieję, że nic się nie stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Tak to wygląda. Stabilne działa po Primie 16M i w codziennym użytkowaniu czyt. film, gry bla bla.

 

Chciałem dojść do pełnego 2,6GHz. Jako że na tych ustawieniach primie był nie stabilny. Zwiększyłem vddram z 2.8 do 2.9. O dziw(k)o Prime 16M przeszedłem bez problemów co w grze po paru godzinach komp się po prostu zawieszał.

 

Czy można jakoś coś zmienić jeszcze bardziej podkręcić? Czy to już jest maksimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy ktos prosil o te fotki tu czy w temacie o ninjy. oto fotki ninjy i fandera na DFI. antec jest mala buda wbrew pozorom :/

http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/NINJA/

 

mam tez zonka, wrzucilem sobie tego biosa: N4D702-3 i jak zmienie w biosie nawet zegarek i date to komp mi nie wstaje :/ narazie nie kombinowalem, bo padam na twarz. nawet jak przestawie godzine w windzie i zrobie restart to komp nie wstaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro to sprawdze. bios zworka czyscilem, bo nic nie pomagalo. jutro czeka mnie w takim razie sciaganie ninji :/

 

czym moga byc spowodowane rozne odczyty procka przez cpu-z i sp2004. jeden podaje 9*200 a drugi 8*217. screen troche wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lamerskie... Ale po to jest forum... (jestem na 50 stronie topiku... codziennie pare stronek dalej...)

Mam ultra-d i venica 3200+, kombinowałem już z różnym ustawieniami i max co mi sie udaje stabilnie uzyskać to 2600MHz na procku... przy 1,475v, sądzicie że to jego koniec? Dalsze zwiększanie v nic nie daje. Komp przy wyższych taktowaniach wstaje, ale wywala błędy i sp2004 i superpii, a smarki się wieszają.

Jest tu gdzieś na forum bios dfi objaśniony? Co każda 1 funkcja zmienia? Wcześniej wyznawałem religie intela, wiec zabawa z oc wyglada inaczej... Tu jest multum funkcji, które trzeba podobierać odpowiednio.

 

Pozatym jeszcze 2 rzeczy mnie zastanawiają:

1. Mam tagana jak w podpisie, nie wiem czy ustawić go na pojedyńczą mocną linie, czy na 2 słabsze... Na początku tematu było że na 2 słabsze, że wtedy będzie stabilniej... Co teraz o tym myślicie?

2. Po 2 dniu kręcenia padła mi dzwiękówka! (Płyta na gwarancji, więc tragedii nie ma, ale na 2 tygodnie bym został bez płyty!!)

W biosie moge ją sobie włączać i wyłączać, a windoza i tak jej nie widzi! Wie ktoś co to może być? Może przy kręceniu powinienm coś wyłączyć... Miał ktoś podobny przypadek? Na razie ratowałem sie karta muzyczna na pci, ale slot mi będzie potrzebny, a tych tu za dużo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lamerskie... Ale po to jest forum... (jestem na 50 stronie topiku... codziennie pare stronek dalej...)

Mam ultra-d i venica 3200+, kombinowałem już z różnym ustawieniami i max co mi sie udaje stabilnie uzyskać to 2600MHz na procku... przy 1,475v, sądzicie że to jego koniec? Dalsze zwiększanie v nic nie daje. Komp przy wyższych taktowaniach wstaje, ale wywala błędy i sp2004 i superpii, a smarki się wieszają.

Jest tu gdzieś na forum bios dfi objaśniony? Co każda 1 funkcja zmienia? Wcześniej wyznawałem religie intela, wiec zabawa z oc wyglada inaczej... Tu jest multum funkcji, które trzeba podobierać odpowiednio.

 

Pozatym jeszcze 2 rzeczy mnie zastanawiają:

1. Mam tagana jak w podpisie, nie wiem czy ustawić go na pojedyńczą mocną linie, czy na 2 słabsze... Na początku tematu było że na 2 słabsze, że wtedy będzie stabilniej... Co teraz o tym myślicie?

Ja mam w Taganie tryb combine i uważam, że przy 1 karcie grafiki jest to lepsze ustawienie. A mój wykręcony X2 potrzebuje dużo prądu :)

Myślę że twój procek powinien pójść więcej. Może pamięci go blokują. Przeczytaj dokładnie pierwszą stronę topicu o Venice.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Jak wiatraki robia pol obrotu po wlaczeniu mobo i wylacza sie potem wszystko to kto wie co padlo ? DFI czy Venice ? :?

 

Jak wyjme CPU i odpalam ja bez procka w sockecie to wentyle sie kreca ... :?

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam sily na to mobo. po restarcie nie wstaje jak ustawie godzine i date w windzie. wgrywalem bios z 6 z czerwca, 7 z listopada i ten z 5 grudnia z dfi-street. kapa i tyle, swieca 4 czerwone ledy i moze tak komp stac i stac. pojedyncza kosc ramu chodzi tylko w gornym zoltym lub pomaranczowym, jak wsadze w dolne to pipczenie. robilem nawet to:

http://www.dfi-street.com/forum/showpost.p...04&postcount=24

i nic nie pomoglo :/ wymiekam. chyba wezme gigasyfa znow, z nim jedynym problemem bylo htt >250. bryndza :/

najsmieszniejsze, ze na dfi-street jest duzo postow o 4 leds bug :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...