Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@gorky1000:

 

Ano może i niektórym się grzeje i bardziej, zasada jest jedna póki się nie wiesza to się nie przejmować. No chyba że lubisz mieć wszystko dopieszczone wtedy możesz się bawić ze zmiana chłodzenia, w tym temacie zostało już opisanych mnóstwo sposobów na „nowe” chłodzenie NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić moje memki na 265, ale.. no właśnie. Tylko takie ustawienia.

Proc ok. 2.9

 

2.0-3-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-8.0-6.0-16-D-16-7-D

Dynamic C - disabled

Pierwsze lepsze ustawienie :wink:

 

I teraz moje pytanie: Jaka będzie różnica między(czy wogule będzie)?

260

2.0-2-5-2-7-12-1-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-7.0-5.0-16-E-16-7-D

 

Co moge jeszcze poprzestawiać żeby zwiększyć wydajnośc ramców na 260?

 

A tak przy okazji to jak się używa ClockGena? Jakoś nie używałem tego do tej pory.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić moje memki na 265, ale.. no właśnie. Tylko takie ustawienia.

Proc ok. 2.9

 

2.0-3-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-8.0-6.0-16-D-16-7-D

Dynamic C - disabled

Pierwsze lepsze ustawienie :wink:

 

I teraz moje pytanie: Jaka będzie różnica między(czy wogule będzie)?

260

2.0-2-5-2-7-12-1-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-7.0-5.0-16-E-16-7-D

 

Co moge jeszcze poprzestawiać żeby zwiększyć wydajnośc ramców na 260?

 

A tak przy okazji to jak się używa ClockGena? Jakoś nie używałem tego do tej pory.

2.0-2-5-2-7-12-1-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-7.0-5.0-16-E-16-7-D

@

1.5-2-5-2-7-12-0-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-7.0-5.0-00-E-16-7-D

 

I już w zasadzie koniec, ostrzej się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To duzo zmieniać nie musze :wink:

 

Jak kupiłem te pamięci to dałem twoje ustawienia i tak chodzą praktycznie cały czas, zrobiłem 260 ("granica" ) i to mi wystarczyło. Ale musze się pobawić z tymi pamięciamy żeby conajmniej 265 robiły "prawie stabilnie"

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Raidem wyglada to tak ze windows XP nie widzi macierzy.

Stworzylem ja z 2 dyskow Samsung 160

w biosie jest uaktywniona funkcja Raid wlaczone porty SATA

Przy instalacji Windowsa pobiera sterownik Raid Nvidia Class (czy jakos tak) nastepnie system widzi dwa dyski po 156 GB gdy zaczynam instalacje jest niby ok bo kopiuja sie pliki ale jak zrestartuje komputer zeby przejsc dalej to wyswietla : blad dysku nacisnij ctrl-alt-del

Rece mi opadaja co to moze byc?

oba dyski same chodza bez problemu ale w raidzie nie

ja pierw wlaczalem soft z dyskietki dolaczonej do plyty. potem szybko macierz robisz i na poczatku instalacji wina F6 nacisnac trzeba ;] i wszystko ok :x śmiga jak dziki osioł :D

 

 

a tak btw... SP2004:

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2448MHz FSB: 194MHz [195MHz x 12.5 est.]

2006-02-12 21:42 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

 

<--- ke?

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierw wlaczalem soft z dyskietki dolaczonej do plyty. potem szybko macierz robisz i na poczatku instalacji wina F6 nacisnac trzeba ;] i wszystko ok :x śmiga jak dziki osioł :D

a tak btw... SP2004:

 

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 32 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15

CPU: 2448MHz FSB: 194MHz [195MHz x 12.5 est.]

2006-02-12 21:42 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

 

<--- ke?

Chyba za duzo sumarycznie MHz jak na Twojego Venice'a. U mnie na 2750 na sempie wyrzucilo dokladnie ten sam komunikat :) Oczywiscie zakladam ze ram idzie 1:1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie?

Pozdr

 

P.S. Raczej ajk się testuje proca to RAM powinno się ustawiać tak żeby wykluczyć jego błędy...

A jak ustawisz RAM na wyzszym mnozniku (przypadkiem calkiem nawet -> vide ustawienie 233 )? Slusznie mowisz: powinno się... A czy "sie ustawilo"?

 

P.S. Jeszcze raz wielkie dzieki dla mardoka, niemca i... wszystkich ktorych nie wymienilem (z lenistwa), za mnostwo info zawartych w tym temacie :) Bez nich jak bez reki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym widzial u Siebie :) 1,5V niestabilne, 1,525V stabilne. Tylko ze wynikowo 1,5V to tak naprawde 1,48 a 1,525 to 1,5V. Stad roznice :)

 

hehe ale u mnie jak piszę jest odwrotnie, ale to chyba pompka nie może sobie poradzić albo cos się układ zapowietrza widziałem bombelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za duzo sumarycznie MHz jak na Twojego Venice'a. U mnie na 2750 na sempie wyrzucilo dokladnie ten sam komunikat :) Oczywiscie zakladam ze ram idzie 1:1 :)

 

ram 7/10 czyli ~188

 

moglby ktos mi pomoc ustawic ram ? :F

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was takie pytanko , czy opłaca mi się zmienić procka ??. Opiszę jak sprawa stoi. Mam Msi K8N Neo 2 Platinum na niej proca Venice 3200 @ 2500 , pamięci raczej mało kręćliwe 2x512 OCZ Platinum, Saphire 9800XT,Audigy2ZS(z dodanym panelem od platinum) Topower 520W, i dość wydajne chłodzenie wodne. Udało mi się kupić za 600zł Saphire X800 GTO2 :) i muszę zmienić płytę , wybór padł na DFI LP NF4 Ultra-D lecz kusi mnie jeszcze zmiana procka licząc że tego co mam opchne za około 500zł mógłbym dołożyć jakieś 300-400, tylko nie wiem czy wzrost byłby na tyle duży żeby się opłacało a jak już to jakiego proca wybrać . Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Przepraszam za ewentualnie nie ten dział , lecz przecierz chcę kupić płyte DFI.

 

Pozdrawiam

 

PS. Ewentualne rady gdzie polecanego procka można kupić mile widziane, ponieważ w Opolu (tu mieszkam) w żadnym sklepie nie słyszeli o Opteronie na s939.

 

PS2. Czy jast jakiś model (i seria ) Opteronów które się najbardziej opłaca stosunek ceny do wydajności i OC oczywiście

 

PS3. :) Jeszcze jedno pytanie czy grafę mogę wpiąć w obojętnie w który slot (czy np. jak wpinamy tylko jedną bez moda na SLI to trzeba wsadzić do ściśle określonego slotu) :). Chodzi mi o to czy grafa z blokiem wodnym się zmieści nie zasłaniając PCI czyli musiała by być wpięta do slotu bliżej procesora

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki, dźwięk z DFI mnie dobija nawet po instalacji sterów Realtek'a.

Czy jest sens instalacji np. SB Live'a! :?: Czy może lepiej Audigy, przeglądałem kilka sklepów były 2, 4 i jakieś SE.

Z tego co wiem najlepiej brać sprawdzoną Audigy 2 wersję nie okrojoną. Ewentulanie Live!, którego kiedyś komuś pożyczyłem.

X-Fi jest fajna, ale ma niefajną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy SE to podobno tak naprawde Live z inna nazwa... Jesli masz 7 satelitek to bierz ZS, jak nie to zwykla 2. Audigy 4 sa na USB...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeszcze jedno pytanko, czy wymiana Kingston HyperX 3200A CH5 2x256 na 2x512 Kingston Value KTH-D530/512 (to samo co KVR400X64C3A/512). Z oznaczeń wynika, że to Mosel Vitelic, nie mają ani blaszek ani kółek znanych Winbondów. Nie będę zmieniał taktowań, chodzi mi tylko o wyostrzenie timingów. Jeśli timingi będą kiepske to wtedy pociągnę MHz

 

Oznaczenia na jednej z kostek:

 

D3208DL7T-5A 0452PT01

 

Druga to Mosel Vitelic i to chyba najgorsza seria. W każdym razie 1GB to nie 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szakalaka

niestety w Opolu nie dostaniesz opka na s939 w zadnym sklepie , wiem bo sam swego czasu szukalem. To samo z SD3700+ niestety. Co do tego gdzie wsadzic grafe, przeczytaj pierwsza strone tego tematu, tam jest wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ PEPDAR

 

Co do hyńków - u mnie d43 chodzą na 260 3-4-3-9 na 2,7V, 280 3-4-4-9 3,0 V :D moze kwestia sztuki kości. Z kolei Corsairy Value Select - ktos tu pisal ze u niego nie smigaja - na DFI kicha ~240 Mhz 3-3-3-9, ale na epoxie smigają 260 cl 2,5 3-3-6 :| - takze pamiątki nie są najgorsze :D

 

______________________________________________

 

BTW> i jedne i drugie mam do pogonienia - i tak bede sie przesiadał na BH5 :D

 

rzecz jasna na gwarancji - nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj otrzymałem tą płytę DFI Lan Party UT nF4 Ultra-D, i mam problem :-| . Nie chce się uruchomić, wszystkie wiatraki wyją, diody diagnostyczne na płycie wszystkie się palą. Dopiero po CLEAR CMOS Data płyta rusza i po detekcji napędów wyświetla się napis CHECKSUM ERROR. Można wejść do BIOSu wszystko poustawiać i zrobić SAVE and EXIT, ale potem historia się powtarza - płyta nie startuje tylko diody się palą i wentylatory wyją. Żeby wejść do BIOSu trzeba znowu robić CLEAR CMOS Data. Czy płyta nadaje się do serwisu? Pech? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj otrzymałem tą płytę DFI Lan Party UT nF4 Ultra-D, i mam problem :-| . Nie chce się uruchomić, wszystkie wiatraki wyją, diody diagnostyczne na płycie wszystkie się palą. Dopiero po CLEAR CMOS Data płyta rusza i po detekcji napędów wyświetla się napis CHECKSUM ERROR. Można wejść do BIOSu wszystko poustawiać i zrobić SAVE and EXIT, ale potem historia się powtarza - płyta nie startuje tylko diody się palą i wentylatory wyją. Żeby wejść do BIOSu trzeba znowu robić CLEAR CMOS Data. Czy płyta nadaje się do serwisu? Pech? :mur:

Czyzby Sempron na pokladzie? LDT na 4x i bedzie dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dareck miałem podobnie, odpaliłem płyte z 1 kością 512, a potem szybko zmiana biosu na najnowszy, potem dziwnym trafem musiałem przełożyć pamięć do rółtego slotu, bo płyta nie startowała i wszystko zaczeło działać, dorzuciłem drugą do drugiego żółtego i żadnych problemów.

 

//wcześniej próbowałem jeszcze kombinować ze zworką od "save bios"

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Sempron na pokladzie? LDT na 4x i bedzie dzialac :)

Tak! Sempron :blink: DZIĘKI!!! RUSZYŁ!!! :D Serwis powiedział, żeby już wysyłać do nich; jednak wiedziałem, że najpierw konsultacja na tym forum ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock => raz mialem u siebie 2*512 kingstonow na moselach i przed samym ladowaniem systemu komp sie resetowal nawet jak memki byly na div133 co przy htt300 daje ~200mhz a timingi domyslne. nie moglem na nich wejsc nawet do windy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pyranie do sob, ktore otatnio zakupily ultra-d.

 

dostałem swoja z serwisu -nowka - tylko troche sie zalamalem jak na 350- x 6 wywala mi sie spi16m ;/ nosz kurde, bez przesady, 340 htt max? Tu tyle ja na wodzie wyciagam, a mial usiasc na niej freon :/

 

Bede musiał ja ubic chyba i wyslac jeszcze raz :/

 

cpu-z twierdzi ze mam rev a3, nie wiem jaka mialem wtedy. Powazna roznica w budowie po tamtej (kupowana w czerwcu) to to, ze "pasek" pod wyyczkami, gdzie podpina sie diody i przyciski ma kolory, tak zeby nie pomylic gdize co podlaczyc (dolny prawy rog)

 

zaraz poszastam troche biosami, ale nie licze szczerze owiac na duzo, bo na poprzedniej nie było roznic (robiła ponad 444 htt)

 

tez macie problemy? czy poprostu pech. btw, macie jakies sposoby na pociagniecie htt? (sprawdzalem napiecia ldt, chipset, nawet alphy, mnoznik ht x1, x2, x3)

 

ktory bios poleciccie do poprawy htt? bo pod tym kontem nie sprawdzłem tylko pod katem prowadzenia ramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

Czy można regulować w biosie DFI napięcia dla wętylatorków? Jak tak to jakie jest minimalne napięcie? W manualu z neta widze tylko zakladke z zależnościami temperatura a tryby OFF i FULLY ON. Czy to znaczy ze nie da się im precyzyjnie określać napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie.

Wygląda to w taki sposób, iż możesz ustawić minimalną temeraturę (CPU, Chipsetu i PWMIC) przy jakiej ma startować wentylator (czyli de fakto najniższe napięcie na dane gniazdo), oraz temperaturę przy jakiej wentylator będzie kręcił się z maksymalną prędkością (napięcie maksymalne).

Zaznaczam, że z poziomu biosu można regulować tylko trzy wyżej opisane wentylatory. Dwa pozostałe - na dole płyty - będą pracowały zawsze na 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kurde zonka :/

 

mam nowe memki 2*512 vitesty 566. chodza tak:

http://img102.imageshack.us/my.php?image=tccd1ca.jpg

 

na 2,7V. zrobily bez problemow 3 loopy pelnego memtesta z biosu, ale sp2004 sie wywalil. s&m chodzil tez ok przy tym srednim tescie.

dzisiaj komp zaliczyl restart a s&n przy tescie memek wywalal sie po 3 sekundach.

 

nie mam na to pomysly juz, narazie podnioslem napiecie do 2,8V licze, ze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje tccd jak jeszcze mialem do nich sile memtest robily bezblednie na 2,6+0,03 ale do windy nie chcialy wchodzic za chiny :lol:

za to w windzie stable 2,8/2,8+0,03 ale memtest za to sie wieszal przy tym Vmem...

nie lubie tccd :P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock => raz mialem u siebie 2*512 kingstonow na moselach i przed samym ladowaniem systemu komp sie resetowal nawet jak memki byly na div133 co przy htt300 daje ~200mhz a timingi domyslne. nie moglem na nich wejsc nawet do windy :/

Dzięki, podejrzewałem, że mogą być problemy z Moselami.

No nic, może będę miał szczęście i zapoluję na Corsair Value na BH5 UTT :?: Przydałby się jakiś większy przypływ gotówki :lol2:

 

Co do dźwięku, wrzuciłem Live'a, wgrałem KX'y, różnica jak na moje ucho spora na plus dla SB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...