Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Byc może słuchałeś tych 6C w zbyt bliskim polu dlatego bass wydawał się niezbyt soczysty;) Zależy jaką masz tolerancję na bass bo dużo to pojęcie względne, noi jeszcze jaki pokój bo jeśli 9m to i 6C się chyba tam dusiły. a co dopiero dawać tam 7C, które w 20m2 robią sajgon. Ewentualnie możesz szukać czegoś z subem jeśli 2.0 Cię nie satysfakcjonuje. Jeśli słuchasz muzyki z bliska to Geniusy 3000A/2000X zdecydowanie lepiej się sprawdzają ;] Aha jest jeszcze Microlab Pro 3 z wooferem 8" więc na bass też nie powinieneś narzekać.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi zestaw do filmów, gier i muzyki. W tej kolejności, bo będzie podpięty pod Xboxa i TV. Dlatego potrzebne są co najmniej 2 WEJŚCIA, najlepiej 2xRCA + 1xJack. Ale przejściówkami da się wszystko załatwić, więc w sumie typ wejść dowolny, byle analogowo. Budżet to ok 300zł (więc solo6c i 7c zdecydowanie odpadają :P)

 

Na razie głównym kandydatem są Microlab FC 530, bo nie wiem czy w salonie miałbym gdzie porządnie rozłożyć 5.1, a poza tym mam dostępne tylko wyjścia stereo. No właśnie, co się dzieje po podpięciu takich np geniusów 5005 tylko pod stereo? Jest szansa że wszystkie głośniki będą działać czy tylko 2 fronty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zadanie to 5.1 za max 200zł które w miare dobrze sprawdzą się w muzyce, oczywiście to nie dla audiofila ;]

Jak najbardziej mogą być używane z Allegro, bez GW itp

 

Jest coś jakkolwiek sensownego w tym budżecie? Niestety audio to w ogóle nie moja działka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 100% sprawne:

http://allegro.pl/item757359398_logitech_x...zja_od_mdm.html

 

Ogólnie szukać na aukcjach X-530/X-540;

 

ew tych:

http://allegro.pl/item758961629_gigamike_p...00w_wys24h.html

 

 

A dodatkowo:

Pewnego razu na pewnym forum poszła fama, że Microlaby (FC-330) i Modecomy MC-2010 to nie to samo... bo Modecomy mają montowane lepsze... tweetery;

Szkoda że w tych zestawach tak samo jak w FC-730 tweetery to... atrapy :lol2:

 

Ciekawe co na to autor tej teorii;

 

Dodatkowo Modecom wprowadził dwa dodatkowe kolory tego zestawy, siakieś 5.1 Edifiera za 199zł na allegro;

No i widzę następce Cretóv T6100 - model T6160;

 

Coś cicha nowość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zadanie to 5.1 za max 200zł które w miare dobrze sprawdzą się w muzyce, oczywiście to nie dla audiofila ;]

Wg powszechnie panującej opinii postawione przez Ciebie warunki się wykluczają. 5.1 jest do filmów i gier, a za niską cenę nie kupi się nic dobrze się sprawdzającego.. 200zł i do muzyki to trzeba szukać Geniusów 2000X/3000A.

 

 

Pewnego razu na pewnym forum poszła fama, że Microlaby (FC-330) i Modecomy MC-2010 to nie to samo... bo Modecomy mają montowane lepsze... tweetery;

Szkoda że w tych zestawach tak samo jak w FC-730 tweetery to... atrapy

Z drugiej strony Modecomy nie mają zewnętrznego wzmacniacza, tylko wbudowany w subwoofer. Satelitki wyglądają tak samo, to mogą mieć podobne parametry i być nawet wykonane tak samo, ale trzeba pamiętać że modecom ma więcej wersji kolorystycznych z czego niektóre są czysto plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg powszechnie panującej opinii postawione przez Ciebie warunki się wykluczają. 5.1 jest do filmów i gier, a za niską cenę nie kupi się nic dobrze się sprawdzającego.. 200zł i do muzyki to trzeba szukać Geniusów 2000X/3000A.

Tak tak 5.1 wiadomo do filmów i grania, o to też chodzi - ale jednocześnie ma być troche lepsze przy słuchaniu muzyki od starych Logitechów 2.1 za 50zł (jakis shit)

 

A co sądzicie o takim czymś?

 

http://allegro.pl/item755309220_genius_sw_...per_okazja.html

 

poszly za 152zl

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj. Potrzebne głośniczki, przeznaczenie filmy ( będą stały na szafce rtv obok tv ). Teraz pytanie, czy zestaw 2.1 ( z subem ) czy może 2.0 ( bez suba ) będzie lepszą opcją? Specjalnie mi nie zależy na "mięsistym" basie, ale też nie chcę jakiegoś płytkiego dźwięku. Cena około 500 zł, nie szersze niż 16 cm. Musi być w miarę czystko przy średnich nastawach głośności. To co mam w podpisie, sprawuje się ok i mi wystarcza, ale pewnie za 5 stówek coś lepszego się da wybrać.

 

Proszę o pomoc w wyborze. :wink:

 

----------

 

Aha, musi to być zestaw, który będzie miał wzmak i wszystko co potrzebne żeby od razu grał. Nie mam żadnego amplitunera/wzmaka.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj. Potrzebne głośniczki, przeznaczenie filmy ( będą stały na szafce rtv obok tv ). Teraz pytanie, czy zestaw 2.1 ( z subem ) czy może 2.0 ( bez suba ) będzie lepszą opcją? Specjalnie mi nie zależy na "mięsistym" basie, ale też nie chcę jakiegoś płytkiego dźwięku. Cena około 500 zł, nie szersze niż 16 cm. Musi być w miarę czystko przy średnich nastawach głośności. To co mam w podpisie, sprawuje się ok i mi wystarcza, ale pewnie za 5 stówek coś lepszego się da wybrać.

 

Proszę o pomoc w wyborze. :wink:

 

----------

 

Aha, musi to być zestaw, który będzie miał wzmak i wszystko co potrzebne żeby od razu grał. Nie mam żadnego amplitunera/wzmaka.

Gdyby nie to 16 cm szerokości to Microlab SOLO 7C ... może rozłupiesz nieco ściany ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to 16 cm szerokości to Microlab SOLO 7C ... może rozłupiesz nieco ściany ? :)

Nie da rady, mam szafkę rtv 150 cm, tv ma na szerokości prawie 120 cm. A coś trochę mniejszego, bo te 7C dosyć wysokie. Chciałbym, żeby się ładnie skomponowały z całością, więc zbyt wysokie też nie mogą być. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych: MicroLab Pro1.

 

Nadadzą się jakoś do filmów i czy brak subka nie będzie bardzo odczuwalny. W ogóle, czy w zestawach 2.0 ( takich średnich cenowo ) brakuje basu, czy jest ok?

One są szersze niż 16 cm i mają 5" woofer który do odsłuchu w dalszym polu będzie powodował niedostatki basu i brak ogólnej siły na basie (naciągane 30W+5"=nie ma cudów)

 

ps. do dalszego pola prędzej http://www.allegro.pl/item762043873_microl...90w_rms_em.html ... ale to też nie jest 16 cm szer.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są szersze niż 16 cm i mają 5" woofer który do odsłuchu w dalszym polu będzie powodował niedostatki basu i brak ogólnej siły na basie (naciągane 30W+5"=nie ma cudów)

 

ps. do dalszego pola prędzej http://www.allegro.pl/item762043873_microl...90w_rms_em.html ... ale to też nie jest 16 cm szer.

 

No ładniutkie są te co podałeś, ale jeszcze sporo za duże. :sad:

 

----------

 

Hmm, skoro mały woofer daje słaby basik ( oczywiste ) to żeby było dobrze, musi być odpowiednich rozmiarów, a z racji że jestem ograniczony do szerokości 16 cm, to lepszym wyjściem chyba będzie zestaw 2.1. Wtedy satelitki mogą być mniejsze, a subik oddzielnie załatwi sprawę.

 

Takie cuś? :wink: Logitech Z-2300

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do filmów tylko głośniki z subem, 2.0 nie zapewnią wystarczającego basu do realistycznego odwzorowania efektów specjalnych takich jak wybuchy itp.

2.0 wszystko odzwierciedlą lepiej niż 2.1 ... tylko to 2.0 musi być dosyć spore (wiadomo) ... weź pod uwagę że w 99% zestawów 2.1 jest na basie niekontrolowany rezonans ... a to jest różnica. W tym przypadku kiedy mamy po bokach 16 cm miejsca chyba faktycznie 2.1 będzie jednak koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do filmów tylko głośniki z subem, 2.0 nie zapewnią wystarczającego basu do realistycznego odwzorowania efektów specjalnych takich jak wybuchy itp.

misiupysiu cyba nie slyszales dobrego stereo:)

Wiem ze masz z2300 ktore wszystkim trzesa, ale uwierz mi dobre stereo wciąga nosem suba z z2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiupysiu cyba nie slyszales dobrego stereo:)

Wiem ze masz z2300 ktore wszystkim trzesa, ale uwierz mi dobre stereo wciąga nosem suba z z2300

Mam z-3e a nie z-2300, poza tym mowa jest tutaj o zestawie który zmieściłby się na 16cm szerokości. To Twoim zdaniem, które 2.0 spełniające to wymaganie będzie mieć mocniejszy bas od dobrego 2.1? :>

W dodatku zapominasz że mam też Solo6c o szerokości 23cm (czyli większej niż się zmieszczą) a mimo to basu wystarcza tylko do muzyki. Natomiast filmy kiepsko by brzmiały gdybym tylko na nich oglądał, bez dodatkowego zestawu 2.1.

 

2.0 wszystko odzwierciedlą lepiej niż 2.1 ... tylko to 2.0 musi być dosyć spore (wiadomo) ... weź pod uwagę że w 99% zestawów 2.1 jest na basie niekontrolowany rezonans ... a to jest różnica. W tym przypadku kiedy mamy po bokach 16 cm miejsca chyba faktycznie 2.1 będzie jednak koniecznością.

Tu się w pełni zgadzam, tylko że takie głośniki musiałyby być rzeczywiście spore i do tego przypuszczam, że również sporo droższe od 2.1.

Jednak jeśli do wyboru jest słaby kontrolowany bas, lub może i trochę dudniący ale za to mocny subwooferowy bas, to w przypadku filmów uważam że lepszy jednak jest gorszy ale za to mocniejszy bas.

Sam m.in. właśnie z tego powodu muzyki słucham na słuchawkach a gry i filmy na głośnikach.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ograniczeniem jest tutaj 16 cm szerokości pojedynczego głośnika. W takim razie, zresztą tak jak pisaliście, raczej nie ma szans znaleźć zestawu 2.0 który byłby w miarę odpowiedni i nie przekraczał danego wymiaru.

 

No to zostaje kwestia zestawu 2.1. Czy ten Logi Z-2300, czy może coś innego, tańszego? Czytałem jakąś mini recenzję na benchmark.pl, piszą że są dosyć mocne i bez dobrej dźwiękówki nie podchodzić. Tzn. moja się nada czy nie? :unsure: Za dobra to ona pewnie już nie jest, bo ma ze 100 lat. :lol2:

Może jako alternatywę jakiś słabszy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie sprzedalem swoj zestaw 5.1 T5900 i zamierzam sie zakupem 2+1 czy 2.0 do 200zl.

Nie chce opisywac mojej katargi przez 2 lata z tym zestawem :)

 

I moje zapytanie. Jaki zestaw zakupic

Maly pokoj. Glosniki przewaznie do muzyki (RAP) i filmow. Gram na sluchawkach

 

Pozdrawiam

 

ps. Zastanawiam sie nad

 

Microlab FC-330 czy moze jakies Geniusy ??

Edytowane przez demolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyszły dzisiaj do mnie Logi Z3e. Wykonanie ładne, wygląd tez, pilocik co prawda na kablu, ale jest elegancki.

 

Grają nieźle, ale niestety w porównaniu do moich Creative Inspire T2900 które mam na biurku, grają tak jakoś bardziej zimno, metalicznie. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale takie skojarzenia idą na język przy słuchaniu. Inspire grają jakoś miękko, delikatniej, cieplej co mi się bardziej podoba. U brata podobnie, on ma chyba jakieś X-230 i też jakoś tak metalicznie jest.

 

Z pewnością jest to kwestia przyzwyczajenia, bo jak się siedzi kilka lat na jednym zestawie, to wtedy każdy inny często wydaje się gorszy, a po prostu gra inaczej. :sad:

 

Nie wiem, zobaczymy. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...