Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

ackpl - stary to nie ma porownania, czlowieku MegaWorksy kosztuja 540zl i w tej cenie masz dobry glosnik basowy, wzmacniacz i staelity ?? WATPIE. To powiedz mi czemu wzmachol yamahy stereo kosztuje 1200zl.

Jak odpalilem na poczatku te kolumny to powiem tylko jedno "szok" uderzenie dziweku jest fajne ;] nie masz tego na glosnikach komputerowych ;] tam masz buczenie pod stolem i troche sopranow na stole ;]. GigaWorksy to drogie glosniki ale nie umywaja sie nawet do zwyklych tonsli powiedzmy soundfinderow za 200-300zl i nawet wzmacniacza diory za 100zl.

 

Chodzi oto ze rzecz objawia sie glownie przy sluchaniu muzyki, powiem wam ze na kolumnach slychac dzwieki ktorych nie slychac na glosnikach kompowych bo po prostu ich wzmacniacz nie ma takiego pasma przenoszenia, to nie ma wogole porownania, uderzenie dzwieku nie wystepuje w subwooferach ;] nie wazne jak sa duze ;] po prostu jak sluchasz powiedzmy muzyki gdzie jest przejscie gitary basowej z kanalu na kanal to na subwooferze tego nie ma gdyz, sub buczy tylko pod biorkiem ;] w zaleznosci jaki sub to tak buczy ;].

 

Powiem tyle, kazdy lubi fajne glosniczki kolorewe lub w pseudo drewnie ;]

Ale jak ktos z was forumowiczow chce miec dobry dzwiek to nie kupujcie tego ;]

Ja zanim kupilem swoj sprzet kontaktowalem sie nie z jednym muzykiem ;] opcja glosnikow komputerowych odrazu spotykala sie z gromkim smiechem ;]

 

Inwencja sie liczy troche poszperacie na allegro poszukcie i bedziecie mieli super dziwek ;] a zobaczycie jak porownacie z kumplami ;] aha i jeszcze jedno szykujcie na rozstanie z mp3 ;] hehehehehehe zobaczycie zaraz po kupicie cd i juz nie bedziecie sluchac muzy z mp3, tylko jakis ape,mca ;] cos z obrazu plyty.

 

Ostatnio odpalilem Nightwish ;] tak sie skladalo ze mialem i na plycie i na mp3 ;] dlatego wlasnie mowie ze nie ma porownania, dopoki nie uslyszalem sam, to nie wierzylem, ze nawet roznica jest nawet w basie ;] na CD jest tak gleboki ;] ech szkoda gadac nie kupujcie szajsu ;]

 

GigaWorksy graja fajnie ;] ale glownie w dolnym zakrecie czyli maja spoko bas ;] tube zrobili dobra ale co z tego ;] jak ten bas jest mocny i zasadniczo tyle. bum bum bum i tyle fajnie nawala w media jak stoja bierzesz do domu przestrzen sie zmiejsza i pa po basie ;] bo subwoofer jest strasznie wymagajacy jezeli chodzi o miejsce ;] kolumny postawisz na przeciw i masz gwarancje ze graja super ;]

 

Co do pisania to sory za orty jestem w pracy ;] i mam metlik lekki ;]

 

Pozdro jak cos to pw ;]

Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko i na temat:

p 5800,5900 creativa czy logitecha x-530???

(prosze o szybka pomoc)

pokój 3,6 m na 3,7 m

 

Muza-techniawa itp.ODPADAJA....slucham od ambitnego popu,po rock i metal

 

po przeczytaniu opinii na forum jestem sklonny wziac logitecha

PROSZE KONIECZNIE ROZWAZCIE TYP MUZYKI-bo to chyba jest najwaznijesze

aha...no i oczywsicie skromny portfel:/

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a ja z kolei mam dylemat czy zafundowac sobie typowe glosniki komputrowe z wyzszej pulki..tu na oku mam ALTEC LANSING MX5021..czy moze zainwestowac w aktywne monitory studyjne firmy ALESIS model M1 ACTIVE MKII..te pierwsze sa w cenie 670zl w siriusie a te drugie ok 1500zl..przy aktywnych odpada wielkie pudlo wzmacniacza i to jest dla mnie glowny plus..nie wiem tylko czy taki zakup ma sens..czy te glosniki w ogole nadaja sie do kompa..tzn czy musza miec jakas super karte muzyczna czy wystarczy zwykla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie czy warto sprzedawać mi Creative P5800 mam kupca za 200zł zostawic Live! 24bit i kupić Creative I-Trigue 3200. Chodzi mi o to czy czy zestaw stereo bedzie lepsiejszy od 5.1 , oraz czy jest różnica w dźwięku i basie ??? Mam dośc mały pokój bo tylko 2x3m ale tak sie zastanawiam czy ten zestaw 2.1 nie bedzie miał zbyt majej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problema :

chce kupic glosniki, beda przewaznie one uzywane do odsluchu muzyki (mp3 etc), rzadziej do filmow i gier (ogladam jeden film na tydzien). Zalezy mi na czystym dzwieku. Na glosniki chce przeznaczyc 450 zl i ani grosza wiecej. Teraz moje pytanie pakowac sie w 5.1 czy 2.1 ? Prosze pomozcie !!

Czy takie zestawy 2.1 moga porzadnie naglosnic pokoj 9m^2 ? Mam tutaj na mysli Logitech Z-3e ...

Edytowane przez maziboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9m2 to jest maleństwo i każde 2.1 ci nagłośni takie pomieszczenie. 5.1 już ciężko rozmieścić a do słuchania muzy się nie nadaje. Zresztą które pierdziawki się nadają...

1492173[/snapback]

kwiecen a co myslisz o logitech z2300 ? Wiem ze to nie jest to co ty masz ale mysle ze bedzie to lepsze niz moja stara wieza philipsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade zamówić sobie jakieś audio i mam ciągle wahania. Miałem już Audigy 2 + Creative 550 THX, Audigy + Creative 250D oraz Audigy + Inspire 6700 więc mniej więcej wiem już co i jak wygląda. Tym razem jednak chciałem zakupić sobie stacjonarne DVD + np Logitech Z-5500 + Audigy 2 ZS. Co sądzicie o takim zestawie. 7.1 nie wchodzi w rachube i koniecznie muszą się dać podpiąć do DVD. Czy jest jakaś lepsza alternatywa za 1700 zł ? Którą kartę wybrać OEM czy BOX ze złoconymi stykami ? 100 zł różnicy a setka piechotą nie chodzi :) Poradźcie jak najszybciej. Nie wiem jak to gra a chętnie poczytam testy jakieś i porównania i wasze opinie najchetniej tych co mają już ten zestawik. Nigdy nie przepadałem za Logitechem ale ten zestaw mi się podoba. Czekam na opinie linki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiecen a co myslisz o logitech z2300 ? Wiem ze to nie jest to co ty masz ale mysle ze bedzie to lepsze niz moja stara wieza philipsa...

1492231[/snapback]

Domyślam się że Twoja stara wieża Philipsa będzie lepsza... chociaz niekoniecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..bez przesady..na pierdziawkach tez sie da sluchac muze i jest niewielka roznica..mowie o tych z wyzszej polki..a co do alesisow mk2 active..to jak je podpiac do kompa??czy tam sa normalne mini jacki? bo w karcie jest tylko jedno wyjscie na 2 przednie glosniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Telewizor monofoniczny , który nie posiada wyjsc na głośnik(i) wiec raczej nie podepne do niego zestawu 5.1 by rozkoszować sie dźwiękiem pseudo 3D ze stereo. Jest jakis sposób zeby to ominąć?.Według mnie niema ale moge sie mylic, potwierdzi to ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić sobie nowy zestaw głośników 5.1 ale stoję przed cięzkim dylematem. Mianowice upatrzyłem sobie 2 różne komlpety i zostaje mi tylko wybór gdyż cena obu to 299 zł.

 

 

1 wybór:

 

Creative® Inspire™ T5900

 

Moc głośników:

Moc skuteczna 8 W na kanał (4 kanały)

Głośnik centralny o mocy skutecznej (RMS) 20 W

Subwoofer o mocy skutecznej (RMS) 22 W

Pasmo przenoszenia: 40Hz ~ 20kHz

Moc całkowita 74 W RMS

 

 

 

2 wybór:

 

Logitech X-530

 

moc głośnika satelitarnego RMS 7,4 W

moc głośnika centralnego RMS 15,5 W

moc głośnika niskotonowego RMS 25 W

łączna moc zestawu RMS 70 W

min. częstotliwość przenoszenia 40 Hz

maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz

odstęp sygnału od szumu 96 dB

 

 

To by było na tyle. Proszę o rade. Powiem że jestem nastawiony na Creativy ale może zminicie moje zalożenia. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoiim miejscu yogi bym sprzedał te głosniki w sklepie kosztuja 220 zł i kupil 2.1 za podobna cene ale jakie to juz musisz sam wybrac wazne zeby mialy niski odstep sygnalu od szumu ,szczególnie jak masz taki mały pokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Creativy i jestem w pełni zadwowolony. Nie oczekiwałem od nich cudów ale powiem że jestem mile zaskoczony. Głoniczki graja bardzo ładnie, bass robi remanent w domu <dosłownie wszystko chodzi>. Zarówno niskie jak i wysokie tony sa spoko. Polecam ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

zamierzam zakupić jakiś zestaw 2.1, tym samym wymienić mój stary i badziewny zestaw 5.1 od Manty. nie chcę inwestować ponownie w zestaw 5.1 bo wiem, że go i tak nie wykorzystam. mam nadzieje, że pomożecie mi w dokonaniu wyboru po między dwoma modelami. pierwszy to Creative I-Trigue 3200 2.1 a drugi to dobrze wszystkim znany Logitech X-230. który wybrać? który zestaw będzie wydawał z siebie czystszy dźwięk? a może macie jakieś inne propozycje co do zestawów w podobnej cenie? dodam jeszcze, że preferuję muzykę reggae :wink:

 

ps. kumpel posiada Creativy P5800. grają całkiem ładnie, ale brakuje mi trochę średnich tonów tylko i nie podoba mi się dudnienie subwoofera przy głośniejszym słuchaniu. czy zestawy które wymieniałem wcześniej (X-230, I-Trigue) posiadają dwudrożne satelitki?

 

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i w koncu stalem sie szczesliwym posiadaczem glosnikow GENIUS SW-5.1 HOME THEATER. B)

 

Po pierwsze jak zobaczylem wielkosc pudla to mi kopara na podlodze sie zatrzymala (no akurat nie bylo mnie przy odbieraniu paczki). Tak samo zaskoczyl mnie ciezar tego pudla. :) Jakos dane na temat tych glosnikow czytane przeze mnie tak na sucho wogole do mnie nie przemawialy. :wink: Tyle na temat samego opakowania... :wink:

 

Co do samego wyposazenia to jest ono rewelacyjne. Na dzien dobry mozna podlaczyc dwa uzadzenia AC-3 lub jedno AC-3 i 3 stereo dzieki kablom ktore znajduja sie w zestawie. Dlugosc kabli jest az nadto wystarczajaca. Odpowiednio dla glosnika centralnego jest to 2m, dla przednich satelitek - 3m, natomiast dla tylnych - 8m. Dlugosc kabla laczacego suba z kompem (2m) jest wystarczajaca, chociaz moglaby byc troszeczke dluzsza. Co do tego drugiego kompletu kabli (6szt. chinch <-> chinch) nie moge nic powiedziec, gdyz nawet ich nie rozpakowalem, poniewaz na razie nie beda mi potrzebne. :)

 

Same glosniki zaskoczyly mnie bardzo pozytywnie. Jakosc wykonania naprawde na bardzo wysokim poziomie. Wszysko idealnie dopasowane. Nie ma mowy o jakichs niedorobkach. Brakuje tylko jednej malej rzeczy - gumowych podkladek pod satelitki. Ale moim zdaniem jest to bardzo maly drobiazg, ktory mozna pominac i samemu cos skombinowac. :)

 

Co do jakosci dzwieku to nie ma co mowic. Jak dla mnie w porownaniu do starego zestawu rowniez 5.1 (Cambridge Soundworks DTT2200) jest on rewelacyjny. Duzo bardziej wyrazne wysokie tony (ktorych mi strasznie brakowalo) bardzo ladnie komponujace sie ze srednimi (nia ma splaszczenia dzwieku badz wyostrzenia samych wysokich). Natomiast sam sub jest bardzo mocny :wink:. Potrafi dac sie we znaki sasiadom. :wink: Jest bardzo przyjemny dla ucha i nie buczy tak jak w starym zestawie.

 

Na sam koniec bardzo milym dodatkiem jest pilocik. :wink: Taki mily dodatek (mala rzecz a cieszy). :D

 

Na razie byloby to wszystko gdyz mam te glosniki raptem od niecalych 48 godzin a w miedzy czasie trzeba jeszcze popracowac i sie wyspac. :wink:

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zastanawiam sie nad kupnem glosnikow do kompa i ps2/dvd jednoczesnie.

 

budzet: max 200zl

pokoj: 4x5 m

 

Z poczatku myslalem o jakims uzywanym zestawie 5.1, ale doszedlem do wniosku ze to zly pomysl. moj pokoj nie nadaje sie zbytnio do takich rzeczy(meble, graty). a i trudno by bylo pogodzic ustawienie kompa i tv zeby szlo jakos te glosniki rozmiescic. No wiec decyduje sie na zestaw 2.1. z tego co czytalem to creativy nie sa zbyt zachwycajace. bas w nich dudni, a to nie dla mnie(techno czasem slucham ale czesciej rocka). mysle wiec o logitechu. znalazlem dwa interesujace modele:

 

X-220

oraz

X-230

 

ktory z nich jest lepszy? (x220 to chyba starszy model, satelity ma jednodrozne, ale jest tanszy. parametry maja takie same.) czy to wystarczy zeby spokojnie sluchac muzyki(ale nie musze robic dyskoteki na caly blok) pograc i czasem jakis film obejzec? nie sa za slabe na moj pokoj? moze polecacie jakies inne modele innych firm? nie mam wielkich wymagan. ma po prostu dobrze grac i nie buczec, piszczec czy cos. od kilku lat mecze sie na glosnikach mediatech 4.1. zgroza. bas daje d*py juz na polowie glosnosci(po pol roku siadl) muzyki slucham wiec bardzo cicho, zbasem albo glosniej, bez basu, albo na sluchawkach. po prostu mam juz dosc. doradzcie cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disruptor ja je tez sobie chwale mdodam ze dalem za nie 460zl w sklepie ale jestem ciekawy jaka masz karte do nich bo ja mam badziewna sb live 24 bit ktora "psoje" mi te głosniki

1538255[/snapback]

W tej chwili mam znowu SB Live! 5.1 Digital bo musialem sie na szybcika pozbyc mojego Audigy2 ZS :( i w sumie tak jak juz pisalem, w porownaniu do starego zestawu to tak jakby porownywac niebo i ziemie... :wink:

 

Postaram sie zalatwic mojego bylego :) Audigy2 ZS (jesli sie uda) i zobacze jaka bedzie roznica w porownaniu do tego co mam.

 

I co masz na mysli piszac, ze ten Live "psoje" Ci te głosniki? :?

 

P.S. Ja za swoje dalem 499zl z kosztami przesylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro ;)

teraz przychodze również z pytaniem - kumpel chciałbym sobie kupić zestaw 5.1 i ma na oku te głośniczki - 1540013[/snapback]

Bez urazy, może się mylę ale z tego co tam pisze to maja:

" Moc wyjściowa (rms): 68 Wat (5x10+18)"

to trochę mał, będą pierdziały i na nic ciekawego się to nie zapowiada.

Radziłbym poszukać czegoś innego, bo moim skromnym zdaniem szkoda na nie kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, może się mylę ale z tego co tam pisze to maja:

" Moc wyjściowa (rms): 68 Wat (5x10+18)"

to trochę mał, będą pierdziały i na nic ciekawego się to nie zapowiada.

Radziłbym poszukać czegoś innego, bo moim skromnym zdaniem szkoda na nie kaski.

1540374[/snapback]

10W na satelitkę to nie jest mało, do pokoju średniej wielkości w zupełności wystarczy. Mam w tej chwili satelitki 6W i ustawione na połowę mocy są raczej głośne. Niskotonowy 18W - to jest mało i basy mogą być niespecjalne. No ale jakości dźwięku nie ocenia się po mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...