Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj, ja ze swojej strony polecam X-530 gdyż je posiadam i jestem baaardzo zadowolony.

Tylko że jest to zestaw 5.1 Ja go używam do słuchania muzyki, ale i też duużo filmów w 5.1 oglądam no i gry (w CS'ie surround bardzo przydatny ;-) ).

Ale jeżeli mówisz ze głównie Ci na słuchaniu muzyki zależy, to lepiej dokupić jakieś dobre kolumny do tej diory, ale nie wiem czy w 250zł się zmieścisz.

A co do tej wieży to pokaż jaki to konkretnie zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam od godziny te Geniusy SW HF 5.1

 

Porównuję je w tym momencie do starej wierzy stereo 2x100W Pionnera z 92 roku, z głośnikami 2x 50 W kupionymi za 200zł oba ( trójdrożne, 17 cm niskotonowy, 6,5 cm srednitonowy + tweeter )

 

Wierza ta dawała mało basu, więc podnosiłem ich natężenie o 9 dB poprzez EQ w winampie ( obniżając ogólną głośność wszytskich tonów suwakiem po lewej stronie o 7,4 dB ) tak że w efekcie głosniki grały tak głośno jak normalnie na połowie swojej mocy, za wyjątkiem basu które dawały z całą swoją mocą.

Oczywiście przed odsłuchaniem Geniusów wyłączyłem EQ całkowicie.

 

 

 

Pierwsza reakcja : Dzwięk z geniusów jest dużo czystszy i ładniejszy niż z wierzy, a basy są dużo bardziej głębsze, trochę miękksze, i dużo mniej buczące i stukające.

Dzwięk z satelit również jest troche lepszej jakości niż średnie i wysokie tony z wierzy, ale różnica nie jest już tak duża jak różnica w jakości basu.

 

Pozim basu w ustawieniu standardowym jest dobrze dobrany, odpowiada on poziomowi basu jaki miałem na starej wierzy po podkręceniu w winampie basów.

 

 

 

Niestety muszę też powiedzieć parę słów krytyki. Subwoferowi strasznie brakuje mocy, przy ustawieniu pokrętła basów w pozycji normalnej, i przekręceniu głównego pokrętła na 3 kreskę poza połowę skali, z subwofera zaczyna wydobywać się wyraźnie słyszalne charczenie ( jeszcze na 2 kresce poza połową skali jest czyściutko ).

Satelitki mogą grać bez zniekształceń dużo dużo głośniej, bo z pełną mocą ( subiektywnie około 2 razy głośniej niż przy nastawie na 3 kreski poza środkiem skali ), ale sub już nie !!

 

Na 100% nie ma on 75W, ani nawet 50W, bo 50W subwoffer własnej konstrukcji kuzyna, słyszałem osobiście i grał trochę głośniej niż Sub z Geniusa.

 

Poprostu głośnik basowy Geniusa już nie wyrabia, ma za małą średnicę. Uważam że traci sporo w głośności dzwięku tym że jest zamknięty w środku obudowy.

Subiektywnie nie potrafi grać głośniej bez zniekształceń niż dużo mniejszy sub w Creative Inspire T5900 ( ale daje dużo lepszy jakościowo bas )

Uważam że Subwoofer powinien grać conajmniej o 50 % głośniej bez charczenia.

 

Jeszcze jedna uwaga na koniec, jest trochę mała dziura w dzwięku pomiędzy 150 a 250 Hz, jednak w porównaniu do dziury jaka występuje w tonach średnich w Creative Inspire czy Logitech X-530, to ta dziura w Geniusach jest tak mała jak zapałka przy wierzy Eifla.

 

 

Małe podsumowanie dla zastanawiających się nad ich zakupem : Creative Inspire czy Logitech X-530 te te Geniusy pokonują jakością dzwięku i to z bardzo znaczną różnicą.

 

 

 

Kończąc : jestem zadowolony jakością dzwięku, ale jestem zawiedziony moca ( głośnością ) Subwofera.

 

 

EDIT : Subwofer wyraźnie słabnie powyżej 90 Hz. Kolejna rzecz do poprawki według mnie, bo on o 20-30 Hz za nisko zaczyna się kończyć.

 

Trzeba będzie w tych Geniusach wymienić suba na jakiś 10 calowy koło 80-100W konstrukcji kuzyna. Normalnie odpiąc kable od tego głośnika w środku sba Geniusa i wyprowadzić na zewnątrz do mocniejszego Suba.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w slepie i ogladalem X-530 i powiem ze wywarly na mnie negetywne odczucia...glosniki lekkie bardzo i plastikowe...natomiast z creativa p 5800 duzo lepsze wrazenie dzis ide je odsluchac bo kumpel ma i chyba sie na nie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w slepie i ogladalem X-530 i powiem ze wywarly na mnie negetywne odczucia...glosniki lekkie bardzo i plastikowe...natomiast z creativa p 5800 duzo lepsze wrazenie dzis ide je odsluchac bo kumpel ma i chyba sie na nie zdecyduje

a ja zawsze myślałem że najważniejsza w głośnikach jest jakość dzwięku a nie ich wygląd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz niepoprawnie ustawiony bass redirection.

Co to jest i gdzie to się ustawia ???

 

 

Narazie mam zintegrowaną karte muzyczną i zapodaje im dzwięk stereo. Augidy 4 OEM kupuje za ok 2 tyg.

 

Obojetnie czy z kompa. mp3 playera czy telewizora bas ( w ustawieniu standardowym pokrętłem basu ) kończy się na 2 kresce za połowa skali. Powyżej 2 kreski za połową skali jest już tylko charczenie wydobywające się z suba. A jest to dopiero jakies 30-40 % głośności maxymalnej satelitek, aż chciało by się grac głośniej ale się nie da bo sub już nie wyrabia.

Do tego w subie Geniusa brakuje basów z przedziału 90-130 Hz. 100 Hz jest już 2-2,5 raza subiektywnie cichsze niż 85 Hz.

 

Sprawdzałem przed chwilą nausznie, i sub z Creative Inspire T5900 gra 30-40 % głośniej bez charczenia ( ale daje gorsze basy, bardziej pudełkowate, pierdzące i mniej głębsze ).

 

 

EDIT: trzeba pamiętać że Geniusy HF, w przeciwnieństwie do swojej starszej wersji mają zmienioną głośność nastawianą przez potencjometr. Stare geniusy podkręcone potencjometrem do połowy grały już z ponad połową maxymalnej głośności, a nowe nastawione na połowe grają z około 25-33 % maxymalnej głośności.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze myślałem że najważniejsza w głośnikach jest jakość dzwięku a nie ich wygląd.....

 

a ja z tego co wiem to im ciezszy glosnik tym lepsze brzmienie i moc..

 

 

 

 

Altec Lansing MX-5021 Hi-End -z tym zestawem zaden logiteszek ani crativ szans nie maja graja codownie

Edytowane przez peza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może skomentować to o czym piszę ?? ( chodzi o głośność Basów w Geniusach Home Theater ).

 

Bo nie wiem czy czasem nie reklamować wady fabrycznej , pt. źle działający subwofer, czy te Geniusy tak mają że Sub daje porządne i niskie, ale ciche basy.

 

U mnie tak jak mówie, na stanadrowym ustawieniu pokrętła basów i wszytskich kolektorach graficznych w kompei wyłączonych, Sub charczy juz przy 40% ( subiektywnie ), maxymalnej głośności zestawu.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z tego co wiem to im ciezszy glosnik tym lepsze brzmienie i moc..

Altec Lansing MX-5021 Hi-End -z tym zestawem zaden logiteszek ani crativ szans nie maja graja codownie

Jeżeli chodzi o 2.1 to prawie Cię popieram w 100% bo nie słyszałem zadnego zestawu klipsh, natomiast od z2300 czy creative 250 jest lepszy, ale niestety od z5500 nie jest lepszy i wypada duuuzoo gorzej- niestety...ale aletec lansing to jest porzadna firma i mysle ze zrobi cos naprawde porzadnego w tym kierunku- ten zestawik jest naprawde cacy, ktory przedstawiles ale to tylko 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może skomentować to o czym piszę ?? ( chodzi o głośność Basów w Geniusach Home Theater ).

 

Bo nie wiem czy czasem nie reklamować wady fabrycznej , pt. źle działający subwofer, czy te Geniusy tak mają że Sub daje porządne i niskie, ale ciche basy.

 

U mnie tak jak mówie, na stanadrowym ustawieniu pokrętła basów i wszytskich kolektorach graficznych w kompei wyłączonych, Sub charczy juz przy 40% ( subiektywnie ), maxymalnej głośności zestawu.

W opcjach dźwiękowych włącz takie coś co się nazywa LFE. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w slepie i ogladalem X-530 i powiem ze wywarly na mnie negetywne odczucia...glosniki lekkie bardzo i plastikowe...natomiast z creativa p 5800 duzo lepsze wrazenie dzis ide je odsluchac bo kumpel ma i chyba sie na nie zdecyduje

 

No to się nie zdziw, bo X-530 grają duużo lepiej od C 5800 i 5900!

A jeśli chodzi o te Alteci, to oczywiscie ze są to bardzo dobre głośniki, ale pytałeś sie o zestaw w granicach 250 zł.

Za taką cenę polecam X-530!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ost pytanie czy x-230 duzo roznia sie wydobywanym dziekiem od x-530??? bo zalezy mi tylko na muzyce nie na filmach czy grach. a roznica w cenie to 100zl, aha i czy warto kupic te x-230?? obecnie mam kompa pod wieze podpieta czy serio bedzie lepiej?? aha bylem dzis u kumpla ktory ma P 5800 i powiem tak..gra jak gra nie jest zle ale jak da glosniej to wszsytkie sie zlewa..a sub dudni..aha i porownaniu z moja wieza powiem ze gra to podobnie z tym ze wieza glosniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ost pytanie czy x-230 duzo roznia sie wydobywanym dziekiem od x-530??? bo zalezy mi tylko na muzyce nie na filmach czy grach. a roznica w cenie to 100zl, aha i czy warto kupic te x-230?? obecnie mam kompa pod wieze podpieta czy serio bedzie lepiej?? aha bylem dzis u kumpla ktory ma P 5800 i powiem tak..gra jak gra nie jest zle ale jak da glosniej to wszsytkie sie zlewa..a sub dudni..aha i porownaniu z moja wieza powiem ze gra to podobnie z tym ze wieza glosniej...

Napewno nie będzie głośniej na X-230 niż na wierzy.

 

Jak wierza gra głośniej od Inspire 5800, to X-230 napewno nie będą głośniejsze, bo one sa troche cichsze niż P5800.

 

Natomiast co do jakości dzwięku to nic nie moge powiedzieć bo nie słyszałem twojej wierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-12379-1145651670_thumb.jpgPrzedstawiam swoja wieze ma juz z 6 lat oraz jej specyfikacje:

 

 

dane:

 

Power output: 60 watts x 2 (70 to 20,000 Hz into 8 ohms, 0.9 percent total harmonic distortion (THD))

Functions: CD/tape/tuner/MD/video

Multifunction jog dial: Yes

1-touch play: Yes

Audio line in/out: 1/1

Equalizer type: 3-band

Preset memory: 10

Spectrum analyzer: 11-band

VACS: Yes

GROOVE: Yes

Bass boost: Yes (DBFB)

Headphone jack: Yes

Karaoke: Yes

Microphone mix-in: 1

Microphone volume: Yes

Auto function: Yes

Super woofer output: Yes

Power save mode: Yes

Cyber remix (loop/flash): Yes

Remote control: Full-function

Tuner type: Quartz PLL

Auto tuning: Yes

Presets: 20 FM/10 AM

Stereo/mono switch: Yes

Timer: Daily 1.2/rec/sleep

CD player type: 3-CD carousel

Digital-to-analog converter: 1-bit

Digital filter: 4x

Digital output: Yes

CD Text: Yes

Play exchange: Yes

Direct key: Yes

Cassette deck operation: Full-logic

Auto reverse cassette deck: Double

Dolby noise reduction: B

High-speed dubbing: Yes

Automatic Music Sensor (AMS): Yes

CD synchro record: Yes (no fade)

Tape selector: Type I, II

Main speaker type: 3-way

Woofer unit size: 6 inches

Cassette frequency response: Type I, +/-3 dB, Dolby NR off: 40 to 13,000 Hz

Cassette wow and flutter (WRMS): 0.1 percent

Cassette signal-to-noise (S/N) ratio: Type I, Dolby NR off: 52 dB

CD harmonic distortion: 0.05 percent

CD S/N ratio: 85 dB

CD dynamic range: 85 dB

Speaker frequency response: 45 to 20,000 Hz

Dimensions: 11 by 13-3/8 by 15 inches

Weight: 20 pounds, 14 ounces

 

I OSTAECZNE PYTANIE CZY ZESTAW ZA 250zl ZAGRA LEPIEJ NIZ TA WIEZA??

Edytowane przez peza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słyszeć tą wierze dość często. Nawet X-530 będą cichsze, a już jakość dzwięku na tej wierzy jest znacznie lepsza, nie ma dziury w średnich tonach.

 

Jeżli potrzebujesz 5.1 , to dzwięk nie gorszy od tej wierzy dadzą Geniusy Home Theater.

 

 

Jeśli chodzi o sub u mnie na który skarżyłem się że gra cicho, pomogło włożenie go pod biurko od kompa, co spotęgowało głośność basu conajmniej subiektywnie 2 razy, i mogłem skręcić potencjometr od basu na woferze do około 1/3 z połowy, przez co teraz głośniki podgłośnione nawet na lekko ponad 3/4 skali nie harczą.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może skomentować to o czym piszę ?? ( chodzi o głośność Basów w Geniusach Home Theater ).

 

Bo nie wiem czy czasem nie reklamować wady fabrycznej , pt. źle działający subwofer, czy te Geniusy tak mają że Sub daje porządne i niskie, ale ciche basy.

 

U mnie tak jak mówie, na stanadrowym ustawieniu pokrętła basów i wszytskich kolektorach graficznych w kompei wyłączonych, Sub charczy juz przy 40% ( subiektywnie ), maxymalnej głośności zestawu.

 

Dobrze by bylo bys sprawdzil te glosniki na innej karcie dzwiekowej - jesli chodzi o kompa. A sprobuj podlaczyc do nich jakis tuner.

 

Bo ja mam starsza wersje ale pokretlo mam na ponad polowe glosnosci a sub po prostu wymiata ze az wszystko lata a nie ma zadnego charczenia. Przy filmach DVD to po prostu masakra czujesz nie slyszysz tylko az czujesz jak sub chodzi.

Wiec cos nie gra by te gllosniki tak sie zachowywaly u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, apropo wyboru zestawu 2.1. Logitech Z-2300THX, czy ALTEC LANSING MX5021THX 2.1.

 

Głośniki będą używane w 90% do słuchania mojej ukochanej muzyki - przykład (13,6Mb, 320kbps)

 

Pomóżcie mi w wyborze.

PS. Głośniki będą podłączone do dzwiękówki z podpisu.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam prośbe.

 

Jeżeli jest tu ktoś kto mieszka w okolicy Tarnowa, lub Tuchowa koło Tarnowa, i posiada głosniki Genius Home Theater, niech koniecznie odezwie się na PM !

 

Chodzi o to że chciałbym usłyszeć jak u kogoś działa Sub od tych Geniusów, żeby przekonać się czy faktycznie coś z moim jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, apropo wyboru zestawu 2.1. Logitech Z-2300THX, czy ALTEC LANSING MX5021THX 2.1.

 

Głośniki będą używane w 90% do słuchania mojej ukochanej muzyki - przykład (13,6Mb, 320kbps)

 

Pomóżcie mi w wyborze.

PS. Głośniki będą podłączone do dzwiękówki z podpisu.

 

Z góry dzięki.

no na moich logach odsluch przebiegl soczyscie :-) dobra jakosc bas gleboki i czysty na max odkrecony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry że tutaj ale tematu zakładać nie będę ;)

 

Kupiłem sobie x-230 i...

Wszystko fajnie tylko subwoofer mi nie gada :>

 

Dźwięk to integra z DFI z podpisu :>

 

Proszę radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się eq i bass redirection. Do tego włącz LFE.

Lub przekręć pokrętło na tylnej ściance suba :P

Good job :>

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na moich logach odsluch przebiegl soczyscie :-) dobra jakosc bas gleboki i czysty na max odkrecony

Zamówiłem jednak Altec'ki. W czwartek powinienem je mieć (może jutro). Mam nadzieję, że przynajmniej nie będą gorsze od Logów.

 

Tylko gdzie ja zmieszczę SUB'a? :wink:

Dołączona grafika

 

 

Bo miejsca mam nie za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Poleccie cos z dekoderem 5.1 i wejsciem optycznym. Cena w zasadzie nie gra zbytniej roli, byle nie przekraczala powiedzmy 200 GBP. Choc im mniej tym lepiej ;)

Ogolnie: cos, co po podlaczeniu w sypialni (wymiary 3x3m) pozwoli ogladac Lord of the Rings bez denerwowania sasiadow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...