Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd ta pewność,prubowaliście???????

1593377[/snapback]

nie, bo badziewie omijam szerokim łukiem i posiadam zdolnosci czytelnicze :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ludzie przeciez to bylo zamierzenie nvidii ze nie darady odblokowac dodatkowych potokow ja czytalem artykul ze udalo sie je odblokowac inaczej bym nie zawracal d..y i to akurat na Palit Daytona 6600le szukajcie w internecie jak ja szukalem a na pewno znajdziecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ludzie przeciez to bylo zamierzenie nvidii ze nie darady odblokowac dodatkowych potokow ja czytalem artykul ze udalo sie je odblokowac inaczej bym nie zawracal d..y i to akurat na Palit  Daytona 6600le szukajcie w internecie jak ja szukalem a na pewno znajdziecie

1593487[/snapback]

sratatata ... wpierw daj link to artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.inno3d.com.cn/press.php?newsid=119

 

http://www.inno3d.com.cn/press.php?newsid=120

 

Dwa ciekawe arty 6600LE na DDR3 2.0ns

 

(po chinsku ale mozna sobie przetlumaczyc -> http://babelfish.altavista.com/)

 

Robi duze wrazenie - ladnie sie kreci, ma niezla wydajnosc ale oczywiscie potokow nie da sie oblokowac poniewaz zostaly one `wyciete` z chip'a.

 

No i tutaj robi sie maly dylemat albo bierzemy starego dobrego Winfasta 6200 i modujemy na 8potokow, albo idziemy w kierunku 4potokow i wysokiego OC.

--

 

PS.

 

Po przyjrzeniu sie blizej wynikom wychodz iz mocno podkrecony 4potokowy 6600LE 560/1160 osiaga wyzsza wydajnosc niz 8potokowy 6600 400/800 w 3dmarkach03 05 / Doom3 / Quake3 / Unreal.

W FarCry jest porownywalnie, natomiast w Halflife2/CS:S lepszy jest 8potokowiec.

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany ludzie przeciez to bylo zamierzenie nvidii ze nie darady odblokowac dodatkowych potokow ja czytalem artykul ze udalo sie je odblokowac inaczej bym nie zawracal d..y i to akurat na Palit  Daytona 6600le szukajcie w internecie jak ja szukalem a na pewno znajdziecie

1593487[/snapback]

to chyba te potoki dolutowali , bo karta fizycznie ma je cztery :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

His jestes za bardzo zapatrzony na swoja karte ze nie dopuszczasz do siebie mysli ze jakistam 6600le moglby twojej karcie skopac dupe,takze wyluzuj troche

1594759[/snapback]

hahah nie rozśmieszaj mnie, jedyne co ten 6600 le może miec lepszego od mojej przerobionej karty to +300 mhz na pamięciach to wszystko ...

architektura 4x1 - bez mozliwosci odblokowania potoków co szybko sie odbije na wydajnosci w wielu grach, porównując z pełnym 6600 lub 6600GT.

test:

6600 LE (bez OC) i 6600 (bez OC 300/550)

http://www.frazpc.pl/artykuly/372/x550/vs/6600LE

jak widac w kazdym teście 6600LE znacznie przegrywa z niekręconym 6600

nawet podkręcenie pamięci do 1000mhz a rdzenia do 600-4potoki nie da tego samego efektu co 600 mhz na 8 potokach i 750 na pamięciach(podaje przypuszczalne max OC)

po drugie pytanie w ilu modelach LE pamięci tak wysoko pójda, znajac życie producenci zaczna wciskac gorsze pamięci dla ucięcia kosztów produkcji

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pare laickich pytań :D .

Do Asusa N6600 128MB AGP istnieje bios 1.4V ?? Czy napięcie mozna podnieść w jakimś edytorze do Biosa??

Czy wydajność rzeczywista(w grach) na zmodowanym 6200 Leadteaca będzie taka sama jak 6600 (przy tych samych zegarach), bo 6200 jest jeszcze z czegoś podobno wykastrowany.

 

Przyznaje sie że jest późno i za wiele nie szukałem :rolleyes:

 

PS

 

DOSYĆ PILNE B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy kogos kto dobrze sie zna na kartach... poniewaz chcem sobie kupic karte GF Gigabyte 6600 moze byc na PCI-E lub AGP i wlasnie pierwsze moje obawy porownywalem cenowo tego tupu karty i nie wiem dlaczego ale karty te same typu PCI-E sa tansze do 60 zl-70zl (roznia sie glownie typem chlodzenia, ale czy to ma tak duze naczenie w cenie i czy lepiej bedzie kupic ta z AGP jesli posiada lepsze chlodzenie???) myslelem ze te nowe standardy zlaca beda drozsze tu tansze i to o tyle??? podam przyklad:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15143

VS

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17340

 

No i druga watpliwosc... jesli zdecydowalbym sie na kupno karty z PC-E to lepiej bylo by wybrac (juz nie koniecznie patrzac na wielkosc pamieci bo z tego co wiem to i tak jeszcze nie wykorzystuje sie calego 128MB)

 

karte ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18306

 

czy moze ta:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20662

 

bede bardzo wdzieczny za POMOC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie sa obecnie wg was najwydajniejsze sterowniki do Geforce`a 6600? (najlepsze do Doom`a 3, Hl2, Far cry`a). Z gory dzieki za pomoc.

1598800[/snapback]

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cześć mam ten bios ze strony 91 nr 2722 który wypuścił mosciu22 z tym że znajduje się on w archiwum samorozpakowującym się ... w którym są aż 3 pliki z rozszerzeniem .ROM 1./ biosmod.rom / leadtek.rom / saveold.rom ... który z tych plików jest tym zmodowanym 1,4 + temp --- biosem ???? -- wiemżę odpowiedź nasuwa się sama -- ale wole dmuchać na zimne przecież jak wgram jakieś [ciach!]o to karta się zesra :unsure: .... Proszę o odpowidź :sad: :wink:

 

2. Druga rzecz to to że w poście mościu każe zrobić dyskietkę systemową i przegrać pliki które zostały po rozpakowaniu ... z tym że w tym archiwum są też np./autoexec/ a zatem pliki któresą też w stworzonej przezemnie dyskietce sys. ... i program pyta czy zamienić ... i mam problem .... czy zostawić stare pliki z archiwum czy nowe na tej dyskietce ?????????? >>> Pytam bo nie chcę czegoś zepsuć ... a nigdy tego nie robiłem

 

Może znajdzie się ktoś chętny do pomocy ??

 

A MOŻE JEST JUŻ JAKIŚ INNY BIOS do Leadteka 6600 AGP którym się dobrze kręci ...

jeśli tak to proszę o przesłanie na maila caharin@wp.pl

 

Dzięki B) B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie biosu z napieciem wiekszym niż 1.4v co za problem zrobić normalnego vmoda podniosłem napiecie na 1.54v i gpu poszedł na 570mhz ale zdjołem vmoda bo pamięci mnie blokują więc nie ma sensu meczyć gpu i mosfetów

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnego vmoda zrobiłem pełno opisów w sieci i napiecie sprawdzałem miernikiem a czym innym można zmierzyć napiecie a jak nie wierzysz to przy układie isl6549 jest rezystor r510 jego wartość to 600ohm potratkuj go ołówkiem na próbe i zobaczysz że gpu pójdzie o kilka mhz wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś odpowie mi na pytanie który z tych plików >> biosmod.rom / leadtek.rom / saveold.rom << Jest tym zmodyfikowanym biosem którego mam wgrać

 

>> Są to pliki z archiwum @moscia22 który na str 91 zamieścił ten bios z tym że tak jak mówię są tam trzy pliki z rozszerzeniem .rom

 

:mur: :mur: :mur:

 

Powiedzcie coś ?? :mur: :mur:

 

P.S. Pytanie to zadałem kilka postów wyżej ;)

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmodowany bios to biosmod.rom;] trudno bylo sie domyslic... z reszta dasz sobie rade?? Mam nadzieje, ze stworzyles backup...?? Z tego archiwum zgrywasz tylko ten zmodowany bios.

1600311[/snapback]

Dzięki za potwierdzenie ... ale nie mam kasy na nową kartę a ten plik leadtek.rom mnie BARDZO zmylił :huh:

 

Myślę że tak ... resztę kroków zrobię według tego opisu .... będzie dobrze ??

 

-rozpakowujemy nvFlash 5.13 na dyskietkę i dodajemy zmodyfikowany bios

-odpalamy komputer z dyskietki startowej

-zmieniamy na dyskietkę z nvFlash

-wpisujemy a:\nvflash.exe -b nazwapliku.bin(kopia naszego biosu)

-możemy zmienić bios na nowy teraz w dosie wpisując a:\nvflash.exe -5 -6 biosmod.rom

 

czy to polecenie ma brzmieć a:\nvflash.exe -4 -5 -6

????????????? :oops: :oops:

 

Jeszcze coś .. mam dysk cd startowy dosa .. używam go do robienia ghost-a czy ten dysk można użyć czy trzeba robić .. nową świeżą dyskietkę systemową ?? -- czy to ma znaczenie ??

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra --sukces ... zmieniłem biosa i karta działa ... ale mam pewien problem ...

 

Riva tuner deflautowo wykrywa mi gpu jako 300 a pamiątki już jako 650 ..??? a gpu nie da podwyższyć ponad 450 ...

na szczęście mam winfoxa (niektóre zakładki np. live update nie działają ;-(( ) i w nim da się podnieść gpu ... moje max gpu = 510 a pamięci 702 dalej nie kręciłem bo już były małe artefakty ... poza tym pamięci były Bardzo Gorące ;-((

 

Moje pytanie brzmi :

1. Jakie są bezpieczne ustawienia na tej karcie bez zmiany chłodzenia ... ?? (ile stopni gpu i pamięci wytrzymują ?? -- żeby nie spalić) -- a czy jest już dedykowane chłodzenie do kart 6600 ... jakie ????

 

2. WYNIK w Smarku 03 ;-(( na >> 486/686 + 6430 pkt. a na 510 / 702 + 6612 :mur: :mur: :mur: ... czy to normalne ?? -- taki mały przyrost ?? --- może stery przinstalować ?? :blink:

 

3. Co zrobić żeby Riva tuner dał kręcić powyżej 450 mhz ??

ACHA I JESZCZE COŚ w winfoxie overclocking dostępny jest tylko jako zakładka 3D tej 2D nie ma w ogóle ;(( ???

 

4. stery jakich użyć ja mam 77.72 ...

 

5. jak ustawić gpu temp na sys treyu ... sposób ze strony 70 u mnie nie działa .. ;((

chyba że potrzebny restart ??

 

Proszę o pomoc ... zwłaszcza odnośnie tych wyników w 3DMarku 03 czy tak niewielka różnica jest normalna ??

 

I jeszcze coś na przyszłość ... jak będę chciał wrócić do starego biosa to mam orginalny bios ALE z rozszerzaniem .bin ... i co teraz ... muszę zmienić tylko rozszerzenie na rom ?.. ale jak ?? co muszę robić ??

 

P.S. DZIĘKI @Muniol za pomoc ... ale przeczytałem ją dopiero po sflashowaniu biosu :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi :

1. Jakie są bezpieczne ustawienia na tej karcie bez zmiany chłodzenia ... ?? (ile stopni gpu i pamięci wytrzymują ?? -- żeby nie spalić) -- a czy jest już dedykowane chłodzenie do kart 6600 ... jakie ????

 

na standardowym chłodzeniu + wiatrak 80mm wiał na spód karty (12v) wyciskałem 550mhz (zero artów, zwisów )

- jako alternatywne chłodzenie polecam Pentagrama

1600994[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad pkt. 5 w rivatuner - hardware monitoring - setup- show core tem. in tray icon , i w głównym oknie: settings- send too tray on close .... i masz tem. gpu w tray-u

ad pkt. 3 riva tuner - power user -owewrclocking global - maxclocklimit-daj na 250 i już

Edytowane przez Ro8aG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Muniol @HiS i @Ro8aG ... BARDZO mi pomogliście

 

p.s. @Muniol i @Ro8aG Macie dużą wiedzę w tym temacie... miło że chcecie się nią podzielić :-P :D :)

 

... ja dodam od siebie że ... opis @Ro8aG się zgadza ...i znałem go już ... z tym że u mnie musiałem zaznaczyć jeszcze ikonę z czerwoną kropką "Enable hardware monitoring" ... przez przypadek na to wpadłem ...

 

Ale te wyniki w smarku przy tak dużym overclocku ... 6600 coś mi się nie podobają ... trudno .. JESCZE RAZ DZIĘKI WIELKIE !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: B) :D

 

>>> JESZCZE COŚ --- a czy jak zdejmę radiator i powiedzmy dam inną pastę pod coolerkiem i wyszlifuję powierzchnię ...to mogę stracić gwarancję ??? :mur: :sad: :unsure: :rolleyes:

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...