Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze to robię. Czy jak podam w nTimings te timingi od kolegi Assassina i kliknę na write GPU registers i komp będzie mi dobrze działał to mogę takie ustawić w biosie ? Bo wczoraj chyba ze 2h grałem w Juiced i wszystko było cacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki troche coś jeszcze pokombinuje z tym sprzetem. Sprawdze jak mi bedzie chodzic z pamiecią DDR.

-->>lukasrz w polanach II grafika nie jest taka prehistoryczna.

Na GF 2MX lepiej mi to chodziło. Kiedyś wyrzynałem kartę a teraz ta nowa prawie się nie grzeje. Moja mysz ma większą temperature. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze to robię. Czy jak podam w nTimings te timingi od kolegi Assassina i kliknę na write GPU registers i komp będzie mi dobrze działał to mogę takie ustawić w biosie ? Bo wczoraj chyba ze 2h grałem w Juiced i wszystko było cacy  :D

Chyba właśnie do tego służy ten program :wink: Sprawdzasz czy działają timingi i ile dzięki nim pokręcisz, a następnie flasciach!esz kartę. nTimings nie zapamiętuje ustawień i po reboocie masz z powrotem standardowe.

Dzięki chłopaki troche coś jeszcze pokombinuje z tym sprzetem. Sprawdze jak mi bedzie chodzic z pamiecią DDR.

-->>lukasrz w polanach II grafika nie jest taka prehistoryczna.

Na GF 2MX lepiej mi to chodziło. Kiedyś wyrzynałem kartę a teraz ta nowa prawie się nie grzeje. Moja mysz ma większą temperature. :D

A może zapomniałeś podłączyć dodatkowe zasilanie? To by tłumaczyło niską temperaturę i jeszcze niższą wydajność <_< Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All :)

Niedawno pisałem że jestem przed zakupem grafiki 6200

i tak wyszło że korzystając z waszych porad zdecydowałem się na zakup WinFast 6600 TD 128 (128) AGP

więc piszę tu zeby nie powtarzać postów.

Właśnie jutro odbieram tą kartę i chciałbym spytać o stery -

 

1.JAKIE???

Czy oryginalne WinFasta z płytki czy nowsze z ich strony czy najnowsze NVidi?

 

2.Czy przed wymianą karty muszę robić format c: i instalować od nowa windę?

Czy może wystarczy wyrzucić stery(nvidi 41.09 do karty GF4 MX400) np progsem DriverCleaner?

(tu mam też zawsze problem bo po odinstalowaniu sterów

i wymaganym restarcie winda sama na dzień dobry wrzuca swoje stery więc

i tak wychodzi że robię nakładkę na te instalowane automatycznie JAK TO ZMIENIĆ???)

 

Właśnie minęła 00:08 więc kartę odbieram już dzisiaj :)

 

Pozdrawiam All

Edytowane przez benio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zapomniałeś podłączyć dodatkowe zasilanie? To by tłumaczyło niską temperaturę i jeszcze niższą wydajność <_<

1559225[/snapback]

Z zasilaniem powinno być wszystko w porzadku. Dadatkowe zasilanie karty mam podpięte a do tej karty specjalnie zmieniłem zasilacz na 350 W Modecom-a. Procek nie pobiera mi tyle prądu więc 350 powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja <_< I znowu mam problem :unsure: Chcę jednak wgrać ten bios 1.4V od Leadteka tylko w nim GPU jest ustawione na 300MHz a moja karta jest z serii TURBO FORCE i ma 400MHz. I teraz pytania B)

1. Czy NiBitor'em mogę bezpiecznie zmienić wartość taktowania z 300MHz na 400MHz ????

EDIT:

2. Przy wchodzeniu w zakładkę Voltages w NiBitorze wyskakuje błąd -Couldnt find VGPU info- DLACZEGO ?

3. Kartę mam podkręconą do 450/680 i w 3D Mark 2003 uzyskałem 6263pkt lecz po kliknięciu TO EXCEL okazało się że karta pracowła z zegarami 400/680. O CO CHODZI ????

Przemyślałem sprawę i wolałbym wgrać od Sparkla bo ponoć jest lepszy. Czy byłby ktoś tak miły i podałby mi linka do takowego biosu ???? Bardzo proszę bo czytanie 105 stron by mi trochę zajęło :rolleyes:

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymyslił ktos z was działający bios 1.7 v ? :P:P:P nawet głupie 1.5 byłoby bardzo miłe [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam sie nad podkreceniem mojej karty - Sparkle`a. Czy na standardowym chlodzeniu moge ja podkrecic z 300/550 ma 400/650Mhz? Chodzi mi o to czy wytrzyma takie taktowanie na dluzsza mete bez innego chlodzenia, czy nie bedzie sie za mocno grzac? Czy sa jakies programy do badania powstawania artefaktow przy podkreceniu pamieci na geforce`? (kiedys mialem radeona i moglem to sprawzac w ati tools). I ostatnie pytanie - mam zasilacz Procomp 430W - czy wytrzyma podkrecona karte na w/w wartosci? (mam tez bartona 2500@3000+, plyte abita KT600, dvdrw, dvdr, soundblaster i 768 Mb ramu, WD80Gb). Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam sie nad podkreceniem mojej karty - Sparkle`a. Czy na standardowym chlodzeniu moge ja podkrecic z 300/550 ma 400/650Mhz? Chodzi mi o to czy wytrzyma takie taktowanie na dluzsza mete bez innego chlodzenia, czy nie bedzie sie za mocno grzac? Czy sa jakies programy do badania powstawania artefaktow przy podkreceniu pamieci na geforce`? (kiedys mialem radeona i moglem to sprawzac w ati tools). I ostatnie pytanie - mam zasilacz Procomp 430W - czy wytrzyma podkrecona karte na w/w wartosci? (mam tez bartona 2500@3000+, plyte abita KT600, dvdrw, dvdr, soundblaster i 768 Mb ramu, WD80Gb). Z gory dzieki za wszelka pomoc.

1564448[/snapback]

Niektórzy mają na GF6600 i stock cooling po 550Mhz na rdzeniu i działa, po drugie nie pytaj sie o takie rzeczy, po prostu to sprawdz(ustaw taktowania ktore chcesz i pusc 3dmarka 03 albo 05, pograj w jakas gre) zasialcz...hm...procomp cudem techniki nie jest, ale powinien wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PROBLEM !! POSPIESZYŁEM SIĘ I WGRAŁEM DO LEADTEKA A6600 BIOS SPARKLA !! Później udało mi się znaleźć bios leadteka który byłby lepszy, lecz teraz nie mogę użyć WINFOXA !! Jak to inaczej zrobić, uprzejmie proszę o dokładną instrukcje PLIS !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi kiera karta z serii 6600 jest dobra wydajnościowo daje się podkręcać na standardowym chłodzeniu i kosztuje max 550 zł . ... No i napiszcie why bo mam zamiar wymienić mojego R9550 właśnie na to . .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi kiera karta z serii 6600 jest dobra wydajnościowo daje się podkręcać na standardowym chłodzeniu i kosztuje max 550 zł . ...  No i napiszcie why bo mam zamiar wymienić mojego R9550 właśnie na to . .. .

1567829[/snapback]

Drogi kolego nie zasmiecaj tematu wystarczy spojrzec kilka stron do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa czy Gigabyte ??

Leadtka WinFasta GeForce 6600 128Mb 128 bit GPU300 RAM550 @ GPU540 RAM740 (max oc po wymianie biosu i opcjonalnie chlodzenia, ale i tak arty)

do tego dostajesz 2 ksiazeczki, okablowanie ViVo/TV Out, rozgaleznik na dodatkowe zasilanie, Gre Prince of persia 2 i Splinter cell pantera tommorowe na DVD... za min 499zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc kradzione ;) trzeba by sie upewnic czy napewno jest to GT

1568999[/snapback]

Zobaczcie co widzimy na pierwszym zdjęciu!! Widzimy Pudełko i Karte GF 6600GT Winfast PCI-E, a na drugim zdjęciu widzimy karte GF6600 nonGT winfasta na AGP!!! czyli ewidętnie podpada pod jakiś wałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czy tą karte da rade podkręcić ?? Ktoś jest w sta nie mi odpowiedzieć na te pytanie ?? :)

 

XFX GEFORCE 6600GT

 

8 potoków SAMSUNG. Aha i ile byście dali za tą karte, wogle napiszcie coś o tym produkcie.

 

pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze upaly daja wam sie we znaki :P Coraz mniej postow i odpowiedzi.

 

Mhh i nikt nie poradzil sobie z GALAXY ZALMAN i OC pamieci ?? Piszcie do mnie na priv`a lub na maila ikingpin@poczta.fm to moze cos postaramy sie zrobic z tym fantem :P. Szukalem wszedzie ale nawet nie ma BIOS`a ktorego moglbym wgrac bez problemu do tej karty :P

 

 

GALAXOWCY wszystkich krajow polaczcie sie :P oczywiscie w OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wgranie BIOSu od Leadteka by pomogło? albo chociaż od innej karty z hynixami 3.6.. :> nie wierze ze pamieci sie nie chca krecic na kazdej karcie, musi to być jakies ograniczenie w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHH Bios od Leadteka ?? A czy ktos juz probowal cos wgrywac do kart GALAXY + ZALMAN ?? Dało to jakis efekt czy nie ?? Juz tu cos czytalem w tym topicu ze ktos wgrywal cos do GALAXY i karta znalazla sie na serwisie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bye bye GF6600TD, po 5 miesiącach pracy na GF6600 Leadtek żegnam się z kartą (i tym wątkiem). Dzisiaj stałem się szczęsliwym posiadaczem GF6800 Gigabyte 0db za 740zł i przenoszę się studiować wątek o podkręcaniu tej karty :lol: :lol: :lol:

 

Szkoda ze przez te miesiące nie wyszedł zmodowany oryginalny bios leadteka 6600 na 1.4 i 1.5V (tylko sparkopodobne mody)

(a moze jest ???)

 

pozdro B) B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1082722

4023 3dmark !!

 

MSI DIAMOND 6600 podkręcona prawie do gt :P

 

Zna ktoś biosy do tej karty bo mam dziwna rzecz otóz niemam artów w 3dmarku a karta się wiesza i trudno jej przebic granice 530 jak zrobięłm test na 545 to karta zwolniła aż do 3600 punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...