Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Te wyniki sa normalne... Nie przejmuj sie... Ja na swoim sprzecie tez nie przekrocze 7000 na pewno. a jesli chodzi o gwarancję, to nie wiem i czekam na odpowiedz! Aha i jeszcze jedno... Prosze wyluzuj troszke, przestan myslec, ze za wszystkim chowa sie pulapka i daj sie poniesc fantazji;) Wiem, ze ostroznosci nigdy nie za wiele, ale i tak ci to radze :D

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje ale od dłuższego czasu nie mogłem wejść na forum - dopiero proxy pomogło :blink:

 

Widzę też, że chociaż procedurę flashowania zmodowanego biosu starałem się przedstawić możliwie najprościej to i tak są problemy :)

 

Chciałem napisać o przygodzie jaką miałem ze swoją kartą (mam Winfasta A6200 TD @ 8x1, 545/715).

 

Standardowy cooler, zwolniłem do 7V - najprymitywniejszym sposobem - "czarny (masa) do czerwonego (5V)" - na zwolniony wiatrak wiał Arctic Fan Pro TC. Pewnego razu, od niechcenia zajrzałem sobie do Hardware Monitoring w RivaTuner i na wykresie temperatur przez całą długość linia pokrywała się ze szczytem skali jaki ustawiłem - 100C. Nie wiem jaka dokładnie była temperatura GPU, może 101C, a może 140C. Nie wiem też jak długo karta pracowała w tekiej temperaturze, może tylko ostatnie 15 minut jak grałem, a może 2 miesiące. W każdym bądź razie po wyłączeniu komputera i zajrzeniu do środka obudowy (oczywiście standardowy cooler stał w miejscu) nie poczułem wogóle charakterystycznego swądu podgrzanego laminatu z układem scalonym (zdarzyło mi się to przy modyfikacjach chłodzenia dla GF Ti4200) - w dotyku też nie dało się odczuć szczególnie wielkiego gorąca (dużo cieplejszy był pasywny Voodoo Banshee - zeszła mi skóra z palca). Karcie oczywiście nic się nie stało.

 

Wydaje się więc, że deklaracje nVidii na temat wytrzymałości cieplnej nV 4x na poziomie 150C to nie czcze gadanie, a potwierdzony namacalnym dowodem fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki sa normalne... Nie przejmuj sie... Ja na swoim sprzecie tez nie przekrocze 7000 na pewno. a jesli chodzi o gwarancję, to nie wiem i czekam na odpowiedz! Aha i jeszcze jedno... Prosze wyluzuj troszke, przestan myslec, ze za wszystkim chowa sie pulapka i daj sie poniesc fantazji;) Wiem, ze ostroznosci nigdy nie za wiele, ale i tak ci to radze :D

1601524[/snapback]

co wy tak mało macie tych pkt?

u mnie normalka jest 7k na syfnym systemie :blink:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4076097

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy cooler, zwolniłem do 7V - najprymitywniejszym sposobem - "czarny (masa) do czerwonego (5V)" - na zwolniony wiatrak wiał Arctic Fan Pro TC. Pewnego razu, od niechcenia zajrzałem sobie do Hardware Monitoring w RivaTuner i na wykresie temperatur przez całą długość linia pokrywała się ze szczytem skali jaki ustawiłem - 100C. Nie wiem jaka dokładnie była temperatura GPU, może 101C, a może 140C. Nie wiem też jak długo karta pracowała w tekiej temperaturze, może tylko ostatnie 15 minut jak grałem, a może 2 miesiące. W każdym bądź razie po wyłączeniu komputera i zajrzeniu do środka obudowy (oczywiście standardowy cooler stał w miejscu) nie poczułem wogóle charakterystycznego swądu podgrzanego laminatu z układem scalonym (zdarzyło mi się to przy modyfikacjach chłodzenia dla GF Ti4200) - w dotyku też nie dało się odczuć szczególnie wielkiego gorąca (dużo cieplejszy był pasywny Voodoo Banshee - zeszła mi skóra z palca). Karcie oczywiście nic się nie stało.

 

Wydaje się więc, że deklaracje nVidii na temat wytrzymałości cieplnej nV 4x na poziomie 150C to nie czcze gadanie, a potwierdzony namacalnym dowodem fakt.

1601625[/snapback]

tak czy siak zwolnienie wiatraka nie było najlepszym posunięciem i nieradze tego robic na słabych chłodzeniach ( z małym radiatorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze powinienem miec ponad 7k??

1601917[/snapback]

tylko ze jego karta ma taktowanie 560/750 Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosciu22 Jestem Ci naprawdę wdzięczny że wystawiłeś ten bios ... IMHO to jedyny działający link do biosu jaki znalazłem.

 

A co do jak najprostszego przedstawienia procedury flashowania ... :mur: .... to dla mnie było by DUŻO prościej gdybyś wstawił tylko jeden plik -- ze zmodyfikowanym biosem ... wtedy nie było by problemów/niedomówień/niepewności ... A opisów flashowania to jest w tym temacie z 10 :razz:

 

W każdym razie WIELKIE DZIĘKI ... dla wszystkich !!!

 

Co do utraty gwarancj .. to myślę że to zależy od producenta ... bo np. mój epox miał pastę arctic silwer pod NB ... gdy był reklamowany ... i wymienili na nową ... Z tym że przyczyna reklamacji była inna :rolleyes: ... dlatego ciekawi mnie jak to jest z Leadtekiem ... ??

 

>>> Co do samej grafiki muszę chyba wymienić ten cooler bo te pamiątki od strony GPU są przez niego całkowicie przykryte ... ktoś sobie już poradził z tym problemem ...jak ??????

>>> Co do pentagrama na grafikę ... to co z jego montażem ?? pasuje wszystko ?? trzyma się solidnie ??

... z tego co słyszałem to na GPU jest jakaś "gumka" oprócz tej lipnej pasty/gluta .. mam ją wywalić całkiem ?? :wink: B)

Edytowane przez Armani01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do tem. to przy otwartej budzie i org. chłodzeniu w rivie pokazuje ni 57 st. (w winfox 47) a przy 3dmarku powyżej 80st. :(

zmiana pasty na arctic ceramique niewiele dała

juz dawno bym zmienił na własną produkcje :) ale nie mam pomysłu jak wyciągnąć oryginalną wtyczke od zasilania wentylatora bo niestety ni cholery nie chce wyjść a szkoda gwarancji :(

Edytowane przez Ro8aG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jego karta ma taktowanie 560/750

1601930[/snapback]

Ja przy 500/720(dla pamieci to max) mam 6438, rdzen poszedlby moze jeszcze z 30 wiecej, ale na peno nie osiagne 7k;/ Przy Celeronie northwood 2,9 i plytce abit IS7-E 6820- czyli paradoksalnie lepszy wynik niz na athlonie64... dziwne, ale wazne, ze gry lepiej chodza;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak zwolnienie wiatraka nie było najlepszym posunięciem i nieradze tego robic na słabych chłodzeniach ( z małym radiatorem)

1601790[/snapback]

Nadal mam go zwolnionego, hałasik jaki wydają małe, wysokoobrotowe wiatraczki doprowadzają mnie do furii :wink: - tylko, że teraz nie stosuję już tej prymitywnej metody.

 

ale nie mam pomysłu jak wyciągnąć oryginalną wtyczke od zasilania wentylatora bo niestety ni cholery nie chce wyjść a szkoda gwarancji :(

1601980[/snapback]

Też się z tym męczyłem ale się udało - cierpliwości, lekko podważaj jakimś małym śróbokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie jak zrobiles 600na rdzeniu  :sad:

1602104[/snapback]

bios 1.4v i chłodzenie Pentagram'a

chce zrobic ORB'y ale mam tak kiepskie łacze ze mija mi ochota na sciąganie 3Dmarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1.4v i chłodzenie Pentagram'a

chce zrobic ORB'y ale mam tak kiepskie łacze ze mija mi ochota na sciąganie 3Dmarków

1602453[/snapback]

no wlasnie ja chyba nie mam problemow z chlodzeniem bo jak przekrocze 570 to mam zielone plamy gdzieniegdzie :blink: no chyba ze to oznaki przegrzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz tylko 4 miejsce na ORBie kiedys 1sze :< http://service.futuremark.com/compare?2k3=3881205

 

btw: ja na zegarach 530/730 mialem ~6999pkt dopiero na 540/740 dostalem kopa i mam 7430 w 3dMarku03...

 

ale i tak teraz moja grafa chodzi na 300/700 bo jak podkrece Gpu w takie upaly to mam freeze podczas gry w Counter Strike >_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 czyli nic nadwyczajnego  a mierzyłeś jakie masz napiecie na gpu  przy biosie 1.4v może masz więcej niż inni dlatego więcej ci idzie gpu

1604541[/snapback]

no 450 bo jak więcej ?? przeciez rdzeń był niedovoltowany, niemierzyłem napięcia bo nie posiadam miernika (tanie dziadostwo sie popsulo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz troche dziwne jakbyś na 1.4v uzyskał 600mhz  to jest raczej mało możliwe  takie zegary można uzyskiwać dopiero w okolicy 1.6v, sam na 1.54v uzyskałem 570mhz

1604698[/snapback]

na 600 wystarczy 1.5 v, bios mozna edytowac programem nVidiaBiosModifier v3.0

> iN

 

Dołączona grafika

 

ps

rzeczywiście nie miałem 1.4 v :rolleyes:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 600 wystarczy 1.5 v, bios mozna edytowac programem nVidiaBiosModifier v3.0

> 1605139[/snapback]

a podzielisz sie swoim biosem? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podzielisz sie swoim biosem? [;

1605238[/snapback]

wystarczy ze swój bios odczytasz programem (nVidia Bios....) i zedytujesz tak jak na zdjęciu, potem appy changes i File/save bios ... to tyle :)

 

mam ten sam bios co wszyscy (winfast 6600 1.4v) tylko że ze zmienionym nap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem w sprawach grafiki troche zielony więc mam pytanie. Planuję kupić nową kartę graficzną (do 600zł). Myślałem nad 6600, ale dokładnie nie wiem który model, jakiej firmy jest najlepszy do grania.

 

Co myślicie o tym: http://sklep.benchmark.pl/pelny_18035.html ?

 

Allegro oczywiście też wchodzi w grę.

 

Pomóżcie!

 

Edit: zapomniałem dodać. Szukam karty na AGP 8x.

Edytowane przez cskura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem w sprawach grafiki troche zielony więc mam pytanie. Planuję kupić nową kartę graficzną (do 600zł). Myślałem nad 6600, ale dokładnie nie wiem który model, jakiej firmy jest najlepszy do grania.

 

Co myślicie o tym: 1605550[/snapback]

NIGDY NIE KUPUJ W KOMPUTRONIKU

475zł ten sam model co w szmelcowatym benchmarku

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=14989

lub

498zł http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,155342,0.html

 

pisałes ze masz 600zł - uciułaj jeszcze 30zł i za 630+przesyłka 7-8zł masz WinFasta 6600GT

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=61127377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałes ze masz 600zł - uciułaj jeszcze 30zł i za 630+przesyłka 7-8zł masz WinFasta 6600GT

1605569[/snapback]

Te 6 stów będe miał dopiero we wrześniu/październiku, czyli tak troche pózniej, po zakończeniu tej aukcji. Ale poszukam tego modelu po sklepach.

 

A czy firma Leadtek to jest coś pożądnego? Czy lepiej szukać kart jakiego innego producenta?

 

Wielkie dzięki za pomoc, i ostrzeżenie przed naciągaczami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 6 stów będe miał dopiero we wrześniu/październiku, czyli tak troche pózniej, po zakończeniu tej aukcji. Ale poszukam tego modelu po sklepach.

 

A czy firma Leadtek to jest coś pożądnego? Czy lepiej szukać kart jakiego innego producenta?

 

Wielkie dzięki za pomoc, i ostrzeżenie przed naciągaczami :]

1605587[/snapback]

Leadtek to jeden z najlpeszych producentów kart g. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to edytowanie biosu nic nie daje bo sam próbowałem wcześniej i nic to nie dawało, HIS mógłbyś sprawdzić czy masz z wew strony taki układ scalony  ISL6549

1605712[/snapback]

mi tam dało

mozliwosci oc takie same jak były ale za to karta grzeje sie mocniej wiec cos to podnoszenie dało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...