Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

 

Miał ktoś moze taki problem z komputerm. Pomocy!!! (dokladnie nie jestem wstanie stwierdzic czy jest to wina zasilacza, karty graficznej czy płyty głownej). Trudno powiedzieć. Może ktoś zetknął sie z takim problemem i wie po czyjej stronie lezy wina w tym przypadku.

Podaje linka. I opisany problem. (Problem ten wystepuje u mojego kolegi Monaro)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=192832

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jooseeph

Zacznijmy od tego ze doslownie kilka sub-forum nizej jest piekny dzial zwany sterowniki i biosy. Wiec teoretycznie powinienem wypieprzyc wszystkie posty z pytaniem o modowany bios. Taka jest teoria. Praktyka wyglada tak samo od zawsze. Walkowanie x-razy tego samego w przylepionych ze wzgledu na lenistwo newbie. Maja to we krwi. razem z zakladaniem watkow ignorujac przylepione, ect.

Mozna by sie pokusic o umieszczenie swoich modowanych biosow w temacie Baza BIOSów kart graficznych. Tylko czy to cos zmieni?

mysle ze tak.. jak by sie jeszcze na 1 stronie umiescilo info ze takie cos istnieje.. :) i podzielic to dzial na pci-e i agp oraz modele zeby to bylo wmiare ladnie poukladane i nie trzeba bylo szukac ;) po pewnym czasie zmalala by liczba pytajacych na 100% :) to co? pomyslisz - prosze

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MODERATORA

 

kazdy szuka biosu do karty by ja jeszcze lepiej podkrecic.. ten temat zajmuje ponad 180stron.. ja przeczytalem jakies 25 i juz nie mam sily.. a szukam biosu pod gigabyte 6600 nx66128dp <- pci-e z dzialajacym napieciem 1.4 ktore umozliwi lepsze krecenie pamieci. Moja prosba do moderatorow to zrobic na 1 stronie dzial biosy i opisac kazdy bo takie ciagle pisanie "szukam biosiu do tego i tego" staje sie nudne i meczace :( Uwazam ze znajdzie sie jeszcze wielu chetnych ktorzy mnie popra? !

edit:

dodam iz edytowalem swoj bios..wlaczylem termometr ale zmiana timingow wedlug tabeli nic nie dala.. a napiecia nie moge zmienic..:(

Ja przeczytałem całe 187 strony i jakoś nie miałem problemu bo znalazelm to czego szukałem wiec ty też możesz troche poczytać nic ci sie nie stanie no i przynajmniej czegoś sie dowiesz!!!!

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przewidziano skroconej wersji regulaminu. Doskonale by pasowal.

Wracajac do tematu 6600/gt :arrow: Zmienial ktos smieszny radiator na mostku HSI na mniej standardowy? :twisted:

 

Z tego co pamiętam, to ktoś zrobił relacje z fotkami z zakładania Zalmana VF700CU i 2035360[/snapback]

mysle ze tak.. jak by sie jeszcze na 1 stronie umiescilo info ze takie cos istnieje.. :) i podzielic to dzial na pci-e i agp oraz modele zeby to bylo wmiare ladnie poukladane i nie trzeba bylo szukac ;) po pewnym czasie zmalala by liczba pytajacych na 100% :) to co? pomyslisz - prosze

 

Moderzy i tak mają sporo pracy, a zrobienie takiego BIOSowego FAQ jest czasochłonne, zresztą, nawet jakby napisać czerwonymi wielkimi literami w ramce nad działem, to i tak newbies bedą wchodzic do działu, zakładac nowy topic z pytaniem o 6600, a w lepszym przypadku zasmiecać ten.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myslalem o czyms wredniejszym niz VHS1 ( wdzieczna nazwa [; ) szlifierka, wiertarka, kilka paskow papieru sciernego :wink: Ale glownie do tego zalmana bilem. To jest jedyna alternatywa dostepna na rynku, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem całe 187 strony i jakoś nie miałem problemu bo znalazelm to czego szukałem wiec ty też możesz troche poczytać nic ci sie nie stanie no i przynajmniej czegoś sie dowiesz!!!!

no spoko:) ciesze sie.. ale nie wszyscy maja czas by czytac tyle stron.. jestem osoba uczaca sie.. i uwierz ze ciezko mi sie czyta ksiazki a co dopiero jakies komentarze milionu osob na temat grafik gdzie jakies 5% z tego sa to cenne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile myslalem o czyms wredniejszym niz VHS1 ( wdzieczna nazwa [; ) szlifierka, wiertarka, kilka paskow papieru sciernego :wink: Ale glownie do tego zalmana bilem. To jest jedyna alternatywa dostepna na rynku, tak?

Na allegro jest pełno jakis radiatorków...myślę ze przy pomocy wiertarki, drobnego papieru sciernego mozna przystosować radiator do włozenia na karte ;)

 

1

 

2

 

 

albo jak już isc na całość to pociąć radiator od D5TB.. :> kiedyś tez widziałem jakiegos spire'a z przykręcaną na sruby miedzianą podstawą.

 

Chyba kazdy tweakowiec ma jakies stare radiatory w szafie... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 5 miesiecy mam nastepujacy problem z komputerem. Po wlaczeniu

komputera w dzien pojawia sie okno.

 

Oto fotki

 

post-125568-1143062468_thumb.jpg

 

post-125568-1143062574_thumb.jpg

 

Karta graficzna MSI 6600GT PC Express16 uruchamia sie na

ustawieniach 300/600 a powinna 300/1000.Robie reset kompa i juz jest

ok. Sprzet bez OC. Wczesniej chodzil przez 4 miesiace bez problemow.

 

Oto konfig kompa:

 

MSI K8N SLI Platinum

Venice 3000 BOX

MSI 6600GT pcexpress16

2X256 RAM TwinMos

2 napedy (DVD Nec3520+CDRW Lite-On LTR48246K)

1 HD Samsung 250GB Sata2

zasilacz NeoTec 440 Watt Maximus

Windows XP SP2.

 

 

Nic sie nie zmienilo w konfiguracji kompa. Nie doszedl zaden

element. Probowalem juz wszystkiego. Format HD, instalka nowego

WinXP SP2, zmiana roznych sterow i dalej to samo. Na dwa

uruchomienia kompa przynajmniej raz uruchomi sie z okienkiem

Nvidii....Przewaznie problem wystepuje, gdy komp zostaje wlaczony w

dzien po nocnym odpoczynku. Gdyby to mialo jakies znaczenie- na noc

nie wylaczam z tylu obudowy w zasilaczu doplyw pradu...Zasilacz

podlaczony bezposrednio do gniazka kontaktowego z bolcem.

Poza tym okienkiem komp dziala dobrze. W grach zero problemow.

 

Wszystko dziala jak nalezy. Ale jednak cos jest nie tak skoro

pojawia sie to okienko....

 

Sam juz nie wiem co z tym fantem zrobic. Mialem nadzieje, ze z

czasem samo mu przejdzie...dlatego pisze dopiero po 5 miesiacach od

wystapienia problemu. Boje sie zeby mi cos nie padlo...

Czytac umiem i wiem co tam Nvidia sugeruje ale na tej karcie nie ma

dodatkowego zlacza zasilania. Ta karta graficzna nie potrzebuje

dodatkowego zasilania.

 

Zaczynam sie powaznie zastanawiac, czy to czasem nie wina karty

graficznej, a nie zasilacza...Czy to mozliwe, ze jest walnieta i

zle sie uruchamia? Do tej pory bardzo sobie chwalilem karte

graficzna MSI. Jest bardzo cicha,jesli nie najcichsza ze wszystkich

6600GT nie liczac tych bez wentylatora i zimna. Max temp. na rdzeniu

po kilku godzinach grania okolo 50 stopni C. Niestety nie mam jak

sprawdzic grafiki u kogos innego,a tym bardziej zasilacza.

 

Jesli ktos cos wie na ten temat lub mial podobny problem prosze o

info. Ja niestety nie mam obecnie dostepu do netu nieograniczonego.

Lacze sie sporadycznie przez modem, wiec nie moge sobie pozwolic na

dokladne wertowanie i czytanie forum.

 

Z gory dziekuje za kazdy odzew.

 

Monaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowałem sobie biosa od sparkla- identyfikacja jako gb timingi lużniejsze i inne takty...

 

o/c nie gorsze niż na leadteku, bios wydaje sie bardziej dopracowany ale to wkurzajće miganie monitora przy

wchodzeniu w ustawienia zostało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu

Titana D5TB to ja mam ze starej palominki :twisted: I wlasnie nad nim sie zastanawiam. Najpierw pociac, pozniej dziury a na koncu szlif. Hmmm

hehe, u mnie D5TB jest odwrócny podstawą do góry i słuzy jako stojak na monety(świetne wygląda jak sie pomiedzy zeberka powkłada kilka 2-złotówek :D) a co do szlifu, chyba nie ma sensu robić, temperatury i tak będą o wiele nizsze niz na tym niskim seryjnym "czymś" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem sobie na stronke http://www.mvktech.net/ same biosy :D ale zmiana napiecia jest dopiero w GT, jak zmienie timingi odpowiadajace moim pamieciom oraz czestotliwosc mhz odpali mi sie karta? nie bedzie jakiegos problemu? czy oprucz tych ustawien plik ma w sobie zapisane jakies dane na temat pamiatek itd. i co to za opcja w nibitor adv. info bo widze ze roznia sie dane miedzy moim biosem a GT musze cos zmienic? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ta karte http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17339

N66128DP agp

 

w riva tuner zegary mam na

400

500

 

czy mozna wycisnac coz z niej wiecej ? jaki wgrac bios? jakies propozycje

 

 

http://oc-portal.ovh.org/forum/viewtopic.php?t=37

 

czytalem to zrobilem backup bios

jednak ja nie mam zadnego innego chlodzenia i mi sie pokazuje bios taki

jak odpale swoj

 

 

N66128DP F1 BIOS

chipname nvidia geforce 6600 nv43

chipID 00F2

Vendor Id 1458

a to Thermo.. i Timings mam tak samo jak dalem linka wyzej

jezeli dam na 650 tak jak na tej stronie to karta moze pujsc do kosza?

na ile ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Gainwarda fx6600GT PowerPack! jak w sygnaturce da sie wiecej z niego wydusic niz 400/600? Pewnie kazecie mi czytac caly temat ale kto ma sile czytac 186str tematu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Witam!

 

Jutro odbieram mojego Asusa 6600 128 Mb DDR na AGP ;]

 

Czy to dobra karta? [;

 

Przesiadam się z MSI Titanium 4400 128 mb DDR ;]

 

Co możecie o niej powiedzieć dobrego? Nie chce mi się czytać całego tematu, bo za dużo postów ;]

Jeśli jest ktoś, kto posiada takową, albo dobrze się z nią zaznajomił - proszę o informacje ;]

 

Pozdrawiam! ;)

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Te cfaniak, nie widzisz krzywej mordy za tym pytaniem? [;

 

Dobrze, teraz jasno i wyraźnie: proszę o opinie.

 

**Wiem co kupiłem.

 

BTW, jak nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, to nie nabijaj postów.

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Briareos

Mowisz o tym draniu? Dołączona grafika

 

3,5k rpm standardowego wentyla nie jest slyszalne w stresie. Szybko wymienione na xc-80 ( Zalmana trzeba odginac!!! ) & troche miedzi od coolermastera. Tragiczna architektura pcb - otwory montarzowe za szerokie dla w/w pentagrama, molex w chorym miejscu ( sproboj nie podlaczyc dodatkowego zlacza a odzywa sie piszczalka ).

U siebie przesmarowalem dodatkowo mostek HSI ceramique. Standardowo byla tam guma do zucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Gainward na PCI-E idzie jak wsciekly F.E.A.R. nacinalem z SoftShadows wlaczonym 4xFSAA 8xAniso w 1152x864x32bit wicej sie nie dalo i szlo jak pan bog przykazal porzadna karta przesiadlem sie z Galaxy fx5200 128MB/128bit i odjazd 3 razy wiekszy ;) Warto bylo dac za nia ta cene a opis mojego 6600 w stopce pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

@Orgiusz, dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;]

 

Tak, to chyba identyczny model ;] Jutro jadę go odebrać ze sklepu, albo i nie, jeśli nie będzie zgodny z opisem [;

 

Wydajna jest? Mam: K8NS F18 1.1 | S64 2600+ BOX | 768 MB Kingston.

 

Mój MSI Titanium 4400 niestety, ale nie odpalił się na tej płycie, dlatego się przesiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po podmianie biosu na 1.4&sensor termiczny rozbujalem go do 500/680 przy mniej niz 60*C. Co przelozylo sie na 28003dmarkow :sad: Zwykle chodzi na standardzie z mojej glupoty/niedoinformowania ( gryzie sie z mobo :mad: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Czyli karta warta uwagi w sumie, tylko należy dobrze się z nią obejść i użytkować ;]

 

Dzięki za info ;] Jutro wieczorem zobaczę co da się z niej wycisnąć ;]

 

Odpalę sobie wreszcie F.E.A.R. ;]

 

Wcześniej miałem 256, a teraz 768 mb pamięci ;] Wcześniej 4400, teraz 6600 ;] Już zacieram rączki ;]

 

Orgiusz, miałeś z nią jakieś większe problemy? Stabilna jest? O ile teraz masz podkręcone pamięci?

 

Sorry, że tyle pytań, ale tak to jest, jak się człowiek przesiada z 4400 ;] [;

 

 

Sprzedam Microstara 4400 Titanium 128 mb DDR z chłodzeniem Revoltec CU od 200 zł.

 

**Karta jest wystawiona na Allegro.

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po podmianie biosu na 1.4&sensor termiczny rozbujalem go do 500/680 przy mniej niz 60*C. Co przelozylo sie na 28003dmarkow :sad: Zwykle chodzi na standardzie z mojej glupoty/niedoinformowania ( gryzie sie z mobo :mad: )

hmm...niedawno sam miałem taki problem ze w marku 03 miałem wyniki po 30k, u Ciebie tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...