Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sterowników to proponuję wypróbować 83.20, 83.40 albo 81.97.

Do smarków się może nie nadają ale gry chodzą płynniej.

Na tej stronce znajdziecie wszystkie.

Sterowniki dla bardziej ortodoksyjnych user`ów.

 

OT - jak podkręcić grafę na Vista/Longhorn? :D

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza -ale RT potrafi odczytać właściwe dla danego modelu napiecie VGPU.A ściślej mówiąc odpowiednio zinterpretować tzw.VID( Voltage IDentifier),lub jeszcze inaczej- na który VID ma wpływ sterownik-bo to sterownik zmienia napięcia korzystając z tabeli napięć wbudowanej w BIOS.

Czasem można napotkać z tym problemy,zwłaszcza gdy producent zastował własne rozwiązania,a nie referencyjne.

Jak odczytać więc napięcie GPU?Nalezy wybrać odpowedni tryb interpretacji VID.

Riva Tuner->Hardware monitoring->Setup->Zaznaczyć core VID "ptaszkiem"->wykres Core VID->Setup->More->Autoselect(lub wybrac odpowiedni tryb).

I wszystko.Może oprocz tego ,że 6600 (non GT)nie posiada tabeli napięć.

@jarifari

świetna robota-od dłuzszego czasu myśłałem nad jakimś kompendium vmodów(na rożne 6600) i ogólnie nad OC 6600.Ale wszystko rozbija sie o brak czasu(praca).Tak czy tak świetna robota-i może dzięki temu przestaną pojawiać się wciąz te same pytania(a może i nie...).Pozdrawiam!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I jeszcze jedno-po Vmodach(GPU/VRAM) warto zadbać o chłodzenie tranzystorów mocy(MOSFETów).Grzeją się niemiłosiernie,i przy słabszej cyrkulacji powietrza mogą się np.wtopić w PCB...a tego nikt by nie chciał.Także jakijś radiatorek-profilaktycznie -nie zaszkodzi.

No to by się wszystko zgadzało bo po v-modzie na gpu pokazuje mi core-vid 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarifari

na orginalnym biosie jest wszystko wporzadku

niestety nie moge sprawdzic na trybie awaryjnym bo wczoraj znowu postawilem nowy system i jak dotad karta dziala z biosem 1.4V

a jezeli chodzi o sterowniki ... mowisz 77.xx , czy ta seria sterow jest lepsza do 6600 ?? (ja sie wogole nie znam na sterach do nvidi bo ciagle mialem ati )

mi osobiscie sie tez wydaje ze to kwesta sterownika ... tylko dlaczego dziala przez jakis czas a potem przestaje , chcialbym znalesc przyczyne zeby moc spac spokojnie bez mysli ze rano wstane a komp mi nie ruszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ogrinalnym jest wsio ok ... a jaka to odpowiedz wg CIebie ??:) "nie wgrywac zmodowanych biosow" ?? :) wtedy karta traci potencjal i jest lipa ...

monitor mam lcd ale puszczony na analogu wiec to chyba nie robi roznicy ...

zara sprawdze tego biosa od asusa ... jak DVI wkoncu ruszy to bede szczesliwy :) lol

...

wgralem bios od asusa i DVI niestety nadal nie dziala ...

co ciaekawe nibitor pokazuje ze Vcore w 3D 1.3V .... a to niby bios 1.4V

moze zeby DVI dzialalo potrzba bios producenta karty .. dlatego pytanie

CZY JEST BIOS 1.4V GIGABYTA ??

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche tym draniem w sigu ;]

Biosik 1.4V (reszta default) i idzie 500MHz na rdzeniu. Wiecej na chwile obecna nie przewiduje ( Chyba ze dorwe pilke do metalu i potne radiatorki BGA na mofsety ;]] ) Niepokoje sie tylko troche o AGP :arrow: 1.6V zeby sie nie zamrozil :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ogrinalnym jest wsio ok ... a jaka to odpowiedz wg CIebie ??:) "nie wgrywac zmodowanych biosow" ?? :) wtedy karta traci potencjal i jest lipa ...

monitor mam lcd ale puszczony na analogu wiec to chyba nie robi roznicy ...

zara sprawdze tego biosa od asusa ... jak DVI wkoncu ruszy to bede szczesliwy :) lol

...

wgralem bios od asusa i DVI niestety nadal nie dziala ...

co ciaekawe nibitor pokazuje ze Vcore w 3D 1.3V .... a to niby bios 1.4V

moze zeby DVI dzialalo potrzba bios producenta karty .. dlatego pytanie

CZY JEST BIOS 1.4V GIGABYTA ??

a nie spotkales sie z opisem vmodow do gigabyte (lutowanie potencjometrow albo olowek)? bo wtedy jedziesz na oryginalnym biosie i nie ma zandych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake

ten bios niestety nie dziala ... jest 1.3V a jak zmienie nubitorem na 1.4V to karta i tak pracuje na 1.3V :(

szkoda bo sie ucieszylem bo nawet DVI na tym biosie dziala ... :(

jarifari

takich akcji narazie bym wolal nie sttosowac ... niedawno dostalem te karte wzamian za radka ktory byl 2 miesiace w naprawie gwarancyjnej i puki co wole sie nie bawic mechanicznie z ta karta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Gf Winfast A6600 Td 128 Bit 128 Mb. Problem polega na tym ze co jakis czas przy sterownikach winfasta przy roznych aplikacjach na ekranie zamiast obrazu widac rozne przemieszczajace sie linie i w ogole grafika sie "sypie", rzy sterownikach nvidia 81.98 zamiast tego obraz gasnie, albo pasek monitora na dole ekranu o szerokosci 1/3 ekranu. Dzieje sie tak co kilka godzin, ktos wie cos na ten temat?? Bo nie wiem czy to wina karty czy softu. Chcialem dodac ze ma zasilacz cheaftec 400W. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Gf Winfast A6600 Td 128 Bit 128 Mb. Problem polega na tym ze co jakis czas przy sterownikach winfasta przy roznych aplikacjach na ekranie zamiast obrazu widac rozne przemieszczajace sie linie i w ogole grafika sie "sypie", rzy sterownikach nvidia 81.98 zamiast tego obraz gasnie, albo pasek monitora na dole ekranu o szerokosci 1/3 ekranu. Dzieje sie tak co kilka godzin, ktos wie cos na ten temat?? Bo nie wiem czy to wina karty czy softu. Chcialem dodac ze ma zasilacz cheaftec 400W. Z gory dzieki za pomoc.

za mało danych mogło by być tak; poszedłem do doktora za żone i; doktorze moją zone boli w lewym boku doktorku co jej jest? czy problem wystąpił od początku czy po zmianach jeśli tak to jakich , dane kompa , dane z biosu, i td Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake

ten bios niestety nie dziala ... jest 1.3V a jak zmienie nubitorem na 1.4V to karta i tak pracuje na 1.3V :(

szkoda bo sie ucieszylem bo nawet DVI na tym biosie dziala ... :(

jarifari

takich akcji narazie bym wolal nie sttosowac ... niedawno dostalem te karte wzamian za radka ktory byl 2 miesiace w naprawie gwarancyjnej i puki co wole sie nie bawic mechanicznie z ta karta ...

a poczym wnioskujesz ze chodzi na 1.3V niskie OC?

zmodyfikowalem ten bios i wrzucilem na edysk zobacz teraz modbios_1.4_gigabyte_gpu_ver_4005.43.02.57.00.rom (bios byl ustawiony na 1,3v moze dlatego miales kiszke oc - ten bios byl na edysku - tyle sie naszukales a wszystko bylo pod reka)

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam1004a wnioskuje wlasnie po slabym oc ...

normalnie na biosie od sparkla karta idzie spokojnie 540 a na tym biosie gigabyta przy 450 juz zwieszka ...

usilowalem przestawic to napiecie nibitorem ale mimo ze juz pokazywal 1.4 to i tak przy 450 core sie zawieszal ...

zobacze moze Twoj mod bedzie lepszy :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem Gf Winfast A6600 Td 128 Bit 128 Mb. Problem polega na tym ze co jakis czas przy sterownikach winfasta przy roznych aplikacjach na ekranie zamiast obrazu widac rozne przemieszczajace sie linie i w ogole grafika sie "sypie", rzy sterownikach nvidia 81.98 zamiast tego obraz gasnie, albo pasek monitora na dole ekranu o szerokosci 1/3 ekranu. Dzieje sie tak co kilka godzin, ktos wie cos na ten temat?? Bo nie wiem czy to wina karty czy softu. Chcialem dodac ze ma zasilacz cheaftec 400W. Z gory dzieki za pomoc.

podaj wiecje danych, jaki amsz bios w kracie, czy ja podkrecales, jakiego masz kompa, czy problwaes roznych sterownikow, jaka grafike miales wczesniej, jaki masz nr buta ;) - mow wszystko jak na spowiedzi, moze wtedy cos uda sie wykombinowac :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie NIKT nie odpowie Ci poprawnie, poprostu nie da sie tego zrobic, po drugie róznice w smarkach beda na poziomie błedu statystycznego.

 

Reasumujac kazde od ver np. 78.xx - wydajnosc , stabilnosc z dopiskiem WHQL

 

ps. zmien sygnature max 10 linii (ja ostatnio dostałem ostrzezenie i grozbe obdarowania procentami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przedstawia sie następująco:

mam geforce'a 6600gt, amd 64 3000+, nie krecony, stabilny, zasilacz neotec 400w

zaraz po wejsciu na server gier na silniku quake'a, wykorzystujacych opengl, (et, q3) z wlaczonym punk busterem mam zawieche. przeczytałem gdzieś, że to wina pb, który gryzie się z moimi sterami karty graficznej (wersja 7.7.7.2), ale nie moge ich odinstalować, ze względu na dosyć skomplikowaną sytuację. w 'dodaj/ usuń programy' wszystkie sterowniki nvidii znajdują się pod jedną pozycją - nvidia drivers. gdy w 'zmień' zaznaczam do usuniecia sposrod pozycji: nvidia display drivers, nvidia ethernet driver components, nvidia IDE driver, nvidia nforce PCI system managment tylko display drivers i staram sie odinstalowac, to okazuje sie, ze odinstalowało wszystkie sterowniki nvidii. pc zmulił, a gdy probowalem zainstalowac sterowniki ponownie padł internet, wylaczyl sie c&q i zaczely sie dziac inne podejrzane rzeczy.

wiec moje pytanie brzmi: co zrobic, aby odinstalowac sterowniki do karty graficznej i tylko te, unikajac tych nieprzyjemnych sytuacji? probowalem juz zainstalowac nowe na stare, no ale efektu nie było. czytalem, ze moglbym sprobowac uzywajac driver cleaner'a, ale sami rozumiecie, ze nie chce testowac tego nie majac pewnosci, bo poprzednim razem nie obeszlo sie bez formatowania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem troche zmodyfikować swój sprzęt (RAM i Karta graf.). DO tej pory mam Athlona 1800XP, płyta Gigabyte GA-7VA, 256 MB ram i VGA Pixelviev GF4 MX440 64DDR AGPx8. Wiadomo - karta już jest stara, nie obsługuje pixel shaders itd.. Mam zamiar dołożyć 512 Ram i karte graficzną nową. Na karte mam zamiar wydac ok 450 zł. Po przeanalizowaniu oferty kart, zdecydowalem się na GF6600, i tutaj do wyboru ostatecznego mam dwie karty. albo Galaxy GF6600 Action albo Leadtek GF6600 Apollo . W zwiazku z tym, ze nie jestem wybitnym specjalistą odnośnie kart grafiki, mam prośbę o ewentualne informacje którą lepiej wybrać. PS czy oprócz instalacji karty, będe musiał jeszcze coś zmieniać? Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś wgrywać inny bios do Galaxy 6600 niż oryginalny?? Mam na mysli wczesniej wymieniane Asusalub sparkla?? Co może się stać z kartą jeśli coś by poszło nie tak ??

Wgrywałem od Leadteka(chyba) i nic się złego nie stało.W nibitorze zmieniasz tylko id karty na nvidia i wsio.Ale nie gwarantuję że z twoją kartą się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem troche zmodyfikować swój sprzęt (RAM i Karta graf.). DO tej pory mam Athlona 1800XP, płyta Gigabyte GA-7VA, 256 MB ram i VGA Pixelviev GF4 MX440 64DDR AGPx8. Wiadomo - karta już jest stara, nie obsługuje pixel shaders itd.. Mam zamiar dołożyć 512 Ram i karte graficzną nową. Na karte mam zamiar wydac ok 450 zł. Po przeanalizowaniu oferty kart, zdecydowalem się na GF6600, i tutaj do wyboru ostatecznego mam dwie karty. albo Galaxy GF6600 Action albo Leadtek GF6600 Apollo . W zwiazku z tym, ze nie jestem wybitnym specjalistą odnośnie kart grafiki, mam prośbę o ewentualne informacje którą lepiej wybrać. PS czy oprócz instalacji karty, będe musiał jeszcze coś zmieniać? Z góry dziekuje za odpowiedzi.

bierz leadteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z chłodzeniem tego drania

http://img499.imageshack.us/img499/2046/photon66t128dbig7ny.jpg
Otóż bardziej wymagające giery sie wiechaja, "wychodza" do pulpitu lub obraz sie robi czarny (komp sie nie resetuje). Podejżewam temp ( w spoczynku 51 a np przy serius samie 2 80 )...byc moze jest to wina słabe chłodzenia mostku HSI (nawet jak nie gram to jest gorący...a po graniu to prawie sie go nie da dotknąć) i teraz pytanie czy wymieniać tylko chłodznie na HSI czy całość? (tak smarowałem oba radiatory AS5)jak tak to na co..tylko bez wynazaków za 80 zeta :(

moj cnfg:

AthlonXp 3000+(idle 48 stress 60 :( mimo pentka 80Alcu btw czy te paski "czegos tam"(nie wiem co to jest) na tym radiatorze so potrzebne? tnz 2 takie podłużne..moze przez to pentek nie dociska dobrze do proca?)

1 G ddr 400 (2x256 twinmos+512 twinmos all 2.5)

Chieftec HPC-420-302-DF

Gigabyte GA-7N400SL bios F5 (25 idle 30 stress<<buda)

 

z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

Edytowane przez bobekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm od temperatury nie powinien sie zawieszać, moja karta na starym chłodzeniu miała 84c w grach na 500mhz i działała normalnie, a jak chcesz cos taniego i wydajnego to za 69zł masz pentagrama AL-CU na grafe wraz z radiatorkami na pamieci BGA, ja mam AL u siebie i radiatory, i temperatura GPU w stress na 555mhz wynosi 53c :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wątpliwości zostały rozwiane. Postanowiłem zakupić dodatkowe 512 ram i karte GF6600 GE Galaxy allegro . Mam nadzieje ze będzie to dobry wybór, raz się żyje - wydam więcej, bedę miec spokój na dłużej. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to bedę wdzieczny. Pozdrawiam

PS tylko czy przy takim sprzęcie jak napisałem wcześniej (Płyta GA-7VA KT400, Proc. Athlon XP 1800) czy wpakowanie takiej grafy jest sensowne? Prosze o rady

Edytowane przez marnal81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ze jest to ze karta lata na domyslnych ustaieniach (tylko kiedys ja podkreciłem i po 1 dniu wróciłem do def'a) a co z hsi standatdowy radiatorek wystarczy? tez macie az taki gorący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...