Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

ja na 99% kupuje PS3, jak stanieje do 1500zl :P

1407698[/snapback]

100 zł Ci żal?

 

cena 399Euro lub 399$ zalezy gdzie kupisz, ale jak kupisz w stanach to nie zagrasz w systemie PAL, wiec placisz w euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Swiat developerski przechodzi obecnie na konsole

ale zes temat uproscil...az do bolu...

nie wiem dlaczego caly czas sie miesza rynek konsol i pc, to sa przeciez dwa rozne swiaty...

osobiscie mam tylko nadzieje, ze pojawienie sie nowych konsol w koncu wymusi wykorzystanie SM3.0, HDTV i innych nowinek tech., a konwersje tytulow w obie strony, nie beda tak kulawe jak ma to miejsce dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zes temat uproscil...az do bolu...

nie wiem dlaczego caly czas sie miesza rynek konsol i pc, to sa przeciez dwa rozne swiaty...

osobiscie mam tylko nadzieje, ze pojawienie sie nowych konsol w koncu wymusi wykorzystanie SM3.0, HDTV i innych nowinek tech., a konwersje tytulow w obie strony, nie beda tak kulawe jak ma to miejsce dzisiaj...

1408258[/snapback]

To nie są dwa światy... wiele teamów robi gry tu i tu... do tego wystarczy dodać ze gry na PC, te hity jak Morrowind, Kotor, Splinter Cell, Brothers In Arms, GTA, to są wszystko konwersje z konsol. Do tego należy dodać ze i wiele gier konwertowanych nie jest bo są tak wpyte, ze sony czy M$ wykupują exlusive na platforme. I to jest powod dlaczego developerzy przenoszą sie na konsole

a) kasa

B) kasa

c) kasa

d) dużo wiernych fanów czekających na każdą gre z danej stajni

e) najważniejsze - jeden zamkniety strukturalnie sprzet, z którego mogą wycisnąć max i nie martwić sie ze nie zoptymalizowali czegoś bo ktoś ma inna grafike lub inny shader lub w ogole co innego, albo ze ma pamieci w dwóch bankach a nie w jednym przy chipsecie VIA (jak to było z HL2)

Tworzą gry i skupiają sie na jej miodnosci a nie na tym aby gra zawsze i kazdemu dobrze chodziła, bo w konsolach jest tak ze wlasnie, zawsze i kazdemu dobrze chodzi :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze IMO dla mnie jest idiotą człowiek kupujący komputer za 5000 zł pod gry, bo tą moc wykorzystają 3-4 gry jak D3 czy HL2

1407577[/snapback]

Wiesz co Snake? Ja podałem taką kwotę, bo wtedy kompa na którym można pograć w jaką kolwiek nową gierkę nie kupiłeś taniej. Taka jest prawda, że kompy tanieją. A gierki na kompa teraz prawie wogóle nie wychodzą (nie dosłownie oczywiście), bo każdy kto się na tym troche zna wie, że każdą gre na kompa do się spiracić i załatwić za 2zl. A na konsole jest trudniej. Oryginały na nie kosztują od 70 w zwyż. Lecz jak nad tym pomyśleć to kopi się kompa za 3500zl + 10 gier po 2zl = 3520zl, a przy konsoli to wygląda tak 2000zl (szczelam, niemiejcie do mnie pretensji o złe dane) + 10 gier po 100zl = 3000zl. Tego właśnie ludzie nie zauwarzają (zwłaszcza rodzice). A oryginały zawsze można potem spylić.

Swoją drogą uwarzam, że rodzice też powinni zacząć grać :). Ech. Co to były za piękne czasy gdy przychodziło się do kumpa przed szkołą (gdy się miało na popołudnie i 4 lekcje na dzień), aby pograć z nim w demo tekkena 3, lub THPS2.....

Dlatego chce konsole. Pad jest lepszy niż twarda klawiatura i nawet jak kupisz pada do kompa to i tak sobie nie pograsz, bo żadna gra nie jest przystosowana do 12 przycisków, przyjemnych analogów.... i nikt nie przychodzi do kumpla pograć na dwóch na kompie, bo takich gierek już prawie nie robią do blaszaka (chyba, że konwersja z konsoli), albo trzeba wtedy ciąć detale, że niechce się potem grać. Blacha dawno straciła swą magię (gdzieś tak w 98).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Snake? Ja podałem taką kwotę, bo wtedy kompa na którym można pograć w jaką kolwiek nową gierkę nie kupiłeś taniej. Taka jest prawda, że kompy tanieją. A gierki na kompa teraz prawie wogóle nie wychodzą (nie dosłownie oczywiście), bo każdy kto się na tym troche zna wie, że każdą gre na kompa do się spiracić i załatwić za 2zl. A na konsole jest trudniej. Oryginały na nie kosztują od 70 w zwyż. Lecz jak nad tym pomyśleć to kopi się kompa za 3500zl + 10 gier po 2zl = 3520zl, a przy konsoli to wygląda tak 2000zl (szczelam, niemiejcie do mnie pretensji o złe dane) + 10 gier po 100zl = 3000zl. Tego właśnie ludzie nie zauwarzają (zwłaszcza rodzice). A oryginały zawsze można potem spylić.

Swoją drogą uwarzam, że rodzice też powinni zacząć grać :). Ech. Co to były za piękne czasy gdy przychodziło się do kumpa przed szkołą (gdy się miało na popołudnie i 4 lekcje na dzień), aby pograć z nim w demo tekkena 3, lub THPS2.....

Dlatego chce konsole. Pad jest lepszy niż twarda klawiatura i nawet jak kupisz pada do kompa to i tak sobie nie pograsz, bo żadna gra nie jest przystosowana do 12 przycisków, przyjemnych analogów.... i nikt nie przychodzi do kumpla pograć na dwóch na kompie, bo takich gierek już prawie nie robią do blaszaka (chyba, że konwersja z konsoli), albo trzeba wtedy ciąć detale, że niechce się potem grać. Blacha dawno straciła swą magię (gdzieś tak w 98).

1408359[/snapback]

Xaon luzuj ;) Mowiłem tak o ludziach, ktorzy dzisiaj wydają tyle kasy. Z resztą 4000 zł to też bym do tej grupy zaliczył (oczywiscie jesli ktos ma kase i go stać na kompa za 5000 zł i konsole Next gen to luz, jego sprawa, ale jak widze czlowieka zbierajacego kase aby mogl grac i kupuje kompa za 4000 zł zamiast za 2500 i konsole to rece opadaja, bo pozniej nie ma w co grac, a tak grac moze w 90% rynku gier i ma wiekszy wybor zarowno tytułow jak i gatunków)

 

I o tym piraceniu. Oczywiscie! Ale to potwierdza moje słowa ze Polska to Ciemnogród w którym uważa się piracenie za normalną kolej rzeczy i za coś takiego jak czyjaś praca się nie płaci. To kolejny powod dlaczego u nas w kraju tyle ludzi ma PC do grania a nie konsole. Na to sklada sie jeszcze kilka innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są dwa światy... wiele teamów robi gry tu i tu...

ale nie dotyczy to wszystkich tytulow...

sa tytuly w ktore nie da sie pograc na konsolach i chyba nigdy to sie nie zmieni...

 

a) kasa

B) kasa

c) kasa

d) dużo wiernych fanów czekających na każdą gre z danej stajni

a niby dlaczego to nie dotyczy tez PC? hint: np blizzard...

 

e) najważniejsze - jeden zamkniety strukturalnie sprzet, z którego mogą wycisnąć max i

ehh..typowe oklepane argumenty... to tak jakbym porownywal mikser z wypasionym robotem kuchennym...

 

Tworzą gry i skupiają sie na jej miodnosci a nie na tym aby gra zawsze i kazdemu dobrze chodziła, bo w konsolach jest tak ze wlasnie, zawsze i kazdemu dobrze chodzi

trudno sie nie skupiac nad tym, aby dobrze chodzilo, kiedy robia wszystko na ten sam sprzet...ciekawe co bedzie jak beda chieli wydac ta sama gre na PS3 i PS2...

nadal nie czujesz o co mi chodzi..dajesz jakies stereotypowe argumenty, oklepane z kazdej strony. ja nic nie mam do konsol, jestem zdecydowanie za, ale przestanmy je porownywac do PC bo to nie ma zadnego sensu, przeciez to jest ta sama kwestia jak w przypadku xboxa i ps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie dotyczy to wszystkich tytulow...

sa tytuly w ktore nie da sie pograc na konsolach i chyba nigdy to sie nie zmieni...

a niby dlaczego to nie dotyczy tez PC? hint: np blizzard...

ehh..typowe oklepane argumenty... to tak jakbym porownywal mikser z wypasionym robotem kuchennym...

trudno sie nie skupiac nad tym, aby dobrze chodzilo, kiedy robia wszystko na ten sam sprzet...ciekawe co bedzie jak beda chieli wydac ta sama gre na PS3 i PS2...

nadal nie czujesz o co mi chodzi..dajesz jakies stereotypowe argumenty, oklepane z kazdej strony. ja nic nie mam do konsol, jestem zdecydowanie za, ale przestanmy je porownywac do PC bo to nie ma zadnego sensu, przeciez to jest ta sama kwestia jak w przypadku xboxa i ps...

1408407[/snapback]

Słuchaj, to nie są stereotypy :P

 

To bardzo powazne. Gry są robiene w latwiejszy sposob i nie muszą tracic czasu na dopracowanie gry pod wzgledem roznych konfiguracji, a czas to pieniadz. Do tego wiedzą ze na PC sprzadzą kilka krotnie mniej egzeplarzy bo i piractwo jest wieksze i konsol jest sprzedanych w setkach mln egzeplarzy. Poprostu nie oplaca im sie wydawać gier na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Poprostu nie oplaca im sie wydawać gier na PC.

napisz to do blizzarda coby sie sprezali z konwersja swoich tytulow na konsole, bo chyba kupe kasy im przelatuje kolo nosa ;)

rynek gier PC ma sie b.dobrze, co zreszta bedzie widac na targach E3....

a to, ze cos sie slabo sprzedaje, to wina tylko i wylacznie jakosci, no ale moze w koncu pozbedziemy sie balastu w postaci starych konsol to i jakosc sie poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz to do blizzarda coby sie sprezali z konwersja swoich tytulow na konsole, bo chyba kupe kasy im przelatuje kolo nosa ;)

rynek gier PC ma sie b.dobrze, co zreszta bedzie widac na targach E3....

a to, ze cos sie slabo sprzedaje, to wina tylko i wylacznie jakosci, no ale moze w koncu pozbedziemy sie balastu w postaci starych konsol to i jakosc sie poprawi :)

1408515[/snapback]

Nie, no rzeczywiscie... blizzard to jest jedna z nielicznych developerów. Ale tak naprawde ile ich jest? CDV jeszcze moze. Ale to są gry, ktore raz na rok wychodzą jesli nie rzadziej. No i to są rts'y, rpgi... gry przeznaczone tez głównie do MP na specialnych serwerach itp itd. Mysle ze nie udeżyli w obecną generację konsol, bo mysleli ze tam MP się tak nie rozwinie, jednak X-Box dał przykład solidnej sieci do grania on-line. Do tego dojdzie upowrzechnienie myszki i klawiatury lub jeszcze innego specialnego kontrolera do rts'ów na konsolach i mysle ze blizzard wskoczy na rynek konso. Moze nie odrazu oposci PC bo tego raczej nie zrobi, ale moze zsupportować konsole...

 

Hmmm... sterownik do rtsów... kudre, to mozna opatentować. Np czujnik na dotyk do ekranu (coś jak ekran dotykowy), albo jakaś rękawica z czujnikami, ze np robiąc rękoma znak OK (kciuk do góry) by się właczało meny budowania itd. Kufaq. Trzeba to opatentować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, to nie są stereotypy :P

 

To bardzo powazne. Gry są robiene w latwiejszy sposob i nie muszą tracic czasu na dopracowanie gry pod wzgledem roznych konfiguracji, a czas to pieniadz. Do tego wiedzą ze na PC sprzadzą kilka krotnie mniej egzeplarzy bo i piractwo jest wieksze i konsol jest sprzedanych w setkach mln egzeplarzy. Poprostu nie oplaca im sie wydawać gier na PC.

1408443[/snapback]

 

co ty wypisujesz za herezje na co niby się łatwiej robi gry na PS2 :mur: poczytaj troszke !! A co do ilości sprzedawanych pc wg. ciebie to w tysiącach sprzedają ??? to samo tyczy się gier na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty wypisujesz za herezje na co niby się łatwiej robi gry na PS2  :mur:  poczytaj troszke !!  A co do ilości sprzedawanych pc wg. ciebie to w tysiącach sprzedają ??? to samo tyczy się gier na PC.

1408668[/snapback]

O problemach z robieniem gier na PS2 pisałem w innym poscie i o tym dobrze wiem. Ale nie zmienia to faktu ze wciaż robią pod jedną konkretną platforme i to pozwala osiganać efekty takie jak GT4 czy MGS3 na 5 letnim sprzęcie.

 

Co z tego ze PC jest dużo sprzedane, ja multum ludzi PC ma tylko do pracy lub grania w gry do jakiegoś roku bo nie zalezy im aby odpalaly sie nowe tytuły.

 

A jak nie wierzysz. Wez ilość sprzedanych radków x800 (wszystkich rodzajów), 9700, 9600, do tego dodaj GeForce 6800, 6600,5700, 5600, 5500 (tak samo wszystkich rodzajów) i dodaj. Nie wyjdzie Ci 50 mln. Ilosc wyjdzie Ci to ludzi ktorzy kupili sprzet do grania. Do tego trzeba by było odjac jakąs sume osob, ktore z jednej grafiki przesiadly sie na nowsza, i znow zmiejsza sie ilosc ludzi kupujacych kompa do grania. Ale w to juz sie nie bedziemy bawić.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qfa fanatyk jakis czy co ?

jak grochem o ściane <_<

ludzie Ci mowią Snake zebys nie porównywał PC do konsoli to nie porównuj

pewnych rzeczy że tak sie wyraże ''ni ciach!a'' - nie zrobisz na konsoli

w scigałkach, tpp, zrecznosciowkach nie trzeba super textur w rozdzielczosciach 512*512 albo 1024*1024 (lub jeszcze wiekszych) bo mozna zastapic słabszymi a wygladac bedzie i tak pieknie

ale np. w FPP juz sie tak nie da

a ramu nie wyczarujesz

mowisz o tym ze jak klawiatury i myszy beda rozpowszechnione to RTS-y

i FPP beda na konsole i wogóle z twojego rozumowania wynika ze konsole w przyszłosci całkowicie zastapia PC do grania bo tam bedzie wszystko

bez zbednych śmieci takich jak windows który zżera ram (moj winxp jak go posprzątam zajmuje 70 ramu) i bedzie ok

faktycznie jeżeli tak by było to naprawde PC bedzie tylko do pracowania

tylko jedno ''ale'' - z dnia na dzien tak sie nie stanie , na to potrzeba duuuuużo czasu

uwielbiam grać na konsolach w bijatyki, rpg, scigałki czy tez skradanki/zrecznosciówki

moją ulubioną grą konsolową jest Conker's Bad Fur Day (gra nad grami :twisted: )

i gdy dowiedziałem sie ze bedzie sequel/remake ? na XBOX-a to rozmyślałem nad zakupem pudełka od Microsoftu jednak pomyslałem ze dla jednej gry nie kupie konsoli

bo uwielbiam tez grac w FPP i RTS-y wiec w przyszłosci jak bede sam zarabiał to kupie sobie nawet 2 konsole :lol:

kurde teraz to nawet sam nie wiem o co mi chodziło :ploom: :plum: :plom:

 

pozdro i przestańcie drzeć koty - nie ma o co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qfa fanatyk jakis czy co ?

jak grochem o ściane <_<

ludzie Ci mowią Snake zebys nie porównywał PC do konsoli to nie porównuj

pewnych rzeczy że tak sie wyraże ''ni ciach!a'' - nie zrobisz na konsoli

w scigałkach, tpp, zrecznosciowkach nie trzeba super textur w rozdzielczosciach 512*512 albo 1024*1024 (lub jeszcze wiekszych) bo mozna zastapic słabszymi a wygladac bedzie i tak pieknie

ale np. w FPP juz sie tak nie da

a ramu nie wyczarujesz

mowisz o tym ze jak klawiatury i myszy beda rozpowszechnione to  RTS-y 

i FPP beda na konsole i wogóle z twojego rozumowania wynika ze konsole w przyszłosci całkowicie zastapia PC do grania bo tam bedzie wszystko

bez zbednych śmieci takich jak windows który zżera ram (moj winxp jak go posprzątam zajmuje 70 ramu) i bedzie ok

faktycznie jeżeli tak by było to naprawde PC bedzie tylko do pracowania

tylko jedno ''ale'' - z dnia na dzien tak sie nie stanie , na to potrzeba duuuuużo czasu

uwielbiam grać na konsolach w bijatyki, rpg, scigałki czy tez skradanki/zrecznosciówki

moją ulubioną grą konsolową jest Conker's Bad Fur Day (gra nad grami :twisted: )

i gdy dowiedziałem sie ze bedzie sequel/remake ? na XBOX-a to rozmyślałem nad zakupem pudełka od Microsoftu jednak pomyslałem ze dla jednej gry nie kupie konsoli

bo uwielbiam tez grac w FPP i RTS-y)

1408906[/snapback]

Ej no luzuj stringi ;P ja tylko odpowiedziałem na inny post dotyczacy PC i konsol...

 

Jakbys kupił konsole to znaczyło by ze bys musiał sprzedać kompa? Bo niby czemu mailbys sie wyrzec ftp i rtsów.... a bedzie IMO taka kolej rzeczy ze niedlugo kompy bedą tylko do pracy... moze po tej generacji konsol co sie zbliza, moze po następnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bedzie IMO taka kolej rzeczy ze niedlugo kompy bedą tylko do pracy... moze po tej generacji konsol co sie zbliza, moze po następnej.

1409075[/snapback]

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

chłopie zastanów się co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucicie sie o byle co

granie na konsolach jest tansze

na poczatku sprzedazy PS2 za jej cene mialbys kompa ala celek 500 i jakas rivke!! a jak widac na tym sie juz grac w nic nowego nieda

a teraz PS2 da sie wytargac za 600-700zl(przerobione) i rowniez grac bez wiekszych stresow przez rok-2lata!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy tej jałowej gadki na temat co jest lepsze, i tak z roku na rok coraz mniej gier wychodzi na PC a coraz więcej na konsole czy się to komuś podoba czy nie, to jest poprostu biznes..sentymenty nie maja tu nic do rzeczy.

dla rozruszania tematu dzisiejszy news:

 

Pokaz możliwości procesora Cell

 

Podczas trwającej właśnie w Yokohamie wystawy COOL Chips VIII Toshiba zaprezentowała praktyczne możliwości zastosowania procesora Cell. Układ ten dekodował i wyświetlał jednocześnie 48 różnych fragmentów filmowych zapisanych w formacie MPEG-2. Wyświetlany materiał był jednocześnie skalowany do rozdzielczości 1920 na 1080, w której był wyświetlany. Z ośmiu dostępnych w Cell jednostek SPE (Synergistic Processor Elements) sześć zajmowało się dekodowaniem materiału a jedna skalowaniem obrazu - pozostała wolna jednostka SPE mogłaby w tym czasie zajmować się jeszcze innym dodatkowym zadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy tej jałowej gadki na temat co jest lepsze ...

1411123[/snapback]

Czemu? choć żadko jestem na forum, to spodobała mi się ta kłutnia :-P . A tak przy okazji, kiedy wyszła ostatnia wersja Crash Bandicoat (czy jakoś tak)? W to chyba najchętniej grałem u kumpla na PSX. Acha jeszcze jedo! Ktoś pisał, że rynek konsol i kompów to dwa inne światy. I ma rację (jeśli się cofniemy jakieś 5 lat :lol: ), wystarczy ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę Crasha, niebyło go na PC, a NFS porsche unleashed, to były inne gry na PSX, a na PC, itd. Teraz "są" konwersje. Jeszcze jedno ps.: były jakieś ogólnodostęplne narzędzia do robienia gier na konsole? Bo jest pełno książek i programów do robiena gier na PC, a co jakbyś chciał we własną gierkę (choćby 2d :) ) pograć przed tv i na padzie? Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekaw jestem co nowy plej bedzie potrafił oprócz maszyny do grania.. i oddtważania filmów.... no pewnie mp3...

 

 

Tak się też zastanawiał kiedy kompy dorównają mocą do plejka i x'a ... hmmm.. pewnie tak w 2007 kiedy to procesory wielordzeniowe i karty pokroju r520 bedą już powszechnie dostępne i nie bedą kosmicznie drogie... hmmm poczekamy zobaczymy..

 

 

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewnie pojawią się w miarę szybko na tyle mocne pc ale co z tego jak developing gierek na ps3 będzie już wtedy rozkręcony na maxa a wiadomo że robienie gierek na next-geny(i nie tylko na pc też) zajmuje cholernie dużo czasu ze względu na skomplikowanie.Trzeba pozbyć się ps2 i zbierać na ps3 i na jakieś szkiełko nowe które poradzi sobie z progressive scan.A na pc standartowo star monkey po raz 100... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecywali wydajność na poziomie 1 teraflopa i tyle będzie bo w ps3 będą siedziały 4 cellki :huh: potwór

1415406[/snapback]

Pokaż mi kolego link do artykułu gdzie Sony mówi wyraznie o tym że będą 4 celle w konsoli..

Z tego co wiem to nawet dokładnie nie wiadomo czy w PS3 będzie siedział pełny 8 rdzeniowy CELL czy jakas jego okrojona wersja np z 6cioma SPU ..pełny ma moc około 250 GFlopsów ..i jest na podstawie testów około 10 razy szybszy od najszybszych procków aktualnie siedzących w pecetach czy Macach

 

 

po drugie.. robienie gier było skomplikowane wyłącznie na PS2 i to też tylko na początku potem gdy zespoły developerskie oswoiły się z architekturą konsoli to już była bułka z masłem. Nowe konsole będą z tego co twierdzą giganci Sony i Mały Miętki dużo łatwiejsze w pisaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie gier kolego jest trudne i będzie jeszcze bardziej bo są bardziej skomplikowane czyli więcej obiektów,efektów itp + fizyka ,bardzie skomplikowana fabuła.Co pociąga za sobą konieczność rozbudowy teamów developerskich do rozmiarów parę razy większych niż obecne.I co z tego że oprogramowanie dev kitów będzie lepsze jak wzrośnie objętośc danych do obróbki.Super grafa to super dużo wpadek które będzie teraz widać gołym okiem a usunięcie ich będzie sprawą podstawową.

 

ps.wiadomość o 4 cellach jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzona przez Sony ale trafiłem już na kolejną wzmiankę że będzie właśnie tyle...a wersje okrojone mają wyjść dopiero w technologii 0,65 nm i mają być przeznaczona do komórek i sprzętów przenośnych(czyżby psp2?).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ciekaw jestem co to bedzie... na gre tsza bedzie czekać z 3/ 4 lata..... Przypuśćmy kupie sobie nowego kompa (albo pleja ale nie jestem zbyt do niego przekonany bo naprawde nie gram dużo), a razem z nim jakąś gre... to jeśli na następną bede musiał czekać hooh i jeszcze więcej ( lubie grac tylko w dobre FPP ) to ja chyba już sobie podziękuje z tym graniemm.. .kupie sobie chińczyka, albo warcaby i bede z Moją kochaną sobie giercował.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

Z tym stwierdzeniem ze niby mialby szybciej działac niz klaster ze zwykłych kompów to byłbym ostrozny ..zalezy to przeciez od wielu czynników..takich jak: kiedy ten klaster z ps2 powstał a co za tym idzie jak mocne wtedy były superkomputery oparte o Pentiumy/Xeony, Athlony/Opterony i inne procesory ...druga kwestia to do czego porównano jesli porównano .. taki klaster oparty o ps2 ..do klastra pecetowego o podobnej cenie czy do klastra o podobnej ilosci procków itd..itd...

 

ale zostawmy temat PS2 bo to juz niedługo przeszłosc

od początku do końca chodzi o zestawy, na których stworzenie wydano mniej więcej tyle samo $ .... samodzielne stworzenie klastra przez studentów i pracowników naukowych - skaładajacego się z konsolek - kosztowało mniej niż zlecenie wykonania równie wydajnego klastra profesjonalnej firmie ze zwykłych podzespołów komputerowych ... było taniej jesli równie wydajnie albo wydajniej jeśli równie drogo :) .. a poza tym odpadały opłaty związane z obsługą techniczną projektu, które takie firmy kasują sobie przez cały czas działania takiego klastra bo studenci robili to sami w ramach zajęć praktycznych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić architektura PC jest już przestarzała i trzeba by zerwać ze starymi pecetami, olać kompatybilność oprogramowania i stworzyć coś nowego od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić architektura PC jest już przestarzała i trzeba by zerwać ze starymi pecetami, olać kompatybilność oprogramowania i stworzyć coś nowego od początku

1416101[/snapback]

 

Raczej to jest nie możliwe... ale nic nie stoi na przeszkodzie.. aby zrezygnować już z AGP... na koszt tego całego PCI-ex... itd... Ale kogo na to stać...

 

Na PC jest tylko jeden mały wał.... producenci sprzętu promują coś co nosi ładną nazwe a nie widać aby to było wydajniejsze od "stzrego" przykładem tu może być.. hmmm DDR2 a DDR ... i pewnie wiele innych..... jak by chcieli pewnie by tak zrobili.. ale tez mniej zarobili... ehhh... te PC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie gier kolego jest trudne i będzie jeszcze bardziej bo są bardziej skomplikowane czyli więcej obiektów,efektów itp + fizyka ,bardzie skomplikowana fabuła.Co pociąga za sobą konieczność rozbudowy teamów developerskich do rozmiarów parę razy większych niż obecne.I co z tego że oprogramowanie dev kitów będzie lepsze jak wzrośnie objętośc danych do obróbki.Super grafa to super dużo wpadek które będzie teraz widać gołym okiem a usunięcie ich będzie sprawą podstawową.

 

 

pozdro

1415822[/snapback]

uścislijmy....rozmowa o łatwosci pisaniu pod okreslona platformę to jeden temat , a romozwa o łatwosci/trudnosci pisaniu zaawansowanej graficznie gry (na co by ona nie była) to inny temat ....podsumowaując chcialem powiedziec ze nowe konsole będą łatwiejsze w pisaniu gier niz poprzednie , a to ze gry będą wymagac więcej pracy to sie rozumie samo przez sie...czas małych teamów developerskich minął..nowe gry z bardzo złoznymi obiektami, animacją wieloma rodzajami textur /color/bump/displacement/specular itd...obszerne swiaty...processs developingu takich tytułów bedzie długi i kosztowny ..oby w parze z grafiką szła też grywalnosc, bo na pececie cięzko ostatnio o to drugie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby grywalność była jak najlepsza...a tak z innej beczki to po odpaleniu tekkena 5 przypomnieły mi się stare dobre czasy jak tekken był jedyną naj ,naj ,naj...po prostu czad i tyle...6 godzin bez przerwy do 5 rano... B) sory musiałem ale ta grywalność...zabija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema co! Dobre czasy są zawsze w tedy, gdy masz pod ręką gierę tak miodną jak tekken :D ! A gdy można pograć na wysokim poziomie z kumplami koło siebie to już fullwypas!!!! A tak swoją drogą, to pamięta kto jeszcze taką gierę jak Crash?? Może ma obrazki płytek na PSX (bo jak wiadomo emulacja PS2 kuleje..... trzeba poczekać 5 lat.... )? A jak nie ma, to może wiecie coś na temat jakichś fuch w B-B dla młodzieży (zanim namówie rodziców na PS3 to przejde 5 razy reinkarnację :lol: ). Żarty żartami, ale na serio zagrałby sobie w tekkena (choćby 3), albo w Crasha... albo na ps3. Niemoge się doczekać, aż zobaczę tę konsolę (będę czekał od 5 rano, żeby jak otworzą mediamarkt, albo inny syf, być pierwszym testującym demko, bo nic lepszego nie wcisną, na ps3 w tym sklepie!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...