Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Da radę da...

 

Sony tworzy konsole...MS tylko ich namiastki...

 

Siedzą w tym interesie od dawna i więdzą co robić...a MS ?...opakowuje blaszaka w czarne ubranko i nazywa to konsolą...:|

 

To moja subiektywna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven 88... ja uwazam ze jest odwrotnie;)

 

Microsoft podejmuje sluszne i zawsze przemyslane decyzje. Xbox jest konsola a nie pecetem. Dobor komponentow byl jak widac bardzo sluszny. Sony stworzylo samo procesor mimo ze na rynku byly szybsze i tansze propzycje intela, motoroli, amd. MS wybral tanszy i ogolnodostepny procesor. Sony wybralo najdrozsze pamieci na swiecie i dlatego ps2 ma tylko 32mb ramu. MS wybral produkt tanszy (pomyslcie jakby wygladaly gry na ps2 jesli mialaby 64 ramu) Uklad graficzny zamiast wykorzystac szybki i tani ati lub nvidia to stworzyli swoj, ktore nie ma pixel shadera ani T&L - MS wybral uklad 2 klasy nowoczesniejszy i tani. Efekt kazdy widzi - gry na xboxie wygladaja duzo lepiej niz na PS2. Projektowanie wlasnych drogich rozwiazan gdy na rynku sa tansze i lepsze jest idiotyczne.

 

Probowaliscie trybu online na sony? Wyglada calosc na jedna wielka amatroszczyzne. Kazda gra ma wlasna liste znajomych.. brak jakielkolwiek integracji. Uzwajac xbox live od razu widac ze to robota zawodowcow. Wszystkie pieknie dopracowane do prefekcji.

 

Sony stworzylo awaryjna, nie przemyslana konsole, ktora uratowala popularnosc PSX i dziwne uprzedzenia graczy do MS. Teraz sytuacja wyglada juz calkiem inaczej. Osoby ktore uwazaly xboxa za peceta po zobaczeniu paru gier zmienilo zdanie. Np, Ninja Gaiden to przelomowa gra a ostatnia Forza to przyklad tego ze Gran Turismo 4 nie jest nawet dobra gra.

 

PS3 - tutaj sony przeszlo juz wszystko - programowalne procesory Cell ktore beda miec przydzielane zadania wedle potrzeb. Moc oczywiscie supekomputera (tak samo jak PS2 prawda?) Szczyt wszystkiego to zapowiedz zastosowania Cell w sprzecie rtv i agd...... Jak nie bedziecie uzywac playera dvd to odciazy on konsole - dawno nie slyszalem czegos rownie zabawnego. Oczywiscie historia sie powtarza i nowa konsola sony znowu bedie miec najdrozsza pamiec.

 

Microsoft stworzyl system XNA, ktory zapewni latwosc pisania gier na nowa platforme. Sam dostarczac bedzie odpowiednie procedury i bedziemy miec szybciej i lepsze gry.

 

Ja wierze w to ze Microsoft uzdrowi rynek konsol i sony dostanie kopa w tylek i zacznie myslec a nie stale wymyslac nowe hasla marketingowe.

Microsoft przygotowal sie na wojne konsol bardzo staranie.

 

PS. Nie jestem fanbojem xboxa. Uzywam roznych konsol. Chcialem tylko zobrazowac polityke Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku bez przesady. Sytuacja bedzie pewnie tak wygladac, ze i MS i Sony zdobeda swoja czesc rynku. A jesli chodzi o polityke to kazda firma ma swoje za uszami. Ja na dzien dzisiejszy wiem , ze gdybym mial wybierac to zdecydowalbym sie na ps3. I nie licz na to, ze sony dostanie kopa i ich nowa konsola poniesie kleske bo sie przeliczysz.

 

 

Ps. zadnym fanatykiem ani ps2 ani zadnej innej konsoli nie jestem.

 

 

Edit>>to jak to jest z tym pokazem xboxa 360 na mtv bedzie 12 czy 13 maja?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys konsola to bylo pudelko ktore mialo odpalac gry nikt nie patrzyl co tam w srodku ma czy z peceta czy nie podlaczales i gralo czasy sie zmieniaja to ze xbox odpala mase innych rzeczy kozysta z dysku itp itd a w srodku ma elektronike komputera to nie znaczy ze konsola nie jest... tak samo ps2 tez ma dysk a ze sony nie bierze gotowej komputerowej elektorniki to ich strata mln $ na badania itp MS dobrze to sobie wymyslil skupiajac wokol siebie gigantow rynku komputerowego....

 

 

luki2 .... zalezy do jakiego mtv masz dostep

North America: Thursday, May 12, at 9:30 p.m. (21:30)

Japan/Asia: Friday, May 13, at 11:30

Europe: France: Friday, May 13, at 19:00

Germany: Friday, May 13, at 19:00

Italy: Friday, May 13, at 23:30

Netherlands: Friday, May 13, at 19:30

Poland: Friday, May 13, at 21:00

Portugal: Friday, May 13, at 20:00

Romania: Friday, May 13, at 20:00

Scandinavia: Friday, May 13, at 22:00

Spain: Friday, May 13, at 21:30

U.K.: Friday, May 13, at 20:00

Australia: Friday, May 13, at 19:00

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz odliczam godzinki do prezentacji nowego dziecka MS. Ahhh jak ja chcialbym tam byc obecny :-P.

 

 

EDIT: Ciekawe czy pokaza jej jakies mozliwosci czy tylko bedzie to wygladalo na zaszadzie ze X-BOX 360 (co za debil wymyslil ta nazwe) pokaza w jakiesjs gablocie za szyba. Jakies rtkie przemowienie itp podobne. Omowienie specyfikacji konsolki (to juz ciezko konsola nazywac :D ) itd.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno beda pykac w jakies gierki. Bo cos tam mowili ze w pokazie wezmie udzial ten kolo z LOTR i bedzie gry prezentowal niby jakis fanatyk x-pudla. Mi to wszytsko wisi kto tam bedzie wazne zeby gry pokazali choc pierwsze screeny nie zrobily na mnie wrazenia. Ta konsola ma 48 (shit!) potokow renderujacych.

 

 

Ps. dzieki za informacje dotyczaca godzin nadania prezentacji na mtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemol^N mylisz sie i to strasznie!!!

ps2 wyszlo okolo 2 lata przed X-boxem!!!

emotion engine (sercz PS2) jest w operacjach zmiennoprzecinkowych porownywalne do procka 1,5-2 GHz!!!!

a wtedy najszybszym co bylo byl P3 600~700

 

PS2 nie ma PixelS bo go wtedy jeszcze nie bylo!!!!!!

Xbox ma 64mb ramu bo wyszedl puzniej!!

 

kiedys krazyla taka informacja nie wiem czy prawdziwa ale pewnie tak ze MS w pewnym okresie czasu doplacal do X-Boxa nawet 100$

 

Xbox na starcie kosztowal 1800-2000zl a PS2 mozna bylo wted dostac nowe za 1200zl!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Premia w Japoni PS2 odbyla sie 4 marca 2000 roku.

- Xbox mial premiere w listopadzie 2001.

2. Nie bylo ukladow 3d? hm a radek 8500 czy geforce weszly na rynek na poczatu 2001 roku. Jesli Sony chcialoby miec uklad wczesniej to mialoby na pewno.

3. Xbox wyszedl PÓŻNIEJ wiec sony moglo uzyc taniej pamieci zamiast najdrozszej na rynku.

4. Co do tego procesora emotion to nie zgadam sie. Zobacz co jest w xboxie i jak sobie radzi w grach..

5. Nie wiem skad wziales cene xboxa premierowa... polecam google i analize cen obu konsol.

 

Juz niebawem zobaczymy na mtv co Microsoft wykombinowal...

Cos nowego;

" „Wielkie N” wciąż koncentruje się na promowaniu przenośnego Nintendo DS, jednak firma potwierdziła już, że podczas zaczynających się w przyszłym tygodniu targów E3 pokaże też nową platformę znaną pod kodową nazwą Revolution. Zaprezentowana ma zostać konsola, jej specyfikacja techniczna i oficjalna nazwa. Jedynym sekretem pozostanie prawdopodobnie kontroler – Nintendo szykuje coś specjalnego i zapewne boi się skopiowania oryginalnych rozwiązań przez konkurencję. Równocześnie pojawił się „przeciek” – prawdopodobnie zamierzony – że konsola trafi na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. To bardzo blisko nieoficjalnego terminu premiery nowej platformy Sony, należy się więc spodziewać przesunięć z jednej i drugiej strony. Jak dotąd jednak obóz Sony – jak przystało na aktualnego lidera rynku konsol stacjonarnych – zachowuje spokój. Nie ulega jednak wątpliwości, że promocyjna ofensywa Xboksa 360, którą zainauguruje jutro stacja MTV, zwiększy presję na japońskiego giganta. W najbliższych dniach powinniśmy więc poznać nowe informacje nie tylko o nowej konsoli Nintendo, ale także o PlayStation 3."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzilem rynek konsol od 2000 roku!!

i wiem jakie byly ceny x'ow sprowadzanych (premiery w Polsce nie bylo przez dlugii czas nawet nie pamietam czy wogole x jest oficialnie w polsce)

i tyle sobie liczono przez jakies 3-4 misiace po premieze x boxa sprowadzanego z krajow UE

 

geforce 3 wyszedl w czerwcu 2001roku!! a 8500 pare miesiecy puzniej

a pierwsza prezentacja PS2 miala miejsce jeszcze w grudniu 1999 a wypuszczona ja w marcu

 

x-box radzi sobie w grach bo ma silne GPU i wiecej ramu czego konsoli sony troche brakuje!!

a co do pamieci to jesto drozsza na pewno dla zwyklych konsumetow ale jak sie bieze 100mln to ta sprawa moze wygladac inaczej!!

nie omwiac juz o MS ktory doplaca 100$ do kazdego x'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje uwagi do waszej dyskusji ...jesli sie gdzieś mylę niech ktoś poprawi jesli jest pewien i ma konkretne argumenty:

 

X - Box w podsumowaniu radzi sobie lepiej niż PS2 aczkolwiek dobrze napisana gra na PS2 też potrafi pokazać różki

 

X-Box potrafi ruszyć więcej polygonów niż PS2 dlatego np modele broni w Brother in Arms na PS2 mają mniej polygonów niż modele broni na X-boxie oraz textury mają jeszcze mniejszą rozdzielczość , na pececie modele broni w BiA mają te samo textury i tę samą geometrię co na Xboxie dlatego że gra była napisana na X-a a na piecu wyszła przy okazji jako port.

 

PS2 z kolei duzo lepiej radzi sobie z efektami cząsteczkowymi , lepiej niż X-Box ..emotion engine tutaj jest górą, np na METAL GEAR SOLID 2 na piecu komfortowo da się grać dopiero na Pececie z 1.8 Ghz i GF 4200 Ti w 800x600 , a na X-boxie ta gra ma przycinki, w innych grach jest podobnie.

 

co do braku shaderów na PS2 to powiemj i tak i nie...PS2 nie posiada takich samych shaderów jak Geforce ale zeby przepisać grę z PS2 na PC mówię tu o Silent Hill 3 i 4 już trzeba zastosować shaderki zeby gra wyglądała tak samo (wymagany pełny Geforce 3 lub 4)..podsumowując PS2 posiada pewne efekty aczkolwiek nie tak zaawansowane jak shadery kart z rodziny GeForce 3 i wyższych (osobiście zadnej wody takiej jak pececie w grach na ps2 nie widziały moje oczęta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero rozegra się prawdziwa walka. Obydwie firmy, Sony i Microsoft projektowały swoje konsole przy takiej samej sytuacji rynku i tej samej cenie podzespołów (np. ramu :) ). Konsole będą miały podobne parametry i zaawansowanie technologiczne, zostaną wydane w tym samym czasie (pewnie ciut wcześniej X360). Nie będzie już chwytów typu wydania konsoli o ponad półtora roku po konkurencie. Niech wygra lepszy...

 

Ja osobiście z sentymentu gdybym miał dzisiaj wybierać to PS3 :) Obserwując obecną sytuację, można zauważyć, że z powodu bliższości architektury X-Boxa do PC, niż architektury PS2 do PC, w sporo kultowych gier z X-Boxa można zagrać na PC dzięki konwersjom w obie strony (np. Halo, KOTOR 1&2, D3), chociaż nie zawsze (vide GTA:SA). Dodatkowo chciałoby się zagrać w nowe części Tekkena, Soul Calibura, Gran Turismo, Grand Theft Auto, Final Fantasy i Devil May Cry, które raczej zmierzają właśnie na PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: pokaz x-a M$ będzie na mtv polska dzisiaj za niecałe 12 godz. Ale niema nic pewnego co pokarzą, są tylko przypuszczenia. Wszystkie informacje o konsolach (lub prawie wszystkie) zdobędziemy na targach E3. Ta wielka trójka to: x360 M$, ps3 Słonego oraz Revolta nerda. Hmmm... Ja mam swoje zdanie. Nintendo chce zrobić powarzną konsole dla poważnych graczy (takich powyżej 10 roku życia), ale uprzedzenia poważnych graczy mogą doprowadzić do tego, iż znowu ich konsole trafią do rączek niemowlaków, chyba że jacyś normalni gracze, którzy się interesują danymi technicznymi, zaczną ją kupywać. M$ daje (za 500zl za stare, a 1500zl za nowe) nam od lat 90-tych coraz to gorsze oprogramowanie, a to z powodu braku konkurencji (gdy usłyszałem o linuksie, była to chyba 7 lub 8 wersja, i wszędzie chodziły plotki, że żadnej gry nie da się odpalić), pewnie Gill Bates chce to samo zrobić z konsolami, zostać jedyny na rynku, ale ZŁO ZAWSZE PRZEGRYWA!!!!! A sony ma zawsze przewagę sentymentalną. Ci co kupują ich konsole od psx, i mają jeszcze stare gry, na pewno będą woleli wydać tą stówę czy dwie więcej (nieoznacza to że ps3 będzie droższy od konkurencji, pisze na zasadzie gdybania), aby odpalać i zarówno najnowsze tytuły, jak i te najstarsze (i niebędą mysieli odrazy kupywać 10 tytułów, aby mieć w co przez pół roku grać). A zaiteresowanie ogólne tą konsolą jest większe (popatrzcie ile zajmują odpowiedzi na temat o ps3, a ile o x360).Ps. To co napisałem to jest moja opinia, a nie przypuszczenia, jak będzie wyglądała sprzedaż. No to mamy trochę podsumowania :rolleyes: . PS. wie ktoś gdzie będzie można dowiedzieć się o przebiegu E3? Może ktoś ma link do jakiejś stronki, albo wie, czy i kiedy będą pokazane w tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo! Ale ten pokaz już dawno jest w necie 0_o . Wystarczy poszukac, zresztą dałem link w temacie o X2 (wezcie zmiencie nazwe na X360). Ja się zdecydowałem.

Kupuje X360 i PS3. Choooj ze duzo kasy. Ale to sie nazywa rozgrywka ;) Prezentacja X-a zrobiła na mnie duże wrażenie. Przedtem nie chciałem go kupić. Mysle ze tym samym m$ dużo takich jak ja zdobędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka (bolesna ale niepodwazalna)

U nas wygra konsola ktora bedzie lepiej "zpatchowana"

Czytnik BlueRay w PS3 moze byc niestety w tym przypadku minusem...

1443429[/snapback]

Sorry ale ja cie chyba nie rozumieć. Chyba musze zaktualizować sobie słownik, bo co najwyżej mi przychodzi na myśl, że najlepiej połatana konsola wygra. A osobiście uważam, iż czytnik blueray jest dobrym pomysłem, choć może dać się we znaki w cenie konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytanko. Ma ktoś OSTATECZNE (jeżeli takowe są) dane techniczne ps3, oraz ile będzie kosztować? Bo jeżeli będzie miała wszystko jak do tej pory mówili, tylko dadzą 512 ram, i będzie kosztować ok.2000zl, to od dziś będę męczył ich co chce na gwiazdkę. A jeżeli tak nie będzie, to chyba się jednak zastanowie nad podrubą konsoli, z ciu****tą nazwą, xkloc 360 stopni do okoła własnego klocka m$, którego szczerze nienawidze. Niemam co ukrywać, x zrobił na mnie duże wrarzenie (na papierze i zdjęciach). Ale myśle, że warto się będzie zastanowić nad tym pudełkiem nintendo revolution. Grube ryby w ameryce to zawsze były grupy bufonów próbujące panować nad innymi, a Japończycy to zwykle byli ciekawi kolesie, których nikt nie rozumiał, ale za to znających się na rzeczy.Tak więc zanim wybiore czy chce ps3, czy xkloc360, wole zobaczyć to revolution. Oby tylko rodzice kupili dziecku wymarzony sprzęt...

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do BlueRay - ps2 w sumie jako pierwsza zastosowała naped dvd i było to bardzo dobre rozwiazanie. Problem polega na tym iż nie wiadomo który standard płyt i zapisu bedzie łatwiej dostepny: BlueRay czy też HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (oprócz tych co wyrzej). PS3 będzie można podłączyć do monitka? I jakimi przejściówkami? Wiem że będzie gorzej wyglądać niż na tv, ale mam problemy z namówieniem rodziców na konsole, a co dopiero na tv, które możnaby wcisnąć zamiast monita (więc jakiś 15", z panelem LCD, wyjściem S-video, 100Hz, odpalającym NTSC i PAL, aby były kolorki z kompa, za 2500zl, itd, itp.....), więc chyba mnie rozumiecie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (oprócz tych co wyrzej). PS3 będzie można podłączyć do monitka? I jakimi przejściówkami? Wiem że będzie gorzej wyglądać niż na tv, ale mam problemy z namówieniem rodziców na konsole, a co dopiero na tv, które możnaby wcisnąć zamiast monita (więc jakiś 15", z panelem LCD, wyjściem S-video, 100Hz, odpalającym NTSC i PAL, aby były kolorki z kompa, za 2500zl, itd, itp.....), więc chyba mnie rozumiecie :unsure:

1446427[/snapback]

Jeśli będzie PS3 obsługiwać technologie HD, tak jak X360, to na monitorze nie będzie wygładać gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie PS3 obsługiwać technologie HD, tak jak X360, to na monitorze nie będzie wygładać gorzej.

1446485[/snapback]

Dzięki za pocieszenie :D .

 

Czytałem gdzieś, że europejska premiera ps3 ma być w 2007roku. Mam nadzieję, że to były stare dane, BARDZO nieaktualne.

 

A co do tego co wyżej pisałem. Solid masz jakieś info o aktualnych danych technicznych PS3?

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na technologi HD bedzie wygldac lepiej niz na zwyklym TV :)

 

Nie ma oficialnej specyfikacji.

Napewno proc to CELL ale ilu rdzeniowy - nie wiadomo

Za grafike odpowie chip robiony przez NV prawdopodobnie na bazie tego z czego jest seria 68xx

512 ramu (ale nie wiadomo, czy DDR, DDR2 czy DDR3 (!) oraz jakiej firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes, after all the PS3 will have only one CELL, due to cost issues, and the decision of making a GPU on PS3 by NVIDIA, is due largely to this fact : Only ONE CELL on PS3, so there is no way that this CELL could be used as a multi-purpose processor and as a GPU in the same time ! 256 GFLOPS is not sufficient to do this…gone are the days of DREAMING of ((( a PS3 with 4 CELLS ( 4*256 GFLOPS = 1024 GFLOPS or 1 teraflops) with 1024 GFLOPS power, allowing the system to do all the graphics stuff plus AI, PHYSICS…on those CELLS without any need of a GPU, and making the dream of real time ray-tracing finally possible…))) Unfortunately, its not the case, and without wasting time, those are near-final PS3 specifications :

 

/ 1 CELL running at 4 GHZ, providing 256 GFLOPS power ( 1 PPE ( L1 cache 32 KB, L2 cache 512 KB, and 8 SPE each one having 256 KB )

 

2/ there is 2 I/O ( input/output ) on CELL, to communicate with other parts of the console, the first I/O of the CELL has the main purpose to communicate with the unified shared (between the CELL and the GPU) XDR Ram memory ( from RAMBUS) at a 50 GB/s bandwidth ( 4 * 64 MB = 256 MB of memory )

 

3/ The second I/O is called FlexIO ( flexible input/output ) and this allow the CELL to communicate with the next generation NVIDIA GPU at a 76.8 GB/s bandwidth ( this GPU with 190 million transistors will run at a 600 MHZ, with a 32 rendering pipelines, associated with 16 MB of Toshiba Embedded DRAM of 256 GB/s bandwidth)

The CELL will help the GPU in creating advanced physics for particle effects.

 

4/ retro compatibility with PS1 ( emulated by the CELL ) and PS2 ( emulated by the CELL )

 

5/ a Hard Disk of 160 GO, Ethernet port ( no modem this time ), wireless, USB2 port, and a flash stick memory duo-pro support.

 

6/ the controllers will not so much differ from those of PS2, with the main difference that they will be WIRELESS, and with better analog buttons and more varied vibration effects.

 

7/ If the first CELL IBM produced prototypes are using 90 nanometer technology, the first SDKs containing the CELL that developers will receive after 2 months will be produced with this technology, but the CELLs that will be used on PS3 ( and later SDKs ) will be produced with the 65 nanometer technology, allowing sony to decrease the costs of PS3, and to tackle the problems of HEAT.

 

8/ The PS3 will ship on MARS 2006 in JAPAN ( earlier than what a lot of people thought before ) there will be 2 versions of PS3, but only the first version will be shipped on mars 2006, ( at a price range of 299-399 $ ) with a read only blue-ray, and as mentioned a 120 GO hard disk capacity. The second version of PS3 will ship some months later, ( 399-599$ ) with a writer blue/ray, a 400 GO hard disk, for the main purpose of recording TV digital programs.

 

Date of releasing the PS3 on USA and Europe hasn’t been determined yet by sont but its believed that the PS3 will ship between July and October 2006 in USA and in late 2006 in Europe.

 

 

 

 

 

 

Enreign Posted: May 15 2005, 04:26 PM

 

 

Workhorse

 

Group: Members

Posts: 38

Member No.: 612

Joined: 23-March 05

 

 

 

Um... 256GFLOPs is still considerably more powerful than anything the consumer market has seen. The Triple-Core in Xbox 360 only has 45GFLOPs. How do I get that number when MS claims a TFLOP? Note that the TFLOP comes from the processing power of the Xbox 360 as a whole. That includes all the other processors, but most importantly, the GPU. The GPU that's made directly for very specific, high-speed tasks. Bump the GFLOPs up with that. But even with that, the only possible way an Xbox 360 could achieve a TFLOP of processing power would be if the calculations were done in single-precision, unlike the double-precision that all benchmarks (including the Top500 supercomputer ranking list) measures by. Don't believe me? Fine, you can keep on dreaming that a single Xbox 360 processor has enough computer power to make it into the Top500 (who's slowest computer does 800GFLOPs).

 

So how did I get the 45 GFLOPs? The other computing claim Microsoft released was the 9 billion dot product operations a second. A single dot operation involves 5 instructions, 3 multiplying and 2 adding. So multiply that together and you'll get the actual amount of floating point operations that the Triple-Core can do, 45. Mind you, this is still much more powerful than most consumer hardware. For example, the PowerPC 970 in the G5 Macs come at 21.1 GFLOPs at 2.7GHz and the Pentium 4 has 15.2 GFLOPs at 3.8GHz. But 250GFLOPs is enough to sustain huge amount of computing.

 

But these dreams of CELL doing GPU functions? Not a chance. Even the original patents called for CELL to work in conjunction with an Graphics Synthesizer 2. This was way before the nVidia agreement (Patent was in 1999, nVidia cooperation probably was in 2002/3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden CELL oraz 256 ramu :? . 256 Gflopów na procku... Troche mnie to zdołowało.... Liczyłem na super mega hiper maszyne, a to będzie tylko mega hiper maszyna.... Ale za to jeszcze bardziej się przekonałem, że m$ chce wyłudzić kase, podając, że ich maszyna wyciąga 1tflop, a nie podając, iż chodzi o całość, i to przy pojedyńczym procesie, a nie jak sprawdzają do Top 500 podwójnym B) . Pewnie nie tylko ja (aż wstyd się przyznać) myślałem, że chodzi tam o to, że procki tam będą miały taką samą moc jak w ps3, a tu kupa, ani tu ani tu 1tflop na procku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400GB dysk i nagrywarka blue-ray brzmi conamniej pysznie :) i to za 600$ w czasie premiery?  :rolleyes:

1448728[/snapback]

Racja, ale ja bym i tak kupił tańszą wersję. Niewiem po kiego 400gb w konsolce, chyba, że można wsadziś do kompa :mrgreen: , a nagrywarka mi się nie przyda, bo i tak będę zmuszony podłączyć konsole do monita (jak najpierw na nią uzbieram :-| ) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600$ 0_o? Mam teraz PS2, ale coś czuje, że czas zmienić stajnie ;(

 

Na ile to jest potwierdzone?

 

Jeśli to prawda, to PS3 przegrało swoją batalie jeszcze zanim weszło na ring. 256ramu? dziekuje, 600$, ponownie, po co mi 400GB? też nie wiem (w PC mam 160 i nigdy full nie jest).

 

Coś czuje że to fake. Sony takiej kaszany nie odwali. A jak odwali? Trace do japońców szacunek (i pewnie tak samo wiekszość developerów ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...