Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Pomogło zmniejszenie HTT do 270. Ale plyta i procesor maja potencjał ktory trzeba wykorzystac :). Czekam na mocniejszy zasilacz i wiatrak ktory bedzie chlodzic mobo.

1573263[/snapback]

Sprawdź ten potencjał SP2004/Prime -> jedne z lepszych do testowania stabilności procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wypuszcza ostatnio do sprzedazy odmienne wersje swoich plyt glownych pod 939. Otoz roznia sie one tylko wiatrakiem, ktory nie ma 10k RMP tylko 5,5K RMP. Mam teraz w kompie A8N-SLI EAYZ w oznaczeniu roznia sie tym "EAYZ" Wiatak nie jest ustawiony prosto tylko obrocony o 90stopni. Ale niestety duzo Cichszy wcale nie jest. Ale na pewno juz nie buczy jak to bylo w przypadku poprzednika. Ponizej link:

Bestcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Podobno ostatnie wersje tej płyty (z tego co wiem A8N-E) mają te cichsze wiatraki tak jak napisał Tasslehoff. Ja zamówiłem tą płytkę i liczę, że też będę miał ten cichszy wiatrak. No ale to się okaże za pare dni.

 

 

Z tego co wiem jeden z forumowiczów ma tę płytkę właśnie z tym wolniejszym wiatrakiem.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem A8N-E jakiś m-c temu i prędkość wiatraczka na NB to ~4600obr.

Zmniejszam jeszcze tą prędkość za pomocą FanMate II do ~2200obr i jest ok.

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłużeszj przerwie spowodowanej praca i innymi problemami...

Uzupelnilem pierwszego posta o ostatnie BETA biosy do naszej seri płyt.

Zachęcam wszystkich do pomocy mi w tworzeniu FAQ'u.

 

A co do ostatniej dyskusji do polożenia waitraka i jego przesunięciu to miałbyć on już tak zaaplikowany w pierwotnej wersji PREMIUM, dopiero później dali pasywne. I tak pewnie wiekszość z nowych użytkowników przestawi się po pewnym czasie na niebieskiego Zalmana. Osobiscie polecam Thermalright'a z opisu... wiem, wiem... drogi... a co nie jest drogie do kompa?

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie czas zmiany. Po dlugiej lekturce wybor plyty padl na Asus A8N-E. Glowna role zagrala cena/oc i tak pewnie bede musial zyly wyproc, aby sie zmiescic w kasie.

Dotego chce wrzucic venicka 3000+ i jedna z tych kart:

6600 MSI Diamond DDR3

lub

6600 Gigabyte DDR3

Pamieci narazie zostaje Twinmos :/

Czy te podzespoly nie beda sie gryzly z soba jak wsciekle psy?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY

A8N-SLI 1010 final

A8N-SLI Premium 1006 final

 

to na razie tyle z nowowsci, ale znajac Asusa możliwe ze wyjda dzis tez do pozostałcyh wersji Mobo

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie czas zmiany. Po dlugiej lekturce wybor plyty padl na Asus A8N-E. Glowno role zagrala cena/oc i tak pewnie bede musial zyly wyproc, aby sie zmiescic w kasie.

Dotego chce wrzucic venicka 3000+ i jedna z tych kart:

6600 MSI Diamond DDR3

lub

6600 Gigabyte DDR3

Pamieci narazie zostaje Twinmos :/

Czy te podzespoly nie beda sie gryzly z soba jak wsciekle psy?

1585835[/snapback]

Raczej nie powinny ;).

A z tych dwóch graf, to lepiej MSI Diamond - dobrze się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym otrzymać od Was odpowiedź. Może ktoś miał podobny problem, a może to wina mojej płyty głównej. Sytuacja wygląda tak

 

Przesiadłem się na nowego kompa, płyta główna to ASUS A8N-Sli Deluxe, reszta komponentów jest bez znaczenia.

W nowym komputerze był dysk Samsung 80gb Sata, jest podpięty jako First Sata Master, a nim jest windows. Na primary IDE jako master jest ustawiona nagrywarka DVD LiteOn. Pewnego dnia wyjąłem ze starego kompa dysk Hitachi 160gb i wsadziłem go na Primary IDE jako slave. Było pięknie i uroczo aż pewnego dnia coś się stało (chyba jakaś zwiecha podczas instalowania czegoś) i po restarcie komp nie chciał się włączyć. Chwilę przed ekranem powitalnym WindowsXP wyskakiwał niebieski ekran (dosłownie na 0,5 sekundy) i komp się uruchamiał ponownie. Jednak metodą prób i błędów zauważyłem że po wyjęciu dysku Hitachi komp działa OK. Więc odpiąłem go i szczęśliwie se korzystałem z kompa, do dnia aż zabrakło mi miejsca. Więc wznowiłem walkę z HDD Hitachi. Kumpel doradził mi że powinieniem go wpiąć na Secondary IDE, że możliwe jest to że nagrwarka i HDD jakoś się kłucą i powodują zwiechy, nie miałem nic do stracenia. Zrobiłem tak jak mi poradzono. Uruchomiłem kompa i wszystko było OK. Ale coś mnie niaszło aby uruchomić go ponownie. Po ponownych rozruchu sytuacja się powtarza. Tylko że teraz wyjmuję dysk i jest OK, ale nagrywarka zniknęła :/ Nie widzi jej komp. Jestem pewien że kable się nie wysunęły. No i już mam dość. Zwracam się o pomoc.

Czy to jest wina Płyty?

Czy możliwe jest że to wina Windowsa i format pomoże?

 

O dziwo dysk działa dobrze, sprawdzałem go na 2 kompach i wszędzie jest OK

 

Sorry że się tak rozpisałem ale nie da się tego skrócić jeżeli ma być wszystko dobrze wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!

A8N-SLI Deluxe 1013 final

A8N-SLI 1011 final

 

Z tym ostatnim biosem musi byc cos dziwnego, albo Asus dal jakas plame, tzn. przedwczoraj ukazal sie bios 1010 final dla A8N-SLI ale nie udalo mi sie dac go na forum (chyba z powodu tych przenosin na inny serwer) a dzisiaj ukazal sie bios 1011. Dodatkowo dodana jest taka notka do biosu 1010:

A8N-SLI Bios version 1010:

Please do read the description before updating BIOS

To avoid damaging system, please do update the chipset driver to below version prior to this Bios.

For WinXP 32bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For WinXP 64bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later

For Win2k/2003 32bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

For Win2003 64bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later

1. Fixed system will hang in memory test 2.09GB if Quick Boot disabled.

2. Change class code of SATA to fit new Driver (WHQL) if RAID is enabled.

3. Fixed system cannot detect ARC 12xx Serial ATA RAID Host adapter.

4. Fixed K8 Vcore will set wrong value under AI-Booster.

 

Ukazała sie wczoraj takze nowa wersja AiBooster:

Wersja 2.00.68

oraz AiSelector:

Wersja 1.00.08

 

EDIT:

Asus wypuszcza kolejna wersje A8N! Bedzie to A8N5X. Z tego co widać w zachodnich sklepach on-line bedzei to jeszcze bardziej odchudzona wersja A8N oparta o chipset NF4 ZWYKŁY z USB 2.0, Gb LAN Firewall , SATA1 & PATA Cross-Controller RAID, 1x PCIe x16, 3x PCIe x1, 3x PCI. kontroler.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan. Odpowiedzi pewnie gdzies na tym forum sa :? , ale dlugo trzebaby je szukac. Bylbym bardzo wdzieczny gdybyscie na nie odpowiedzieli.

1. Czy A8N-SLI Premium ma na pokladzie miejsca do ktorych moznaby podpiac kabelki z przedniego I/O w obudowie Cooler Master PAC-01?

2. Czy instrukcja jest w jezyku polskim?

3. Jezeli zamontuje na procku AC Freezer 64 odwrucony wiatrakiem do pamięci RAM (tak by powietrze wychodzace z radiarora przechwytywal tylni wiatrak obudowy), to czy nie bedzie on zawadzal o pamiec?

4. Jak kreci sie na niej procka AMD Venice 3000+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan. Bylbym bardzo wdzieczny gdybyscie na nie odpowiedzieli.

1. Czy A8N-SLI Premium ma na pokladzie miejsca do ktorych moznaby podpiac kabelki z przedniego I/O w obudowie Cooler Master PAC-01?

2. Czy instrukcja jest w jezyku polskim?

3. Jezeli zamontuje na procku AC Freezer 64 odwrucony wiatrakiem do pamięci RAM (tak by powietrze wychodzace z radiarora przechwytywal tylni wiatrak obudowy), to czy nie bedzie on zawadzal o pamiec?

4. Jak kreci sie na niej procka AMD Venice 3000+?

1593264[/snapback]

1) Nie ma problemu, wszystkie kabelki I/O (USB, COM, IEEE 1394, itd.) spokojnie podłączysz do płyty.

2) Instrukcja jest po angielsku (w ASUSach i ABITach jakie do tej pory użytkowałem w życiu się nie spotkałem z polskim manualem - bo i po co)

3) Nie posiadam Freezera 64 ale oglądając jego zdjęcia widzę że radiator z wentylatorem jest dosyć wysoko na ciepłowodach - na 99% powinien wejść bez problemu

4) Bez problemu - wszysko zależy od możliwości procka.

 

Zabrałem się za kręcenie wg instrukcji Raptora (link).

Płyta osiąga bez problemu FSB (czyli HTT) 330 MHz.

Pamięci na tej płycie chodzą bez problemu 290 MHz DDR580 przy 1:1 oraz 1T na napięciu 2,7v - sądzę że to granica dla tych pamięci a nie dla płyty.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wypuszcza ostatnio do sprzedazy odmienne wersje swoich plyt glownych pod 939. Otoz roznia sie one tylko wiatrakiem, ktory nie ma 10k RMP tylko 5,5K RMP. Mam teraz w kompie A8N-SLI EAYZ w oznaczeniu roznia sie tym "EAYZ" Wiatak nie jest ustawiony prosto tylko obrocony o 90stopni. Ale niestety duzo Cichszy wcale nie jest. Ale na pewno juz nie buczy jak to bylo w przypadku poprzednika. Ponizej link:

1583387[/snapback]

 

No właśnie. Podobno ostatnie wersje tej płyty (z tego co wiem A8N-E) mają te cichsze wiatraki tak jak napisał Tasslehoff.  Ja zamówiłem tą płytkę i liczę, że też będę miał ten cichszy wiatrak. No ale to się okaże za pare dni.

Z tego co wiem jeden z forumowiczów ma tę płytkę właśnie z tym wolniejszym wiatrakiem.

1583517[/snapback]

No właśnie. Moja nowa A8N-E była w wersji EAYZ z wiatrakiem ułożonym pod kątem 90stopni. Kręci się na około 5200 obrotów. Płytka sprawuje się bardzo dobrze i nie mam z nią żadnych problemów. Wszystko jest w niej umiejscowione jak należy, dałem radę jakoś to poskładać i wszystko chodzi gites ;). Do 400 złotych, to chyba najlepsza płyta na s.939 i pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Zabrałem się za kręcenie wg instrukcji Raptora (link).

Płyta osiąga bez problemu FSB (czyli HTT) 330 MHz.

Pamięci na tej płycie chodzą bez problemu 290 MHz DDR580 przy 1:1 oraz 1T na napięciu 2,7v - sądzę że to granica dla tych pamięci a nie dla płyty.

:)

(...) poszly ci wyzej jak 250 MHz przy 1T ? to bylo ponoć niemozliwe  <_<

jaka plyta? daj zrzut ekranu :)

Przecież model płyty ma w sigu. A8N SLI Premium -> najnowszy Asusa. Jak widać w końcu usunęli tę wadę wypuszczając nowy model płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na ukos :/ Chwilowo mam A8N-SLI i chce wrocic do mojej A8N-E jakos wydaje mi sie ze ten SLI jest wolniejsza. Ale problem bo jak wiatrak na nowym A8N-E ma byc tez pod ukos to jak ja zaloze niebieskiego Zalmana na czipset nie przeszkadzajac karcie graficznej ? Probowal juz ktos ? Na A8N-SLI nie moge gdyz chipset jest duzo nizej od pierwszego PCIe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., ale procek Ci sie troche grzeje jesli dobrze widze 47 stopni ? :?

1595826[/snapback]

Uważacie że 47 st. w 5-tej godzinie stressu to przydużo ?

Proszę o opinię.

Edytowane przez RomF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przymierzam się do kupna Asus A8N-E, lecz najpierw chciałbym wiedzieć, czy nie ma żadnych problemów z instalacją długich kart graficznych (np. 7800GT), gdyż zauważyłem, że slot PCI-E 12x jest dość blisko slotów pamięci... Nie mieliście z tym problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że 47 st. w 5-tej godzinie stressu to przydużo ?

Proszę o opinię.

1595861[/snapback]

Oczywiscie ze nie! Mam slabiej kreconego i jak mi sie troche kurzu odlozy na BigTyphoon'ie to dochodzi do 51, ale jak zmienie bude na pewna ktora mam upatrzona to bede mial zasysanie powietrza na jego wysokosci to bedzie gora wlasnie te 47 przy 900 rpm :D obecnie tak jest przy otwartej budzie :D

Witam!

przymierzam się do kupna Asus A8N-E, lecz najpierw chciałbym wiedzieć, czy nie ma żadnych problemów z instalacją długich kart graficznych (np. 7800GT), gdyż zauważyłem, że slot PCI-E 12x jest dość  blisko slotów pamięci... Nie mieliście z tym problemów?

1596116[/snapback]

Wszystkie plyty z seri A8N maja tak samo ulozony port PCI-E 16x, wejdzie bez problemu, ale jezeli bedziesz chcial zmienic chlodzenie na pasywnego zalmana to juz mozesz miec problem bo nie wiem czy przypadkiem jakies kondensatory z karty nie zachacza o niego. I jeszcze jedno najpierw bedziesz musial wlozyc pamieci a potem grafe bo inaczej nie otworzysz "zatrzasków" do pamieci.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zbliza sie godzina zero, nadszedl czas na zamowienie plyty.

 

Ostatnie pytania (mam nadzieje):

 

1) jaki jest najnowszy rev. A8N-E?

2) jak jest z jakosci dzwiekowki na plycie w porownaniu z SB live? Podlaczam pod to glosniki z sygnaturki przez zlacze cyfrowe do zewnetrznego dekodera. Co mocniej obciazy procesor Live czy karta z plyty. Wydawaloby sie, ze z plyty, ale czesto czytam opinie,ze Live, wiec jak to jest?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zbliza sie godzina zero, nadszedl czas na zamowienie plyty.

 

Ostatnie pytania (mam nadzieje):

 

1) jaki jest najnowszy rev. A8N-E?

2) jak jest z jakosci dzwiekowki na plycie  w porownaniu z SB live? Podlaczam pod to glosniki z sygnaturki przez zlacze cyfrowe do zewnetrznego dekodera. Co mocniej obciazy procesor Live czy karta z plyty. Wydawaloby sie, ze z plyty, ale czesto czytam opinie,ze Live, wiec jak to jest?

 

thx

1597386[/snapback]

Witaj:

Mam płytkę prawie od tygodnia:

1) Dostałem płytę ASUS A8N-E EAYZ (z tym pochylonym wiatrakiem) i wgrany był Bios 1005 z 8 czerwca.

2) Co do dźwiękówki z płyty a SB live... SB live mam w starym i muszę powiedzieć, że dźwiękówka jest przy tych samych ustawieniach odrobinę cichsza. Nie jestem melomanem, ale obie dźwiękówki grają podobnie, może ciut lepiej SB live (mam głośniki podłączone do wieży). W każdym razie jakiejś dużej różnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze ten wiatrak ma 2x mnie obrotow bo ok 5,5k obrotow to nie odczuwam zadnej roznicy w glosnosci w stosunku do poprzednika. Dalej warto zmienic na pasywne chlodzenie bo jest glosno!!!

1597866[/snapback]

I będzie coraz głośniejszy :angry: , po pół roku użytkowania płyty stał się tak głośny, że nie dało się normalnie pracować :mur: . Postanowiłem więc coś z tym zrobić i zakupiłem pasywnego Zalmana (tego niebieskiego). Zęby go zamontować razem z Leadtekiem 6800GT musiałem wygiąć mu sześć żeberek, ale to nic w porównaniu z tym co zobaczyłem, po zdjęciu tego badziewnego wentyla z chipsetu, pasta z postaci półpłynnej zmieniła się w ciało stałe (coś w stylu jak się włoży kawałek gliny do pieca), a następnie w proszek jak czyściłem rdzeń chipa, a blacha wokół rdzenia, jest powyginana jakby ktoś ją palnikiem przypiekał.

Niezła konstrukcja niema co :angry:

 

Pozdo

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...