Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywane od goscia z forum, o ile opusci jeszcze troche cene. Czy selekty, hmm, cytat:

"gskille hz 2x1GB ddr500 pracuja jednak bez zajakniecia ddr400 2.5-3-3-5"

 

Najgorsze, ze nie mam mojej plyty w tej chwili, jest w serwisie (padl jakis czas temu pciex16) i nie bede mial jak na niej ich sprawdzic do konca tygodnia.

Ale chyba lepsza opcja Gskille niz jakies noname, ktore moge miec za 580zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean, daj znać jak się spisują na A8N-E - też robię przymiarki do dwóch giga. To czasem nie G.Skille sprawiały problemy na Asusach? Coś mi dzwoni, ale nie wiem w którym kościele :) Będę wdzięczny za sprostowanie.

 

EDIT:

 

Question about GSkill DDR500 Ram on a Asus A8N-E Motherboard

Help me make my HZ behave with A8N-E

 

Tu więcej: http://www.xtremesystems.org/forums/archiv....php?f-192.html

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilem GSkille, sprzedajacy nie chcial zejsc z ceny. W tej chwili jada do mnie niestety tylko Goodram 2x1GB (tanio mozna je dostac 570zl). Pamieci beda jutro, ale plyta z serwisu wroci dopiero w przyszlym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni posiadaczem tej płyty.

Jest to moja pierwsza przesiadka na nową platformę (A64)

Pokazuje mi się taki komunikat.

 

Dołączona grafika

 

Co mam zrobić żeby mi się to nie pokazywało podczas uruchamiania windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni posiadaczem tej płyty.

Jest to moja pierwsza przesiadka na nową platformę (A64)

Pokazuje mi się taki komunikat.

 

Dołączona grafika

 

Co mam zrobić żeby mi się to nie pokazywało podczas uruchamiania windowsa.

to zmien sobie stery na 91.33 :] rozwiazuja ten "problem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś przy sterownikach 91.31 wyskakuje:

 

"Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG zostało zmienione na kształtowanie przez niezależny PG, ponieważ jedna z kart SLI została wyjęta. Kształtowanie obrazu SLI przez wiele PG wymaga co najmniej dwóch kart graficznych"

 

to należy:

 

opcja 1:

 

usunąć z pliku nv4disp wpisy:

 

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTrayNview,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\nView.dll"HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvExportOEMDefaults,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVCPL.DLL,ExportOEMDefaults"HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTray,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\NvCpl.dll"

opcja 2:

 

w pliku Coolbits

dopisać do linii "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]

 

wartość

"NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage"=dword:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi z X2 :)

Obecnie posiadam Venice oraz bios 1009-001, który według mnie jest najlepszy.

Czy przy przesiadce na X2 3800 musze koniecznie zmieniac bios na najnowszy ? (czyli na ten bodaj 1013)

 

Płyta to ASUS A8N-E

 

w obslugiwanych procach masz jaki bios jakiego proca obsluguje - tak trudno czytac?

Pytam sie ludzi z X2.

I nie chodzi mi tutaj o kompatybilnosc - bo procesor bedzie dzialal. Chodzi mi o kwestie O/C i podobne.

Edytowane przez grykom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze MOBO Asus A8N5X....? Prosilbym o jakies info o niej..

 

Jaki BIOS i jakie HTT? :wink:

pozdro posiadam tą płyte a8n5x jesli chodzi o bios to zapodałem jej 602 był 301 wgrałem go z pod windy bez problemowo ale nic ciekawego nie widze w tym biosie procek athlon 3000 233X9=2100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto moje problemy: wyłączyłem dźwięk na płycie i nastepnie włozyłem SoundBlaster Live! do PCI i...zonk !!!!

Początkowo komp mi się wieszal lub wywalalo bluescreen, wkońcu gdy jakoś uruchomiłem kompa to włączam Winampa i tylko jakiś pisk z głośników. Zainstalowalem najnowsze drivery i znów się odrazu wiesza Winda;/

 

Kolejny kłopot to z Hynixami D43 2x512MB, chcąc wykręcić Venice na więcej niż ~2,4GHz(proc robi 2,7GHz ne def V-core) jest lipa. Przy dzielniku 333 max memki idą około 218MHz, więc zmieniam na dzielnik 266 i chcę podkręcić Venica bardziej ale z tym dzielnikiem nie idą mi Hynixy, bo odrazu zwiecha na POST;/ (sprawdzałem zarówno w dualu i singlu)

PS. Wcześniej na NF2 szły 250MHz więc to chyba mobo nie lubi Hynixów, bo powinny robić przynajmniej 230MHz(tak mi sie wydaje). Przykładowo wsadziłem 256MB DDR 400 jakieś no-name i dzielnik 266 poszedł a venice hulał na 2,7GHz:)

 

Ma ktoś jakieś rady bo mobo mam od niedawna i dopiero ją poznaję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi z X2 :)

Obecnie posiadam Venice oraz bios 1009-001, który według mnie jest najlepszy.

Czy przy przesiadce na X2 3800 musze koniecznie zmieniac bios na najnowszy ? (czyli na ten bodaj 1013)

 

Płyta to ASUS A8N-E

Pytam sie ludzi z X2.

I nie chodzi mi tutaj o kompatybilnosc - bo procesor bedzie dzialal. Chodzi mi o kwestie O/C i podobne.

Witam,

Ja mam X2 na najnowszym biosie (1013). Mozliwosci overclockingu sa b. dobre. Na napieciu 1,375V mam podkrecony na 11x240. Powyzej 218-220 nie chcial sie windows ladowac, ale jak wlaczylem stacje dyskietek w biosie to juz poszlo doskonale. Wiec DOBRA RADA DLA WSZYSTKICH - włączcie stacje dyskietek w biosie (nawet jak jej nie macie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PILNE PYTANKO ????

 

jakie macie temperatury na chipsecie ???

 

w spoczynku / stresie ???

 

 

BARDZO BARDZO PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PILNE PYTANKO ????

 

jakie macie temperatury na chipsecie ???

 

w spoczynku / stresie ???

BARDZO BARDZO PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ

Z tego co wiem to Asus nie monitoruje temperatury chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty masz za płyte ???

 

u mnie normalnie w biosie wyświetla temp chipsetu

 

everest też pokazuje temp

 

zadałem pytanie nie podając mojej temperatury żeby

bezstronnie sprawdzić moją temp z innymi bo nie wiem czy taka jaką mam

jest standardem czy cos jest nie tak

 

 

WIĘC PYTAM SIĘ JESZCZE RAZ POSIADACZY ASUS A8N-SLI SE nForce4

 

JAKIE MACIE TEMP NA CHIPIE spoczynek/stres ??? ??? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te temp mogą troszke przestraszyć :o

 

ja na swój chip założyłem radiatorek Zalman NB32K (żółty) na niego wieje wentylatorek 4x4 Titana

 

i mam w granicach 38-43

 

 

chyba wpadne na forum ASUS`a i się dopytam w jakich średnich tempach ten chipset pracuje bo te to coś dziwne

 

___

EDIT

 

nie ma PL forum asusa :(

 

 

**********************

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie tym to jest błąd czujnika/odczytu. Temperatura nie może tak głałtownie podskoczyc...

 

Ten czujnik musi mieć coś z układami zasilania, na poprzednim venice nie było problemu teraz na odpalonym 1 rdzeniu jest ok a na 2 odrazu raptownie skacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*****************************

 

HUD masz może jakieś stronki z testami tempami itp chipsetów ???

 

*****************************

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych testów, ale poszukaj na forum ktoś wcześniej mierzył temperature nf4 na tej płycie. Tylko nie wiem czy w tym topku czy w tobiku "niebieskiego" zalmana w chłodzeniu konwencjonalnym. Testy te robił przy sttandardowym wyjcu i za zalmanem na passive i z nawiewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentelmeni... co do tych temperatur chipsetu to kolega Tom O chyba ma racje, że ASUS nie monitoruje temperatury chipsetu!!! To co pokazuje Everest i tym podobne to odczyt z czujnika temperatury płyty ale nie z chipsetu. Mam dwie płyty A8N-E i A8N-SLI Premium, E- zamknięta w Tracer'ze z jednym wyciągającym 92 mm i przy paleniu temp około 32-38 C. A Premium w obudowie Self-Construction z 2 Akasa'mi Amber 120 mm+ Coller Master Silent 80 mm+ dobrze wyciągający zasilacz Chieftek z 120mm pokazuje przy paleniu 28 C ... ale konia z rzędem kto przytrzyma pelec na chipsecie więcej jak 5 sekund i się nie poparzy... zajrzyjcie do płyty i poszukajcie dobrze, to napewno znajdziecie czujnik temperatury zapewniam nie jest on blisko chipsetu... B-)

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Sempron 3000+ pojdzie na A8N SLI SE ?

na stronie komputronika jest napisane ze tylko athlony, a jak wsadzilem procka i mobo do konfiguratora to mi wyswietlilo ze plyta nie wspolpracuje z danym procesorem :| jak to mozliwe?

widzialem ze kilka osob sie wypowiadalo ale mieli plyty A8N E :/

jesli ktos ma mozliwosc to prosilbym o sprawdzenie :)

 

dodam ze w komputroniku przy mobo A8N E Ultra tez napisali ze tylko Athlony :/

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...