Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płytę ASUS A8N32sli i do tego procek Athlon 3.0 Venice, revision E6, wszystko chodzi mi na 9*270 (napięcie standardowo, nie zwiększane) i mam włączone C&Q

i gdy procek jest taktowany zegarem 1100MHz Czyli w spoczynku to mam temp 31-34C Wentylator to ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO przy tym taktowaniu ten wentylator ma 800-900rpm, i jak włączę jakąś grę bądź jakieś ripowanie to taktowanie procesora zwiększa się do 2430MHz i jest ok Obroty Frezera są w granicach 2100-2400rpm, niby wszystko dobrze ale temperatura w tym Momencie tego procka jest ok 49-54C i to jest temperatura (Dioda Procesora- Co to w ogóle znaczy?) i jak miałem płytę wcześniej ASUS A8N5x i jeszcze wcześniej ABIT AN8 to ta temperatura przy takich samych taktowaniach wynosiła w IDLE (1375MHz - ok 28C i 2430MHz ok 42C) Wentylator był ten sam wszsytko było to samo i tak samo założone, obudowa wentylowana na tyle jest wentyl 1200mm wydmuciach!ący ciepłe powietrze i mam pytanie z związku z tym skąd taka różnica temperatur, która płyta dobrze odczytuje temp ? Co to jest Dioda Procesora, Laptologicznie jak dotykam palcem proca To za nic nie czuć by hajt pajp któryś od feezera miał ok przynajmniej 40C przy stress, Czujnik jest skopany ?, Płyta jest nówka, wszystko założone jest poprawnie,

Proszę doradźcie co może być bo już nie wiem co robić jaką mam temp cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromna prosbe do kogos, kto ma ta plytke i mieszka we Wrocławiu lub okolicach. Czytalem, ze ta plytka obsluguje pamieci ECC, ja wlasnie kupilem taka koste ECC non registered, ale na swoim AsRocku mam problemy (resety) i przed zglaszaniem sie do sprzedajacego, ze sprzedal mi walnieta kosc, chcialem jeszcze przetestpwac ja na plycie, ktora wiem, ze obsluguje takie pamieci. Pomoze ktos ? Moglbym wpasc na 1s ? :)

Dodam, ze jesli pamiec bedzie kompatybilna i 100% sprawna na plycie, gdzie bede testowac, to chetnie sprzedam po dobrej cenie, bo u mnie niestety nie chodzi jak trzeba i nie przyda mi sie na AsRocku. Jest to 2GB 400Mhz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jak juz bylo w tym temacie, ale 80 stron do przeczytania to prawie jak trylogia

Do rzeczy - czy do A8nE FM/S pasuje bios z jakiegos innego modelu? Tydzien temu kupilem dziewczynie taka plyte + proc i chcialbym cos podkrecic ale przy oryginalnym biosie prawie nic sie nie da zrobic...

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodziło stabilnie na 330MHz. Więcej nie próbowałem.

a mod na premium cos ci dal

o moze tak ile chodzila przed modem na premium

a ile po

na jakim mnozniku ht 2x czy juz 1x ?

 

czy przy tych taktach magistrali stabilna jest tez grafa w 3d ( to wlasnie kwestia stabilnosci blokat pciexpress i komunikacji ht - hypertransport)

 

jest to dla mnie istotne bo przy mnozniku 8 i magistrali 330 htt bede mogl poscic moje pamiatki na 264 mhz

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło i przed modem i po modzie, wszystko stabilnie. Mnożnik HT x3. Po modzie jest troche więcej funkcji w biosie.

http://www.dzikie.net/index.php?art=asus_A8NSLI

 

Chciałem tylko dodać, że posiadacze wersji SE oraz non-Deluxe powinni wyłączyć w BIOS-ie opcje:

 

* Onboard Marvell LAN

* Silicon Image SATA Controller

* Speech IC Reporter

 

czyli co bo modzie nie ma lana w plycie ( heh mam 1 na pci to sie przyda)

 

dla mnie naistotniejsze jest ze mimo jest to plyta nf4 nie gryzie sie z kingmaxami hardcorami ktore sa na hynixach

bo bym sie chyba ugryzl w trabe

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje pobawic sie troche ta plyta i napotkalem jeden problem.

 

Otoz przy probie podbicia FSB powyzej 220 plyta sama obniza taktowanie procka do 1600mhz.

 

Czy chodzi tutaj o ta dyskietke, ktora trzebe wlaczyc??

Tzn. dokladnie chodzi naped FDD tak??

 

 

Sorry za nooboqe pytania, ale nie mam tej plyte, jedynie wczoraj probowalem na szybko troche podkrecic proca kuzynowi.

Proc napewno chodzi na 2500mhz/stock vocre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz, sprobuj z tym fdd - u mnie pomoglo znakomicie (a8n-e), no i na tym forum tez byly ludzie ktorzy na ten problem trafili

 

coz, sprobuj z tym fdd - u mnie pomoglo znakomicie (a8n-e), no i na tym forum tez byly ludzie ktorzy na ten problem trafili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na płycie z podpisu jest opcja regulacji prędkości wiatraków?? Bo na a8n-e fm/s miałem możliwość zmiany napiecia na wiatrakach, a tu nie znalazłem takiej opcji. Speedfan nie radzi sobie z wiatrakami(speed od 1 do 3 są na 0% a 4 i 5 na 50%, daję wszystko na 100% ale żadnej reakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem czy post umieściłem w dobrym miejscu a jeśli nie to bardzo przepraszam.

 

Mam problem z płytą główną Asus A8N-E, wentylator na chipsecie bardzo buczy, raz jak włącze komputer chodzi normalnie cicho a raz jak włączę komputer to chodzi bardzo głośno lub przez chwile chodzi cicho a później zaczyna buczeć. Czym to może być spowodowane. Dodam ze wentylator jest czysty. Płyta główna jest na gwarancji ale czy coś takiego producent uwzględni. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze po prostu wentylatorek jest juz stary i lozyska zaczynaja sie psuc. wydaje mi sie ze producent (sprzedawca) powinien wymieniec wentylatora.

 

mozesz samemu sprobowac delikatnie nasmarowac lozyska (olej roslinny albo jakas oliwka maszynowa czy techniczna, raczej nie wd40)

 

zeby w ogole wyciszyc to ustrojstwo, to w zaleznosci od tego jaka masz karte graficzna (czy dluga i gruba, czy moze krotka i z niskim chlodzeniem) wentylek mozna wymienic na zalmana model eeeee no, ten, duzy niebieski, hehe (wersja dla kart krotkich) lub thermalright hr-05 sli (np vga jak u mnie - wielka), oczywiscie koszty tez sa inne. na nb pasuje tez pentagram np40 - ale koniecznie z podluznymi otworami montazowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam Radeona X800 GTO2 moim zdaniem nie jest to karta mała ;/ a w marcu planuje wymienić tego Radeona na GF 8600 tylko nie wiem jeszcze jaki dokładnie model.

 

Tez mi się wydaje, że to będą łożyska. Za chwile będę dzwonił do sprzedawcy i zobacze co mi powie.

 

Napewno chodziło ci o Zalman NB47J.

 

Jaki radiator byś mi polecił na chipset i pasujący do moje płyty głównej i karty graficznej?? Waham się miedzy Pentagram np40 a Zalman NB47J bo na Thermalright hr-05 sli szkoda mi kasy :blink:

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś powiedzić o popularnych na allegro i w dodatku bardzo tanich Asusach A8NE

 

Oto kilka linków:

1

2

3

4

6

6

 

 

Ceny w granicach 120 - 150zł?? Co może być grane, czy płytki są drastycznie okrojene??

Czy ktoś ma taką, czym sie to różni od starych, dobrych asusuów??

I najważniejsze czyli jak z oc??

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tej plyty A8n 32 deluxe. Mam problem z ta plyta. Kupilem niedawna GTS 8800 i wyglada ze gryzie sie z Audigy ZS. Objaw jest taki ze jak Audigy jest wsadzone w plyte to mam problemy Z RAID0 --> system bardzo dlugo sie laduje i wolniej chodzi. Jak wyciagne ta karte(Audigy ZS) to wszystko wraca do normy. Jak ktos mial podobny problem to niech da znac. Gdzies na necie wyczytalem ze Audigy ma czasami problemy z ACPI. Czy wylaczenie ACPI cos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Widziałem że sa nieraz problemy z pamięciami na tej płycie

Aktualnie mam G.Skill 500 i mam spory problem by ustawić na 490

Procesor to Sandiego 4000+

Czy te płyty sa takie denne ?? jak tak to chyba ją sprzedam bo mam powoli dosyć

Jak jak dam na T2 to idzie ale mniejsza wydajnośc jest niestety takie fajne pamięci i nie moge ich w 100% wykożystać

 

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Asus A8N32-SLI Deluxe!!!!!

 

Czy Stack Cool 2 jest na stale przemontowany do MoBo czy jest odczepiany?

 

Bo licytuje sobie tą MoBo i koleś mówi ze nima Stack Cool 2 bo mu nie dali w sklepie :blink: :blink: :blink:

 

A Stack Cool 2 wyglada tak:

 

http://prohardver.hu/html/lap/915_shootout2/asus/sc.jpg

 

I widać tam ewidentne lutowania wiec ja nie wiem czy mogli mu nie dać.

 

EDIT:

 

No juz wiem.Bo to był Stack Cool a Stack Cool2 jest na całej MoBo :lol2:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie:

czy na płycie z podpisu jest opcja regulacji prędkości wiatraków?? Bo na a8n-e fm/s miałem możliwość zmiany napiecia na wiatrakach, a tu nie znalazłem takiej opcji. Speedfan nie radzi sobie z wiatrakami(speed od 1 do 3 są na 0% a 4 i 5 na 50%, daję wszystko na 100% ale żadnej reakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam problem z modem A8n- sli se @Premium a mianowicie robię wszystko tak jak podane na www.dzikie.net startuję z dysku startowego, potem wkładam 2 dyskietkę ---komenda awd864~1/QI 1302.bin. ukazuje się program do flasha --->pyta czy zgrać stary bios ---->daje N i pokazuje się message: Source file not found. a plik 1302.bin. na 100% jest na dyskietce. Natomiast jak daje Y żeby zapisał stary bios----->podaję nazwę old_bios to go zgrywa na dyskietkę i po zgraniu także pokazuje że nie może znaleźć pliku. Jakieś porady co może być tego przyczyną . Miał ktoś problemy z wgrywaniem zmodowanego biosu czy raczej szło wam gładko. ?

 

ps.już działa /plik bin na dyskietkę nie tak sie przekopiował/ .Myślałem że nowe dzielniki będą ale mam tylko 200-266-333- i wyżej tak jak wcześniej . Doszło parę opcji w biosie, u mnie to tylko satysfakcja i fajne logo na starcie.

Edytowane przez leox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Asus A8N32-SLI Deluxe!!!!!

 

Czy Stack Cool 2 jest na stale przemontowany do MoBo czy jest odczepiany?

 

Bo licytuje sobie tą MoBo i koleś mówi ze nima Stack Cool 2 bo mu nie dali w sklepie :blink: :blink: :blink:

 

A Stack Cool 2 wyglada tak:

 

http://prohardver.hu/html/lap/915_shootout2/asus/sc.jpg

 

I widać tam ewidentne lutowania wiec ja nie wiem czy mogli mu nie dać.

 

EDIT:

 

No juz wiem.Bo to był Stack Cool a Stack Cool2 jest na całej MoBo :lol2:

Ja tego nie mam. Mam versje plyty 1.1. Moze ten Stack Cool jest dostepny dopiero w lepszej wersji plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...