Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

SP2 do tego windowsa x64 - instawoać czy nie? Czy instalacj przebiega bez konflikotowo

ściągnłem sobie ale sie zastanawiam czy pomoże czy nie.... instalwoać czy nie

 

no i czy bedzie chodził, bo pamietam jak miałem wersję 180 Dni win 2003x64 to cos siepochranio przy instalacji SP i nie mogłem sie zalogowac mimo ze hasla nie miałem ;)

 

ktos ma jakieś doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, który system jest bardziej opłacalny do pracy na Q6600 (Quad) i 2GB pamieci Vista czy Xp pro (64 czy 32) ? Składam kompa do tworzenia grafiki 3D więc zależy mi na szybkim renderingu. Nie wiem jednak jak sprawują się w normalnej pracy (internet, gry, i ogólnie ). Ile rdzeni pracuje na wysokim poziomie a ile sie "tnie"? No i jak z ramem ? Z góry dziękuję :D Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od 3 dni używam win x64 i co muszę powiedzieć to to że jest fajnie :] Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale jakoś fajnie mi sie go obsługuje. Zdobyłem 64bitowa wersje praktycznie każdego programu jakiego używałem na "zwykłym Windowsie". Jedyne czego mi brakuje to 64bitowa wersja flasha, bez niej używanie firefoxa 64 jest bezsensu chyba ze ktoś nie potrzebuje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobralem sobie XP x64 (nie, nie z torrentow) poniewaz kupilem sobie 4gb ramku. na Viste sie napewno nie przesiade, bo wiekszego shitu nie widzialem. No i mam pytanie, czy musze znajdowac wersje 64bit wszystkich programow, czy mozna odpalac normalnie wersje 32-bitowe? wiem ze sterowniki musza byc 64-bit, ale czy programy tez? rozumiem, ze to lepiej jesli wspolgraja, co za tym idzie szybsze sa, ale sa programy, za ktore musialbym znowu slono wybulic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od 3 dni używam win x64 i co muszę powiedzieć to to że jest fajnie :] Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale jakoś fajnie mi sie go obsługuje. Zdobyłem 64bitowa wersje praktycznie każdego programu jakiego używałem na "zwykłym Windowsie". Jedyne czego mi brakuje to 64bitowa wersja flasha, bez niej używanie firefoxa 64 jest bezsensu chyba ze ktoś nie potrzebuje tego.

Masz na Audigy tylne kanaly? I jak ze sprzetowymi buforami, dzialaja? Mojej Audigy 2 jeszcze nie udalo mi sie uruchomic poprawnie na 4GB RAM i jeszcze nie znalazlem dzialajacego rozwiazania (znany problem)

 

@-=YoGi=- To samo pytanie, dziala Audigy w 100%? Na jakich sterownikach?

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na Audigy tylne kanaly? I jak ze sprzetowymi buforami, dzialaja? Mojej Audigy 2 jeszcze nie udalo mi sie uruchomic poprawnie na 4GB RAM i jeszcze nie znalazlem dzialajacego rozwiazania (znany problem)

 

@-=YoGi=- To samo pytanie, dziala Audigy w 100%? Na jakich sterownikach?

chwilowo nie mam audigy wlozonej, ale powinna smigac. na stronie sa sterowniki dla x64 wiec czemu mialo by nie dzialac. czy beda wylne kanaly to nie wiem, bo nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Creativa maja buga - przy 4GB (i systemie x64) przestaje dzialac przetwarzanie sprzetowe dzwieku oraz sa problemy z dzwiekiem wielokanalowym. Wiec EAX itp. papa, dzwiek wielokanalowy papa (leci wszystko przez przednie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Creativa maja buga - przy 4GB (i systemie x64) przestaje dzialac przetwarzanie sprzetowe dzwieku oraz sa problemy z dzwiekiem wielokanalowym. Wiec EAX itp. papa, dzwiek wielokanalowy papa (leci wszystko przez przednie)

hmm... no nie wiem... ja powoli zaczynam zalowac 4gb ramu, bo mam problemy z zainstalowaniem netu na kompie przy x64... Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na Audigy tylne kanaly? I jak ze sprzetowymi buforami, dzialaja? Mojej Audigy 2 jeszcze nie udalo mi sie uruchomic poprawnie na 4GB RAM i jeszcze nie znalazlem dzialajacego rozwiazania (znany problem)

 

@-=YoGi=- To samo pytanie, dziala Audigy w 100%? Na jakich sterownikach?

Nie działa mi ani sprzętowy bufor a nie EAX itd. to jest znany problem. Próbowałem różnych sterowników do Audigy jednym działa innym nie, podobno jest działająca wersja na Viste 64, dziś dostałem Viste z Uczelni, zrobię sobie płytę instalacyjna w vlite, w weekend pewnie zainstaluje, zobaczę co i jak, dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wydawaloby sie ze wszysko jest ok ale okazuje sie ze jest jakis problem z kodowaniem polskich znakow w niektorych programach (np Sub-edit player, Alcohol)

 

Wystarczy zmienic:

 

Control Panel > Regional And Language Options > Advanced.

 

I zmienic "Language for non-Unicode programs" na Polish

 

 

To wszystko

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na szybko sprawdziłem Viste, po 3h walki nie udało mi sie przywrócić sprzętowego bufora, EAX działa przez ALchemy. Po za tym nie wiem czy to błąd czy to specyfika Visty, ale w porównaniu do XP dźwięk w Viscie mam o połowę cichszy, może to sterowniki creativa, może sama Vista, może ja jestem problemem (:P), nie wiem. W ciągu tych kilku godzin z vista nie potrafiłem tego poprawić. Chyba jednak zostanę przy XP 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanenego XP 32 i Ubuntu na drugiej partycji. Korzystam z boot menedżera GRUB. Chciałbym zainstalować Na kolejnej partycji XP 64. Jak go zainstaluje to MBR sie napewno nadpisze i strace dostęp do pozostałych systemów (no może XP sie uratuje ale Lin już na pewno nie :) )

Po instalacji nowego XP'ka trzeba będzie pewnie jeszcze raz zainstalować GRUBa i pododawać wpisy od wszystkich systemów. Czy ktoś już coś takiego przerabiał?

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno zacząłem testować Windowsa XP x64, ale do pełni szczęścia brakuje mi tylko sterowników od drukarki. Chodzi o Canona iSENSYS LBP 2900 (mono laserówka).

Sprawdzałem oczywiście na stronie producenta, ale niestety nie ma tam softu pod ten system. Czy ktoś zna może jakieś inne źródełko skąd mógłbym ściągnąć taki sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość ciekawy problem z XP X64. Mianowicie nie wykryło mi procesora (E8200, na Asusie P5k Pro z najnowszym BIOSEM) w menadżerze urządzeń. W pozycji processors mam tam dwa razy unknown device... Ktoś zna rozwiązanie/ pliki do podmiany/strownik do wrzucenia?. Dodam, że w task managerze widnieją normalnie dwa rdzenie, a w system properities widnieje poprawna informacja na temat CPU. W dxdiag natomiast procesor jest rozpoznawany jako 2x Pentium III XEON ~2,7GHz...

Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno bios rozpoznaje procka? na moje oko to bardziej wina po stronie biosu.

Tak, BIOS widzi procesor jak należy. Skłaniam się ku teorii, iż to Nlite wyrzucił z instalacji conieco za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno zacząłem testować Windowsa XP x64, ale do pełni szczęścia brakuje mi tylko sterowników od drukarki. Chodzi o Canona iSENSYS LBP 2900 (mono laserówka).

Sprawdzałem oczywiście na stronie producenta, ale niestety nie ma tam softu pod ten system. Czy ktoś zna może jakieś inne źródełko skąd mógłbym ściągnąć taki sterownik?

Pamiętaj że pasują też sterowniki od Windows 2003 x64.

 

EDYT: Ehh forum się tnie ..

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co maja np karty wifi WL-8310 lub opartych na arteosie załączam link:) Działają na 100% .

 

www.members.lycos.co.uk/gmaro/ndis5x64.zip

Post sprzed 2 lat, ale może ma ktoś te sterowniki na kompie? Potrzebuję do Visty x64, lub XP x64!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy macie x64 po Angielsku? bo po polsku chyba nie ma...

Mam pytanie bo chcę sobie zainstalować ten system, i proszę napiszcie jak się na nim pracuje po Angielsku i ogólnie...

Jak umiesz angielski, to nie ma problemu, bo wygląd się nei zmienił. Wystarczy się tylko upewnić, czy do wszystkiego masz sterowniki x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...