Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj wątek od początku a znajdziesz odpowiedź.

1435137[/snapback]

Wlasnie zrobilem to trzeci raz i nie znalazłem odpowiedzi, jak iesz to nakieruj mnie, przypomne oco chodzi.

 

System zainstalowany na zwyklym dysku ATA, po instalacji podlaczylem 2x80 SATA w raidzie i nie widzi raidu, wykrywa jako pojedyncze dyski, wszystkie stery zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płyta musi obsługiwać RAID. Zakładam że twoja płyta obsługuje RAID 0 i 1. Musisz więć włączyć obsługę RAID w BIOSie. Następnie podczas uruchamiania systemu jeszcze na czarnym tle zaraz po teście RAMu pojawi się prawdopodobnie komunikat o uruchomionym RAIDZIE i info o klawiszu który należy wcisnąć aby wejść do menu RAID. Zazwyczaj jest to któryś z klawiszy F1-9. U ciebie może być inaczej. Dokładny opis funkcji RAID jest zawsze w książeczce dołączonej do płyty głównej. I w tym menu wybierasz sobie typ obsługiwanego RAIDU. Jest to naprawde trudne bo w każdej płycie jest inaczej. Ja to robiłem z książeczką przed oczami. Jak już włączyłem ten RAID (ja chciałem raid 0) to po reebocie już mi pokazał że mam RAID 0 i wtedy to już tylko instalacja systemu od nowa. Po uruchomieniu RAIDU możesz zapomniec ze odzyskasz stary system, wiec skopiuj sobie wszystko to ci potrzebne zawczasu. Teraz instalacja windy - F6 - instalujesz stery 64 bitowe do SATY (podejrzewam że masz już sate) i RAIDU. Jeśli masz chipset nvidia to stery 64 bitowe nie uruchomią ci RAIDU. Musisz przegrać sobie na dyskietke jeszcze 2 pliki .cut z wersji 32 bitowej. I lecisz dalej do momentu aż ci się pokażą dyski jakie system wykrył. Jeśli wykryje ci poprawnie RAID 0 to napewno zobaczysz jedną partycję o pojemności twoich dwóch twardzieli. Jeśli zobaczysz inaczej to znaczy że RAID nie działa. I wtedy podziel go sobie jak chcesz i jedziesz dalej z instalacją. Napewno Windows poprosi cię jeszcze o pliki z dyskietki i instalujesz już dalej normalnie.

Miłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płyta musi obsługiwać RAID. Zakładam że twoja płyta obsługuje RAID 0 i 1. Musisz więć włączyć obsługę RAID w BIOSie. Następnie podczas uruchamiania systemu jeszcze na czarnym tle zaraz po teście RAMu pojawi się prawdopodobnie komunikat o uruchomionym RAIDZIE i info o klawiszu który należy wcisnąć aby wejść do menu RAID. Zazwyczaj jest to któryś z klawiszy F1-9. U ciebie może być inaczej. Dokładny opis funkcji RAID jest zawsze w książeczce dołączonej do płyty głównej. I w tym menu wybierasz sobie typ obsługiwanego RAIDU. Jest to naprawde trudne bo w każdej płycie jest inaczej. Ja to robiłem z książeczką przed oczami. Jak już włączyłem ten RAID (ja chciałem raid 0) to po reebocie już mi pokazał że mam RAID 0 i wtedy to już tylko instalacja systemu od nowa. Po uruchomieniu RAIDU możesz zapomniec ze odzyskasz stary system, wiec skopiuj sobie wszystko to ci potrzebne zawczasu. Teraz instalacja windy - F6 - instalujesz stery 64 bitowe do SATY (podejrzewam że masz już sate) i RAIDU. Jeśli masz chipset nvidia to stery 64 bitowe nie uruchomią ci RAIDU. Musisz przegrać sobie na dyskietke jeszcze 2 pliki .cut z wersji 32 bitowej. I lecisz dalej do momentu aż ci się pokażą dyski jakie system wykrył. Jeśli wykryje ci poprawnie RAID 0 to napewno zobaczysz jedną partycję o pojemności twoich dwóch twardzieli. Jeśli zobaczysz inaczej to znaczy że RAID nie działa. I wtedy podziel go sobie jak chcesz i jedziesz dalej z instalacją. Napewno Windows poprosi cię jeszcze o pliki z dyskietki i instalujesz już dalej normalnie.

Miłej zabawy.

1435284[/snapback]

hmm

 

nie musisz mi tlumaczyc jak zrobic raida, RAIDA mam zrobionego od kilku miesiecy i w tej chwili pisze z xpka zainstalowanego na tej macierzy. CHodzi mi oto ze na trzecim dysku sobie postawilem x64, na czas instalacji wylaczulem w biosie kontroler sata, Po zainstalowaniu systemu i wszystkich sterów wlaczylem spowrotem w biosie kontroler, odpalilem x64 system poprawnie wykryl dyski ale raid nie dziala, w xp dziala normalnie.

 

ale i tak dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbig

Jelśi chodzi o to żeby mieć 2 systemy i aby RAID był wykrywany na pierwszym systemie gdzie raid tworzy dysk 1 i 2, a potem aby z 3 dysku uruchomić następny system i aby w raidzie pracowały także dyski 1 i 2 to jeszcze niesłyszałem metody która by pozwoliła sklecić taką konfigurację z jednej prostej przyczyny: RAID zakłada się zawsze-zawsze podczas instalacji systemu i jak już jeden raid założyłeś podczas instalacji pierwszego systemu to nie mogłem skorzystać z tego starego raidu instalując drugi system. Wnisek jest taki żę na drugim systemie miałbyś RAID jeśli dołożyłbyś dysk 4 i stworzyłbyś go razem z dyskiem 3. Wtedy dysk 1 i 2 pracować będą jako normalne rozłączone dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control Panel -> Date, Time, Language, and Regional Options -> Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode Programs

ustawisz tam "Polish"

1432492[/snapback]

Dziala. Dzieki sayetan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Załamka .... ten modem nie chodzi pod XP 64 BIT .... :mur:

Hmm, SAGEM olewa nas ---> do tej pory nic sie nie ukazalo pod 64 bitowca

Nie kumam tepsy, ze taki szajs rozprowadzila po klientach !!!!!!

Nigdzie nie ma sterow pod ten system .. ( na zykłych nie dziala :angry:

 

Prosze o jakies info pomocne ...

HMM... czyzby jedyne wyjscie to zmiana modemu ?????

 

 

 

Ps. Czy ktos ma podobny problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od razu mowie ze przeczytalem wszystko do poczatku..caly watek.

Bardzo dokladnie.

Mam tego Win64bit.

-PLyta Glowna: Gigabyte GA-K8NXP-SLI nVidia nForce4-SLI

-Grafika: GeForce 2x 6600GT Gigabyte GV-3D1 card...chociaz to chyba niema znaczenia.

-Dyski: 2xSamsung SpinPoint 120 GB SP1213C (7200) Serial ATA

lub 2x Samsung SpinPoint 120 GB SP1213N (7200, 8MB cache) ATA/133 ...do teraz nie jestem pewien.

 

I jak sie domyslacie mam problem na poczatku po wcisnieciu F6 przy instalcji windy.Nie mam sterow pod RAID I SATA :(

Czytalem wszystko uwaznie i trzeba jakies pliki .cut zgrac na dyskietke.

Czy jak je zgram i wsadze przy instalcji to wszystko bedzie ok ?

Skad wziac te pliki ? Skad wziac te sterowniki pod moj sprzet ?

Prosze zlitujcie sie i pomuzcie mi :( :(

Naprawde chce przetestowac tego 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzis zainstalowalem windows xp x64. Posiadam karte sieciowa 3Com Etherlink XL 10/100 PCI. Karta bez zadnych problemow zostawala wykrywana i dzialala pod windows 2000. A w xp 64 nie ma jej. I tu mam pytanie, jak to mozliwe, czy zmiana architektury na 64 bity hets taka wrazliwa na rozne podzespoly instalowane na pci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o RAID/SATA to nie mialem najmniejszego problemu a robi sie to tak.

1. Wchodzimy na strone np. NVIDI a sciagamy NForce driver pod x64

2. Rozpakowyjemy pliczek

3. Wchodzimy w rozpakowany pliczek i szukamy katalogu raid lub sata lub ide lub jak to sie tam nazywa :D

4. Bierzemy dyskietke i zrzucamy na nia pliki: disk1, idecoi.dll, nvata.cat, nvatabus.inf, NvAtaBus.sys, nvcoi.dll, nvide.nvu, nvraid.cat, nvraid.inf, nvraid.sys, nvraidco.dll, nvuide.exe, txtsetup.oem i to wlasnie jest dyskietka do raid/sata.

 

P.S. pliki z rozszerzeniem *.cut wzialem ze sterownikow raid/sata z Nforce pod Xp Pro.

 

Mam dwa Seagate 160GB NCQ SATA postawione na RAID 0 i chodzi wszystko w 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy tej dyskietce od nVidi nie potrzebuje tych pliczkow .cut ?

Sprobuje tak zrobic.

 

 

Ps.W sprawie patcha do far cry amd64.

Posiadam procka 64bit , ale nie mam windy na nim (64bit).

Przy instalcji patcha na 32bitowej windzie mam blad ?

Czy musze miec na dodatek winde 64 zeby tego patcha zainstalowac ?

 

PS2. Czy jest juz oficjalny Windows 64bit ?

Chodzi mi o oficjalna wersje nie spolszczona.

Obecnie jaka jest najnowsza ? RC2 ?

Czy moge skas sciagnac ta wersje ?

Bo jesli jest juz oficjalna to po co sciagac RC2.

Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis stworzenie dyskietek RAID jest jak najbardziej prawidłowy. Wersja finalna jest już w skplepie po 600 zł. RC2 jest darmową wersją ewaluacyjną wydaną około lutego i była jeszcze do niedawna do ściągnięcia za darmo ze strony microsoftu z licencją na 360 dni, ale już sięskończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ma ktoś z Was link do tej wersji 360-dniowej XP x64, skoro oficjalnie już ta dobroczynność Microsoftu się skończyła? Oczywiście link i klucz... ściągnąłem 2003 x64 (ta wersja za darmo ze stronki Microsoftu po rejestracji), ale XP by się też przydał... wiecie - narazie instalował nie będę, ale w razie czego warto mieć wersję oficjalną na płytce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Załamka  .... ten modem nie chodzi pod XP 64 BIT ....  :mur:

Hmm, SAGEM olewa nas ---> do tej pory nic sie nie ukazalo pod 64 bitowca

Nie kumam tepsy, ze taki szajs rozprowadzila po klientach !!!!!!

Nigdzie nie ma sterow pod ten system .. ( na zykłych nie dziala  :angry:

 

Prosze o jakies info pomocne ...

HMM... czyzby jedyne wyjscie to zmiana modemu ?????

 

Ps. Czy ktos ma podobny problem ???

1435958[/snapback]

Oto odpowiedź jaką dostał kumpel od sagema na pytanie kiedy będą stery SATA pod Fasta 800.....

 

Hello,

 

The driver of the fast 800 for  Windows XP 64 bits will be developed soon,

and for the moment we don’t have the date of its availibility.

It should be at the end of  the second quarter of  2005.

As soon as this driver will be available, you’ll can find it on the

website : http://wwww.sagem.com/support

 

Best regards

 

Martine GALLOT

Technical support

Tak więc poczekamy jeszcze kilka miesięcy :cry: :mad: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.W sprawie patcha do far cry amd64.

Posiadam procka 64bit , ale nie mam windy na nim (64bit).

Przy instalcji patcha na 32bitowej windzie mam blad ?

Czy musze miec na dodatek winde 64 zeby tego patcha zainstalowac ?

 

1438406[/snapback]

Tak musisz mieć zainstalowane 64bitowe Windowsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, to antywirus nod32 pod tym systemem dziala prawidlowo ;) instalka ze zwyklego XP.

 

Nie moge sie doczekac jak tylko PunkBuster wypusci nowa wersje i wkoncu bedzie mozna pod 64bitami grac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze musze tu pisac bo moj temat zostal usuniety :)

Sa sterowniki do Creaive Sound Blaster Audigy Platinum pod 64bit.

Na ificjalnej stronie nie ma nic :(

Czy odpale jakos dzwiek na 64bit Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, to antywirus nod32 pod tym systemem dziala prawidlowo ;) instalka ze zwyklego XP.

 

Hm... No mnie jakos nie chce dzialac ;) . Tzn, instaluje sie, ale po instalce mam blad AMON'u ( nie wlacza sie) i nie moge zaktualizaowac bazy wirusow. Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...