Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

na dziś i zapewne jutro dosyć testów. W weekend zajme sie za OC :). Mimo wszystko jednego nie kapuje do końca- jak sprawdzić RZECZYWISTĄ temp jaka jest np podczas smarków? Dla przykładu zrobiłem test w 03 i od razu odpaliłem everesta i czujnik (jakies 4-5 sekund po wyjściu z testów) i miałem 55 stopni po 2 sek były juz 54 kolejne 2-3 53 stopnie... Tym samym nie wiem tak na dobrą sprawę jaka jest rzeczywiście temp gpu podczas testów/gry. Jest jakiśprogram, który zapisuje temp w danym momencie? może wystarczy rive w tle zostawić i po wyjściu z smarków na tym wykresie będzie najwyższa?

 

A i jeszcze jedno- miałem wentylator AC i pomyślałem że można by go spożytkować więc wyjąłęm te wszystkie zaślepki z tyłu obudowy (pod kartą graficzną) i zamontowałem ten wentylator tam, wwiewa on powietrze z poza obudowy do środka (1000 rpm) tuż nad grafikę. Z założenia pomyślałem, że wtedy to zimne powietrze (o ile te na podłodze jest zimne :D) będzie od razu zasysane przez wentyl od grafiki (zamiast normaleni z wnętrza obudowy cieplejsze powietrze)- próbował ktoś costakiego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dziś i zapewne jutro dosyć testów. W weekend zajme sie za OC :). Mimo wszystko jednego nie kapuje do końca- jak sprawdzić RZECZYWISTĄ temp jaka jest np podczas smarków? Dla przykładu zrobiłem test w 03 i od razu odpaliłem everesta i czujnik (jakies 4-5 sekund po wyjściu z testów) i miałem 55 stopni po 2 sek były juz 54 kolejne 2-3 53 stopnie... Tym samym nie wiem tak na dobrą sprawę jaka jest rzeczywiście temp gpu podczas testów/gry. Jest jakiśprogram, który zapisuje temp w danym momencie? może wystarczy rive w tle zostawić i po wyjściu z smarków na tym wykresie będzie najwyższa?

 

A i jeszcze jedno- miałem wentylator AC i pomyślałem że można by go spożytkować więc wyjąłęm te wszystkie zaślepki z tyłu obudowy (pod kartą graficzną) i zamontowałem ten wentylator tam, wwiewa on powietrze z poza obudowy do środka (1000 rpm) tuż nad grafikę. Z założenia pomyślałem, że wtedy to zimne powietrze (o ile te na podłodze jest zimne :D) będzie od razu zasysane przez wentyl od grafiki (zamiast normaleni z wnętrza obudowy cieplejsze powietrze)- próbował ktoś costakiego? :D

RivaTuner sie nadaje do pomoaru temp. GPU i mozna nawt ustawic tak ze bedzie podczas testow w rogu ekranu pokazywal temperature GPU :)

 

Jest chyba jeszcze takie cos jak NVTempLogger czy jakos podobnie sie zowie...mozna znalezc na Guru3D :)

 

Co do wentylka bardzo mozliwe ze cos pomoze przy chlodzeniu GPU...jednak lepiej jest zakladac wentyletory tak zeby byl ruch powietrza w obudowie...czyli przykladowo na froncie obudowy u dolu jeden ktory dmucha do srodka a drugi na tyle obudowy pod zasilaczem ktory wyciaga cieple powietrze :P Wtedy jest przeplyw powietrza ;) :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sprzet sempron 2800+ socket A 2X512 kongstona msi k7n2 delta platynum prolink 6600GT ile na tej karcie powinienem miec w 3dmarku 03???? Obeznie mam 7240 czy to nie przy malo???? Co uwazacie???karta jest taktowana 500/900i co jeszcze mnie interesuje rdzen na tej karcie zasilany jest napieciem 1.5V z tego co mi wiadomo orginalnie powinno byc zasilane 1.4V czy mam racje???I teraz czy sa jakies karty ktore maja orginalnie jak moja napiecie 1,5V i czy to nie skroci zywotnosci rdzenia?????Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 3d marku 2003 mam 5600pkt na sprzecie z podpisu. To jest dopiero niski wynik:( Sam już nie wiem co mam zrobić żeby poprawić wyniki:(

Może coś doradzicie.

świeża winda, stry itp? może coś w biosie masz źle ustawione jak np agp 2x ;)

 

a i u mnie sprawdziłem GPU po 30 min katowania smarkiem03 z AA osiąga max 64 stopnie; w 05/06 62 max czyli dobra temp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeża winda, stry itp? może coś w biosie masz źle ustawione jak np agp 2x ;)

 

a i u mnie sprawdziłem GPU po 30 min katowania smarkiem03 z AA osiąga max 64 stopnie; w 05/06 62 max czyli dobra temp :)

 

Lepiej wlacz NFSMW albo FarCry i zostaw na 30 minut tak zeby na jakiejs planszy po prostu sobie stac :) Z doswiadczenia wiem ze te gry mocniej grzeja GPU niz smarki ;) :P

 

No a temperatura ladna :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeża winda, stry itp? może coś w biosie masz źle ustawione jak np agp 2x ;)

Systemik swiezynka, w biosie wszystko jak nalezy, sterów to już kilka wersji próbowałem i dalej takie wyniki.

A sytuacja ta się zaczeła jak zmieniłem platforme z athlona 2200 i via kt400 na to co mam w podpisie.

Dziś wgrałem najnowszego biosa do płyty i dalej to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6600gt tyle że bez wentyli

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23782

jaka może być maksymalna temperatura (bezpieczna )

:Próg opóżnienia procesora 145c : pisze , możliwe to :unsure: :huh:

g*** prawda, przy 80*C karta działa niestabilnie, nie osiagniesz 145*C w konwencjonalny poniewac powyzej +-80*C łapiesz freez'a. Ale podobno po rozgrzaniu gpu do setki nic sie jej nie stanie. POmysl o innych komponentach na karcie, gdy bys siagnał tak temp, to radiator by wszystko podsmarzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g*** prawda, przy 80*C karta działa niestabilnie, nie osiagniesz 145*C w konwencjonalny poniewac powyzej +-80*C łapiesz freez'a. Ale podobno po rozgrzaniu gpu do setki nic sie jej nie stanie. POmysl o innych komponentach na karcie, gdy bys siagnał tak temp, to radiator by wszystko podsmarzył.

Bo ja wiem...moj Leadtek A6600GT TDH 128MB dzialal normalnie w FarCry przy temp. moiedzy 90'C a 100'C.

W ramach testu po prostu wylaczylem wentylator na radiatorze od GPU i mialem wlasnie takie temperatury podczas grania :P W sumie gralem tak ze 30-45 minut i nie bylo zadnyc freezow itp. Nie wiem...moze po 2-3h grania by cos zaczelo sie pitolic ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem...moj Leadtek A6600GT TDH 128MB dzialal normalnie w FarCry przy temp. moiedzy 90'C a 100'C.

W ramach testu po prostu wylaczylem wentylator na radiatorze od GPU i mialem wlasnie takie temperatury podczas grania :P W sumie gralem tak ze 30-45 minut i nie bylo zadnyc freezow itp. Nie wiem...moze po 2-3h grania by cos zaczelo sie pitolic ;) :P

potwierdzam ja mialem powyzej setki rivatuner i NFSMW

oczywiscie to byl orginalny cooler leadteka max zakurzony :D

a teraz max 65 I ZALMAN VF700 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Mam GALAXY GF6600 GT na pamiatkach 1,6 i na fabrycznym coolerku mialem w idle 51*C zaraz po starcie windy, a w stresie 65*C. Teraz mam ZALMAN VF700 CU i ZALMAN VHS-1 po starcie mam 39*C po okolo 1,5 godzinki WH40k jakies 45 stopni.

Duza roznica.Zalman chodzi na 5V.Karta taktowana Gpu 400MHz a pamice 1200MHz i nie mam problemow.

Byly na fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Mam GALAXY GF6600 GT na pamiatkach 1,6 i na fabrycznym coolerku mialem w idle 51*C zaraz po starcie windy, a w stresie 65*C. Teraz mam ZALMAN VF700 CU i ZALMAN VHS-1 po starcie mam 39*C po okolo 1,5 godzinki WH40k jakies 45 stopni.

Duza roznica.Zalman chodzi na 5V.Karta taktowana Gpu 400MHz a pamice 1200MHz i nie mam problemow.

Byly na fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wedlug sterownika 51 stopni na jalowym , a w stresie 61 - 63 , jak zkrecam wiatrak do 70 % na gf to temp na jalowym 61, musze zdjac to chlodeznie galaxy okragle i przesmarowac rzden pozadna pasta,

Za to zmienilem mojego 1700 xp palomino na AMD Athlon XP Thoroughbred B0 i poszedl z kopyta na 200 mhz x 10 i mam teraz athlona xp 2400 - 2ghz na magistrali 200 mhz i pamieci w koncu na 400 ida synchronicznie, teraz gf rdzen 550 pamiec 110 i w 3dsmarku 8250 pkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wedlug sterownika 51 stopni na jalowym , a w stresie 61 - 63 , jak zkrecam wiatrak do 70 % na gf to temp na jalowym 61, musze zdjac to chlodeznie galaxy okragle i przesmarowac rzden pozadna pasta,

Za to zmienilem mojego 1700 xp palomino na AMD Athlon XP Thoroughbred B0 i poszedl z kopyta na 200 mhz x 10 i mam teraz athlona xp 2400 - 2ghz na magistrali 200 mhz i pamieci w koncu na 400 ida synchronicznie, teraz gf rdzen 550 pamiec 110 i w 3dsmarku 8250 pkt :D

Ile dales za swojego procka ?

http://www.allegro.pl/item91383757_amd_ath...y_warszawa.html

Czy takie cos wejdzie do dziury po athlonie Xp zabardzo sie nie znam na tych slotach A i czymstam co po nich wyszlo

Edytowane przez mik_druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nix za niego nie dalem podmienilem znajomemu jak mi kmpa zostawil do naprawy on nigdy by go nie podkrecil bo on kompa uzywa do muzyki i filmow czasemw bilard zagra, wiec po co mial sie proc takiej serii marnowac , on ma tak jak mial 1700xp a ja mma 1700xp o olbzymich mozliwosciach oc, hhehee i co na asrocku tez da sie osiagac predkosci, mnoznik mma do 24 chyba zworami a fsb moge do 300 podniesc. za to napieie jakie moge dac to 1.7 v max :/, dzis sprobuje jeszcze go podciagnac choc w poruwnaniu z tym co bylo na palomino czyli 1,6ghz na 133 to jest miod:D, za to riva tuner z tym witarakiem z gf sciemnia, w windzie kreci na 70% w 3d na 100 i potem jak wroce do windy to juz mi na 70 % nie zmieni :/, kto wie teraz podkrece gf i moze do 9000 dociagne ? ;] hehehe ale chyba nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nix za niego nie dalem podmienilem znajomemu jak mi kmpa zostawil do naprawy on nigdy by go nie podkrecil bo on kompa uzywa do muzyki i filmow czasemw bilard zagra, wiec po co mial sie proc takiej serii marnowac , on ma tak jak mial 1700xp a ja mma 1700xp o olbzymich mozliwosciach oc, hhehee i co na asrocku tez da sie osiagac predkosci, mnoznik mma do 24 chyba zworami a fsb moge do 300 podniesc. za to napieie jakie moge dac to 1.7 v max :/, dzis sprobuje jeszcze go podciagnac choc w poruwnaniu z tym co bylo na palomino czyli 1,6ghz na 133 to jest miod:D, za to riva tuner z tym witarakiem z gf sciemnia, w windzie kreci na 70% w 3d na 100 i potem jak wroce do windy to juz mi na 70 % nie zmieni :/, kto wie teraz podkrece gf i moze do 9000 dociagne ? ;] hehehe ale chyba nie da rady

Z RivaTuner to wszystko dziala i to nie jest sciema...jak wyjdziesz z trybu 3D to poczekaj jakies 5-10 minut to wentyl zwolni do tych 70% :P Przynajmniej u mnie to dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,za regulację wiatraków jest odpowiedzialny sterownik a nie Riva Tuner.Twórca tego programiku umożliwił nam tylko jego kontrolę .Zamiast używać programów typu expert tool,itp. dodawanych do kart graficznych,które często są brzydkie (winfox-blee)albo zabugowane(np.asus smart doctor)mozemy używac jedego ,wielofunkcyjnego programu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem...moj Leadtek A6600GT TDH 128MB dzialal normalnie w FarCry przy temp. moiedzy 90'C a 100'C.

W ramach testu po prostu wylaczylem wentylator na radiatorze od GPU i mialem wlasnie takie temperatury podczas grania :P W sumie gralem tak ze 30-45 minut i nie bylo zadnyc freezow itp. Nie wiem...moze po 2-3h grania by cos zaczelo sie pitolic ;) :P

Jak wy ludzie macie nerwy do takich "testów" :blink: Ja po wyszystkich moich problemach z płytą / zasilaczem / kartą nie wiem czy zdobędę się na podkręcenie procka do chociaż 2.2 jak wróci płyta z gwary, a niektórzy sobie robią doświadczenia, czy karta za kilkaset zł się usmarzy przy 100C czy nie :o Nie no podziwiam, trzeba mieć mocne nerwy do takich zabaw hardcorowych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spylon z tym txt o feelu bylo do mnie zią ? hehehe no boje nieco ale ten feel nie jest az takli szczuply jak szereg innych "zasilaczy" oczywsicie zostanie zmieniony za miesiac na jakiegos fortronika , ale puki co napiecia tzryma w 3d suszaraka z tylu nie wieje tylko chlodne powietzre , jak zmienie zasilke to dalsza czesc oc , zamierzam na 2,2 ghz poleciec i gf'a pogonic jeszcze , swoja droga tak na asrocki nazekaja a ten moj idzie pieknie proc sie podkrecil wszytko jest full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...