Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

O chyba jesteś korn akurat ja mam pytanie czy 2.0 pamięci kręcą sie tak dobrze jak 1.6ns?

I czy już sie bawiłeś suwakiem z MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej pisałem wczoraj źle sie czułem i kompa za bardzo nie dotykałem. Dziś pomau zacząłem OC i póki co zatrzymałem się na 525@550 i 1050@1100. Robie to raczej powoli bo jak kupowałem radka to robiłem oc w dokładnie takich jak te warunkach (też po chorobie i weekend) i skończyło się to dla mnie szczęśliwie tzn padł tylko codegen 300W :D. Stąd moja ostrożność ;). Trochę pogram w f.e.a.r żeby rozgrzać kartę i potem znó trochę podkręce.

A i póki co:

 

Dołączona grafika

3DM03: 7677 (7450 ~standard)

3DM05: 3194 (3147 standard)

 

generalnie postawiłem sobie cel 8k w 03 ale po tej pierwszej próbie będzie ciężęko :/. W 05 coś słabo wynik podskoczył- spodziewałem się z 3250; w FC póki co różnice ok 5%. Myślę, że na GPU dociągne do 575/580 wyżej pewnie nie pójdzie, a memki to dla mnie czarna magia- podejrzewam, że 1150 powinno być ale to raczej takie zgadywanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ja mam taki zryty problem, ze w everescie taktowania rdzenia co 10-20sek spadają i wracają do deufaltowych ustawien tzn z 500 do 299mhz i znowu, nawet po oc tez spada do 299:/ i za bardzo nie wiem w czym problem, miał ktos podobny problem?

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bez oc 8.5k coś sporo jak dla mnie ale jak najbardziej możliwe ja mam po prostu przedwojenną płytę główną i proc sie na niej dusi bo spokojnie pociągnąłby na 1900/2000MHz. Do tego mam AGP4x a to jednak też te kilka %.

W każdym razie pograłem sobie z 50 min w f.e.a.r na tych 550/1100 i gra się miodnie :D muszę tylko dorzucić jeszcze jedną kostke ramu i będzie si. Tymczasem daje kompa starszej wieczorem jeszcze troszkę pobawie sie w oc albo jutro od rana.

A i jeszcze sprawa riva tuner- jak (i czy wogóle można?) ustawić coś takiego że w windzie, programach itp taktowania są standardowe czyli 525/1050, a dopiero w grach/3d mam oc? Wystarczy w tych zakładkach

standard 2d, low power 3d, performance 3d ustawić porządane wartości, zapisać i zrobić by ładował te ustawienia za każdym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ja mam taki zryty problem, ze w everescie taktowania rdzenia co 10-20sek spadają i wracają do deufaltowych ustawien tzn z 500 do 299mhz i znowu, nawet po oc tez spada do 299:/ i za bardzo nie wiem w czym problem, miał ktos podobny problem?

To nie jest problem...to jest normalny tryb pracy karty...po prostu jak sie przelacza w tryb 2D to GPU jest taktowany 300MHz a w trybie 3D jest taktowany 500MHz i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem...to jest normalny tryb pracy karty...po prostu jak sie przelacza w tryb 2D to GPU jest taktowany 300MHz a w trybie 3D jest taktowany 500MHz i tyle :P

ale ja tempak jestem :lol: pamietałem o tym ale se nie skojarzyłem ze u mnie tez tak moze byc :mur: do interwencji na forum skłonił mnie fakt ze w grach ostatnio mi dziwnie fps skakał i to ze podskakuje czestotoliwosc spowrotem, eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że pokazuje 299 Mhz chyba jest normalne. Dopiero w grafice podnosi taktowanie. Zobacz, że u mnie riva tuner w trakcie 3dmarka pokazywał prawie 600, a po zakończeniu testu spadł do 299 Mhz.

post-109056-1142710440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC ciąg dalszy :) A raczej testowanie temperatur bo rdzeń podniosłem o 5 MHz (słownie: PIĘĆ :D) a pamiątki o 10 MHz :D [555/1110] i o dziwo 3DM03 wypluł mi 7768.

 

Dołączona grafika

 

Inna sprawa, że założyłem boczną ściankę od obudowy i temp poszły znacznie w górę GPU: stress/68 stopbi (buda otwarta 62), CPU 55 stopni (o.b. 46), mobo 32 stopnie (wczęsniej 29). Myślę, że problemem jest gorące powietrze jakie wydmuchuej grafika, i którym jest chłodzony procek. Naszczęście mam jeszcze dodatkowy wentyl do podłączenia pod zasilaczem- będzie wydmuchiwał powietrze szkoda tylko, że jest on troszkę głośny ale na dniach kupie takiego samego AC jaki mam pod gpu ;)

 

Dobra koniec gadania na dziś koniec z zabawą jutro napisze coś jak dojdę gdzieś wyżej :)

 

ps. 8k- I going to you baby :D

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ja właśnie znalazłem 6600GE z pamięciami 1.6ns za 460 zł i sie zastanawiam czy opłaca się płacić 100 zł więcej żeby mieć 6600GT 2.0ns z Zalmanem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie znalazłem 6600GE z pamięciami 1.6ns za 460 zł i sie zastanawiam czy opłaca się płacić 100 zł więcej żeby mieć 6600GT 2.0ns z Zalmanem ;/

wg mnie nie, 100 to troche jest, GE ładnie podkrecisz a za stówe jak bedziesz chciał to se kupisz całkiem dobre chłodzonko

btw: za taką cene opłaca brac sie takie chłodzonko czy inne http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=29&grupa=187

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

no tylko właśnie jest taki problem że mam 300W zasilacz i na nim się boje podkręcać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko właśnie jest taki problem że mam 300W zasilacz i na nim się boje podkręcać ;/

zalezy jaki,taki huntkey styknie;) poza tym az tak wielkiego poboru mocy po oc ta karta nie ma a jak masz słabą trzysetke to i tak na deufaltowe ustawienia wypadałoby zmienic,zalezy jesce jak z reszta konfingu

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

zalezy jaki,taki huntkey styknie;) poza tym az tak wielkiego poboru mocy po oc ta karta nie ma a jak masz słabą trzysetke to i tak na deufaltowe ustawienia wypadałoby zmienic,zalezy jesce jak z reszta konfingu

Po odłącza sie CD romy, wiatraczki i może prądu starczy :D

 

Gdybym miał kase to bym kupił też i zasilacz ale ja tu ledwo na karte dozbierałem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC ciąg dalszy :) A raczej testowanie temperatur bo rdzeń podniosłem o 5 MHz (słownie: PIĘĆ :D) a pamiątki o 10 MHz :D [555/1110] i o dziwo 3DM03 wypluł mi 7768.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Mam wielką prośbę do użytkownika LPKorn3324

Posiadam trochę szybszy procesor Athlon 2400 (2GHz) i GF 6600GT Gigabyte

Taktowanie grafiki ustawiłem na 550/1100 i w 3dmark03 mam teraz 7899 pkt

test 1: 142,6

test 2: 64,8

test 3: 53,7

test 4: 49,9

wyniki są podobne, ale martwią mnie pozostałe testy

CPU TEST

CPU TEST 1 45,8

CPU TEST 2 8,9

i Sound TEST

NO Sound 26,5

24 Sound 23,1

 

Czy mógłbyś zrobić tylko test na CPU TEST 1 i 2 oraz Sound TEST noSound i 24 Sound ? i załączyć obrazek ? bo wydaje mi się , że mam za małe te wartości

może dziś wieczorem uda mi się zrobić testy i ja też załączę zdjęcie oraz wykres

temperatury która dochodzi do 80 stopni

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU TEST 1 59.6 fps

CPU TEST 2 10.7 fps

 

NO Sound 38.0 fps

24 Sound 26.7 fps

 

na Athlonie 1700Mhz(z 1900Mhz czasem sie zawiesi zawiesi, zostawiam do markow :wink: ) Grafa 525/1100Mhz,

reszta jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie, 100 to troche jest, GE ładnie podkrecisz a za stówe jak bedziesz chciał to se kupisz całkiem dobre chłodzonko

btw: za taką cene opłaca brac sie takie chłodzonko czy inne http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=29&grupa=187

do 100zl kupisz uzywanego zalmana na allegro. ja kupilem za 75zl+dowoz.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

576/1152

 

taktowania nie równe:D (575/1150) ale przy takich wywalił mi ...7999 pkt, a że cel był 8000 to musiałem podnieść symbolicznie :D

 

Tak więc pierwszy wymóg- 8k załatwiony:] Teraz zapuszczę resztę smarków, a potem pętle na 30-40 min żeby karta rozgrzała się i wtedy zobacze jak tam temp max będą. Póki co nie zauważyłem żadnych błędów w grafice, potem odpale gry i tam zobacze dokładnie. Póki co takei OC wystarczy bo prawdę mówiąc dalsze OC to taka zabawa bo widocznych rezultatów w grach nie będzie a tylko niepotrzebnie karta będzie się grzała. Oczywiście z ciekawości będę kręcił dalej ale jak napsiałem tak żeby miec z tego troche zabawy i znaleźć max OC :)

A i wszyscy, którzy zastanawiają się nad kupnem tej karty a martwią się o pamięci bo ja mam 2ns nie 1.6ns- 1150 i wszystko ok jak widać i i to pewnie nie jest jeszcze ich ostatnie słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam do Was pytanie odnosnie podkrecania NVIDI a dokladniej Asus N6600GT.

karte mam na AGP (na pudelku jest symbol N6600GT/TD/128M/A jezeli to ma jakies znaczenie w ogole).

chcialbym ja ciut podrecic ale ze jestem totalnie zielony jezeli chodzi o takie sprawy to nie wiem jak sie do tego zabrac...

wiem ze chcialbym zostawic chlodzenie takie jak fabryka dala (szkoda mi kasy na nowe-chyba ze to bedzie kwota ok 50 zl to jeszcze ujdzie) ;)

i nie chcialbym nic ruszac w hardware - tylko i wylacznie samym softwarem podkrecic (jezeli tak sie da?!?)

chodzilbo mi rowniez o podkrecenie "bezpieczne" ze tak to nazwe czyli z malym ryzykiem zespucia przeze mnie karty przy ninijeszej czynnosci.

czy mozecie mi pomoc i mnie pokierowac?

bo na forum nie moglem znalezc watkow mowiacych o podkrecaniu Asusa N6600GT niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPKorn3324. a próbowałeś smarków na nowych sterach 84.21??

nie, działam na 81.85 i prawdę mówiąc to nie mam za bardzo ochoty na zabawe z innymi wersjami bo raczej nic to nie da :)

Zrobiłem reszte smarków:

 

Dołączona grafika

 

3380

 

Dołączona grafika

 

1314

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o 3dMark03

Dlaczego mam tak mało punktów w CPU TEST 1 i 2 ?

i W Sound TEST (No Sound, 24 Sound ) ?

Czy mój procesor Athlon 2400 (133MHz x15) nadaje się już na złom ?

I temperatura mojego GF 6600GT Gigabyte dochodzi do 92 stopni przy otwartej obudowie

post-122404-1142789150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie znalazłem 6600GE z pamięciami 1.6ns za 460 zł i sie zastanawiam czy opłaca się płacić 100 zł więcej żeby mieć 6600GT 2.0ns z Zalmanem ;/

A mozna wiedziec gdzie kupujesz? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o 3dMark03

Dlaczego mam tak mało punktów w CPU TEST 1 i 2 ?

i W Sound TEST (No Sound, 24 Sound ) ?

Czy mój procesor Athlon 2400 (133MHz x15) nadaje się już na złom ?

Chyba nie masz tak mało tych punkcików. Ja mam w Smarku 2003 5600pkt :mur:

Oczywiście na świerzym systemie i na różnych wersjach z sterów.

 

Ale znalazłem sposób na niskie wyniki. Skasowałem Smarka i mam spokuj. Wynik tragicznie niski ale gry chodzą bez problemu :-P

Edytowane przez binio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz tak mało tych punkcików. Ja mam w Smarku 2003 5600pkt :mur:

Oczywiście na świerzym systemie i na różnych wersjach z sterów.

 

Ale znalazłem sposób na niskie wyniki. Skasowałem Smarka i mam spokuj. Wynik tragicznie niski ale gry chodzą bez problemu :-P

 

Jak możesz mieć w 3dMark03 tylko 5600pkt ? Przecież GF 6600GT wyciąga około 8000 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam GALAXY GF6600 GT na pamiatkach 1,6 i na fabrycznym coolerku mialem w idle 51*C zaraz po starcie windy, a w stresie 65*C. Teraz mam ZALMAN VF700 CU i ZALMAN VHS-1 po starcie mam 39*C po okolo 1,5 godzinki WH40k jakies 45 stopni.

Duza roznica.Zalman chodzi na 5V.Karta taktowana Gpu 400MHz a pamice 1200MHz i nie mam problemow.

Byly na fabrycznym.

widac co jest warty stockowy zalman :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o 3dMark03

Dlaczego mam tak mało punktów w CPU TEST 1 i 2 ?

i W Sound TEST (No Sound, 24 Sound ) ?

Czy mój procesor Athlon 2400 (133MHz x15) nadaje się już na złom ?

I temperatura mojego GF 6600GT Gigabyte dochodzi do 92 stopni przy otwartej obudowie

post-122404-1142789150_thumb.jpg

hmm nei wiem czy do końca można tak powiedzieć bo ja np mam 400 pkt w cpu test :] (40.1 / 7.9) Inna sprawa jak przełożysz to na wynik testu 1 w 3dm03 (ten z samolotem) ja mam w nim ok 134 fps ty 144 fps- myślę , że na proca 2GHz powinno być nieco więcej. Wex zalacz sobie orba wg wynikow cpu i tam zobacz jak inni maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...