Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ja mam teraz big problem z moim 6600GT... Przyznam się, że nie czytałem kilkudziesięciu ostatnich stron tematu :wink:, ale trudno jest śledzić dzień w dzień taki temat...

No więc moja karta ma standarrdowo zegary 500 / 900. Na początku wszystko było ok i kręciłem ją na jakieś 540 / 1070. Później zauważyłe, że jednak pojawiają się jakieś artefakty małe więc obniżełem na 530 / 1030. Jakiś czas później znowu zauważyłem malutkie artefakty w Far Cry'u (nie wiem może były od początku a ja ich nie zauważyłem). No więc obniżyłenm jeszcze trochę zegary.

 

Teraz pojawił się nowy problem. Gdy karta jest podkręcona chociażby do 500 / 1000 (pamiećo 100) to co jakiś czas niektóre gry "zawieszają się", ale nie tak normalnie, tylko dźwięk się zapętla czasami, albo jest czarny ekran, i po kilku nacisnięciach ctrl + alt + del udaje się czasami przełączyć do windowsa i wyłączyć grę z menadżera zadań, a czasami się nie udaje (to znaczy komputer i klaiwatura (num lock itp.) reagują, ale windowsy się pieprzą i nie da się za bardzo przełączyć do menadżera zadań (zależy z jakiej gry).

 

Czy to są te "freezy", o których ludzie wcześniej pisali? Czy moja karta uległa uszkodzeniu od podkręcania? Temperatury nie są zbyt wysokie, nie przekracza ok. 65 stopni, mój poprzedni 6600GT o wiele bardziej się grzał i nie było takich problemów (a podkręcał się o wiele lepiej, bo chyba nidy o niego artefaktów nie widziałem, max. mu dawałem 560 / 1100 i było w porządku).

 

Help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co prawda mam uwalony jeden pin we wtyczce zasilania do płyty (poprzednia zepsuta pł. gł. go uwaliła), ale do tej pory wszystko działało ok... Poza tym taki Chieftec to przecież ma chyba jakieś zabezpieczenia albo coś i by się wyłączył w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze wynik jest ok. Martwi mnie tylko temperaturka gpu, czasem dochodzi do 82^C a tylko puszczalem jak narazie smarki. Trzeba bedzie pomyślec nad wymiana chlodzenia albo przesmarowac gpu. Da coś samo przesmarowanie ?

Mam identyczną kartę. Około 7900 punktów to normalka. Spokojnie bez zmiany chłodzenia można podnieść taktowanie do 550/1050.

Temp. w FEAR dochodzi prawie do 90 ale nie ma żadnych artefaktów. Ja polecam XC-70 AL + Ceramique (ustawienia jak w podpisie) temp max nie przekracza 70. Na pamięciach radiatorki własnej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalony w sensie urwany czy przypalony??Bo jak przypalony to juz bym mu nie ufał :D

Przypalony, ale przeczyściłem kiedyś całą wtyczkę i w ogóle myślałem, że już jest dobrze... A na gwarancji mi przecież takiego Chiefteca nie przyjmą z taką wtyczką... Mam zmarnować 200zł i jeszcze się okarze, że te zawiechy to nie była wina zasilacza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kilka postów wyzej. Ja - i nie tylko ja - polecałem Zalman V700-AlCu. Nic lepszego na 6600GT AGP nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz musiał ale bedziesz mogl ;) (ponoc ten radiatorek Zalmana sprawuje sie całkiem nieźle).

Na tym Asus radiator oryginalny nie przeszkadza w zamontowaniu Zalmana V700.

 

Jak bedziesz zdejmował radiator z HSI, pomęczysz sie z usunieciem z HSI gluta, robiącego za paste termoprzewodzącą. Polecam w tym celu podmuchac na HSI (juz po zdjeciu of course radiatora) suszarką do włosów. Wtedy glut staje sie bardziej skłonny do odklejenia sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki oto problem. Kupilem sobie niedawno noego procka, plyte glowna i ram no co oczywiste chcialem go przetestowac i pomeczyc smarkami :D. moj problem objawia sie w tym ze jak zapuszcze sobie smarka 03 to jest ok i mam ok 8100 pkt na ustawienu grafy 500/900, a jak zapuszcze smarka 05 to mi sie robia jakies dziwne stop klatki i wynik w smarku byl ok 2200 pkt, w smarku 06 tez mi tak robi. co moze byc tego przyczyna? Dodam jeszcze ze gry mi normalnie chodza. stery jakie mam to wersja 84.21.

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hsi zalman vhsi sam mam i rewelacja , u mnie pod cala karte zamontowalem nawiewajacy od spodu artcic 80x80 ~1500 rpm, temperatury bardzo spadly gole pamieci ida na 1160 na pelnym luzie i moga dalej ale musze zasilke zmienic gpu poszlo teraz na 590 i temperatu ra nie przekracza nigdy 70 stopni, co chlodzenia w calosci z Cu, to miedz nie jest az taka szalowa dobzre odbiuera ale slabo oddaje cieplo ja bym brtal mieszany aluminoiwo miedziany albo nawet caly aluminiowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Proofit twoj problem tkwi w braku sterownikow pod agp albo z zaslabym zasilaczu.

Ostatnio znalazłem bardzo przydatne narzędzie icon_razz3.gif http://www.jscustompcs.com/power_supply/

 

CD/DVD romy dużo prądu pochłaniają odłącz je i jakieś akcesoria pod USB poodłączaj i zobacz jak chodzi mark.

THX!

Wystarczylo ze zainstalowalem najnowszego directx i stery do plyty glownej :D

A zasilka jest na pewno wystrczajaco mocna :D

Teraz mam w smarku 03 9003 pkt, w 05 3764 pkt, a grafe puscilem 560/1100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma cene moje Galaxy 6600GT AGP :-P

Na poczatku roku dalem za nie 585zl a teraz max o 50zl spadly :)

 

Jak widze roznice 300zl w cenie, miedzy ta sama karta na AGP(czasami nawet gorsza) a PCX i to w segmencie srodka, to mnie krew zalewa. Ewidentnie producenci kart maja uzytkownikow AGP daleko w d :)

 

Co do zasilania kompa: Ja sobie pykam na "selekcjonowanym" Megabajcie :icon_exclaim: 350Watt(chcialby tyle miec :D ) i komp pracuje stabilnie. Ale zanczaczam ze mialem wczesniej identyczny model, i tamtemu juz na lini +5V prodow nie starczalo po przejsciu karty w tryb 3D, co powodowalo zwiechy i resy.

Widac jakiej jakosci podzespolow uzywa do produkcji zasilacza i jak rygorystycznie testuje egzemplaze z lini produkcyjnej :-P

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zmieniam jutro mojego feela 300 w ;] na ModeCom MC-350 ATX 2.0 PFC 350 W, mam na zasilke 100 pln wiec nic lepszego chyba nie wynajde w tej cenie, a zasilka w testach wypadla bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zmieniam jutro mojego feela 300 w ;] na ModeCom MC-350 ATX 2.0 PFC 350 W, mam na zasilke 100 pln wiec nic lepszego chyba nie wynajde w tej cenie, a zasilka w testach wypadla bardzo dobrze

Mam te wlasnie zasilke i jest godna polecenia jak za te cene :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym posiadaczem suszary zwanej gaiward 6600gt. Przyznaje sie od razu, ze nie mam czasu czytac 177 stron tematu wiec pytam:

-Moja spokojnie chodzi na 555/1100, ale dlaczego sterowniki nie pozwalaja mi ustawic wiecej??

 

-Mozna to jakos zmienic?

 

-Jakie sterowniki polecacie do 6600gt?

 

-W sumie to udalo mi sie podkrecic karte expert-toolem na 580-rdzen, ale wynik byl mniejszy niz na 555 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam,

jestem nowym posiadaczem suszary zwanej gaiward 6600gt. Przyznaje sie od razu, ze nie mam czasu czytac 177 stron tematu wiec pytam:

-Moja spokojnie chodzi na 555/1100, ale dlaczego sterowniki nie pozwalaja mi ustawic wiecej??

 

-Mozna to jakos zmienic?

 

-Jakie sterowniki polecacie do 6600gt?

 

-W sumie to udalo mi sie podkrecic karte expert-toolem na 580-rdzen, ale wynik byl mniejszy niz na 555 :blink:

Odpowiedz na blokade znajduje sie na forum nawet sam poruszalem ten temat w topiko o 6600gt poszukam link i ci dam ale sprawa jest prosta. Wchodzimy w riva tuner>zakladka power user>Nvidia overcloking>disadebelinteralclocktest kilkamy na to i ustawiamy wartosc na jeden i juz nie ma blokady.

-W sumie to udalo mi sie podkrecic karte expert-toolem na 580-rdzen, ale wynik byl mniejszy niz na 555 :blink:<0--- nie zawsze wyzsze taktowania oznaczaja wieksza wydajnosc. Kazda karta ma jakis prog.Wazne zeby karte podkrecas stopniowo a nie od razu dac na maksa. Ja mam tak ze dam na max i bd mial mniejszy wynik niz bd krecil stopniowo czyli zwiekszajac o 10 mhx lub o 15

A sterwoniki pobrane z guru3d zmodyfikowane. http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1401

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

sterowniki to tylko XTreme-G :) www.tweaksrus.com :)

A czemu nie guru3d?? Wlasnie ponowie pytanie kolegi. Na ten czas jakie ster proponujecie do 6600gt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o zalozeniu zamiast tego zezliwego chlodzenia galaxy Pentagram VGA XC-70 Al+ ?

duoz sie rozni od wersjji xc-80 ?, moge tanio go kupic

Ja mam tego XC-70Al+ na ASUSIE 6600GT AGP. Jest super w porównaniu ze standardową suszarką. Karta podkręcona jak w podpisie

a temp. idle 39, stres nie przekracza 70. Bez kręcenia na standardowym miałem 43 idle i dochodziło do 80 w stresie. Po lekkim kręceniu nawet przekraczało 90 (oczywiście artów nie było). Pasta oczywiście Ceramique. Jeśli chodzi o XC-80 to na moją kartę nie wejdzie (karta ma większy rozstaw otworów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

No chyba nie tak powinien wygladac farcry na 6600gt :blink: ?? Wszytkie ustawienia na very high, stery oryginalne(na rasowanych to samo)

Luki czyzby to ta nowa karta tak sie kopala?? Wez inny ster zassij. A jak nic nie da przeisnstaluj system. A jesli nic nie da to znaczy ze wcisneli ci karte z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki czyzby to ta nowa karta tak sie kopala?? Wez inny ster zassij. A jak nic nie da przeisnstaluj system. A jesli nic nie da to znaczy ze wcisneli ci karte z gwarancji.

Tzn. karta wygladala na nowke. W sumie to widac bo zero drobinek kurzu, zadna naklejka nie odkleja sie wiec niby wszystko ok.

A co do gry to zainstalowalem patch 1.3 i juz wszystko wyglada ok, ale po paru minutach gry albo bluescreen, albo wywala do windy :blink:

Sciagam demo chaos theroy, ktory ma PixelShader3.0 i zobaczymy czy czasem shadery nie sa walniete bo akurat fear chodzi normalnie.

System mam swiezy od wczoraj...

 

 

Edit>> jak naladuje akumulatorki od cyfrowki to pstrykne dwa zdjecia tej karty i zobaczysz.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...