Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

cena xt jest teraz naprawde atrakcyjna, ale niestety nikt jeszcze nie przetetstowal dobrze tej karty. teoretycznie powinna pojsc ona wyzej. TatoTurbo osiagnal na niej GPU: 486 MHZ | MEM: 760 MHZ |AquaMark3: 28.857 co jest wynikiem slabszym od tych, ktore osiagamy na zwyklym guru. Do poki ktos nie przetesuje dokladnie XT nie warto dokladac do niej nawet  grosza ! ps. jezeli ktos posiada XT na terenie Kielc moge ją przetestowac !

1326996[/snapback]

gwarantuje ci, że XT nie kręcisię gorzej niż zwykły turbo

Tutaj masz 770MHz na mem http://www.dzikie.net/?art=abit_9550uguru&full=true

BTW: ja na X600 XTurbo (X600Pro a nie XT) z pamięciami Samsunga 4ns i o dziwo 256MB zrobiłem 670MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje ci, że XT nie kręcisię gorzej niż zwykły turbo

1327549[/snapback]

 

No 770MHz na pamieciach poszedl (ze chlodzone dodatkowo to szczegol ale takie mozliwsci OC ma) za to na procu juz nie bylo tak radosnie. chyba wolal bym karte z 520/720 niz 480/770 i do tego jeszcze tansza a dyskusja sie rozwodzi o to czy warto doplacac do Xt.

W kazdym razie obie sa warte swojej ceny ale osobiscie chyba wolal bym wersje nie Xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawiłem sobie Abita Xt :) Bez żadnej zabawy poszedł 520/740. Wynik w 3DMarku03 to tylko 3900, ale to przez mojego Balerona 1.8... Na wyższych ustawieniach jeszcze nie sprawdzałem. W wolnej chwili spróbuję jeszcze wyciągnąć wyżej rdzeń i pamięć i pobawić się timingami.

 

Co do tego wyniku 486/760, to imho jest on spowodowany tym, że OCGuru pozwala tylko do takiej wartości podkręcić rdzeń. Więc rdzeń spokojnie powinien pójść na 520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawiłem sobie Abita Xt :) Bez żadnej zabawy poszedł 520/740. Wynik w 3DMarku03 to tylko 3900, ale to przez mojego Balerona 1.8... Na wyższych ustawieniach jeszcze nie sprawdzałem. W wolnej chwili spróbuję jeszcze wyciągnąć wyżej rdzeń i pamięć i pobawić się timingami.

 

Co do tego wyniku 486/760, to imho jest on spowodowany tym, że OCGuru pozwala tylko do takiej wartości podkręcić rdzeń. Więc rdzeń spokojnie powinien pójść na 520.

1327845[/snapback]

W takim wypadku nalezy brac taka wersje abita jaka wpadnie w rece bo obie sa fajne :wink:

Jakim programem kreciles grafe? atitool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kojok zmien timingi i napisz jaki wynik, bo poki co wynik o ponad 300 pkt. slabsz od mojego, jaki uzyskalem na zwyklym guru. To nie wina procesora, on tutaj odgrywa nieznaczna role!

 

@ majkel84 po wynikach poki co moge stwierdzic, ze jednak gorzej! niektorzy nie rozumieja, ze wyzsze taktowanie, nizszy timing nie zawsze onacza wzrost wydajnosci !

 

@ siwy05 zamiana wg. mnie calkowicie bez sensu! po pierwsze, jezeli zmieniac to na cos lepszego, a nie na xt, ktore poki co lepsze wcale sie nei wydaje! jezeli chcesz wymieniac to lepiej dozbierac kase do sprzetu faktycznie z wyzszej ligi, nie koniecznie duzo drozszego!

 

@ soulburner tak, karta w trybie turbo jest wygrywana jako 9600XT, bo tak jest jej oznaczenie (ID) zaimplementowane w biosie karty dla trybu XT.

 

@ siwy05 karta grzeje mi sie naprawde minimalnie, zanim OCZ+ Ultra mi sie wygrzala temp. w stresie mialem ~40 stopni, teraz znacznie ponizej, niewiele ponad 30. W idle 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No 770MHz na pamieciach poszedl (ze chlodzone dodatkowo to szczegol ale takie mozliwsci OC ma) za to na procu juz nie bylo tak radosnie. chyba wolal bym karte z 520/720 niz 480/770 i do tego jeszcze tansza a dyskusja sie rozwodzi o to czy warto doplacac do Xt.

W kazdym razie obie sa warte swojej ceny ale osobiscie chyba wolal bym wersje nie Xt.

1327663[/snapback]

po prostu tak to jest na tym świecie- nawet w najlepszych produktach trafia się gorszy egzemplarz... nie mozna zawsze liczyć na najlepsze a XT jest zapewne robiony na takich samych rdzeniach jak zwykly guru

Raul- to może być wina konfigu i niezoptymalizowanego systemu, a nie czytej wydajnosci karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ majkel84 poprostu chce, aby ktos kto sie na tym zna, dobrze przetestowal XT, bo widze ze sporo osob sie na nia napalilo w zwiazku ze spadkiem jej ceny. a bez solidnych testow moga sie bardzo rozczarowac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raul: gdyby moja karta krecila sie tak jak inne tj w granicach 500/350 i wiecej zostawlbym ja ale 495/310 i to tez jest loteria bo raz pojdzie a raz nie, to jest porazka do tego po parunastu minutach karta potrafi sie wykrzaczyc tak jakby sie niezle nagrzala (wg OCGuru na rdzeniu nie ma wiecej niz 30*C,radiatory na pamieciach zimne) choc wieja na nia 2wentyle 80mm wtlaczajace powietrze do obudowy :/ probowalem juz chyba wszystkiego stery omega,dna,catalysty, inna zasilka(neotec 3800), wyzsze napiecie na agp, inna mobo(stara plyta z agpx4), czyscilem styki na agp z kurzu, i co tam ja jeszcze wymyslilem i zawsze to samo jakas trefna ta karta,juz nie chce mi sie kupywac drugiej takiej samej a do serwisu nie mam po co isc bo co im powiem ze karta podkreca sie tylko do 495/310 a innym idzie 520/360... wiem ze to brzmi jak jakis lament ale mnie juz szlag trafia z nia

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul co do tych zegarów, bardzo zastanawia mnie czemu masz tak mało pkt w stosunku do mojego podkrecenia 510/716 ja uzyskalem 4229, ty z tymi bodajze 533/720 masz o 26 pkt wiecej, na zegarze zyskales blisko 100 Mtexeli/sec, a to nie jest byle se liczba, ja przy takich taktach lyknalbym grubo ponad 4300, nie wiem czemu przy takim oc masz tylko tyle, wogole jakie masz timingi grafy? te moje?? daj znac.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na dniach wybieram sie bo abita guru i nadal nie wiem ktora wybrac werje Xt czy zwykla.. roznica w cenie juz jest niewielka (ok 10%) ale czy XT bedzie szybsze o te 10% to juz nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na timingach bobsona,wynik podskoczył,w 3demarku 03,i 01

Karte ustawiłem 505/720,więcej ciężko będzie z niej wydusić,chyba,że zafunduje sobie lepsze chłodzenie,muśle o jakims pasywnym Zalmanie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszsytko fajnie tylko ciezko jest teraz dostac ta karte. Czy ktos wie gdzie w krakowie lub sklepiej internetowym mozna kupic abita? to ze jest w cenniku to nie znaczy ze maja karte na sklepie. Doszlo do tego ze nie wybiera sie miedzy Xt a zwyklym abitem tylko bierze co jest.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bobson tak to te Twoje timingi, zmienilem jeszcze w 3 zakladce z 17 na 15. Zeczywiscie jezeli biorac pod uwage zegary powinienem osiagnac wynik znacznie wyzszy. Moze to wina tego ze troszeczkie czasami artami wysypie na chwile, bardzo mozliwe. Nie mam czasu i checi aby siedziec i sprawdzac kazda konfiguracje, nie chce mi sie poki co poprostu. Wynik ktory osiagnaolem mi wystarczy poki co :P

 

@ mamery no widocznie mi sie dobry egzemplarz trafil, wymienilem tylko paste na gpu. btw. cos mi sie ten Twoj wynik "nie"podoba, bo takty masz znacznie nizsze np. od moich, timingi podobno te same a wynik o 50 pkt. lepszy. prubowalem na tych ustawieniach co Ci tak polecial wysoko w 3DM ale byl wynik z timingami jakies ~4170 wiec musiales jeszcze cos pozmieniac bo to malo realne :-/

 

poki co odradzam nadal kupno XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczutalem sie tych wszystkich postow i sam nie wiem co wybrac. Czy znalezc gdzies uzywanego Gecube 9550XT rev.1.2, czy moze Abita 9550XT Guru? Co mozecie mi doradzic? tak do 400zł max moge go troche podkrecic ale nie tak zeby zakladac osobne radiatory czy wiatraki. Proszę o pomoc najlepiej jednoznaczną :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczutalem sie tych wszystkich postow i sam nie wiem co wybrac. Czy znalezc gdzies uzywanego Gecube 9550XT rev.1.2, czy moze Abita 9550XT Guru? Co mozecie mi doradzic? tak do 400zł max moge go troche podkrecic ale nie tak zeby zakladac osobne radiatory czy wiatraki. Proszę o pomoc najlepiej jednoznaczną :) pozdrawiam

1332912[/snapback]

razem z guru dostajesz wszystko co ci potrzeba nie trzeba zadnych radiatorow itd takze wydajesz kase tylko na ta karte i krecisz ile sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowy na forum, od jakiegos miesiaca jestem posiadaczem Abita 9550 XT guru, wiec postanowilem sie przylaczyc do tematu, watek sledze od samego poczatku i musze przyznac ze podobnie jak wiekszosc uzytkownikow radka guru ze stajni Abita jestem zadowolony z jej posiadania, bardzo mnie zaciekawily wyniki zwyklych guru, a zwlaszcza tego co niektorzy osiagaja na rdzeniu, przekraczajac próg 500mhz, w moim przypadku rdzen póki co najlepiej zachowuje sie na 486mhz(1,34v-1,38v), pamiatki natomiast poszly na 800mhz(2,88v-2,9v), co jednak bylo okupione artami w 3dM03, w 3dM01 SE nie dostrzglem krzaczków. wynik 3dM03 to 4043pkt. a wiec chyba mizeria i w zwiazku z tym mam pytanko czy jak zrobie format nieco juz uzywanego windowsa(xp sp2) to mozliwy bedzie zysk w wydajnosci (czy mozliwe ze taki wynik powoduja pozostalosci po sterownikach GeForce'a FX ktorego mialem wczesniej)?. ogolnie nie jestem mega tunerem i narazie nie znam sie specjalnie na powazniejszym kreceniu. reszta mojego sprzetu to Athlon 2.0 + Pentagram 80AlCu, plyta MSI K7N2 Delta-L, 512 RAM Kingston, Chieftec 360-202DF, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

witam wszystkich jestem nowy na forum, od jakiegos miesiaca jestem posiadaczem Abita 9550 XT guru, wiec postanowilem sie przylaczyc do tematu, watek sledze od samego poczatku i musze przyznac ze podobnie jak wiekszosc uzytkownikow radka guru ze stajni Abita jestem zadowolony z jej posiadania, bardzo mnie zaciekawily wyniki zwyklych guru, a zwlaszcza tego co niektorzy osiagaja na rdzeniu, przekraczajac próg 500mhz, w moim przypadku rdzen póki co najlepiej zachowuje sie na 486mhz(1,34v-1,38v), pamiatki natomiast poszly na 800mhz(2,88v-2,9v), co jednak bylo okupione artami w 3dM03, w 3dM01 SE nie dostrzglem krzaczków. wynik 3dM03 to 4043pkt. a wiec chyba mizeria i w zwiazku z tym mam pytanko czy jak zrobie format nieco juz uzywanego windowsa(xp sp2) to mozliwy bedzie zysk w wydajnosci (czy mozliwe ze taki wynik powoduja pozostalosci po sterownikach GeForce'a FX ktorego mialem wczesniej)?. ogolnie nie jestem mega tunerem i narazie nie znam sie specjalnie na powazniejszym kreceniu. reszta mojego sprzetu to Athlon 2.0 + Pentagram 80AlCu, plyta MSI K7N2 Delta-L, 512 RAM Kingston, Chieftec 360-202DF, pozdrawiam

1333723[/snapback]

najlepiej to zrób sobie drugi system na innej partycji przeznaczony specjalnie do testów itp bo na zoptymalizowanyc\m systemie można zyskać kupę punktów i to nie tylko w markach- zainstaluj w nim tylko stery do grafy, nic więcej i będziesz miał 4300 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowy na forum, od jakiegos miesiaca jestem posiadaczem Abita 9550 XT guru, wiec postanowilem sie przylaczyc do tematu, watek sledze od samego poczatku i musze przyznac ze podobnie jak wiekszosc uzytkownikow radka guru ze stajni Abita jestem zadowolony z jej posiadania, bardzo mnie zaciekawily wyniki zwyklych guru, a zwlaszcza tego co niektorzy osiagaja na rdzeniu, przekraczajac próg 500mhz, w moim przypadku rdzen póki co najlepiej zachowuje sie na 486mhz(1,34v-1,38v), pamiatki natomiast poszly na 800mhz(2,88v-2,9v), co jednak bylo okupione artami w 3dM03, w 3dM01 SE nie dostrzglem krzaczków. wynik 3dM03 to 4043pkt. a wiec chyba mizeria i w zwiazku z tym mam pytanko czy jak zrobie format nieco juz uzywanego windowsa(xp sp2) to mozliwy bedzie zysk w wydajnosci (czy mozliwe ze taki wynik powoduja pozostalosci po sterownikach GeForce'a FX ktorego mialem wczesniej)?. ogolnie nie jestem mega tunerem i narazie nie znam sie specjalnie na powazniejszym kreceniu. reszta mojego sprzetu to Athlon 2.0 + Pentagram 80AlCu, plyta MSI K7N2 Delta-L, 512 RAM Kingston, Chieftec 360-202DF, pozdrawiam

1333723[/snapback]

po zmianie grafiki wskazane jest formatowanie i od nowa winda a juz napewno przy zmianie z nvidi na ati.

 

tera moje pytanie od czego zalezy napiecie podawane na rdzen i pamieci? czy jest to gdzies w biosie karty czy jak ?? i drugie jak zdjac te cholerne radiatory z pamieci i jak je pozniej przykleic bo chce wymienic paste na nich

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Raul",przetestowałem w Aquamarku,tak jak mówiłeś,i chyba niezle wyszło co?test robiłem na omegach 2.6.05a

Dołączona grafika

takie same ustawienia jak 3d03

 

@siwy05,do Abita guru przeciez jest dołaczony jest program "ocguru",którym podniesiesz napiecia na rdzeniu i pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...