Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem co mam teraz powiedzieć

>błoto w tej prezentacji jest tak zrobioneże tylko "real shit" je przebija i nic więcej co do tej pory widziałem

>tekstury słabe?

>mało poligonów?

 

...hmm rozmawiamy o tej samej grze?Bo wydaje mi się się nie

Podczas ostatnich targow E3 Sony pokazalo tylko puste pudelko a cala konsola i jej teoretyczna moc byla tak naprawde tylko na papierze , nigdzie w necie nie natrafile na oficjalna informacja jakoby prezentacja MOTORSTORM-a to byl realtime, mialem sciagniety 800MB filmik z prezentacji Sony w dobrej jakosci moim zdaniem zarowno Killzone jak i Motorostorm to byl zwykle renderingi liczone na stacjach (Maya , Softimage, Lightwave lub 3dmax - bez znaczenia) ...potem wyszlo na jaw ze Killzone to byl tzw koncepcyjny anim autorstwa studia Axis majacy pokazac jakby miala wygladac ta gra gdyby juz byla gotowa , w przypadku Motorstorma bylo zapewne podobnie.

 

Gdyby obie te gry (killzone i motorstorm) byly wtedy w realtimie to juz dawno od czasu E3 bylyby w necie jakies nowe screenshoty lub inne filmiki z samego gameplaya (do Gears of War co jakis czas pojawiaja sie nowe screeny czy filmiki)....a tymczasem co? Nic..zadnych nowych screenow ani trailerow nie ma a jedyne screeny jakie mozna znalezc z obydwu tych gier to klatki z tych animacji.

 

Mimo iz lubie firme Sony oraz konsole Ps2 to coraz wiecej faktow swiadczy o tym ze dluuugo sobie poczekamy na te maszynke i ze Sony ma sporo problemow ze zlozeniem wszystkiego do kupy zeby to dzialalo i bylo sporo szybsze od x-a 360

 

...jesli sony wypusci po tak dlugim czasie swoja konsole po x-ie i okaze sie ona tylko ciut mocniejsza to bedzie lezec i kwiczec ...zycze dobrze Ps3 ale fakty sa faktami i jak narazie nie widac zadnego filmiku z zadnej gry ktory moznaby okreslic mianem prawdziwego realitmowego gamepleya (devkity pewnie sa jeszcze nieukonczone w 100%)

a teraz dzisiejszy cytat z gry.wp.pl (podaje jesli ktos nie czytal)

 

Sony ma znowu kłopoty

Snake; wtorek, 27 grudnia 2005

 

Sony postawiło wszystko na premierę PlayStation 3 i może się srodze zawieść, jeśli nie uda się pogodzić ze sobą wielu czynników. Kenshi Manabe, szef oddziału firmy zajmującego się półprzewodnikami powiedział, że procesor Cell będzie tak samo dobry, jak Pentium, jeśli nie lepszy. Tylko tak samo dobry? A co z wcześniejszymi zapowiedziami, że będzie kilkadziesiąt razy lepszy?

 

Według Business Week, oddział Sony Electronics już od dwóch lat działał bez profitów, inwestując wszystkie fundusze w projektowanie Cell'a, więc pokłada w nim wielkie nadzieje. Jeśli jednak ten nie spełni oczekiwań, firma wpadnie w poważne kłopoty finansowe.

 

Ciekawsza jest kwestia dev-kitów, które otrzymali developerzy. A właściwie mieli otrzymać, bo to co dostali dev-kitem nazwać nie można. Jak twierdzą producenci, nie przysłano im jeszcze urządzenia, które byłoby zbliżone do ostatecznej wersji konsoli, takiej jak obiecuje Sony, choć twierdzonop, że zostanie to wykonane już w listopadzie. Jak powiedziało anonimowe źródło zbliżone do jednego z developerów, prototypy miały posiadać ulepszony chip graficzny, bo bez niego są przynajmniej 10 razy wolniejsze. A na razie nie zanosi się na to, by producenci gier szybko dostali nowe wersje dev-kita, już wyposażone w chip graficzny. Podobno Nvidia jeszcze nie dostarczyła RSX'a.

 

Chyba już nawet Sony przestało wierzyć, że uda się dotrzymać terminów i wprowadzić PS3 do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Ciekawostką jest to, że mimo takich problemów, analitycy zakładają sprzedaż 12mln urządzeń w ciągu pierwszego roku i 200mln w ciągu pięciu lat.

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaly w tle to normalmapy + filtry typu bloom , pojazdy, postacie maja slabiutka jakosc tekstur nie wspominajac o braku aa do tego nie sa zbudowane z jakiejs masakrycznej ilosci poligonow... bloto jak bloto zamiast textury zostaly uzyte poligony polaczone z "czasteczkami" ...

no nie wiem co mam teraz powiedzieć

>błoto w tej prezentacji jest tak zrobioneże tylko "real shit" je przebija i nic więcej co do tej pory widziałem

>tekstury słabe?

>mało poligonów?

 

...hmm rozmawiamy o tej samej grze?Bo wydaje mi się się nie

Jestem tego samego zdania. Według mnie gra wygląda fajnie, więc niema co narzekać. Mało poligonów? mogli pewnie srobić więcej, ale po co? Żeby gra się cieła, bez żadnej różnicy w jakości? I nie wiem o co ci chodzi z bitmapami. Silnik Unreal3 jest o nie oparty, a wygląda niesamowicie.

Podsumowując: Polacy to naród lubiący narzekać i szukać dziury w całym. :)

Edit: chyba niepotrzebnie się nagadałem, bo to był scren ze zwykłej animacji... <_<

 

Podobno Nvidia jeszcze nie dostarczyła RSX'a.

I wszystko jasne !!

Nvidia męczyła się nad 7800 GTX ,a ATI skupiło sięna Xboxowym r500. Teraz wiadomo czemu takie opuźnienia z r520 i PS3 - Firmy graficzne nie umieją się rozdwoić B)

Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem tylko na post od "Lazymodder" i zawarty w nim opis że to nic takiego.A co do tego czy to render czy nie przekonamy się za jakiś czas.Sam zresztą pewnie przyznasz że taka graficzka Killzone i Motorstorm jest bardzo "przyjemna dla oka".

 

Sony siedzi cicho i to powoduje różne spekulacje.Jestem przekonany że Microsoft wypuszcza w sieć informacje o tym że sony ma problemy itd.Sony tak samo na temat x360.Każdy swoje chwali, konkuręcję dołuje a potem patrzą co się dzieje i mają niezłą polewkę(pewnie robią ranking komu udalo się walnąć większy kit i ilu fachowców się nabrało).

 

A co do business week hmmm -200mln ?Chyba że wyjdzie konstytucyjny nakaz kupowania konsoli w momencie narodzin dziecka albo wszyscy gracze nagle pokochają sony.Nostradamus przepowiedział dużo rzeczy ale o ps3 jakoś nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 winny słabej sprzedaży gier?

Wtorek, 27 grudnia 2005, godzina 17:07

Mijający rok, co było już zresztą sygnalizowane, nie był najlepszy dla growej branży. Wiele firm, które liczyły na poprawę wyników w trakcie świąt czekał bolesny zawód. Dlaczego? Wall Street Journal ma swoją teorię - winny jest po części Xbox 360.

 

A w jaki sposób? Otóż, według redaktorów Wall Street Journal, ludzie którym - z powodu małej ilości konsol - nie udało się zdobyć na święta Xboksa 360 w ogóle rezygnowali z kupowania gier. Zresztą to nie koniec oskarżania konsol następnej generacji o całe zło na świecie - niektórzy sądzą nawet, że klienci mogą wstrzymywać się z zaopatrywaniem w gry do premiery PlayStation 3 czy Revolution.

 

Dziwnie to jest z tymi next-genami. Raz się mówi, że mają one uratować branżę, zwiększając sprzedaż gier, potem zaś okazuje się, że są póki co winne czemuś całkiem przeciwnemu. A może zamiast szukania winnego złych wyników finansowych zająć się po prostu tworzeniem dobrych gier? Dojścia do takiej konkluzji szczerze zagranicznym producentom życzymy. ;)

 

Źródło: www.gram.pl

 

Niech "Oni" już lepiej przestaną snuć teorie zagłady, najlepiej to by tak spalili Xbox'a na stosie razem z jego twórcami tak jak to robiono w średniowieczu za herezje. Jesu, ludzie odczepcie się od tego X'a! Jak się komuś nie podoba to nikt mu nie każde go kupować...

 

P.S. Już to widze jak ktoś sobie kupił Xbox'a i pierwszą grę na niego kupi dopiero jak PS3 wyjdzie - LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach. Kłótni można się było spodziewać, ale pewnej osoby się nie spodziewałem, przepraszam, że do niej wracam, ale sobie krzywde z oburzenia zrobie, jaśli nie dołoże swoich 2 groszy. Swoją drogą, dobrze, że się nie stresowałem na święta

 

Test Xbox'a 360 na gram.pl - 1837108[/snapback]

Bo to durna Polska .... w Stanach Wszyscy sie omal zabijaja o xboxa360 ... tutaj bieda ...

Nie musze sie osmieszac ..... Wszyscy inni jakos moga mowic o PS3 ze bedzie to super konsola a ja nie moge stwoierdzic mojej opini bo ty masz cos z rozumem .... no coz .... jestesm tylko dlatego tak agrsywny bo chce uswiadomic jacy idioci sa na tym forum ktozy gadaja cokolwiek o ps3 ze bedzie lepsze od 360 ..... mam was wszystkich i tak w d*** .... czekajcie sobie na wasze 1080p i ps3 z 7 bumerangami i hiper duper piper procesorem cell ... ja sie bawie 360 juz dzisiaj ..... moze zazdrosc ???/ sam nie wiem albo tylko durna mentalnosc Polakow!!!! Raczej oba!!!!! ..... mowicei sobie o mnie co chcecie dla mnie jestescie nizej niz Lepper i jego wymysly!!!!

Pozdr. madrych ludzi na tym forum ..... <<< to nie jest ironiczne ....

eh... znalazł się jeden mądry, który widać, że uważa się za wyższego... widać, że chłopak nie potrafi patrzeć na coś innowacyjnego (tu cell), czy niespodziewanego (wygląd pada). Widać jeszcze, że przeszkadza mu zaproszenie 6 znajomych i zrobienie imprezki przed konsolą (mam nadzieję, że nowe Tekkeny będą obsługiwać w pełni tą możliwość). Niewierzy, że konsolka obsłuży taką ilość sprzętu i graczy?? Jakoś z tego co mi wiadomo, jęsli sprzęt sobie nie poradzi z przetwarzaniem informacji dla większej ilości graczy, to wtedy jest ucinana na przykład szczegułowość grafiki, a uwierzcie mi, jak będziecie się w siedmiu naparzać (jeżeli tylko programiści dadzą taką możliwość), to raczej niebędziesz aż tak zwracał uwagę na grafę.

A ta "durna mętalność Polaków" pozwoliła mam przetrwać kiepskie decyzje niektórych władców/przywódców/polityków grubo ponad stu letni okres zaborów, 2 wojny światowe (zwróć uwagę na takie bitwy, nietylko z wojen światowych, jak obrona Westerplatte, czy Częstochowy) i Ciebie :wink:

A jeśli kochasz tak swoją ameryke, to prawdopodobnie jesteś tam otoczony przez pozbawiającą umysłu łatwiznę i tak jak moja koleżanka, poza czubkiem swego nosa i tym kontynentem nic nie widzisz, a już na pewno tego, że bieda i piractwo jest wszędzie, za oceanem również, tylko się o tym tak nie mówi jak w polsce.

 

1837750[/snapback]

Solid snake - ale bede sie z ciebie smial ja ps3 tez zabraknie na USA, i na jaki kolwiek inny rynek jaki tylko sobie zazyczysz .... moze zle to ujalem - powinno byc mi smutno za tych wszystkich ktozy tak czekaj na 7 bumerangow i PRAWDZIWE NEXT GEN I HIGH DEF. .... hahahahahha..... pomodle sie za was w kosciele - Bog nie kazdego obdazyl rozumem ale dla niego nie ma ludzi gorszych tak wiec i nawet bez rozumni fani ps3 beda ludzi i moimi przyjaciolmi ..... szkoda tylko ze straca tyle pieniedzy ..... ale gdyby tak wszyscy kupowali dobra produkty to nie bylo by konkurencji i ludzie ktorzy pracuja w fabrykach sony i wdychaj swinstwa pewnie by umarli .... no coz .... szkoda tylko ze zgina za ludzi takich jak - FANI PS3 :( - Wierze w WAS .... udowodnijcie mi ze jestescie madrzy!!!!!

 

P.S.

Sry za ortografie ale nie bylem w Polsce juz dosc dlugo .... moze i dobrze !!!????

No tak, jestem głupi, że czekam na konkurencję, która jest silnikiem napędowym dla firm, króte starają się robić produkt lepszy i/lub tańszy. Jestem głupi, bo usłyszałem, że Sony nie wymaga od programistów obsługi HD (choc jak znam życie, to jedynie jakieś ini produkcje nie będą tego obsługiwać) i niepisze, że na PS3 bez prawdziwego HDTV sobie WOGÓLE nie pogram (bo z twoich wypowiedzi można to wywnioskować). A najbardziej jestem głupi, bo jak już będzie konkurencja, to wybiore produkt dla mnie najodpowiedniejszy i w ten sposób stacę kasę :wink:

Ale ty nie jesteś głupi, no nie, jak ktoś tu pisał, widocznie masz jakiś uraz psychiczny i rozumie, że to jest niezalażne od samej osoby, pragnę jedynie podpowiedzieć, że jeżeli faktycznie miałeś pecha i po jakimś nieszczęśliwym wypadku ten uraz Ci został, to zainwestuj w psychiatrę.

 

jeden z plusow z serwisu gram.pl

jak ktos skokiem w jakosci nazywa zwiekszenie rozdzielczosci:P

na PS2 sa gry z progressive scanem a jakos nikt nie mowil przeogromnym skoku

 

PGR3 ktore jest prawie ze dwojka a w dodatku nie chodzi w pelnym HD ino w 1280x720, 30fps i AAx2

 

tak jak to w PE napisali - " to pierwszy xbox by pociagnol"

 

a ten obrazek co podal ktos na gorze to nie wiem co w nim takiego fajnego

ladne autko i reszta zablurowana - IMHO PS2 bez problemu by temu sprostala

Dwójki wprawdzie nie widziałem, ale Twojego posta ja bym uznał za jakąś metaforę. I wywnioskował to, co puźniej pisałeś (i o czym, z miernym skutkiem, ja pisałem), że te gry, praktycznie nie kożystają z mocy konsoli (zresztą to samo na hyperze mówili przy premierze ps2, że pięknie to wygląda, ale widać, że programiści nie wykorzystują mocy konsoli).

 

Masta_KKIILLAA!! - przestan trollowac, bo odpoczniesz sobie od forum na jakis czas.

 

Co do next-genowosci X360 - moim zdaniem jest to next-gen pelna geba. Polecam obejrzenie Kameo na zywo. Po tej grze widac, ze konsola duzo moze.

 

Poza tym decyduja o tym IMHO nie tylko gry, ale tez takie rzeczy jak automatyczne wykrywanie podlaczonego Ipoda (z dostepem do zapisanych na nim playlist) czy pendrive's (mozliwosc przegladania zdjec, sluchania muzy), lacznosc z PC itp.

 

Filmikiem bym sie nie sugerowal, bo rownie dobrze moze byc zle zakodowany (czyli zwalnia sam filmik, a nie gra w nim pokazywana) i wywolywac mylne wrazenie. Zreszta, ocenimy jak juz gra bedzie.

 

Zgodze sie z jednym co do X360: brak fajnych tytulow startowych. A, przynajmniej dla mnie, szczegolnie boli brak Obliviona :)

1. Do multimediów mam kompa i pewnie nie tylko ja myślę, że tak na serio większość z tych dodatkowych rzeczy to co najwyżej bajer.

2. Brak fajnych tytułów startowych, to jakaś 1/3 (jak nie lepiej) błędów zarzucanych MS jeśli chodzi o konsolkę, ale jeśli ktoś o tym pisze, to znajdzie się osoba, która uznaje go za fanboya :/.

Niemówie, że ludzie nie powinni się cieszyć z zakupu konsoli, ale niektórzy (bo większość właścicieli x-a jakoś nie "ględzi" o nim), powinni zobaczyć, że świat jest piękny, a iks to nie jedyna warta uwagi na nim rzecz.

 

luki2 znowu zaczynasz pisac w temacie o ktorym nie masz pojecia? Widziales x360 z bliska, grales w jakies gry? Konsola wyglada bardzo ladnie a gry pokazane wraz z premiera sa bardzo dobre. Na ktorym kroku dowody widziesz? Wiesz chociaz jak wyglada nowy xbox live? i czy wiesz ze nowy xbox to pierwsza konsola na ktora mozna sciagac dema gier i sprawdzic przed zakupem? Jest to tez pierwsza konsola w ktorej kazda gra dziala w hdtv. Mi sie podoba i to jest zdecydowanie nowa generacja rozrywki.

No nie powiem, że to BARDZO fajny dodatek, dla mnie niemal niezbędny, że można demka ściągać. Bo gdybym miał konsole, to na pewno niechciałbym na niej piracić (niech będzie otoczona ładnymi pudełkami z gier), a niestać mnie na kupowanie kota w worku, a już parę razy się na to naciąłem. Tylko niech mi któryś z posiadaczy ixa powie, jak to jest z podłączeniem konsolki do neta?? Niema problemów przy podłączeniu przez kompa i udostępnieniu łącza, czy jednak coś więcej trzea zrobić?? Wprawdzie konsole będę kupywał najwcześniej jak będą wszystkie 3 na rynku, warto wiedzieć wcześniej.

 

@solid_snake No to musze ci sie przyznac, ze nie czytam extreme od ponad roku ale wspomnialem o tym bo cholernie czesto to sie tu pojawia. Pozatym z doswiadczenia wiem, ze w psx lubia pisac bzdury a te gadanie, ze pociaglo by ale bez tak szcegolowych tekstur to jest jak gadanie, ze polonez to to samo co powiedzmy lexus tylko jest troche wolniejszy nie ma skory no i jezdzi na gorszym paliwie(to odnosnie TV)

 

Edit>> solid ten czlowiek jet chory a takim trzeba wybaczac wiesz zaden choc troche myslacy czlowiek nie pzrzyzna mu racji bo on sobie poprostu sam zaprzecza. Juz mu chcialem odpowiedziec ale stwierdzilem, ze nie warto bo masta_killaaa ma balagan w glowie przezyl cos traumatycznego co nie pozwala mu teraz na normalna egzystanecje. Przyczynilo sie do tego tez to, ze pewnie wyjechal to stanow i mysli, ze jest panem ale skonczmy juz ta dywagacje na jego temat.

Coś miałem napisać, coś na styl, że się z tym zgadzam, ale nie pamiętam co dokładnie. Jedno na pewno, że pisanie, iż coś wygląda jak na słabszym sprzęcie po odciąciu pary detali jest dla mnie zabawne. Wiem do czego ludzie tutaj prubują dojść (poraz kolejny, że na takim sprzęcie może to wyglądać lepiej).

 

Skro ja nic nie argumentuje to patrz dopiero na siebie :) ..... pozatym jak mozna podac argumentacje skoro ps3 jeszcze nie ma???? .... hmmm..... moze ktos ma kaca przez ten caly topic :) .... dalej .... jezeli wy byliscia normalni przez caly topic to bym sie nie udzielal ale nie zniose bredni pisnych tutaj o 360 i o tym ze ps3 zrobi to i tamto i moze nawet loda zrobi!!!! ..... Pisze w taki sposob bo che wam udowodnic jacy jestescie denni krytykujac 360 tylko z newsow i innych takich nawet nie posiadajc go !!!!! ..... Bog jest milosierny i on mi wybaczy - w chwili pisania posta Szatan mnie opental bo takie glupoty na forum widze a on tylko to wykozystal ..... ZA to przepraszam

Pozdr.

To moj stary komputer teraz uzywam Powerbook G4 - cudo :D MAC OS X 10.4 TIGER :) yyeeeaahhh :)

Stary, to czemu piszesz o PS3, skoro tego jeszcze nie ma?? A piszesz to nie w taki sposób jakbyś chciał nam odowodnić że jesteśmy denni ( :blink: dla mnie denny znaczy to samo co nudny i myśle, że nie tylko dla mnie, więc sensownie patrząc na Twój post widzę tylko bezsens), lecz w taki sposób, jakbyś chciał udowodnić, że jesteś fanboyem, nawet jeśli nie MS, to samego ixa. A jeżeli mamy już być raligijni w swoich postach, to pamiętaj, że faryzeusze najgłośniej się modlą, a nie są lepsi od celników :wink:

 

Chyba do tego dojdzie. Na razie prewencyjnie 7 dni ZKU.

 

@Snake:

Nie dostrzegasz absurdu w tym zdaniu? PSX tez by to pociagnal przy troche gorszej jakosci tekstur i mniejszej ilosci detali... ;)

 

Rzecz w tym, ze X360 to ciagnie wlasnie w takiej a nie innej ilosci detali i tekstur.

 

Do osob twierdzacych, ze X360 nie jest rewolucja: czego wyscie sie spodziewali? Grafika komputerowa ma swoje ograniczenia, a wiedzac, ze siedzi w nim bliski kuzyn obecnych kart graficznych tym bardziej IMHO nie nalezalo oczekiwac cudow, a juz na pewno nie od pierwszych gier.

 

Tak naprawde dopiero czas pokaze, ile ta konsola naprawde potrafi i czy wytrzyma konkurencje PS3 (ktore moim zdaniem tez oczekiwanym przelomem nie bedzie).

Spodziewaliśmy się:

1. Gier, które by bardziej pokazywały moc sprzętu (bo choć są ładne, to widać, zę mogły by być ładniejsze)

2. Gry na starcie, która by pokazywała coś rewelacyjnego nie tylko pod względem wyglądu.

3. mniejszego zasilacza ;) (no dobra, przyznaje się, niewidziałem tej konsoli na żywo, ale zdjęcia i opisy na różnych stronach to to, czym bym się kierował przykupnie metodą wysyłkową)

4. Ludzi na forum, którzy potrafią cieszyć się z konsoli i jednocześnie widzieć jakieś wady (nawet te drobne) i pisać o nich, przez co by byli bardziej wiarygodni.

5. Bardziej jednoznacznego głosu, czy warto konsole kupywać, bez przynajmniej telewizora hdready (niepowie mi nikt, że zdania nie są podzielone).

6. Normalnego korzystania z funkcji dodatkowych (wg testów, które widziałem na którejś stronie, była zresztą na forum podana), chodzi m.in. o to, że bez połączenia z pcetem, niemożna odpalać filmów, czy tam czegoś, teraz dokładnie nie pamiętam.

Bo to sa foty z PC z mojego desktopu......odpowiadalem gosciowi, ktory pisal o nierealistycznych samochodach w wersji PC

:lol:

 

Dajcie spokoj jak dla niektorych tutaj GT4 wyglada lepiej niz PGR3 to niech sobie graja w GT4. Przeciez sa tez ludzie ktorzy wola grac w warcrafta 1 niz w W3 i to tez ich sprawa.

I co do tego ze NFS:MW czy CoD2 wygladaja "tylko" tak jak na wypasionym PC to tak macie racje tak wygladaja, ale dla mnie to nic dziwnego przeciez to porty z PC. Engine jest taki sam wiec lepiej wygladac nie moga. A dla mnie to wystarczy. Bo Xbox kosztuje 1600zl a wypasiony PC duzo zl :)

Ale PGR3, Kameo, Perfect Dark Zero one wygladaja OBLEDNIE. ja jeszcze nie moge grac w PGR3 bo zamiast skupiac sie na trasie ciagle sie rozgladam. To jak naprzyklad oslepia slonce przy wyjezdzie z ciemnego tunelu masakra. ja godzinami chodze po garazu i licze diurku w wentyowanch tarczach moich ferrari.

I powiem wam tak bylo u mnie juz wielu znajomych zwolennikow i przeciwnikow M$ Pecetowcow i konsolowcow i nikt nie powiedzial zlego slowa po zobaczeniu tej konsoli.

Ja powiem to jeszcze raz jedynym minusem konsoli jest glosna praca.

A sciemy z zawieszaniem sie czy przegrzewaniem to juz sluchac nie moge. I dosc juz mam tej calej dyskusji ze Xbox jest do d u p y. Jak nie chcecie to nie kupujcie i dajcie juz spokoj.

Nikt tu nie pisze (a przynajmniej nie większość), że X360 jest do du py, lecz że to co gry na start konsoli prezentują jest do du py (co nie oznacza, że złe, papier toaletowy nie jest w końcu zły). Niestety, ale tylko posiadacz, lub znajomy posiadacza ixa jest w stanie ocenić same gry, dlatego warto poczekać aż będzie ich cała masa, kupić wtedy konsole (jeśli ktoś się zdecyduje na tą, niewszyscy muszą) i ściągać demka. Chyba, że faktycznie Cię stać.

 

Nie grałem osobiście na nowym X'ie, ale wydaję mi się że kolega ma 100% racji i zgadzam się z nim co do tego, że niektórzy już maja dość "tej całej dyskusji że Xbox jest do d u p y". IMHO jak się komuś tak nie podoba i gada, że na dobrym PC gry wygldają tak samo, albo lepiej to zachęcam... niech sobie złoży sprzęt za kilka tysięcy złotych i niech mu Bóg da, żeby za rok, czy dwa nie przezył zonka, jak zobaczy nowe gry na X360. Wesołego po świętach :)

Kiedyś o tym pisałem, grubo przed premierą, ale zaraz odzywały się głosy, że na kompie można robić to co na konsoli nie można (podłączyć drukarkę, korzystać z officea itp.) I w dodatku, jeśli uważasz, że coś jest do du py, to tego nie kupuj, na tym polega wolny rynej, lecz pan z zagranicy prubował nas przekonać, że jeśli nie kupiłeś tej konsoli to jesteś debillem i z tąd ta cała kłótnia.

 

przypadkiem znalazlem te fotki z VISION GRAN TURISMO na ps3 sa to screeny z video pokazywanego jakis czas temu hmmm przeciez tej grafice blizej do pc niz do x360 !!! ..

 

http://www.ps3land.com/previews/vgt3.jpg

 

http://www.ps3land.com/previews/vgt1.jpg

 

http://www.ps3land.com/previews/vgt2.jpg

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

 

mysle ze da to do myslania fanom ps3 ktorzy to zachwycaja sie filmikami pokazywanymi przez sony i pisza w tym temacie jak bardzo x360 zostaje w tyle za ps3...

No tak, ale zauważ, że po takich filmikach ludzie pisali, że to ściem i że ps3 na pewno nie będzie w stanie obłużyć takiej grafy :wink:

Dla niektórych było to niemożliwe, a zarazem pisałi, że za rok-dwa taką grafę będą mieli na pecetach.

A teraz to jest "lipna grafika" :lol: no przyznam, że nie wygląda to już efektownie, ale filmiki z MGS4 to rekompensują i dają bardzo mocną podstawę dla nadzieji.

 

Takie jest moje zdanie, wierzę w to co mówi Sony, lecz poczekam aż konsolki ich i Nintendo wyjdą i wtedy się przekonam, czy było warto czekać. Napewno nic nie strace, oprócz tego, że konsole będę miał później (a i tak mnie długo jeszcze nie będzie stać na zakup, więc i tak musze czekać), a moge za to wiele zyskać. Niechce w ten sposób napisać, że każdy kto już kupił zrobił błąd, bo gdyby mnie było stać na ewentualną pomyłkę, to też bym kupił.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zauważ, że po takich filmikach ludzie pisali, że to ściem i że ps3 na pewno nie będzie w stanie obłużyć takiej grafy :wink:

Dla niektórych było to niemożliwe, a zarazem pisałi, że za rok-dwa taką grafę będą mieli na pecetach.

A teraz to jest "lipna grafika" :lol: no przyznam, że nie wygląda to już efektownie

o to mi chodzilo ile sie tu nasluchalem itd... a jak juz pokazuja normalne screeny to odrazu ze to tylko tak na szybko ze na starym enginie itp ale filmiki fajnie i efektownie poskladane pozwolily na rzucanie blotem na grafike z x360... ide za ciosem

 

WARHAWK PS3

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

AMPED3 X360

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

COD2 x360

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo ile sie tu nasluchalem itd... a jak juz pokazuja normalne screeny to odrazu ze to tylko tak na szybko ze na starym enginie itp ale filmiki fajnie i efektownie poskladane pozwolily na rzucanie blotem na grafike z x360... ide za ciosem

 

WARHAWK PS3

http://www.ps3land.com/previews/w3.jpg

 

 

http://www.ps3land.com/previews/w2.jpg

 

 

AMPED3 X360

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/662/662550/amped-3-20051028045046648.jpg

 

 

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/661/661451/amped-3-20051025055929709.jpg

 

 

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/661/661451/amped-3-20051025055934787.jpg

 

 

COD2 x360

 

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/651/651679/call-of-duty-2-screens-20050916083838218.jpg

 

Nie cytujemy obrazkow. Costi

 

No W3 i COD2 wyglada dobrze(pewnie tak jak na dobrym kompie)ale Amped3 zalosnie. Skad wziales te zdjecia amped'a?? :blink:

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo ile sie tu nasluchalem itd... a jak juz pokazuja normalne screeny to odrazu ze to tylko tak na szybko ze na starym enginie itp ale filmiki fajnie i efektownie poskladane pozwolily na rzucanie blotem na grafike z x360... ide za ciosem

 

WARHAWK PS3

 

AMPED3 X360

 

COD2 x360

No tak. porównanie trafne, tylko widzisz, dla mnie żadna samochodówka nie będzie tak dobrze wyglądała jak choćby COD, z tego powodu, że projektanci samochodów muszą ograniczać liczbę szczegółów, a ostatnio tylko takie gierki widziałem i na ich podstawie pisałem, co o tym wszystkim myśle. Lecz jak już mam bronić Japońców to dodam: w amped3 tekstury niejednolite są tylko na postaci, drzewkach i naprawdę gdzie-nie-gdzie na śniegu, duża oszczęgność, mimo że prawdziwy śnieg niejest aż tak jadnolity, dochodzi do tego brak AA. Rekompensuje to za to ogromny obszar jaki jest generowany w 3d, dopiero daleko chet chet jest tło w 2d. Szczegułowość postaci w COD2 też jest piękna. Jednak w Warhawku musisz przyznać, że ilość generowanych naraz pojazdów potrafi zatkać, a niepowiesz mi, że każdy obiekt jest mało szczegółowy. Jedyne co w tym porównaniu razi na niekorzyść ps3, to wygląd postaci warhawk vs cod2. Może nie tyle wygląd (bo, np mi się te fałdy w cod jakoś nie podobają), jak szczegułowość, czy ilość polygonów.

A tak zmieniając temat, to chciałbym teraz porozmawiać i ponabijać się z tych, którzy mówili, że taka grafa na konsolach nie będzie możliwa.

 

EDIT: Mam tylko nadzieję, że Sony mocno przyciśnie swoich (współ)pracowników, bo jeżeli na ixa gry będą ładniejsze, a reszta będzie podobnie wyglądać (cena konsoli, cena gier, dodatkowe usługi i możliwości), to będę "skazany" na ixa lub Revo (jak zwykle zapomniane).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed premiera PGR3 pokazano screen ( pewnie tez i filmik ) na ktorym bylo 35tys ludzikow ( chyba w finalnej wersji gry tez to gdzies jest ) .. ale czy te oddalone dalej maja po 100 poly czy po 10 polygonow tego nie wiemy bo tego nie widac... tak samo jest z warhawkiem tak sa budowane enginy...

 

update:

 

znalazlem ten screen ludki :)

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed premiera PGR3 pokazano screen ( pewnie tez i filmik ) na ktorym bylo 35tys ludzikow ( chyba w finalnej wersji gry tez to gdzies jest ) .. ale czy te oddalone dalej maja po 100 poly czy po 10 polygonow tego nie wiemy bo tego nie widac... tak samo jest z warhawkiem tak sa budowane enginy...

 

update:

 

znalazlem ten screen ludki :)

Co trzeci to ten sam ludzik(geba, koszulka itd.) ale to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie tekst na gorze screena: HUGE CROWD TEST

 

Tu nie chodzilo o jakosc, tylko o ilosc. A to, ze obiekty w oddali maja mniej polygonow to norma, stosuje sie to juz od dawna. Najprostszy sposob zaoszczedzenia mocy obliczeniowej.

Ba, czesto oddalone obiekty nie maja tekstur, albo wogole sa tekstura ( w skrajnych przypadkach czarnym pikselem). W koncu po co renderowac w full detalach cos, czego i tak nie widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed premiera PGR3 pokazano screen ( pewnie tez i filmik ) na ktorym bylo 35tys ludzikow ( chyba w finalnej wersji gry tez to gdzies jest ) .. ale czy te oddalone dalej maja po 100 poly czy po 10 polygonow tego nie wiemy bo tego nie widac... tak samo jest z warhawkiem tak sa budowane enginy...

 

update:

 

znalazlem ten screen ludki :)

Fajne, tylko szkoda, że aż tak widać, że są to ładne obiekty w 2d (ludzie, bo otoczenie już nie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

nie wiem czy bylo czy nie bo nie bede przewalal 40 stron

 

XBOX.360.Boot.Disk.Edited.NTSC.READNFO-LiThIuM

 

Selfboot Util READNFO XBOX360-L0sMaN0L0S

 

ale jak zobaczycie to nie klopoczcie sie bo to fake 1 i 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łehehehe zlamany:P

 

Self Booting Xbox 360 Disc/ISO Released

Posted on Tue 27 Dec 2005, 6:14 PM

 

This is outstanding news and of major concern for Microsoft and their Xbox 360, Team PI have released the first selfbooting Xbox 360 Iso Disc, heres the full details from the Nfo file:

 

*** YES YOU CAN BURN THIS ISO AND PLAY IT IN YOUR XBOX-360 ***

Microsoft left us with this blanket statement:

 

Xbox 360 retail kiosks have started arriving at retailers. Due to the nature of the distribution process, not all kiosks are hitting simultaneously, but are continuing to pop up in retailers across the country in the coming weeks.

 

The kiosks are designed for a retail environment and feature game samples, game trailers and product information. Team Pi leaves you with this Pillow statement:

 

It seems Microsoft was in such a hurry to get this stuff out

that they forgot to set the media protection on this disc.

This leaves hackers with the posibility to hack around with

this disc that load from a normal DVDR5 backup! - Team Pi

also notes that the all datafiles on this disc isn't signed in

any way, and will allow for extensive modification for producing

exploits to further our efford to hack this box!

 

Playable (hackable) games on this disc: Call of Duty 2, Hexic, Kameo, King Kong. Also includes lots of game and accessory demos in video format.

Nothing ripped, just foreign videos were downsampled to fit onto a normal DVDR5!

 

YES you can run this! Burn the iso, put it into your xbox and be very amazed... Next, think of the posibilities of hacking this little demo disc that we might start running code on the retail xbox 360's !

So the second task is done. We hope this encourages all hackers, coders and crackers out there to take up the challenge. Enjoy!

 

Special note to the Clear kids: Yes, we are old and lazy, and no, we are not going to do some scene war against you. Life is too short for that, and our dicks are allready large enough

 

Keep up the hard work!

Pi Putting the 360' Spin on the Xbox :-)

troche screenow z Oblivion'a

 

Link

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

nie wiem co w tym takiego przeciez to normalna plyta z gazety? widzialem ja juz wczesniej

 

Experience Xbox 360 Kiosk Demo SELFBOOTING READNFO PAL DVD5 XBOX360-PI 4.10 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory ten sreen podobał mi się najbardziej :)

Znowy widać brak AA :P Mniejsza o to (gram bez tego i jakoś mnie to nie rusza :P), choć to ładnie wygląda, to niebardzo da się zauważyć, czy postacie są chociaż trochę szczegułowe, za dużo się dzieje, za dużo "dymu". Tylko budynki dobrze widać (i brak na nich AA)

 

troche screenow z Oblivion'a

Niewiem czemu, ale mam wrażenie, że goście z Bethesdy (czy jak to się tam pisze) nie stawiają na grafę. Brzytkie to to nie jest, ale sprawia wrażenie, że mogło by być ładniejsze (kac po Morrowindzie i po narzekających graczach, którym nawet na dość mocnych pecetach potrafiło przyciąć??)

A może to tylko takie wrażenie, bo nie świeci się wszystko jak psu jajca :wink: Nie jestem pewien.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co w tym takiego przeciez to normalna plyta z gazety? widzialem ja juz wczesniej

 

Experience Xbox 360 Kiosk Demo SELFBOOTING READNFO PAL DVD5 XBOX360-PI 4.10 GB

To nie jest normalna plytka z gazety. To plyta przeznaczona na stanowisko prezentacyjne (wspomniany "kiosk"), ktora dziwnym trafem nie ma na sobie zadnych zabezpieczen. Mozna ja do woli kopiowac i wypalac, a i tak zadziala bez klopotu w kazdej konsolce.

 

Ale moze skonczmy juz o warezach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co z tego ze złamali? MS zastosował najabrdziej perfidną z mozliwych opcji aby ukrucic piracenie - update systemu operacyjnego konsolą. Tak samo jak SONY zrobiło przy PSP. Co z tego ze w PSP pograsz na piratach, jeśli nowa gra wymaga update'a softu do np 2.6 i kupa - pograsz na piracie tylko w stare gry. Teraz X.

 

Właczasz konsole, aby pograc w PGR3 na piracie - ok. Właczasz a tu UPDATE! I Pgr3 nie działa. No to mowisz ok. Odłącze sobie kabel sieciowy. Mało, że stracisz X-box live (jak juz to mialo miejsce w pierszym Xie) to powiedzmy ze teraz wyjdzie obwilition i zeby w niego zagrac soft i tak bedzie musiał byc zupdateowany. Jak nie z neta to z płyty Obvilition. Wiec to piracenie to imo bedzie tylko do wczesnych gier. Ewentualnie na piratach bedzie mozna grac długo po premierze danej gry.

 

A u SONY tez nie bedzie rózowo widząc co zrobili z PSP. Wniosek? Czasz szukac pracy i kupowac oryginały, zeby powrocily stare dobre czasy, ze na gre sie zbierało, a potem się nią delektowano przez kilka tygodni.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...