Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

to ze kable w ofertach sa to wiem. swiat-gier.com ma strasznie drogo. chodzi o to ze nigdzoe go na stanie nie maja. dzownilem juz chyba do 10 sklepow i nic. gralem chwile w nba 2006 live demo i mi robilo zwisy. chyba to demo jest jakies zrabane. bo nie ma znaczenia czy konsola chodzi 5 minut czy kilka godzin, zwis zawsze jest w tej grze. w need for speed jeszcze nie mialem a gralem bardzo duzo i dlugo, to samo w fifa 2006 demo, tez bez zwisow. dzis sobie zamowilem pelna wersje fify. bardzo mi sie spodobala grajac w demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/news.asp?id=929

 

i filmik z GEARS of WAR z gameplay-a jak ktos nie widział

 

http://files.filefront.com/gearsofwar+zero...;/fileinfo.html

 

B)

 

edit: jak ktos jeszcze nie był to adres do 2 stronek PL o xboxie

 

http://www.xboxonline.pl/

 

http://www.xbox.ltd.pl/jportal/index.php

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że GEARS of WAR zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Myślę, że wiele osób kupi X360 właśnie dla tej gry. B) Niestety chyba ludzie z EPICa mieli rację mówiąc, że UT2007 na X360 ma problemy z utrzymaniem stałego 30FPS (widać to doskonale na prezentacji z linku wyżej) gdzie PS3 ma niby 49FPS. :? Czyżby aż taka różnica??? Hmm. Ale gra zapowiada się miodzio. Żaden PGR3, PDZ, Kameo czy FullAuto nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Dopiero ten filmik pokazał nową jakość grafiki. :) I to mnie bardzo cieszy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można twierdzić, że na PS3 ta gra ma 49 klatek....przecięż tej konsoli jeszcze nie ma i długo nie będzie a specyfikacja jest mętna i może się 20 razy zmienić.....nawet naprawdę nie wiadomo jakie gpu tam wsadzą..czy 2x 6800, 7800 czy może zmienią zdanie i kupe wsadzą.

 

Przed premiera x'a czytałem, że PRG przysmala i trzyma ledwo 30 klatek.....jak widać na forach nikt nie smuci, że mu coś zwalnia.....Gears of War jajca urywa i nie ma podstaw sadzić, że konsola nie da rady :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Mark Reign z epic natomiast dobil XBox'a 360 na swoj sposob. Otoz powiedzial on, ze demo Unreal 2k7, kompetnie niezoptymalizowane, wrzucane na swinie na dev-kita PS3 na E3, smigalo w 720p w 49 klatkach na sekunde. Co w tym takiego zlego? Ano Gears of War nie moze dociagnac do 30 fps'ow na finalnej wersji XBox'a 360.

Przecież widać brak FPS na tym filmiku więc nie rozumiem, czemu się bulwersujesz! Jesteś Fanboyem czy co? Mimo wszystko gierka oczarowała mnie swym pięknem i stylem walki! :D

 

 

Co do PGR3 to wstawiłem w spoilerach, żeby nie rozciągać za bardzo stronki :lol2: .

cytat z xboxonline.pl

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Pierszwym sukcesem bylo szybkie pojawienie sie konsoli w Polsce (kupilem w Swiecie Gier). Zamowilem przyjechalem ale okazalo sie ze kabelka HDV nie ma (kupilem wersje core bez Hd itd) a karta pamieci jest ale dla kogos innego. Nastepnego dnia dokupilem pamiec w innej firmie mieli kilka kabelkow (nawet VGA) ale tez nie do sprzedania, dysku Hd tez nie. Czyli warto kupic najbogatsza wersje bo po pierwsze tansza niz kompletowanie wszystkiego a np. Halo 2 podobno bez hd nie ruszy. poczekam.

 

Druga sprawa jakosc obrazu i gier. Po ps2 i pececie liczylem na niezle fajerwerki. W koncu to nowa generacjia, 3 rdzenie ble ble.... Kupilem PG3. P Dark Zero, Kameo

 

Obraz z telewizora 32'' ze zwyklego kabla taki sobie. Zeby podpiac cos innego trzeba innych kabli do VGA i innych do HDTV, brak wyjscia audio digital. slabo. czemu brak wyjsc RGB ? Z grami w wyzszych rozdzielczosciach to troche sciema. dlaczego konsola nie generuje obrazu w wysokiej rozdzielczosci a pozniej konwertuje do np pelnego Pal (720x576) lub HDTV czy VGA. Przeciez jakosc obrazu nawet na zwyklym tv bylaby lepsza. Przeciez film nagrany na tasmie filmowej i zeskalowany (wiem ze upraszczam) do formatu TV jest lepszy niz material nagrany od razu w formacie na Pal czy nawet BETACAM.

 

A teraz o samych grach

Bez przesady ale skoku grafiki jak np.z S3 Virga na pierwsze Voodoo 3dfx to sie nie spodziewajcie. jeszcze nie teraz. Efekty jak na pececie chyba ze ktos mnie przekona.

 

wyscigi PG3 to cienizna, waskie trasy malo elementow grafiki, zadnych zaawansowanych efektow, NFS lepiej wyglada. Reszta tez przecietna... rozczarowanie...

Aha i ceny nowych gier. koszmar . wiem ze sie wymienia ale policzcie ile kosztuje konsola plus dodatki (drugi pad, pamiec ) i 4 gry. Ale chcialem to mam. Daje jescze kretyt zaufania.

 

Cytat:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem xboxa 360 Premium i ...plazmy Pionieer 436 xde ( zwycięzca tegorocznych EISA w Berlinie, w kategorii najlepsza plazma). Powiem ,krótko ten sprzęt jest stworzony pod hdtv - po raz pierwszy moim zdaniem konsole przebiły piece pod względem generowanej grafiki. Mam PDZ i PGR3 - ostrość obrazu , ilość szczegółów zachwycają. Mnogość textur, fizyka - rewelka. W PDZ czuć klimat RARE świetne modele broni i animacje ( wrażenia po pół godzinie gry). PGR3 - śliczne auta, bogate w detale miasta i płynność rozgrywki - bomba. Ogólnie mówiąć:

- jeżeli na start gry zachwycają taką grafiką - to co będzie się działo później

- pad - rewelacja

- zasilacz - nie grzeje się, ale konsola tak

- design - bardzo przyjemny

- hałas - zdecydowanie większy niż z standardowego X ( ale bez przesady)

- po 2 h gry , żadnych przykrych niespodzianek

- w/g mnie sprzęt jest warty każdej wydanej złotówki - POLECAM !

 

Cytat

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Kolega porzyczył mi te konsolke na 1 dzień. Kupił na allegro wersja CORE. Zauwarzyłem nastepujące rzeczy:

 

Okropnie sie grzała praktycznie mozna bylo na niej smarzyc jajka Razz; wiatraczki może i są ciche ale napęd jest dużo głosniejszy niz w zwykłym x-boxie, niektóre gry nie dają rady.... ja akurat miałem pgr3 gubił czasami klatki :/. Kilka razy się zawiesił. Więcej wad nie zauwarzyłem.

 

Co do grafiki puki co zdnych postepów nie zobaczycie. Porównując pgr2 do pgr3 nie ma zadnych ruznic. No moze poza miastami gdzie jest wiele budynków wtedy wygląda to lepiej niz w pg2 i przy szybkiej jeździe zaczyna się rozmywać asfalt. Fajny efekt graficzny.

 

Co do centrum domowego skoro x-1 miał dobry odtwarzacz to zboczenie z tego dobrego dodatku w 360 było by okropną porażką :/ niestety filmów nietestowałem

 

Wiadomo, że więcej jest "za" niż obiektywizmu bo w końcu jak to jeden z userów napisał:

 

A czego się spodziewałeś po forum o XBOX-sie???

Generalnie na dzień dzisiejszy nie ma rewelacyjnej grafy. Pewnie nowe tytuły będą tylko ładniejsze i grywalniejsze na co liczę, bo i tak mam zamiar kupić X360 albo PS3. Wybiorę lepszą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet na zwykłym TV GoW będzie extra wyglądał. :)

Ja już mowiłem. Dajcie sobie TV-out na FarCry np na rozdziałce 1024x768... Dla mnie to naprawde ładnie wyglada. Fakt, nie jest to HDTV, ale napewno to nie psuje/uniemożliwia granie, tak jak juz niektorzy to przyjeli za fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to co powiem wydaje się oczywiste, ale i tak dorzuce... Skoro granie na zwykłym TV byłoby niemożliwe, bądź jakość obrazu byłaby tak fatalna, że aż by patrzeć się nie dało to chyba by wogóle wersja Core Xbox'a nie powstała, conie? Tak IMHO jestem ciekawy ile posiadaczy nowego X'a z całego świata ma tego HDTV, z pewnością w USA większość, ale przecież nie wszyscy są tak zamożni, szczególnie młodszcze osoby, młodzież żeby od razu do swojej konsoli mieć plazme albo LCD'ka za kilka tysiaków $ (nie wspominając tu już o polskich realiach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać brak FPS na tym filmiku więc nie rozumiem, czemu się bulwersujesz! Jesteś Fanboyem czy co? Mimo wszystko gierka oczarowała mnie swym pięknem i stylem walki! :D

 

 

Jakim Fanboyem .....pisac rozni ludzie moga co chca a jak bedzie okaze sie gdy ps3 trafi do sklepow, zwroc uwage na to, ze dev-kity sa sporo mocniejsze niz konsole trafiajace do sklepow.....x'a ludzie maja juz w domach i naprawde opinie sa bardzo pozytywne....z obejzanych zdjec, ktore wrzucaja na fora widze, ze grafa jest kozacka...w wyscigach modele aut powalaja , w NBA detale na postaciach miazdza...na pieca nie widzialem takiego wypasu, gears of war na tym filmiku faktycznie momentami smoli ale nie jest to wersja finalna, wystarczy przypomniec sobie jak kiepsko latalo demko f.e.a.r na pieca.....trzeba poczekac na wersje finalna.

Gdyby nie cena gier to konsola bylaby juz podlaczona do mojego monitora.

 

Co do grania na TV to niestety brakuje detali.

Wrzucam czasami jakas gierke w 1024/728 na 16/9 32" 100hz i niestety widac, ze brakuje detali.....drugi plan ulega znacznej degradacji.

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłbym taki pewny. Niestety ale bardzo dobry przykład to F.E.A.R.! :-| Jak wyszła beta i demko to każdy pisał, że w finalnej wersji to zoptymalizują i co? Każdy widzi. U mnie beta/demo/full działa identycznie! Albo choćby taki doom3. Wyszciekła beta to każdy pisał, że te kiepskie textury to tak narazie w becie a w finalnej mają wyć w wysokiej rozdziałce no i jak doom3 ukazał się, to każdy powiesił psy na doomie. Myślę, że tu będzie to samo. Ewentualnie obetną jakiś efekt w miejscach, gdzie bardzo haczy i po kłopocie. Ale nawet jakby GoW wyszedł w takiej postaci w jakiej teraz jest, to i tak byłbym skłonny kupić Xa. :lol2: Giera mnie urzekła! :)

 

Co do TV to zgodzę się, że przez brak ostrości drugi plan traci no ale ja się nie martwię bo jak na TV29 będzie kiepsko to podepnę do monitora 22'' i będzie si si. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Skoro granie na zwykłym TV byłoby niemożliwe, bądź jakość obrazu byłaby tak fatalna, że aż by patrzeć się nie dało to chyba by wogóle wersja Core Xbox'a nie powstała, conie? Tak IMHO jestem ciekawy ile posiadaczy nowego X'a z całego świata ma tego HDTV, z pewnością w USA...

W/g statystyk podanych na jakiejś stronce (już niestety nie pamiętam jakiej), zaledwie 7% gospodarstw domowych w USA posiada telewizor HD.Także aż tak dobrze to nie jest-sam się zdziwiłem(dane mialy m-c lub dwa). Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze kable w ofertach sa to wiem. swiat-gier.com ma strasznie drogo. chodzi o to ze nigdzoe go na stanie nie maja. dzownilem juz chyba do 10 sklepow i nic. gralem chwile w nba 2006 live demo i mi robilo zwisy. chyba to demo jest jakies zrabane. bo nie ma znaczenia czy konsola chodzi 5 minut czy kilka godzin, zwis zawsze jest w tej grze. w need for speed jeszcze nie mialem a gralem bardzo duzo i dlugo, to samo w fifa 2006 demo, tez bez zwisow. dzis sobie zamowilem pelna wersje fify. bardzo mi sie spodobala grajac w demo

 

Mam prosbe....jak kupisz ten kabelek VGA to koniecznie opisz jak wyglada grafa z x'a na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe....jak kupisz ten kabelek VGA to koniecznie opisz jak wyglada grafa z x'a na monitorze.

nie ma problemu. kabelek ju zamowilem. powinienem miec na wtorek, napozniej w srode. przedwczoraj doszla do mnie fifa 2006. na pc nie moglem w ta gre wogole grac, a tu nie moge sie oderwac. mimo, ze gram przez tuner tv to i tak wyglada to bardzo dobrze. strasznie mnie ciekawi jak bedzie to wszystko wygladalo przez ten kabel. no nic czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno MS równiż do dev-kitów X360 dorzuci/ła silniki fizyczne od Ageia co by się te 3 rdzenie nie ziębiły za bardzo ;). W tej kwesti remis z PS3 (pytanie co lepiej sobie z realistyczną fizyką poradzi, czas pokaże).

 

Co do tego pokazu silnika Unreal3 na PS3. Powiem obiektywnie, na Xboxie da się to jeszcze zoptymalizować ale na pewne dropy lepiej sie nastawić już na starcie (aby potem się nie zawieść, albo by się miło zskoczyć ;) ). Ale na PS3 też nie musi być różowo. Na tym pokazie z E3 na dobrą sprawę walczyły ze sobą 2 postacie tylko! Jeżeli walniemy takiego UT2007 w pełnej krasie to im więcej botów tym większe zapotrzebowanie na proca a to może mocno zwolnić. Pozatym na tym filmiku z E3 też dało się odczuć minimalny spadek FPSów (dosłownie minimalny ale jednak). Ale na obronę można dodać że było to robione na szybko i na NIEPEŁNYCH dev-kitach. Dev-kity z E3 nijak się mają do tego co teraz SONY rozprowadza do developerów w postaci ostatecznego Dev-kita (tamte nie miały RSXa tylko zwykłe PeCetowe grafy, i słabszego Cella bo chyba 2,4 GHz zamiast 3,2 i chyba mniej pamieci ale tego już nie jestem pewien). Ale i tak znowu trzeba poczekać żeby powiedzieć coś na bank. Tak samo może i GoW okaże się maga płynny. A nawet jak nie to i tak będzie mega grywalny! Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylaby to porazka gdyby nowe gry, ktore sa robione na nowy sprzet jakim jest x360 wykorzystywaly do konca jej mozliwosci...jak teraz ciezko jest utrzymac 30 klatek to co bedzie za rok.......na cale szczescie po tym co do tej pory wyszlo mozna liczyc ze jednak konsolka bedzie dawala sobie swietnie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u kumpla i pobawilem sie jego X360 w odpowiednich dla tej konsoli warunkach - czyli 720p na dobrej klasy projektorze podlaczonym komponentem. :]

 

Na dzien dobry: konsola jest duza, a jej rozmiary dodatkowo powieksza HDD. Odnioslem nawet wrazenie, ze jest ciut wieksza od starego X'a stojacego obok. No i zasilator powala - wielkosci pieciogniazdkowej listwy zasilajacej.

 

Pad jest zgrabny, wygodny i leciutki - a brak placzacego sie kabelka jest jednak rewelacja. Za to pilot to moim zdaniem porazka - maly, malo ergonomiczny, a do tego tragicznie zrobione gumowe klawisze.

 

Dashboard jak dashboard, w miare intuicyjny, wykrywa automatycznie iPoda czy pendrive'a podlaczonego do USB, ale jest jeden zonk: filmy mozna ogladac tylko z DVD. Nie ma opcji podlaczenia sobie pendrive'a z filmikami czy zgrania filmu na HDD.

 

Co najwazniejsze: gry. Tu mialem mieszane uczucia.

Kameo mnie rozwalilo - ta gra jest po prostu przesliczna, ma mase fajnych efektow, dodatkowo konsola bez zajakniecia radzi sobie np. z 500-osobowa bitwa. Wbijamy sie konno w srodek takiej zadymy, roztracajac walczacych na boki, wokol nas tluka sie elfy z orkami, laza wielkie trolle, spadaja pociski z katapult, po niebie zasuwaja smoki a na konsoli nie robi to najmniejszego wrazenia - wszystko jest idealnie plynne. Po prostu rewelka.

Inne gry jakie widzialem to Condemned i Perfect Dark. I tu niestety juz nie bylo tak rozowo.

Condemned wyglada jak gra na PC - i to nie jakas super-zajebista graficznie gra. Taka gorna strefa stanow srednich w obecnych PC.

Perfect Dark juz ladniejsze, ale caly czas mialem to samo wrazenie - slaby AA, marne wybuchy, kiepskie modele. Taka sama grafe mialbym na swoim kompie.

 

Na koniec pobawilem sie jeszcze konsolka na zwyklym TV Thompson dwadziescia kilka cali, podlaczone Composite'em. Oczywiscie w porownaniu z projektorem to nie bylo tak pieknie (nie ten rozmiar :) ), ale nie mialem wrazenia ze cos trace. Obraz byl ostry, wyrazny, kolory nasycone, a plynnosc animacji oczywiscie pierwszorzedna. Innymi slowy: jesli ktos ma zwykly TV, nie musi sie martwic, ze bedzie mial kiepski obraz.

 

Ogolem: konsolka bardzo fajna, widac ze ma potencjal. Ale na chwile obecna nie wszystkie gry sa powodem do zachwytu. A na pewno nie jest to rewolucja i wyprzedzenie PC - co najwyzej dorownanie im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, prosze sie niesmiac. <_<

Podlaczyc Xbox'a pod listwe z zabezpieczeniem? Musialbym kupic nowa bo na aktualnej wszystkie gniazdka zajete.

A teraz zasilacz od X360 jest podlaczony bezposrednio do golego kontaktu i troche sie martwie czy cos nie pyknie.

A moze od razu lepiej pod jakis UPS?

Edytowane przez Crichton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, prosze sie niesmiac. <_<

Podlaczyc Xbox'a pod listwe z zabezpieczeniem? Musialbym kupic nowa bo na aktualnej wszystkie gniazdka zajete.

A teraz zasilacz od X360 jest podlaczony bezposrednio do golego kontaktu i troche sie martwie czy cos nie pyknie.

A moze od razu lepiej pod jakis UPS?

 

zawsze lepiej do listwy, bezpieczniej, ale wydaje mi sie ze mozesz podlaczyc do kontaktu bezpsrednio, w tysiacach domow konsole tak dzialaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, prosze sie niesmiac. <_<

Podlaczyc Xbox'a pod listwe z zabezpieczeniem? Musialbym kupic nowa bo na aktualnej wszystkie gniazdka zajete.

A teraz zasilacz od X360 jest podlaczony bezposrednio do golego kontaktu i troche sie martwie czy cos nie pyknie.

A moze od razu lepiej pod jakis UPS?

 

Hehe te listwy nic nie daja,lipa (zapytaj elektryka itp) najlepiej podlaczycz jak masz mozliwosc pod UPS , ale pod zwyklym gniazdkiem nic sie nie stanie :D Jak masz prawidlowo podlaczony w gniazdku przewod uziemnienia,oraz fazy i zera. To jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe....jak kupisz ten kabelek VGA to koniecznie opisz jak wyglada grafa z x'a na monitorze.

kabelek juz mam. powiem tylko tyle: jesli nie masz telewizora hdtv koniecznie kup kabel vga. kurde wyglada to rewelacyjnie. sprawdzalem na 2 grach nfs mw i fifa 06. grafika jest przepiekna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wiele serwisów swiatowych takich jak

 

http://www.xbox360news.com/

 

http://www.planetxbox360.com/

 

czy chocby nasze rodzime gry.wp.pl zamiesciło newsa iz podobno nowy xbox jest juz zhackowany (ponizej cytat z gry.wp.pl)

 

Xbox 360 złamany, pierwsze chipy już wkrótce?

Snake; środa, 21 grudnia 2005

 

Serwis Spong.com opublikował ciekawy artykuł:

 

http://news.spong.com/detail/news.asp?prid=9422&cb=0.2869335

 

z którego wynika, że Xbox 360 jest już praktycznie złamany, a pierwsze modchipy pojawią się już za kilka miesięcy. Autor pisze, że jego anonimowe źródło twierdzi, iż w Chinach odniesiono częściowy sukces w pracach nad złamaniem konsoli, choć na razie rozwiązań nie można jeszcze wprowadzić do sprzedaży.

Prace są jednak na tyle zaawansowane, że pierwsza generacja mod-chipów, pozwalających odpalać kopie bezpieczeństwa, pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Należy jednak pamiętać, że pierwsze wersje modyfikacji mogą nie działać do końca tak jak powinny, ale z pewnością wzbudzą zainteresowanie wielu osób, zanim dostępne staną się prawdziwe mod-chipy.

 

Opracowanie działającej modyfikacji jest bardzo trudne, ponieważ zabezpieczenia Microsoftu są najlepsze z możliwych, ale mimo to prace wciąż trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelek juz mam. powiem tylko tyle: jesli nie masz telewizora hdtv koniecznie kup kabel vga. kurde wyglada to rewelacyjnie. sprawdzalem na 2 grach nfs mw i fifa 06. grafika jest przepiekna.

Jest mozliwosc zebys wrzucil jakies fotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...