Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Blu-ray w tyle

 

Formatowi HD DVD daleko do pozycji zwycięzcy, ale na pewno stał się na chwilę obecną liderem i dominuje nad konkurencyjnym Blu-ray.

 

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii oba formaty sprzedawały się w proporcji 4:1 na korzyść HD DVD.

 

Analitycy są zdania, że najprawdopodobniejszym źródłem sukcesu lidera jest tani napęd HD DVD do konsoli Xbox 360, kosztujący w Wielkiej Brytanii 129 funtów. Dla porównania, odtwarzacze Blu-ray Samsunga kosztują tam około 1000 funtów.

 

Ludzie odpowiedzialni za opracowanie wyników badań radzą jednak podchodzić do nich z dystansem – jak dotąd raptem 10 000 filmów sprzedano w miesiącach październik-grudzień, co oznacza, że prawdziwa bitwa dopiero przed nami.

Źródło: http://newsroom.chip.pl/news_178766.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie co tak słabo u Was z Achievementami?? :P Ja mam konsolkę od niecałych 2 miesięcy, a już jestem chyba 2 po PawelDK z ilością GS (3320 jak dobrze pamiętam). Przegladałem wczoraj Was (jako przyjaciól dodanych do mojej listy) i cienko, cienko ;)

Wczoraj odpaliłem na dobre NinetyNineNights (jednak kupiłem z miesiąc temu bo dobra cena była - 89 zeta w folii) i powiem że w stosunku do dema czerpie 2 x tyle przyjemności z gry :)

Konsolka dostaje u mnie po pupie codziennie po ok 5h. Nic jak na razie się nie dzieje....POZA ;) troszkę wkurzającymi "problemami" z napedem. Czasami zwolni prawie do zera. Płytki oczywiście w stanie idealnym, a jednak zwalnia. Pewnie to wina że są to DL, które jak wiemy są hmmm dalekie od doskonałości ;) Jednak niektóre gierki (a właściwie jedna - NFS MW) nie "łapały" tego i sie zawieszały. Inne po prostu dalej śmigają, aż w pewnym momencie napęd znów przyspieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja nie mam za bardzo czasu katowac konsoli po 5h dziennie :] Poza tym w PGR3 zrobilem juz wszystko co moglem (zostaly mi do zrobienia wyscigi na czas za jakies drobne), final GoW (+ Corpsera musze na hardcorze przerobic). Burnouta na razie nie tykam bo musze pokonczyc zaleglosci na PC <_< A poza tym jak Burnouta skoncze to susza az do...czerwca i Mass Efect?

 

P.S. O achievmentach to niech sie wypowie poca "wladca dem" :lol:

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od ~2 miesięcy mam Xa. Chciałbym zakupić do niego głośniki 5.1. Dużo ludzi (z tego, co widziałem na forum) poleca Creative Gigaworks G500. Jednakże pobuszowałem w necie, znalazłem zdjęcie tyłu subwoofera (w którym, jak się domyślam, jest wzmacniacz i takie bajery) i nie dopatrzyłem się tam wejścia optycznego. Jeśli jest ono gdzieś indziej, to gdzie? Jeśli nie to, proszę, doradźcie coś w podobnej cenie (lub tańsze :wink: ).

Na dowód link do foty: [P500].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie co tak słabo u Was z Achievementami?? :P Ja mam konsolkę od niecałych 2 miesięcy, a już jestem chyba 2 po PawelDK z ilością GS (3320 jak dobrze pamiętam). Przegladałem wczoraj Was (jako przyjaciól dodanych do mojej listy) i cienko, cienko ;)

Wczoraj odpaliłem na dobre NinetyNineNights (jednak kupiłem z miesiąc temu bo dobra cena była - 89 zeta w folii) i powiem że w stosunku do dema czerpie 2 x tyle przyjemności z gry :)

Konsolka dostaje u mnie po pupie codziennie po ok 5h. Nic jak na razie się nie dzieje....POZA ;) troszkę wkurzającymi "problemami" z napedem. Czasami zwolni prawie do zera. Płytki oczywiście w stanie idealnym, a jednak zwalnia. Pewnie to wina że są to DL, które jak wiemy są hmmm dalekie od doskonałości ;) Jednak niektóre gierki (a właściwie jedna - NFS MW) nie "łapały" tego i sie zawieszały. Inne po prostu dalej śmigają, aż w pewnym momencie napęd znów przyspieszy

No ja też katuję konsolę po 4-5h dziennie ale ostatnio achievmenty nie dochodzą ( no może poza Crackdown) bo głównie gram w GOW na multi, a tam już za dużo do odblokowania nie zostało ale są to same trudne achivmenty. A co do NinetyNineNights to ukończyłem wszystkimi postaciami. Zostało mi zrobienie wszystkich postaci na 9 poziom i wtedy trzeba przejść jeszcze raz oraz zostało jeszcze zrobienie ranki A na wszystkich poziomach. Tego już mi się nie chce robić, wolę pograć w coś innego :) ALe giere bardzo fajna, taka sieczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od ~2 miesięcy mam Xa. Chciałbym zakupić do niego głośniki 5.1. Dużo ludzi (z tego, co widziałem na forum) poleca Creative Gigaworks G500. Jednakże pobuszowałem w necie, znalazłem zdjęcie tyłu subwoofera (w którym, jak się domyślam, jest wzmacniacz i takie bajery) i nie dopatrzyłem się tam wejścia optycznego. Jeśli jest ono gdzieś indziej, to gdzie? Jeśli nie to, proszę, doradźcie coś w podobnej cenie (lub tańsze :wink: ).

Na dowód link do foty: [P500].

Nie maja wejscia optycznego. Ja je kupilem bo mialem juz wczesniej dekoder Creative'a, bez niego rozgladalbym sie raczej za jakims zestawem z dekoderkiem w zestawie czyli Logi Z5400 (tudziez 5450 z tylnymi statelitkami wireless).

 

edit.

Z5400 kosztuja jakies 850 PLN, ale to i tak mniej niz G500+dekoder.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płyt zajmie Mass Effect?

 

Jeśli zastanawialiście się ile krążków DVD9 zajmie Mass Effect to miło mi Was poinformować, że z odpowiedzią śpieszy pan Casey Hudson z firmy BioWare.

 

Otóż według niego, a gość wie o czym mówi, gra zajmie tylko jedną płytkę. Jedną. Pan Casey tłumaczy, iż od samego początku zakładano pomieszczenie wszystkich danych na jednym krążku, optymalizowano dane pod tym kątem i stąd ten rewelacyjny rezultat.

 

Jak to mówią – dla chcącego nic trudnego. Skoro Oblivion się zmieścił ...

Źródło: http://xboxonline.pl/newsy,ile_plyt_zajmie...fect_,5578.html

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
no ale przecież DVD to za mało - Blu-Ray to przyszłość ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież DVD to za mało - Blu-Ray to przyszłość ~~

I po co ten tekst, zebys sie nie zdziwil za kilka lat. Tak BTW Nintendo tez uwazalo ze kartridze wystarcza i wszystko da sie zmiescic.

Tak wogole co to za chore myslenie w stylu, lepiej miec mniej niz wiecej? Jak kupujesz dysk twardy to tez na styk, zeby ci sie dane zmiescily, bo po co wiecej? Teraz wystarcza, to w przyszlosci tez wystarczy?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ten tekst, zebys sie nie zdziwil za kilka lat.

za kilka lat to będzie nowa generacja konsol i wtedy pewnie się taki czytnik ( czy też inny) w standardzi znajdzie. Na obecne czasy DVD9 jest wystarczający - popularny, tani i jak widać w zupełności wystarcza nawet na rozbudowane gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ten tekst, zebys sie nie zdziwil za kilka lat.

za kilka lat to będzie nowa generacja konsol

 

Tak BTW Nintendo tez uwazalo ze kartridze wystarcza i wszystko da sie zmiescic.

a dlaczego by nie? albo karty pamięci - juz dzisiaj maja po 8GB, a teoretycznie mogą mieć nawet ponad 100GB (SD, MMC, CF, itp)

i byłby to szybszy nośnik niż płytki CD/DVD/HD DVD/Blu-Ray:

prędkość odczytu CF/MMC+ : 40MB/s

blu-ray 2x: 8.57MB/s

tylko znowu pojawia się kwestia kosztów :P

 

Tak wogole co to za chore myslenie w stylu, lepiej miec mniej niz wiecej?

to ja ci takie pytanie zadam: po co drożej skoro można taniej i tak samo dobrze? bo chyba nie powiesz mi, że taki Gears of War na jednej DVD jest gorszą grą od Resistance tylko dlatego, że Resistance zajmuje te kilkanaście GB więcej?

 

Jak kupujesz dysk twardy to tez na styk, zeby ci sie dane zmiescily, bo po co wiecej? Teraz wystarcza, to w przyszlosci tez wystarczy?

oczywiście. po co mi większy dysk niż 80GB? taki mi w zupełności wystarcza - po to mam nagrywarkę, żeby archiwizować dane

gdybym miał w przyszłości wymieniać to prędzej na szybszy dysk niż na większy

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka lat to będzie nowa generacja konsol

No jesli sadzisz, ze za 3 lata Microsoft wypusci nowa konsole to brawo, mysle, ze pod koniec zycia konsoli (albo duzo szybciej) DVD9 to moze byc za malo.

 

a dlaczego by nie? albo karty pamięci - juz dzisiaj maja po 8GB, a teoretycznie mogą mieć nawet ponad 100GB (SD, MMC, CF, itp)

i byłby to szybszy nośnik niż płytki CD/DVD/HD DVD/Blu-Ray:

prędkość odczytu CF/MMC+ : 40MB/s

blu-ray 2x: 8.57MB/s

tylko znowu pojawia się kwestia kosztów :P

Mowie o pojemnosci jaka mialy kartridze N64, wiec nie wyskakuj tutaj z 100GB SD itd. Wtedy Nintendo twierdzilo, ze kilkanascie (kilkadziesiat) mega wystarczy, no i sie przeliczyli.

 

to ja ci takie pytanie zadam: po co drożej skoro można taniej i tak samo dobrze? bo chyba nie powiesz mi, że taki Gears of War na jednej DVD jest gorszą grą od Resistance tylko dlatego, że Resistance zajmuje te kilkanaście GB więcej?

Idac tym tokiem to mogli wsadzic zwykle CD, pewnie jeszcze taniej by bylo (żart). Microsoft popelnil blad nie wsadzajac do Xa HD-DVD (i HDMI), teraz sprzedaje to jako odzielny dodatek. Technologia HD-DVD podobno nie jest strasznie droga (na pewno tansza od BluRaya), mimo wszystko na pewno troche by podniosla cene konsoli (ciekawe ile, ma ktos jakies dane?).

IMO Microsoft, staral sie oszczedzic na wszysytkim na czym sie dalo, po to aby roznica w cenie miedzy PS3 byla jak najwieksza, czyli calkiem poprawny zabieg marketingowy, niestety zwiazany z pewnymi niedogodnosciami.

 

W przyszlosci moze sie okazac ze MS bedzie wypuszczal gry na dwoch rodzajach nosnikow HD-DVD (dla posiadaczy tego dodatku) i DVD. Takie posuniecie pewnie tez zwiekszyloby sprzedaz napedu HD-DVD do Xa.

 

oczywiście. po co mi większy dysk niż 80GB? taki mi w zupełności wystarcza - po to mam nagrywarkę, żeby archiwizować dane

gdybym miał w przyszłości wymieniać to prędzej na szybszy dysk niż na większy

Argumentacja bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie biorę udziału w takich dyskusjach które i tak prowadzą do nikąd (vide który nośnik lepszy). Tym razem jednak zwrócę uwagę na co innego. Fajnie że wszystko zmieści się na jednym DVD i fajnie, że większość rzeczy da się upakować na tym nośniku. Mimo to mam wrażenie że developerzy wolą mieć swobodę we wszystkim, również w tym ile ich gra będzie zajmowała. Mi po głowie chodzi czy przypadkiem nie trzeba było mimo wszystko czegoś wyciąć, poświecić żeby się na tym DVD upakować. To jest ból kiedy w pocie czoła pracujesz nad czymś a później okazuje się, że i tak idzie to pod nóż nie dlatego, że jest słabe ale dlatego że po prostu nie ma miejsca na dysku. Nie mówię (bo i nie wiem) czy tutaj miało to miejsce (pewnie nie) ale prędziej czy później zapewne developerzy przed takim problemem staną a my będziemy się cieszyć, nieświadomi tego że wycięto nam (dajmy na to) extra 3 levele (które później zassamy za opłatą z Live!) a które mogłyby się znaleźć od razu w grze gdyby tylko było nieco więcej miejsca...

 

Pomyślcie nad tym i nie kłóćmy się ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli sadzisz, ze za 3 lata Microsoft wypusci nowa konsole to brawo

nic nie mówiłem o 3 latach

jak dla ciebie kilka=3 to ok

 

Idac tym tokiem to mogli wsadzic zwykle CD, pewnie jeszcze taniej by bylo (żart).

koszt CD i DVD jest podobny

koszt DVD i HD/BR już niestety nie

 

Microsoft popelnil blad nie wsadzajac do Xa HD-DVD (i HDMI), teraz sprzedaje to jako odzielny dodatek.

no MS popełnił błąd, że wypuścił iksa a nie PS3

z tego co widzę to chcesz by iks miał dokładnie to samo co PS3 - po co? pasuje ci PS3 to kup PS3 i tyle ;)

 

IMO Microsoft, staral sie oszczedzic na wszysytkim na czym sie dalo, po to aby roznica w cenie miedzy PS3 byla jak najwieksza, czyli calkiem poprawny zabieg marketingowy, niestety zwiazany z pewnymi niedogodnosciami.

to źle, że MS wypuścił konsolę o podobnych możliwościach (żeby nie było - mówię o grach) prawie 2x taniej i ponad rok szybciej niż konkurencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder Creative'a ustawiałby mnie, bo ma 3 optyki (komputer, konsola, n), wątpię, żeby jakieś głośniki miały tyle wejść. Może znajdzie się coś tańszego w zestawach głośników tzw. kina domowego. Nie oczekuję nic głośnego, bo pokój ma niecałe 9 mkw. Nie muszą też oferować dźwięku hiper jakości. Wystarczy mi taki na poziomie Creative T6060/T6100. Bardziej zależy mi na cenie, bo 850 zł to dla mnie trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło: http://xboxonline.pl/newsy,ile_plyt_zajmie...fect_,5578.html

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
no ale przecież DVD to za mało - Blu-Ray to przyszłość ~~

 

Pojemność pojemnością, microsoft do xboxa 360 zamiast normalnego napędu, wsadził straszliwie głosną suszarke, do tego ze słąbą korekcją błedów. Wczoraj moja nowa konsola znowu wywaliła błąd odczytu nowej płyty, tydzien temu miałem inną konsole która cieła mi filmiki w pgr3.

 

Dzisjaj sprzedałem swojego xboxa 360 i postanowaiłem czekać na ps3, ten kto ostatnio czytałem moje problemy z xboxami 360 bo miałem ich sześć :mur: ten chyba przyzna mi racje. Dałem sobie poprostu spokój.

 

Wiec nie mowice że napędy w xboxach są wystarczające :)

 

Niedługo premiera ps3 w Polsce, czekam na ten sprzet z niecierpliwością, wiec do zobaczenia a tematach ps3... Może jak wyjdzie nowa poprawiona wersja xksa to jeszcze się na niego skusze, ale narazie jestem strasznie zawiedziony....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie tylko ja mam już dośc użerania się z serwisem i przebywania w stanie oczekiwania na ps3, ostatnio kusi mnie nawet zamówienie sztuki z allegro.

 

Ps. U mnie już 3 Xpudło leci jak narazie 2 tygodnie działa "dobrze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2525149[/snapback]

Czy M$ nie potwierdziło już czarnej wersji oficjalnie? Bo coś mi się obiło o uszy, że tak.

nie

 

Co mnie obchodzi, że da się napęd HDDVD przerobić do PC

nie przerobić, a podłączyć wtyczkę i zainstalować sterowniki

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rockers napisz do Microsoftu bo chyba jesteś najbardziej pechową osobą na świecie. Aż wierzyć mi się nie chce. Skąd ty te konsole brałeś i czy ich czasem w jakimś pojemniku nie zamykałeś ? ;) Mi padła pierwsza konsola, tą już mam rok czasu i chodzi jak złoto ( odpukam dla świętego spokoju). Padł mi natomiast headset ( nerwowy jestem i jakoś mi się nim rzuciło), dokłądnie przerywa mi mikrofon. Może ma ktoś zwas w domu niepotrzebnego headseta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Padł mi natomiast headset ( nerwowy jestem i jakoś mi się nim rzuciło), dokłądnie przerywa mi mikrofon. Może ma ktoś zwas w domu niepotrzebnego headseta ??

Ajajaj, kolejny nie do informowany...

1.Xbox 360 Premium a Core różni się tym , że Core nie ma w zestawie pada bezprzewodowego, headshota, dysku twardego oraz darmowego abonamentu XBLG ( na 1 miesiąc )

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=3360650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...