Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gladiac

uwaga !!!,

 

Nie bedzie gier na 360 na nosnikach hd dvd jak podal szef japońskiego oddziału Xboxa360 Yoshihiro Maruyama.Zamyka to drogie do wszelkich spekulacji na temat :czy na nowym nosniku gry beda bardziej dopracowane itd itp, jezeli kiedykolwiek Microsoft doda nowy czytnik hd dvd to tylko do ogladania filmow w tym formacie ,a wszystkie gry beda wychodzic na DVD 9 , ci ktorzy martwia sie ze nie bedzie to wystarczajaca pojemnosc do gier nowej generacji przypomina sie o sporej kompresji danych do ktorej Microsoft przyklada wielkie starania,.

Tak wiec kolejna wiadomosc ktora jednych ucieszy a innych moze zmartwi, mnie osobiscie nie robi roznicy ,wazne aby gry byly fajne a do tego nie trzeba wcale niebotycznych ilosci miejsca na nosnikach tylko staranosc developerow w optymalizacji.Milosnicy Sony pewnie sie ciesza ze ich sprzet jest bardziej zaawansowany w nowa technologie odtwarzania danych ale nie maja sie z czego cieszyc bo ujrza ja dopiero w 2007 roku a wtedy to hd dvd i blue ray bedzie w kazdym kompie i nie bedzie to zadna nowosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Milosnicy Sony pewnie sie ciesza ze ich sprzet jest bardziej zaawansowany w nowa technologie odtwarzania danych ale nie maja sie z czego cieszyc bo ujrza ja dopiero w 2007 roku a wtedy to hd dvd i blue ray bedzie w kazdym kompie i nie bedzie to zadna nowosc :)

1731961[/snapback]

 

To nie potwierdzona informacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... a orientuje sie ktos jakie gry beda na starcie nowego xbox'a w koncu? bo z tego co patrze na dalsza liste gier to bida straszna - malo jest zapowiedzianych na 2006... czyli co wiekszosc gier zobaczymy dopiero po ponad roku? :x zastanawiam sie czy nie zrezygnowac jednak i nie poczekac na jakies sensowne gry

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak do końca dobrze z tym dvd w nowym xboxie, już programiści psioczą że brakuje miejsca na 2 warstwowych dvd, renderowane wstawki i grafika w wysokiej rozdzialce zabierają dużo dużo miejsca więcej niż bylo to kiedyś. Pewnie dojdzie do takiej sytuacji że bedziemy mieli gry na kilku dvd.

 

ciekawe co z nowymi filmami hd dvd ? czyli xbox już ich poprostu nie odczyta. moim zdaniem to duża strata

 

Dysk twardy w nowym xboxie bedzie inny niz w pc wiec zapomnijcie o podlaczeniu standardowego.

 

oryginalny dysk w 360 ma 20 GB wiec wejdzie moze jeden filmik w nowym standarcie :lol:

 

moim zdaniem w xboxie 360 powinien być napęd hd dvd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie renderowane wstawiki ?? mysle ze teraz 99% gier bedzie mialo wszystkie animacje generowane realtime przez konsole co po pierwsze bedzie szybsze do zrobienia po 2 duzo duzo mniej zajmuje.. z tym ze sie jzu nie mieszcza na dvd9 to tez dziwne bo wiekszosc xboxowych gier czy ps2kowych nie zajmuje wiecej niz 4gb sa tylko male wyjatki ale to tez nie 8gb tylko troszke ponad 4.7....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga !!!,

 

Nie bedzie gier na 360 na nosnikach hd dvd jak podal  szef japońskiego oddziału Xboxa360 Yoshihiro Maruyama.Zamyka to drogie do wszelkich spekulacji na temat :czy na nowym nosniku gry beda bardziej dopracowane itd itp, jezeli kiedykolwiek Microsoft doda nowy czytnik hd dvd to tylko do ogladania filmow w tym formacie ,a wszystkie gry beda wychodzic na DVD 9 , ci ktorzy martwia sie ze nie bedzie to wystarczajaca pojemnosc do gier nowej generacji  przypomina sie o sporej kompresji danych do ktorej Microsoft przyklada wielkie starania,.

Tak wiec kolejna wiadomosc ktora jednych ucieszy a innych moze zmartwi, mnie osobiscie nie robi roznicy ,wazne aby gry  byly fajne a do tego nie trzeba wcale niebotycznych ilosci miejsca na nosnikach tylko staranosc developerow w optymalizacji.Milosnicy Sony pewnie sie ciesza ze ich sprzet jest bardziej zaawansowany w nowa technologie odtwarzania danych ale nie maja sie z czego cieszyc bo ujrza ja dopiero w 2007 roku a wtedy to hd dvd i blue ray bedzie w kazdym kompie i nie bedzie to zadna nowosc :)

1731961[/snapback]

Jeżeli tak naprawdę będzie to ja się cieszę (nie żebym, był miłośnikiem SONY ;) ), uważam to za bardzo odważne i męskie posunięcie. Przynajmniej kupując teraz/zaraz (wieta o ocb ;) ) konsolę wiem, że nie będę musiał wydawać kaski na jakiś tam HD-DVD w przyszłości żeby mi gry chodziły a przeca konsola ma służyć przede wszystkim do gier no nie? Co do pojemności to ja jestem za realtimeowymi scenkami jak najbardziej więc mnie to lotto. Możliwe że pojawią się gry na kilku DVD (np. 2,3) ale np. grając na PSX w takiego "Fajnala" na kilku płykach jakoś mnie to nie denerwowało bo płytkami nie machałem co 5 min tylko po skończeniu pierwszej, potem drugiej itd. No i myślę że większość osób zakupi teraz nowego iXa też ze względów czysto "oszczędnościowych", bo jak ma być "tylko" DVD to przeca takie wypalarki już na chatach u ludu od dawna (no...ja nie mam ;) )...dalej to już sami sobie dopiszcie. To wprawdzie nieco przykre ale prawdziwe. Czy treaz MS może zyskać fanów przez to? Raczej wątpię bo niby co z tego że ma Blu-Raya jak do konsoli nawet dysku nie dodadzą? Ale i tak najważniejsze są gry.

 

Z tym Oblivionem to przegięcie. Powiesić za @&^#*!#)! tego/tych co za to odpowiada/odpowiadają.

 

3mta się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie renderowane wstawiki ?? mysle ze teraz 99% gier bedzie mialo wszystkie animacje generowane realtime przez konsole co po pierwsze bedzie szybsze do zrobienia po 2 duzo duzo mniej zajmuje.. z tym ze sie jzu nie mieszcza na dvd9 to tez dziwne bo wiekszosc xboxowych gier czy ps2kowych nie zajmuje wiecej niz 4gb sa tylko male wyjatki ale to tez nie 8gb tylko troszke ponad 4.7....

1732502[/snapback]

 

ponoć grafika w wyższej rozdzialce zajmuje o wiele wiecej miejsca, sam sobie tego nie wymyślilem, to pisali programisci gier na nowego xboxa, użalali się na malą pojemność nośnika. jeżeli teraz już 2 warstwowe dvd jest na styk dla nowych gier to co bedzie za kilka lat? lepsza grafika równa się wiecej zajętego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma zwykly tv i zamierza kupic wersje premium to jak podlaczy xbox360 do tv ?

1732718[/snapback]

Zwyklym kablem, proste.

 

Ew. za pomoca przejsciowki component->euro/cokolwiek innego (na pewno takie sie pojawia, jesli juz nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cos takiego jak kompresja textur... na jaki styk ?? widziales gre ktora zajmuje 100% dvd9 tyle gier juz mialem i zadna nie zajmowala wiecej niz 4.7 + ~500mb

1732936[/snapback]

 

bo mialeś może poprostu usunięte co nieco z gier. :)

 

Gt 4, ninia gaiden, god of war, ralli sport 2. to gry które miały około 6 GB, oczywiście wersje specijalnie zrobione miały mniej :) uciete filmiki itd.

 

tylko porównaj to sobie do nowego xboxa, lepsza jakość grafiki, dużo wieksza rozdzielczość i z takiej gry zrobi się spokojnie ponad 10 GB.

 

po kilku latach jak wykożystają cały potencjał xboxa gry będą jeszcze więcej miejsca zajmować.

 

do tego kupując 360 tke nie oglądniesz filmu na hd dvd, a to duża strata bo za rok takie filmy będą dostępne, a stare dvd odejdzie w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zgadzam się i z Lazymodderem i z rockersem. Gry zajmują dużo i będą zajmować powoli coraz wiecej ale może rzeczywiście jakaś lepsza kompresja zdziała cuda. Np. mając dysk, gra mogłaby rozpakować tekstury do swapa podczas ładowania levelu i potem z nich korzystać (raz że szybciej a dwa że pozwala to "ominąć" barierę pojemności DVD). Zawsze można i dekompresować w locie ale jakoś to chyba mało "oszczędne" i pewnie wileu developerów to miało na myśli mówiąc że "lepiej mieć w X360 HDD niż go nie mieć" bo to może wpłynąć na komfort rozgrywki w znaczący sposób. Ale specem nie jestem...

 

Do tych dużo zajmujacych gier to dodam pozycję wprawdzie nie konsolową(no niezupełnie...) bo z PC ale...MGS2: Sons of Liberty (PC-DVD) zajmuje prawie całego DVD DL ale to chyba przez to że tak naprawdę do płyty zapakowali gre z Xboxa i dorobili do tego Emulator :lol: (nawet oznaczenia przy konfiguracji starowania pochodzą z Xboxa). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga strona medalu jest taka, ze duzy rozmiar np. w God Of War czy GT4 nie wynika z zastosowanych tekstur, tylko wszelkiej masci bonusow (filmiki itp.)

 

Poza tym wieksza moc obliczeniowa pozwoli na zastosowanie tekstur w inych formatach niz typowe jpg - zajmujacych mniej miejsca i/lub bardziej podatnych na kompresje.

 

Pewnie, ze developerom to zycia nie ulatwia... ale beda musieli bardziej popracowac nad optymalizacja lub po prostu wydawac gry na paru plytach.

 

@TruevaluateDal: MGS'a przerobili chyba raczej z PS2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z PS2, a nie z x-a, to raz.

Wiesz Iwo, co do zdjątek, mam kulpal, którego wójek widział się z Billem (kto nie wierzy, niech nie wierzy, ale ja wierze), z tego co zapamiętałem (więc mogę się mylić), to ma na oko 1,7m :P więc niedziw się, że niektórzy uwierzyli.

Trzecia sprawa z tą dekompresją, dla mnie to jeden wielki bullshit, niechce udawać jakiegoś wielkiego znawcy, ale jeżeli się chce wykorzystać całą moc sprzętu na to co jest najważniejsze, to dekomresja dla mnie nie wchodzi w grę, a więc sa trzy wyjścia, które sa ino półśrodkami, no, plus jeszcze jedno, jedyne sensowne: tekstury o mniejszej rozdziałce (tego nie trzeba komentować), nowy format (potrzebna dekomresja, czyli zabieranie mocy konsolki), wrzucanie na hdd (wtedy każda konsolka chyba by musiała mieć hdd, żeby ten sposób sprawnie działał, wydłuża to czas wczytywania poziomów, a przy okazji wymusza ostrzejszy podział na lewele, czy areny, kłania się TES, w morrowindzie nieraz dobijało jak miałeś mało ramu to wczytywanie). Pozostaje tylko kilka płytek na bardziej rozbudowane gry, ale zobaczymy jak bardzo będą rozbudowane gry. Nie powinno to przekroczyć 4 płytek na grę (pamiętając stare czasy amisi, a później psx, oczywiście qmpla), więc niby luz, ale to zależy od osoby, czy mu nie przeszkadza. Jedyna taka poważna wada tego posunięcia, którą trzea jednak traktować pół żartem to zwiększenie kosztów tłoczenia płytek, lecz wydaje mi się że to są grosze na sztukę i dopiero będą się koszta wdawać w kieszeń producenta przy ogromnej ilości tłoczonych płytek, ale za to kto inny zarobi (albo my stracimy, 5zł na gierce :lol: )

Chyba niepotrzebie się rozpisałem :P

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zwiekszeniu kosztow tloczenia mozna rozmawiac tylko znajac koszt tloczenia plyty HD-DVD (ktora dotychczas miala byc domyslnym nosnikiem).

 

Inna rzecz, ze koszty tloczenia plyt sa tak male w porownaniu do reszty procesu produkcji, ze IMHO nie ma co sobie tym glowy zawracac.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć grafika w wyższej rozdzialce zajmuje o wiele wiecej miejsca, sam sobie tego nie wymyślilem, to pisali programisci gier na nowego xboxa, użalali się na malą pojemność nośnika. jeżeli teraz już 2 warstwowe dvd jest na styk dla nowych gier to co bedzie za kilka lat? lepsza grafika równa się wiecej zajętego miejsca.

Taa.To ciekawe dlaczego najbardziej wypasione graficznie gierki na PC takie jak np: FEAR z texturami w wysokiej rozdziałce mieszczą się na jednym zwykłym DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.To ciekawe dlaczego najbardziej wypasione graficznie gierki na PC takie jak np: FEAR z texturami w wysokiej rozdziałce mieszczą się na  jednym zwykłym DVD?

1733784[/snapback]

A czemu kiedyś wypasione graficznie gierki zajmowały góra pół cd 650-tki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ costi & Xaon

 

Ku gwoli wyjaśnienia. Ja wiem że MGS2 jest grą pochodzącą podstawowo z PS2 (to wie każde dziecko) ale grając w wersję PeCetową nie mogłem oprzeć się wrażeniu że to jest jakieś takie wrzucenie wersji z Xboxa i zrobienie jej tak żeby to na PC chodziło. Architektura PS2 i Xboxa jest sporo inna. Praktycznie to gry są inne (choć takie same...kumacie?). Gdybym miał zrobić konwersję gry z konsol na PC to wybrałbym za "wzór" wersją z Xboxa bo jej do PC najbliżej. Nie miałem tam na myśli tego gdzie to wyszło najpierw, bo tak naprawdę to kolejnośc jest taka: PS2 robi za wzór dla iXa a iX robi za wzór dla PC. Napisałem czemu tak myślę, przypomnę może, podczas konfigurowania sterowania na PC nie ma oznaczeń jak "krzyżyk" , "trójkąt" czy "kółko" ale za to są X, Y oraz A, B a te chyba są na Xboxowym padzie a nie na DualShocku ;). Dlatego napisałem to co napisałem i zdania nie zmienię.

 

 

 

Te cenki całkiem ciekawe. Ale ile w tym prawdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyłacze się chwilowo do tej dysputy.Mam jedną uwage-działy MARKETINGU robią ludziom wodę z mózgów,to tak naprawde nie ma znaczenia ,że PS3 bedzie miał czytnik Blu-Ray a Xpudło 360 tylko HD-DVD i to tylko do filmów.Sony od 3 lat przynosi straty,dla niej konsola PS3 ,to w zasadzie byc albo nie być.Poza tym Microsoft i Sony stoją po przeciwnej stronie w wojnie FORMATÓW nowej generacji(BluR vs.HDDVD),i wykorzystują każdą okazję przy ogłosić światu ,że prowadza w tym wyścigu(na razie jest remis).Problem w tym ,że koszt przejscia na format BR są ogromne-bowiem potrzebne są nowe linie produkcyjne.W przypadku HD-DVD to nie wchodzi w grę,ponieważ technologia/produkcja jest podobnaa do zwykłych DVD.

Czy gry bedą zajmować kilkanascie GB?Tak... za 5 lat.

Raczej nie należy przejmować się pojemnością DVD(choć developerzy narzekali troche).

W przypadku Xbox i PS2 -w chwili startu miały zwykłe DVD i poziom/jakość gier w ciągu kilku lat podnosiła się znacząco,ale ich objętość na nośniku już nie,za to szybko objawiły się niedostatki RAM-u (szczególnie PS2).

Objetość gier pewnie bedzie znacząco większa niż,w starszej generacji,ale istnieje istnieje cos takiego jak kompresja(jak ktoś też słusznie zauważył),i przynajmniej te kiepskie CPU,bedą miały dodatkowe zadanie dla jednego ze swoich rdzeni.

A Sony ?Będzie wypuszczać gry na Blu-Ray,które równie dobrze będą mieścić się na DVD-DL,ale kto to bedzie sprawdzał jak już BĘDZIE PS3 i rozpocznie się wojna X. vs Sony? Wojna bedzie na tytuły,a nośnik to raczej drugorzędna sprawa-chyba że ktoś JUŻ ma HighDefinition TV,na półce czeka masa filmów HD-DVD/BlRay...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Ku gwoli wyjaśnienia. Ja wiem że MGS2 jest grą pochodzącą podstawowo z PS2 (to wie każde dziecko) ale grając w wersję PeCetową nie mogłem oprzeć się wrażeniu że to jest jakieś takie wrzucenie wersji z Xboxa i zrobienie jej tak żeby to na PC chodziło. Architektura PS2 i Xboxa jest sporo inna. Praktycznie to gry są inne (choć takie same...kumacie?). Gdybym miał zrobić konwersję gry z konsol na PC to wybrałbym za "wzór" wersją z Xboxa bo jej do PC najbliżej. Nie miałem tam na myśli tego gdzie to wyszło najpierw, bo tak naprawdę to kolejnośc jest taka: PS2 robi za wzór dla iXa a iX robi za wzór dla PC. Napisałem czemu tak myślę, przypomnę może, podczas konfigurowania sterowania na PC nie ma oznaczeń jak "krzyżyk" , "trójkąt" czy "kółko" ale za to są X, Y oraz A, B a te chyba są na Xboxowym padzie a nie na DualShocku icon_wink2.gif. Dlatego napisałem to co napisałem i zdania nie zmienię.

 

gwoli scislosci xbox posiada rowniez na stanie MGS2 i to w wersji rozszerzonej "SUBSTANCE" tak wiec wersja pc mogla byc przeniesiona z xboxa :) , tak swoja droga posiadam ten tytul juz bardzo dlugo i nie moge jakos poprostu zaczac w niego grac ,kiedy rzadzila 1 to bylo fajnie ale teraz to sterowanie postacia mnie odrzuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MGS-ie 2-ce nie zwróciłem uwagi na oznaczenia klawiszy. Fakt, ale jak ktoś ma pctową wersję DualShocka to mu się raczej przypomina sterowanie z mgs1 na PSX-ie. Lecz to wszystko nie zmienia faktu, że najpierw MGS-y są robione na PS-y. Taka niepasująca do tematu forum analogia. Sportowy samochód musi z definicji mieć, a raczej nie mieć dachu, lecz PRAWDZIWA sportówka musi być ZAPROJEKTOWANA bez dachu, a nie ucięta z czasem. Krótko, co byś niechciał zrobić i na jakiej platwormie byś nie grał MG|S zawsze będzie PSową grą, nawet otpalając go na kompie czy X-ie.

 

Zastanawia mnie jeszcze, co zrobili, że koszt produkcji 6 wejść USB jest taki sam jak koszt 3 wejść, ale to już czepianie się szczegułów. Według tego cennika, to koszt konsolek na początku będzie się dużo różnił, lecz z czasem to będzie zanikać (odwrotna sytuacja niż przy ps2 i x-boxie, przynajmniej u mnie w mieście x jest jakąś stówkę droższy).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyłacze się chwilowo do tej dysputy.Mam jedną uwage-działy MARKETINGU robią ludziom wodę z mózgów,to tak naprawde nie ma znaczenia ,że PS3 bedzie miał czytnik Blu-Ray a Xpudło 360 tylko HD-DVD i to tylko do filmów.Sony od 3 lat przynosi straty,dla niej konsola PS3 ,to w zasadzie byc albo nie być.Poza tym Microsoft i Sony stoją po przeciwnej stronie w wojnie FORMATÓW nowej generacji(BluR vs.HDDVD),i wykorzystują każdą okazję przy ogłosić światu ,że prowadza w tym wyścigu(na razie jest remis).Problem w tym ,że koszt przejscia na format BR są ogromne-bowiem potrzebne są nowe linie produkcyjne.W przypadku HD-DVD to nie wchodzi w grę,ponieważ technologia/produkcja jest podobnaa do zwykłych DVD.

Czy gry bedą zajmować kilkanascie GB?Tak... za 5 lat.

Raczej nie należy przejmować się pojemnością DVD(choć developerzy narzekali troche).

W przypadku Xbox i PS2 -w chwili startu miały zwykłe DVD i poziom/jakość gier w ciągu kilku lat podnosiła się znacząco,ale ich objętość na nośniku już nie,za to szybko objawiły się niedostatki RAM-u (szczególnie PS2).

Objetość gier pewnie bedzie znacząco większa niż,w starszej generacji,ale istnieje istnieje cos takiego jak kompresja(jak ktoś też słusznie zauważył),i przynajmniej te kiepskie CPU,bedą miały dodatkowe zadanie dla jednego ze swoich rdzeni.

A Sony  ?Będzie wypuszczać gry na Blu-Ray,które równie dobrze będą mieścić się na DVD-DL,ale kto to bedzie sprawdzał jak już BĘDZIE PS3 i rozpocznie się wojna X. vs Sony? Wojna bedzie na tytuły,a nośnik to raczej drugorzędna sprawa-chyba że ktoś JUŻ ma  HighDefinition TV,na półce czeka masa filmów HD-DVD/BlRay...

1735430[/snapback]

 

napisałeś fajny post ale chyba coś ci się pomylilo microsoft ogłosił że xbox 360 do końca bedzie miał tylko zwykły napęd DVD.

 

fakt że w momencie wejścia poprzedniej generacji konsol wszystkie miały dvd, no pozawyjątkiem dreamcasta. Tylko, że wtedy to była nowość, a trzeba pamiętać że konsole muszą starczyć na minimum 5 lat. W tym momencie gry będą pewnie się mieścić na jednym DVD9 , tylko trzeba pomyśleć co bedzie za 5 lat? Pamiętam czasy jak pierwsze gry na ps2 zajmowały tylko 650 i były na zwykłym CDR.

 

trzeba też pamiętać że szybość danych z takiego blu-ray i hd dvd jest szybsza niż zwykłego dvd, co ma znaczenie w szybości doczytywania gier lub tak jak w nowej 360 tce kopiowanie plików na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci xbox posiada rowniez na stanie MGS2 i to w wersji rozszerzonej "SUBSTANCE" tak wiec wersja pc mogla byc przeniesiona z xboxa :) , tak swoja droga posiadam ten tytul juz bardzo dlugo i nie moge jakos poprostu zaczac w niego grac ,kiedy rzadzila 1 to bylo fajnie ale teraz to sterowanie postacia mnie odrzuca

1735574[/snapback]

No a co ja napisałem w swoim poście? Że wersja na PC ma za wzór wersję z Xboxa i dlatego w opcjach są takie oznaczenia sterowania a nie inne ;).

Xaon, przecież napisałem że wiem że MGS2 jest z PS2 więc nad czym tu się jeszcze rozczulać :blink: ? Wytłumaczyłem czemu tak napisałem. Zresztą cała ta wypowiedż miała być zabawna (bo niby gdzie macie emule Xboxa czy PS2 ?). I jeszcze raz, napisałem:

 

Do tych dużo zajmujacych gier to dodam pozycję wprawdzie nie konsolową(no niezupełnie...) bo z PC ale...MGS2: Sons of Liberty (PC-DVD) zajmuje prawie całego DVD DL ale to chyba przez to że tak naprawdę do płyty zapakowali gre z Xboxa i dorobili do tego Emulator :lol: (nawet oznaczenia przy konfiguracji starowania pochodzą z Xboxa). Nara.

...bo dalej uważam że pod względem silnika gry wersja z Xboxa i z PC są sobie bardzo bliskie, bardziej bliskie niż wersje z PS2 i PC i DLATEGO m.in. napisałem to co wyżej , że "zapakowali gre z Xboxa" w rozumieniu WERSJĘ z Xboxa ,a wersji było kilka w tym też na PS2 of course (+ to sterowanie które powinno przesądzać i jeszcze bardziej tłumaczyć moją wypowiedź). Jeżeli dalej ktoś nie kuma to już nie mój problem. Widać nagrałem się za dużo w Japońskie produkcje i teraz piszę po japońsku podświadomie i nikt mnie nie rozumie ;). Nie mam zamiaru się kłócić z nikim tutaj o to więcej bo to nie miejsce na to (za co przepraszam) ale muszę się jakoś wytłumaczyć (po raz kolejny...) bo po prostu nie rozumiem czemu mnie ludzie nie zrozumieli...EOT.

 

Domyśla się ktoś jak będzie wyglądał obraz na zwykłym TV? Tzn. jakie straty jakościowe czekają człowieka po podłączeniu X360(czy PS3) do zwykłego odbiornika. Obraz ma być wyświetlany w widescreenie wiec pewnie będą paski u góry i dołu ekranu (przy TV 4:3) ale w takim wypadku rozdzielczość jeszcze się zmniejszy :(. Jak na mój gust to nie będzie to wyglądac super szczególnie w porównaniu z HDTV :?. Jest to kolejna rzecz która nieco mnie odstrasza od NG bo wprawdzie na konsolkę bym wysłupłał ale już na nowy TV nie bardzo...Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...