Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem TV 29'' i monitor 22'' więc zawsze coś wybiorę do konsolki. Ale sądzę, że będzie to monitor. Chciałem pograć w NFSa PC na TV ale gram na monitorze bo jakoś lepiej to wygląda. :) Pewnie to samo będzie z konsolką. Teraz ostry obraz będzie miał duże znaczenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuje zakup X360, ale mam jedno pytanie. Bo chcem kupic tą tańszą wersie bez HDD (brak kasy). I teraz, co z save? Czy bedzie się robic czy nie? Jeśli nie to co musze dokupić aby móc robić?

 

Jestem laikiem jeśli chodzi o konsole więc prosze o wyrozumiałość.

 

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

uwaga!!!!! zapowiadana na poczatek roku oczekiwana przez wszystkich gra nowej generacji: "OBLIVION" ukaze sie na ...4 dyskach dvd!!!!! ok 28 gb danych to baaaaardzo duzo, dlaczego tak wiele dvd?? poniewaz wczesniej zapowiadana technologia nowej kompresji microsoftu nie bedzie jeszcze dostepna w grach ktore ukazaly sie wraz z startem nowej konsoli lub zaraz po ,tak wiec krytycy braku napedu hd-dvd moga teraz sie wyzyc na billu :) , a tak swoja droga osobiscie to mi wisi ze bede musial zmieniac tyle dyskow ,od czasow amigi 500 to byla norma :) ,a posiadacze pc sa w takiej samej sytuacji

 

 

ps.zapomnialem dodac ze do ukonczenia calej gry wystarczy zaledwie ....1000 godzin ,kto nie ma czasu ten niech zapomni :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morrowind tez krotki nie byl (mozna grac rok bez przerwy, nawet bez modow :) )... ale 4 DVD? :shock: Niezle jaja.

 

Skad to info?

 

Zastanawia mnie tez "brak nowej technologii kompresji" - czyzby kolejna niedorobka pierwszej serii konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslec, ze Morrowind byl na 1CD :lol2: +drugi CD z edytorem (mowa o wersji PC oczywiscie).

 

PS Jutro powinien do mnie dojechac Xbox360, mam nadzieje, ze mi nie eksploduje. B)

Edytowane przez Crichton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

( ... ) ze jest swietym tylko oto ze latwo nazwac go "gnojem" ,uzywac jego "skradzionego"oprogramowania i udawac swietego, nikt nikogo nie zmusza aby uzywal windowsa to wolny wybor jak komus nie odpowiada to niech nie kupuje,reaasumujac brzydze sie hipokrytami a my polacy wiekszosci tacy jestesmy,jedno mowimy drugie robimy, ( ... )

np. moi rodzice - dokładnie moja matka nie ma wyjścia - prowadzi firmę i musi mieć OS Microsoftu bo bez niego nic nie zrobi :) w dodatku musza to byc OEsy legalne :) ... tak wiec nie gadaj, że wszystko jest kwestią wolnego wyboru :) bo to żaden wybór musieć mieć Windowsa albo nie mieć go, zamknąć firmę i umrzećz głodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuje zakup X360, ale mam jedno pytanie. Bo chcem kupic tą tańszą wersie bez HDD (brak kasy). I teraz, co z save? Czy bedzie się robic czy nie? Jeśli nie to co musze dokupić aby móc robić?

 

Jestem laikiem jeśli chodzi o konsole więc prosze o wyrozumiałość.

 

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź:)

Z tego co zdążyłem się zoriętować, to wersja core niejest wogóle oszczędnością (tysk twrady = różnica w cenie tych wersji), a i tak będziesz musiał dokupić przynajmniej memorkę (niewiem jak to jest w iXie, ale 5zł napewno nie kosztuje). Niewiem ile zbierałeś na konsole, ale polecam pozbierac jeszcze troche, a jak zależy Ci na naprawdę ostrej oszczędności i jesteś na tyle cierpliwy, to poczekaj aż wyjdzie ps3, bill pewnie obniży wtedy znacznie cenę konsoli (przynajmniej ja bym tak zrobił, aby dokopać konkurencji na starcie).

 

uwaga!!!!! zapowiadana na poczatek roku oczekiwana przez wszystkich gra nowej generacji: "OBLIVION" ukaze sie na ...4 dyskach dvd!!!!! ok 28 gb danych to baaaaardzo duzo, dlaczego tak wiele dvd?? poniewaz wczesniej zapowiadana technologia nowej kompresji microsoftu nie bedzie jeszcze dostepna w grach ktore ukazaly sie wraz z startem nowej konsoli lub zaraz po ,tak wiec krytycy braku napedu hd-dvd moga teraz sie wyzyc na billu :)

Och yeah, wyżywam się na "gnoju (nieno, koleś kożysta ze świata, trochę egoistycznie, ale chętnie się z nim zamienię, co nieoznacza, że polibiłem jego produkty)", a masz, a masz!! Głupia brama niech oberwie za to że muszę żąglować płytami (niestać mnie na konsolkę, więc tak szczeże narazie mi to wisi, zobaczymy co konkurencja zaprezentuje).Ale przyjemnie jest się wyżywać na kapitalistach, NIECH ŻYJE GOSPODARKA CENTRALNIE STEROWANA, GDZIE MOŻEMY KUPIĆ BUTA NA 2 LATA (just a joke). A tak szczerze to 4 płytki jak na początek roku to dużo (yea suck my dick, or maybe better not bitch), a osobiście nie ufam kompresji, dla mnie to tak jakby do super wypas pod względem czystości dźwięku zestawu audio wkładać płytę mp3, i tak będzie dobrze brzmieć, ale jednak coś nie tak.

np. moi rodzice - dokładnie moja matka nie ma wyjścia - prowadzi firmę i musi mieć OS Microsoftu bo bez niego nic nie zrobi w dodatku musza to byc OEsy legalne ... tak wiec nie gadaj, że wszystko jest kwestią wolnego wyboru bo to żaden wybór musieć mieć Windowsa albo nie mieć go, zamknąć firmę i umrzećz głodu

Nie tylko twoi rodzice z przymusu muszą w pracy kożystać z windy, wierz mi, ubolewam nad tym z tobą. Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad wiecie jak rozwiaza te 4dvd moze zrobia to tak: kazda dvd to jakis obszar swiata gry do tego kazda w osobnym pudelku ( z osobna grafika pudelka ) jakies dodatki kolekcjonerskie itd. mi osobiscie gry z takim klimatem sa jakby stworzone do kilku plyt konczysz jeden rozdzial gry wkladasz nowa plyte to tak jak z ksiazkami w kilku tomach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla ciebie produkty typu windows i praktyki serwisowe sa godne nagrody to juz twoja sprawa.

LOLZ :lol: Sluchaj co masz do windowsa ? W cale to zly sytem nie jest, (>XP/2000 ;) )

 

Na czym teraz siedzisz ? (Zapewne na tym co reszta 'krzykaczy' co bill taki zly i wogóle :lol: )

 

Laiki... Jak taki zly windows to sobie siadz na linuxa koleszko :mur: (wcale nie twierdze ze linux zly, ale linux nie ma szans z windowsem przynajmniej pod jedynym : łatwosc obslugi ;] , nie kazdy sie rodzi 'informatykiem' zeby dac rade pod linuxem ;] , tak tak wiem kde i inne powloki... tylko ze jak przeba cos zajnstalowac to sa przewaznie problemy.. typu zla wersja bibloteki itp :lol: )

 

Nie kazdy ma czas zeby jezdzic po konsoli i wszystko robic za jej pomoca :wink:

 

Pozatym IMHO xbox dal po [gluteus maximus] ps2 B) i to nie tylko ja sadze ale sporo moich koleszkow ktorzy mieli obie konsole :)

 

 

Tak najezdzacie na xboxa 360 ze jest awaryjny... :lol: ... a ktos wspomnial jaka miala awaryjnosc ps2 jesli chodzi o lasery ? LOL z tego co zaobserowalem to w ogromnej ilosci ps2 padaly lasery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś mnie nie zrzumiał źle, osobiście lubie przekładać w konsolce płyty (pamiętam jeszcze psx-a u kumpla, mmm.....), niewiem czemy, ale na konsoli to jakoś mi się podoba, takie amigo podobne (insert disc 2). W pececie mnie to już drażniło (bo przy instalacji). A z wyżywaniem się na billu to był żarcik z mojej strony, nieprzejmuj się, nierozsadziłem swojego pokoju z wściekłości.

CMX- windows nie jest koszmarny, ale wibitnie dobry też nie. Co do bibliotek, to co się dziwić, jak większość rzeczy jest pisane pod winde :wink:. Piszesz o najazdach na awaryjność X360 i wspominach, że w ps2 badały lasery. Jest mała różnica, ps2 lasery padały (podobno) po jakiś 2 miechach, a tu wg pierwszych info które były pisane, to na starcie się pojawiały problemy i to rodzaju 30 min grania i konsola się przegrzewa i zwiesza :wink:, niebyło co tu porównywać.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a osobiście nie ufam kompresji, dla mnie to tak jakby do super wypas pod względem czystości dźwięku zestawu audio wkładać płytę mp3, i tak będzie dobrze brzmieć, ale jednak coś nie tak.ą.

Chyba że mówimy o kompresji bezstratnej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mówimy o kompresji bezstratnej :wink:

Wyjaśnij mi na czym może polegać kompresja bezstratna, bo żeby plik mniej zajmował, to musi być:

a) obcięty.

B) spakowany.

 

a) nietrzeba chyba wyjaśniać.

B) jakoś trzeba rozpakować przed użyciem, albo na hdd (które nie może byc wymagane w grach, z wiadomych przyczyn), albo do pamięci, czyli będzie jej chwilowo (przynajmniej) mniej.

 

Jak znasz inne sposoby, to mi napisz, może się przekonam.

 

Da się jakoś napisać b i nawias bez przerw, by nie było buźki :lol2:

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o flac, ape, wavpack i paru innych formatach bezstratnej kompresji dzwieku.

 

Da sie. Z obrazami rowniez.

 

To, ze najpopularniejsza jest kompresja stratna (MP3, JPG, MPEG), ze wzgledu na najmniejsza wymagana moc obliczeniowa do dekompresji i dobry stosunek jakosc/rozmiar pliku, nie znaczy ze formatow bezstratnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi na czym może polegać kompresja bezstratna

Kompresja bezstratna (ang. lossless compression) to ogólna nazwa takich metod upakowywania informacji do postaci zawierającej zmniejszoną liczbę bitów tak, aby całą informację dało się z tej postaci odtworzyć do identycznej postaci pierwotnej.

 

Kompresja_bezstratna

 

 

Podam na przykladzie kompresji ; zip oraz rar...

 

 

Skompresowany plik po dekompresji jest _TAKI_ sam jak przed kompresja, to jest kompresja bezstratna... mp3/4 itp jest kompresja stratna.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zip/rar nie sa tu najlepszym przykladem - nie mozesz nimi zakodowac pliku tak, zeby miec do niego bezposredni dostep bez wypakowywania go z archiwum w jakies miejsce.

 

Istnieja natomiast formaty funkcjonujace jak popularne MP3 - masz kodek i za jego pomoca odtwarzasz plik. Przyklady w moim poprzednim poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zip/rar nie sa tu najlepszym przykladem - nie mozesz nimi zakodowac pliku tak, zeby miec do niego bezposredni dostep bez wypakowywania go z archiwum w jakies miejsce.

Ok , spoko podalem jako przyklad kompresji bezstratnej te _najpopularniejsze_ formaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś reklamę PGR3 (na kanałach muzycznych)? Co prawdaż widok z kokpitu, mianowicie drewniane ruchy kierownicy trochę kwasiły to grafika zrobila na mnie pieoronującę wrażenie! Poprostu rewelka! Screeny wygladały przeciętnie jak dla mnie i zastanawiałem się gdzie magia i moc nowego X. Reklamówka przetarła mi oczy i jestem w szoku (oj chcialbym zoabczyc na żywo). Wróży to że już nie długo zobaczymy gry którę będą powalać nas na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej awaryjności laserów w PS2 mówimy? Nie pamiętam, żeby ktokolwiek ze znanych mi osób wymieniał laser w nieprzerobionej PS2. Lasery padały po przeróbce a nie przed. Ostatnie modele PS2 czyli v10 i v11 podobno miały z tym problemy (wada cewek lasera HD7 Sanyo) ale starsze konsolki w europie takich wad nie miały (bynajmniej ja tego nie zauażyłem). B)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej awaryjności laserów w PS2 mówimy? Nie pamiętam, żeby ktokolwiek ze znanych mi osób wymieniał laser w nieprzerobionej PS2. Lasery padały po przeróbce a nie przed. Ostatnie modele PS2 czyli v10 i v11 podobno miały z tym problemy (wada cewek lasera HD7 Sanyo) ale starsze konsolki w europie takich wad nie miały (bynajmniej ja tego nie zauażyłem). B)

 

Bardzo dobrze ze wkoncu ktos to powiedzial/napisal:) Zdarzaja sie usterki laserow, ale wiekszosc z nich jest spowodowana wlasnie przerobka konsoli. Paru moich kumpli ma nie przerobione konsole i nie maja zadnych problemow.

Co do awaryjności Xboba 360 to jest tak jak ze wszystkim. W kazdym procesie produkcyjnym zdarzaja sie wadliwe produkty, ktorych nie da sie wylapac (chocby z tego powodu, ze kazda konsola nie jest sprawdzana). A wiadomo jak to z ludzmi jest, jak dobrze chodzi to sie nie gada, ale jak sie psuje to narzeka sie komu tylko sie da i wiesci sie roznosza:) Oczywiscie duza czesc z tych awarii (np. porysowane plyty, przegrzewajacy sie zasilacz) spowodowane sa zlym obchodzeniem sie z urzadzeniem. RTFM sie klania:)

Zaraz mi ktos napisze ze jestem fanboyem xboxa:) Tak nie jest:) Przed kunem PC mialem PSX'a, ktorego kochalem i nic poza nim nie widzialem:P PS2 nie kupilem bo nie mialem kasy zabardzo, mialem PC i w sumie malo juz gralem. Ale wydaje mi sie ze skusze sie na jakas konsole 3 generacji bo nie chce mi sie juz ladowac kasy w kompa zeby grac. Ale tak naprawde grac, a nie wylaczac opcje, podkrecac karte graf. itp. tylko zeby gra plynnie chodzila. Pyac sie kumpli jak na ich sprzecie chodza gry i czy u mnie tez bedzie oki.

Watek o X'ie sledze od dawna, napalam sie troche na niego, ale poczekam na PS3 zeby zobaczyc co zaproponuje konkurencja, spadek cen...

Co do grafiki w grach. Moze i nie powala, ale sa to pierwsze tytuly. Jak wyszla PS2 pierwsze gierki perelkami tez nie byly, ale tworcy nauczyli sie pisac porzadnie i bylo coraz lepiej. Tak tez bedzie z Xboxem 360 i PS3.

Tak ze nie ma sie co klucic, a gadac o konsoli bo o tym jest ten topik:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos na temat nowego X-a

 

Microsoft odpuszcza, Sony ostro walczy

 

Microsoft nie chce wchodzić na polski rynek konsoli, bo uważa to za nieopłacalne z powodu piractwa. Nie odpuszcza za to Sony, który do 2008 roku chce mieć cztery razy więcej klientów niż obecnie.

 

(IMG:http://www.gazetaprawna.pl/numery/1594/14a.gif)

 

W tym tygodniu Microsoft wprowadził do sklepów w USA nowy model konsoli do gier – Xbox 360. Ma to być najlepiej sprzedający się produkt w historii koncernu, a w ciągu pierwszych trzech miesięcy kupić ma go blisko 3 mln klientów. Do czerwca przyszłego roku sprzedaż osiągnąć ma natomiast ponad 5,5 mln konsoli. Ile z tego przypadnie na polski rynek?

 

– Niestety, niewiele. Nie będzie premiery konsoli na polskim rynku. Będzie można ją kupić tylko przez pośredników na specjalne zamówienie – przyznaje Bartłomiej Danek, rzecznik prasowy Microsoft Polska.

 

Obecnie na polskim rynku w posiadaniu klientów jest 300 tys. konsoli do gier. Około 95 proc. rynku należy do Sony i jego konsoli PlayStation 2. Z danych Sony Poland wynika, że ma ją obecnie 270 tys. osób. Pozostałe to sprzęt produkowany przez Microsoft i Nintendo.

 

Polski rynek jest więc dla Microsoftu tylko niewielką kroplą w morzu przychodów, jakie czerpie w innych krajach. Dla porównania, w USA wyprzedził już PlayStation i jest liderem. Teraz szykuje się do podbicia ojczyzny Sony, czyli Japonii. Wcześniej pojawi się jednak w kilku krajach Europy Zachodniej, gdzie premierę Xboxa 360 zaplanowano na 2 grudnia. Dlaczego Microsoftowi nie opłaca się wprowadzić konsoli na polski rynek? Jak tłumaczy koncern, główną przeszkodą są piraci, którzy nielegalnie kopiują gry.

 

– I to na ogromną skalę. Z badań wynika, że każdy użytkownik konsoli w Polsce kupuje tylko jedną oryginalną grę w roku. Pozostałe gry, które są w użyciu, to „piraty”. W takiej sytuacji nie opłaca się inwestować w marketing, aby wprowadzić konsolę, skoro są niewielkie szanse, że będzie ona w przyszłości motorem przychodów ze sprzedaży gier – tłumaczy Barłomiej Danek.

 

To, co zniechęca Microsoft, nie przeszkadza jednak jego konkurentowi Sony. Jego PlayStation 2 jest obecnie najpopularniejszą konsolą na polskim rynku. Używa jej 270 tys. osób. Tylko do końca tego roku ma być ich już 350 tys. Ale to nie koniec, bo Sony ma duży apetyt – planuje, że do końca 2008 roku liczba użytkowników jej sprzętu wzrośnie blisko czterokrotnie i osiągnie milion.

 

– Piractwo nie jest czynnikiem sprzyjającym. Ale trzeba sobie jakoś z tym radzić. Nasz sposób to wprowadzanie tańszych gier platynowych czy specjalnych zestawów gier, których cena jest niższa w zestawie, przez co łatwiej jest przyciągnąć klientów – tłumaczy Katarzyna Pietrzak z Sony Poland.

 

Wyglada na to ze SONY-- Idzie w ilosc sprzedanych nie patrzac na Piractwo :unsure:

Z jednej strony to dziwne ,,a z 2 patrzac na Polske.. i zarobki ludzi twierdze i calkowicie sie zgadzam z Propaganda SONY,ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze im sie nie oplaca jak narazie dokladaja do konsoli, a przychod ma podukowac sprzedaz gier. U nas sie nie sprzedaja wiec nie oplaca sie ladowac kasy w marketing bo jak ktos bedzie chcial konsole to i tak kupi sprowadzona.

A tak swoja droga jak wyglada sprawa gwarancji konsol kupionych w preorderze w polskich sklepach? realizowana jest ona za granica kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga jak wyglada sprawa gwarancji konsol kupionych w preorderze w polskich sklepach? realizowana jest ona za granica kraju?

Kupiles w sklepie ? Tak, to sklep wywiazuje sie z gwarancji, i nie ma nic do gadania.Sklep jest gwarantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a skad wiecie jak rozwiaza te 4dvd moze zrobia to tak: kazda dvd to jakis obszar swiata gry do tego kazda w osobnym pudelku ( z osobna grafika pudelka ) jakies dodatki kolekcjonerskie itd. mi osobiscie gry z takim klimatem sa jakby stworzone do kilku plyt konczysz jeden rozdzial gry wkladasz nowa plyte to tak jak z ksiazkami w kilku tomach ..

ahhh to Final Fantasy VII na PSX...

 

nowy XBox 360 mnie osobiscie nie powalil. widzac zapowiadane tytuly nie dostaje jakos gesiej skorki. odgrzewane kotlety o powalajacej (jak np. w King Kongu, ktorego demko sprawilo, ze przecieralem oczy ze zdziwienia) grafice. nic specjalnego. poza tym nie mam czasu na granie ;-) i z dostaniem X360 sa w Irlandii problemy - wiec sie nie przejmuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że SONY się nie przejmuje piractwem.Ps2 to najpopularniejsza konsola w Polskich domach, natomiast psp równie dobrze zaczyna się sprzedawać w Polsce. Widzę to po otoczeniu.Każdy tylko kombinuje skąd tu kase na psp wytrzasnąc.Mysle ze drugie tyle co ps2 sprzeda sie psp, a jak wejdzie ps3 to osiągnięcie miliona uzytkowników w Polsce będzie tylko formalnością dla SONY.Microsoft się boi, że zbiednieją...i mają takie kraje jak Polska gdzieś jeśli chodzi o xboxy ... cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...