Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

@Vosh

 

Proca masz zajefajnego, pamieci z tego co widze w podpisie tez niekiepskie :wink:

Wez no Ty chlopie zoptymalizuj troche system i policz Super PI na probce 16M. IMHO 3 miejsce masz jak w banku B)

 

Tu masz linka zebys wiedzial co i jak (jesli jeszcze nie wiesz :wink: ):

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=128070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Mam jedno pytanie? :-P

W jakiej plycie oprocz DFI

mozna ustawic pamieci asynchronicznie?

 

:mur: Na moim ASUSIE AN8 nForce 4 SLI chyba sie nie da :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Mam jedno pytanie? :-P

W jakiej plycie oprocz DFI

mozna ustawic pamieci asynchronicznie?

 

:mur: Na moim ASUSIE AN8 nForce 4 SLI chyba sie nie da :mur:

1453348[/snapback]

Przyczytaj to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1249410

 

A topic o tym Asusie jest tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=112054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vosh, aż się prosi żebyś potestował tą swoją bestyjkę ;)

 

Siakieś pi16M (jak to Radek sugerował, możesz być wysoko), siakieś marki.

 

Chwal się, chłopie! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vosh gratuluje takiego pięknego proca farciarz z ciebie nie jeden twiker modli :rolleyes: się o takiego po nocach czekając na przesyłkę. A te 10h prima to potwierdza i na takim nie pozornym zasilaczu to normalnie majstersztyk kina akcji B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proc Vosha to jest fenomen jeśli chodzi o OC i każdy to dobrze wie :D

 

A co do odpowiedzi audioholiqa " i na takim nie pozornym zasilaczu" to mam pytanie do ciebie, dlaczego ten zasilacz jest taki nie pozorny :?

 

Dobra a jeśli chodzi o mojego CPU to nie wytrzymał na poprzednich ustawieniach :( i wysypał sie po 1h58min, ale dałem mu trochę więcej papu( 1.225+33%- real w win 1.58V) i liczy. :D

 

edit

 

Dołączona grafika

 

 

temp w idle 30C, a max 52C

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krotkich testach mojego Venica powiem ze trafila mi sie srednia sztuka :D Seria 0517 EPAW z ESC. Max OC stabilne to to co widnieje z moim podpisie. Na codzien 9x305 i 1.485V - buda zamknieta, Freezer na Low. Cisza i wydajnosc razem :D. Tylko pamieci niestety na 100 MHz ustawione, gdyz to wspaniale MOBO MSI ustawia zbyt niskie Trfc przy innych ustawieniach pamieci i plyta niestety nie wstaje przy FSB wyzszym niz 275MHz. Pamiec puszczona tylko na 152MHz.Czekam na DFI na AGP i sie przesiadam :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

...

Czekam na DFI na AGP i sie przesiadam :D

1453862[/snapback]

oj ja tez.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chce venice 3000+ BOX 2.8Ghz 1.5v 8h prime, czekam na ciekawe oferty na PM :)

1453293[/snapback]

Nie mogłeś wczoraj się zdecydować? Teraz do mnie leci proc z ESC przez GLS... Jest już w Poznaniu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pięknie w kolejnym dniu. Niestety - wszystko co dobre się kiedyś kończy :( Obawiam się, że mój Venice ma syndrom 2.95GHz ;) Poniżej wynik z ostatniej walki. Jak widać VCore podbite do 1.55V a przyrost _tylko_ ~20MHz ... Na dodatek musiałem otworzyć budę, bo robiło się już zbyt ciepło >50C na CPU. Więcej na AC to ja raczej nie powalczę. Trzeba dać szansę wodniakom i gazownikom ;) Spróbuję jeszcze trochę z SPI. Nie mam sumienia katować go przy wyższym napięciu :) A propos propozycji z wynikami w SPI, chętnie się pobawię, tylko muszę znaleźć trochę więcej czasu. Poza tym za cholerę nie mogę zjechać z timingami poniżej 2.5-5-3-7 @~300. Być może nie potrafię ich poprawnie ustawić. Z drugiej strony to pamięci od Ibiza to się nie ma co dziwić ... ;) To żart oczywiście ;) Ciekawą rzecz zuważyłem podczas testów; na "starym" winczi kiedy Prime mówiło "nie" mogłem jeszcze całkiem sporo pociągnąć MHz i SPI 32MB spokojnie przechodziło. Na Venice mam tak, że jak znajdę full stable w Prime to mogę pociągnąć jedyne ~2-3MHz na SPI 32. Wyżej się sypie. To tyle konkluzji :) O ewentualnych poprawach wyniku oczywiście poinformuję - choć coś czuję, że to kres moich możliwości (hot). Uff, ale się rozpisałem. Powodzonka dla wszystkich.

 

9x325 1.55V:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vosh

To popraw sobie siga :) Respekt dla Twojego proca!! no i dla Ciebie oczywiscie :)

1454046[/snapback]

Dzięki! Done :) Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym za cholerę nie mogę zjechać z timingami poniżej 2.5-5-3-7 @~300. Być może nie potrafię ich poprawnie ustawić. Z drugiej strony to pamięci od Ibiza to się nie ma co dziwić ... ;) To żart oczywiście ;)

1454042[/snapback]

Twoje A-daty powinny fikać 2,5-3-3-7 na 300 na 2,7 V na takich ustawieniach:

 

2,5-3-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

Przynajmniej Lancera tak chodzą :) Jesli nie to zmień drugi w kolejności parametr na 4 parametr ( tak działają np. moje) . Musi działać, chyba , ze pamiątki coś kapryszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje A-daty powinny fikać 2,5-3-3-7 na 300 na 2,7 V na takich ustawieniach:

 

2,5-3-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

Przynajmniej Lancera tak chodzą :) Jesli nie to zmień drugi w kolejności parametr na 4 parametr ( tak działają np. moje) . Musi działać, chyba , ze pamiątki coś kapryszą.

1454090[/snapback]

Dzięki za gotowca - nie omieszkam wypróbować :)

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany. Na ile sobie go cenisz?

1454030[/snapback]

Za pozno, juz poszedl. Z tak cieplym towarem trzeba sie szybko decydowac.

Ktos z forum bedzie go katowal w poniedzialek, oj ostro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką małą prośbe o linka do tego programu GO SP2004, szukałem w necie ale jakos nie umie tego znaleźć

1454611[/snapback]

Stress Prime 2004...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vosh:

 

Wini miał syndrom 2,7GHz, przeciętny Venice ma syndrom 2,8GHz ty masz syndrom 2,9GHz kurde ale ci fajnie ;) W skrócie też bym tak chciał ;)

 

Walnąć 1.616v może 1.648v i 3GHz z Prime może by dało rady to była by zabawka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli super pi lub prime wywali bleda po jakims czasie a puszce HL2 i 3dmarka i jest giciorek to co to oznacza??

1454855[/snapback]

...ze jest QPA a nie giciorek :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue:

 

Że coś stabilne nie jest i wcale musi być to wina CPU, równie dobrze może to być np. ram i wszystko z nim związane. Zresztą nikt cię do niczego nie zmusza i jak sobie ustawisz tak będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...