Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

patryk na google znajdziesz

ale co do wydajnosci to jescze bardzo duza wydajnosc ma tanszy beetle zobaczcie testy lepszy on bog typhoona no i jescze jest mozliwosc dolaczenia jedengo wiatraka 80x80 co daje powera, ale jak wspomnial poprzednik Freezer to dobre chlodoznko za niska cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ninja jest lepsza od TT Big Typhoon to bym polemizował.... Proponuję poczytać szeroko rozwinięty topik o TT BT na Chłodzeniu Konwencjonalnym. Sam mam TT BT i wiem co to bydle potrafi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli skoro nininja jest gorsza od big typhoona czyli thermaltake beetle jest the best w sumie to nie prawda bo bardzo dobry jest tez asus o podobnej konstrukcji do beetla i nie wyglada tak wypasnie ale za to ma miedizane blaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie chcę marudzić, ale powoli tracę wiarę w sens overclockingu... Jak wyszły jakiś czas temu Athlonu i Semprony 64bitowe wszyscy wzięli się za podkręcanie, że niby te procesory mają takie świetny potencjał itp. A teraz co widać wraz z upływem czasu? Jednym się komputery wyłączają (w tym mi), innym temperatura procesorów skoczyła w góre nieodwracalnie o jakieś 10 stopni, u innych procesor gorzej się podkręca niż kilka miesięcy wcześniej, a u jeszcze innych sypie błędami na domyślnych ustawieniach... Nie mówiąc już o kilku przypadkach zwykłego padnięcia procka na wyższych napięciach, np. 1.65V (afera z wrześniakiem). Nie chcę dramatyzować, też kiedyś byłem bardzo na OC napalony, ale sami widzicie... Oczywiście jest jeszcze wiele osób cieszących się dobrymi prockami, ale te też również z upływem czasu może szlag trafić.

 

Choć trudno to wytłumaczyć, bo niby co? - podniesienie napięcia o 0,15 V miałoby już powodować wtórną dyfuzję w płytce krzemowej porcesora? - to jednak też się pod tym podpisuję. Srednio co 2-3 tyg. mój komp zaskakuje mnie błędami aplikacji (teraz to już nawet e-mule się wysypał i Prime nie przechodzi nawet minuty) i muszę obniżać HTT. Zacząłem od 2400 MHZ przy 1.55 - stabilne; 8h w Primie. Potem zaczęły się zwisy gier i wyłączanie prądu, teraz już z 2300 musiałem zejść na 2200 bo nawet Prime nie chciał iść (co ciekawe nie przechodził tylko w kombinacji "Stress RAM and CPU")

Więc na ten moment musiałem powrócić do ustawień z 1szych kroków OC, czyli HTT=220, Vcore= 1,4V, DDR400 (ram @220: 3-3-3-8, 2.8V), HTT x3 :( Na razie wszystko stabilne, ale aż boję się myśleć czy na długo? :(

 

Temperatury też nie schodzą tak jak kiedyś do 20 stC w idle i 35 w stresie, tylko mam 25 idle i 40-41 w stresie!

 

a ja myślę że piszesz głupoty :lol:

To jak wytłumaczysz powyższe ?? Ja nie piszę głupot, opisuję jak jest z moim kopem :?

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli skoro nininja jest gorsza od big typhoona czyli thermaltake beetle jest the best w sumie to nie prawda bo bardzo dobry jest tez asus o podobnej konstrukcji do beetla i nie wyglada tak wypasnie ale za to ma miedizane blaszki

co??? po jakiemu tu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bertos, a może pamięci powodują wysypywanie się Prime'a. Ja tak miałem, ze mi prime nie chciało przechodzić PRIME i się okazało, że pamięci to powodowaly. Przetestuj je Memtestem.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bertos - Tobie też się wyłącza komp czasami, tak jakby kabel wyjąć? Bo napisałeś "Potem zaczęły się zwisy gier i wyłączanie prądu"... Jeśli tak, to to już plaga jakaś normalnie - jak ja kilka miechów temu pisałem o tym problemie to nikt się nie spotkał z takim przypadkiem :lol: A teraz widzę, że parę osób ma podobny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bertos - Tobie też się wyłącza komp czasami, tak jakby kabel wyjąć? Bo napisałeś "Potem zaczęły się zwisy gier i wyłączanie prądu"... Jeśli tak, to to już plaga jakaś normalnie - jak ja kilka miechów temu pisałem o tym problemie to nikt się nie spotkał z takim przypadkiem :lol: A teraz widzę, że parę osób ma podobny problem...

TAAK! Przepraszam, że krzyczę ;) ale czytajcie chociaż kilka postów wstecz. Dokładnie opisywałem co i jak z moim kompem. Tak, wyłącza się jakby mu kable wyjąć - więc to żaden BSOD ! I masz rację _q_b_a_ - wychodzi na to że nie są to jednostkowe przypadki tylko jeszcze słabo opisane i trudno to wytłumaczyć. Ale musi to miec jakiś związek z OC !

 

 

@bertos, a może pamięci powodują wysypywanie się Prime'a. Ja tak miałem, ze mi prime nie chciało przechodzić PRIME i się okazało, że pamięci to powodowaly. Przetestuj je Memtestem.

Te pamięci nie są najlepsze do mojej płyty gł. to fakt- to już też omawiałem. Ale przecież pisałem, że najpierw przez kilka tygodni wszystko działało (Prime min. 8h!!!) , a potem nie - konieczna była obniżka HTT. Znów działał komp bez zarzutu przez jakieś 2,3 tyg. i znów zaczeły się problemy itd. itd. Pamięci nie mają przecież wpływu z "opóźnieniem"- ich nie podkręcam!. Albo powodują zawieszanie i inne problemy od razu, albo nie! Proszę o uważne czytanie

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyłącza się jakby mu kable wyjąć - więc to żaden BSOD ! I masz rację _q_b_a_ - wychodzi na to że nie są to jednostkowe przypadki tylko jeszcze słabo opisane i trudno to wytłumaczyć. Ale musi to miec jakiś związek z OC !

A ja miałem tak że nie chciał mi się komp bootować poniżej 2,5Ghz i moim zdaniem to tez związane było z OC. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem tak że nie chciał mi się komp bootować poniżej 2,5Ghz i moim zdaniem to tez związane było z OC. :razz:

Jeżeli to miał być żart to ja nie podzielam Twojego poczucia humoru <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zauwazcie ze te problemy sie trafiaja ludziom ktorzy maja E6, wiec moze jednak cos spieprzyli poprawiajac E3 i teraz sie wykrzaczaja, z tego co pamietam to kontorler pameci byl chyab poprawiany i moze nie wytrzymuje podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miał być poprawiony w związku z 4x512 1T. Jak żle pisze to poprawić :wink:

Tak go qrna poprawili, że np. Asus poddając się problemom z konfiguracją 4x512 MB w dualu, zmienił w najnowszym biosie do płyt A8N-Sli domyślne ustawienie dzielnika pamięci z DDR400 (w innych płytach 200) na DDR333 (166), już nie mówiąc że nie ma bata żeby stabilnie pracowały na 1T !!! Z tego co w necie "słychac" inni producenci robią podobnie (no chyba że tylko Asus d..py daje i się mylę - to mnie poprawcie)

....

Poprawili, że niech ich pierun ...

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JROX

Mial byc poprapwiany wogole tak zeby na 4 obsadzonych bankach mozna bylo 1T ustawic (mam nadzieje ze nie pisze glupot)

 

@bertos

plaga, bez przesady ile jest E6 na ktorych takie zjawisko nie wystepuje (np. moj) na pewno wiecej niz tych w ktorych takie cuda sie dzieja.

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol jakie podejście :lol: Chciałbym mieć tyle optymizmu co Ty. Po pierwsze nawet jakby mi się 2 razy komp wyłączył, to i tak bym był ładnie wkurzony, no bo skąd mam wiedzieć czy mi się nie wyłaczy podczas jakiejś ważniejszej dla mnie czynności? Po drugie, nie wyłączył mi się 2 razy tylko 20 :wink: Później nie chciał się już w ogóle włączyć (po sekundzie od nacisnięcia power się automatycznie wyłączał) i okazało się, żę wtyczka od zasilania na płycie głównej jest cała przypalona. Zmieniłem zasilacz (Chiefteca) na jakiegoś Logica i nieby jest dobrze nawet po podkręceniu, ale czemu wcześniej się tak stało? I to akurat po OC, bez niego na początku dobrze działało? Z jakiego powodu mogła się ta wtyczka przypalić z jednej strony? Może właśnie płyta zwariowała i "zarządała" od zasilacza jakiegoś kosmicznego napięcia? Oczywiście możliwe, że szef był walnięty i mam taką baaaardzo dużą nadzieje, ale coś mi tu nie pasuje, bo bez OC wszystko było dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x ram i 1T to ma być zasługa proca nie mobo, jak proc nie umie (a prawie każdy nie umie) to nici z tego, wyjątkiem są (zresztą bardzo rzadkim) niektóre FX'y oraz niektóre Opki one czasem dają radę na 1T więc co tu bios ma do rzeczy.

 

Co do bootowania poniżej danych MHz powtarzam ponownie poniżej ! To prawda, u mnie dosłownie nie ma „bata” aby komp wstało do windy na 1800MHz nie wiem czemu ale tak jest, pewnego razu postanowiłem sobie że wejdę do windy na def MHz i zmienię biosa za pomocą WinFlash po 2-godzinnej zabawie nie udało mi się nawet zobaczyć paska ładowania, nic nie pomagało dopóki nie dałem ponownie 2,95GHz wtedy wszystkie problemy jak ręką odjął, dziwne ale prawdziwe ;] Przeprowadziłem potem kilka testów i w zasadzie da radę windę uruchomić na 2,2GHz ale poniżej tego to już się „krzaczki” dzieją, system się nie bootuje a komp się resetuje zaraz przed ładowaniem systemu, i bądź tu mądry ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chciało poniżej 2.5Ghz wejść do windy, a np. 2.56 było niestabilne. Jedynie jak mogłem stabilnie coś robić to 2.7 i w góre...

Ale po trochu zjeżdżałem z mhz w dół i teraz moge wejść do windy na def :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, czemu mi sie komp wyłączał :) Jak wam napisze to sie będziecie śmiali. Zepsuł mi sie układ w zasilaczu, który reguluje obroty wiatraka i zasilacz nie był chłodzony wcale, bo wiatrak się nie kręcił ;( Jak się komp mocno zagrzał, to w zasilaczu było na maksa gorąco i sie komp wyłączał. Jak dzisiaj widziałem mój biedy zasilacz, to aż mi sie go żal zrobiło. Naprawiłem to sobie sam, bo mi sie go nie chciało na gware wysyłać, ale teraz straciłem gwarancję ;(

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...