Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

szkoda, ze amd tak oszczedza te cache, intel do takich glupich 2.8 pakuje 1mb, a do emtjuz 2mb. ale ucieszyla mnie wiadomosc o wersji 3000, tylko obawiam sie czegos. jak wszyscy wiemynajlepiej sie winchestery krecily do 50tygodnia, pozniej jzu były słabe do oc. poprostu dlatego tak zostalo zrobione po duny marketing tak wymyslił, bo wszyscy tylko 3000 i oc. wiec teraz znajac sytuacji z niedalekiej przeszlosci moga wprowadzic jakies ograniczenia. powiedzmy 3000 pojdzie maks na 3200mhz, a wersja 32000 pojdzie juz np na 3500mhz <_<

1360126[/snapback]

P4 mają zajedwabiście długi potok wykonawczy i czym to skutkuje? Dużą Łakomością na cache (L2, L3 :lol: ) i przepustowoć RAMu, a co za tym idzie zwiększeniem kosztów produkcji, bo więcej cache to większa powierzchnia rdzenia i większy koszt wytworzenia. dodać do tego jeszcze drogie mobo (bo dual channel nawet dla celeronów musi być) imamy mix dla bogatych :lol:

 

a AMD nie dość że wystarcza 512KB dla topowych modeli proców (1MB to zbędny luksus, bo w końcu high-end musi być, a skok wydajnościowy spowodowany samym cachem jest niewielki) to jeszcze nie są wcale łakome na przepustowość RAMu (S754 jest tego najlepszym przykkładem). Nawet Semprony udowadniają, że 256KB to dla K8 wcale nie mało, a 128KB też działa wydajnie :D.

Grunt dla K8 to duży zegar proca.

BTW: wiecie że RAM taktowany 200MHz działa tym lepiej im wyższy zegar proca? Przeczytajcie ten arcyciekawy artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly tescik 1367837[/snapback]

Wow X-Bit jest nieźle obciążony skoro nie wczytują się obrazki. Heeeee.. :)

 

[EDIT]

Zawiodłem się. :/

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zawiodłem się. :/"

 

Nie rozumiem czemu ? Pierwszy lepszy proc i prawie 2,9GHz to chyba bardziej niż dobrze…

1367932[/snapback]

Cool, ale ja chce 3 GHz. :) 3200+ i 10x300 to będzie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieć sobie możesz, ludzie za dużo sobie chyba wyobrażacie po Venice, to TYLKO nowy steping nie zupełnie nowy procesor…

1367957[/snapback]

;) Czyli widać, na ile stać Venice. Ok sztuki będą robić 2.8-2.9, bardzo dobre => 3 GHz. Rewelacyjne to i pewnie nawet > 3.2 GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dziekuje ze sie z nami tym podzieliles...

 

Co do Wenecji- swietnie, wielki potencjal o/c- nic dodac, nic ujac.

 

Jednak odwiedze to piekne miasto ;] za przynajmniej 0,5 roku, rok. Podobnie jak Jordi swe wolne srebrniki pakuje w tuning autka- komp zostal juz doprowadzony do odpowiedniego stanu na ten wiosenno- letni sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł gdzieś cenę za jaką będą chodziły te procki??

 

Ok. sam sobie odpowiedziałem, tylkonie wiem czy to cena sugerowana czy do sprzedarzy, bo nie kumam za dobrze szwabskiego

 

macie linka http://www.stegpc.com/details.asp?prodid=amd-64-35v&Side=B

 

Cena jest jak za zwykłego wincha, 256,60 Euro za 3500+, więc jak wejdą do Polski to zaraz zmienaiam :D :lol: :)

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było pisane, że cena będzie taka jak za Winchestera, bo to po prostu następca, tak jak w przypadku T-bredów A i B, i T-bredów i Bartonów. Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu trafi w moje ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mały (DUZY) MINUS Venice :

" On most mainboards Cool’n’Quiet technology of the new Athlon 64 3800+ didn’t work. "

z: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...4-venice_4.html

....... no ale DUŻ VERY PLUS :

"As we see, Venice based CPU prepared one more surprise for us: variable Vcore. AMD resorted to the same trick Intel did when packaging their CPU dies. Venice based processors will not have Vcore indicated on the die package. Different CPUs may have different Vcore: 1.35V or 1.4V. And unfortunately, there will be no way to tell the nominal processor core voltage from its exterior. As for the thermal design power, the new Venice core seems to have the same heat dissipation characteristics as the previous cores at first glance. However, in reality things are not quite like that. The thing is that Venice has somewhat bigger frequency potential for the allowed heat dissipation limited by the thermal design power. The new Athlon 64 on Venice core working at 2.6GHz frequency will feature 89W typical heat dissipation, while the next stage of heat dissipation, 104W, will only be reached when the working frequency rises to 2.80GHz, if at all. " :)

szkoda C&Q .. bo myślę ze to trocha wydłuz życie procka .... (a moze nie ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie .. ten wykresik mnie rozbawił :D Przecież takiego procka robiącego 200W trzeby by chyba freonem chłodzić ;)

 

Wyrażnie widać że Vince pobiera mniej niż NewCastle czyli mniejwięcej tyle co Winchester. I niech mi ktoś powie że mój procek pobiera ~180W w stresie ! CPU 180W + Płyta z gratami 50W + grafa 70W + RAM 30W + 50W na reszte i mamy 380W !! Już widze jak moja zasiłka tyle daje i jeszcze trzyma napięcia ! :lol:

 

EDYT:

Megabyte ma rację te procki ciągną ok 70W przy 2.2GHz i koło 110W przy 2.8GHz

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...