Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie. Mam 4 procki do selekcji

2x 3200+

2x 3000+

Oczywiscie BOXy.

3200+ juz odpadly- 2,7GHz@ 1,488V. Obciazenie oczywiscie Prime95, a nie jakis badziewny SuperPi :P

Teraz biega sobie 3000+. Narazie chodzi 2,8GHz@1,52V. Napewno bedzie potrafil wiecej bo ma eweidentny sybol "goracego jadra"- w tej chwili ma 55stopni. Dla przypomnienia moj poprzedni Winch tez mial to samo i o ile z helmem robil 2,7GHz@1,48V (55-58stopni) to bez niego wystarczylo 1,4-1,42V (38-40 stopni).

Drugi 3000+ jeszcze czeka w kolejce.

Najlepszy zostaje u Lancera, drugi w kolejnosci idzie na sprzedaz :) Zapisy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

ja jutro bede mial jeszcze jednego 3200+ do testow. nie wiem narazie ktory tydzien. moze smignie lepiej.. :rolleyes:

do trzech razy sztuka hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie ciesze bardzo a podrkęcac lubie taki sport :)

ale jak bys trafił najgorszego venice z całego forum tweak (w sumie christi bo mu sie trafił tak samo krecocy 3200+ jak mój 3000+)

a teraz mam genialnego i sie ciesze :)

w sumie mam genialny dzięń z klasówki z fizy co dziś była dostane na 100% 5 :D i pcu dzis przyjechał genialny.

wniosek jutro dostane pare 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myslał ktos nad zrobieniem tabeli oc tych tweakowych venice? dokladne serie itp, najlepiej jakby to załozyciel topicu zrobił i w pierwszym poscie walną

teraz mam pytanko troszke z inej beczki, czy jest tujakis posiadacz epoxa na nf4ultra chyba sie nazywała ta płyta 9NPA/+, czy wyciąga przy hhtx1 jakies 300-350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myslał ktos nad zrobieniem tabeli oc tych tweakowych venice? dokladne serie itp, najlepiej jakby to załozyciel topicu zrobił i w pierwszym poscie walną

teraz mam pytanko troszke z inej beczki, czy jest tujakis posiadacz epoxa na nf4ultra chyba sie nazywała ta płyta 9NPA/+, czy wyciąga przy hhtx1 jakies 300-350?

1450369[/snapback]

juz jest taka tabela tu na forum i na xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja troche z innej beczki poniewaz narazie nie mam sie czym chwalic i w zwiazku z tym pytanko, mam okazje kupic za 930zł 3500+ Winchestera z serii 0451 - nówke, warto?

1449914[/snapback]

Kup mojego winka 3000+, gwarantuje Ci 2600MHz na dobrym chlodzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarki :P

1450256[/snapback]

 

Całkiem możliwe. Zalman 7000 Cu jest podobnie wydajny i w stress na 2730 1,65V Winnie miałem 45 C. A venice mniej się grzeje no i napięcie niskie więc to 38C wydaje się sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

@Pure

 

nie ma bata hehe, moj byl najgorszy ;) ale poszedl juz w swiat :D czlowiek co go wzial ma dfi i pamieci na tccd, a noz poleci mu duzo lepiej? czego z reszta mu zycze.

 

 

do 3 razy sztuka jakem rzekl! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Po moich testach.

 

Piersza sztuka pracowala 30min w Prime95 2,8GHz@1,52V i lapala juz niezdrowe temp. (w granicach 53 stopni). Po tym wywalka. Spodziewam sie ze to przez wysokie temp. bo jak juz pisalem zachowanie podobne do mojego starego Winchestera przed zdjeciem odpromiennika. Z gola glowa powinien spokojnie latac 2,8GHz@1,48V i temp 40 stopni.

 

Druga sztuka o malo co nie odpadla przez glupi blad DFI. Moja plyta jest bardzo cwana bo po zmianie CPU nawet na taki sam model nalezy jej sie obowiazkowe czyszczenie CMOS. Inaczej bedzie swirowac. Niebieskie ekrany, Prime bedzie sie wywalalo itp. No wiec po tescie powyzszego CPU wlozylem ten o ktorym teraz bede pisac. Na ustawieniu jak przy powyzszym procu plyta po 1s Prime sie wywalila. No nic. Daje 2,7GHz napiecie 1,488V-dziala. No to daje znowu 2,8GHz i niebieskosc widac. Nizej-2,7GHz niebieskosc. Czyszczenie BIOSu (to samo musze robic w przypadku zmiany na jakikolwiek inny CPU), krotka walka (bo jeszcze sie DFI wyglupialo) i jest 2,8GHz@1,44V. Procek tez nalezy do tych co mu czapke krzywo zalozyli bo ma 49stopni Prime. Ogolnie - niezle :D a pomyslec ze po tym jak sie wywalil po 1s Prime juz mialem go na straty spisac :) Kto ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do tej gwarancji 60 dniowej to w ciagu tego czasu mozesz oddac proca i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie cos innego w cenie ktora za niego zaplaciles. Np bierzesz viniego a pozniej wychodzi venice to idziesz i zamieniasz. Jak chcesz to mozesz kupic gwarancje i jak ci sie cos z prockiem stanie (cokolwiek oprocz zalania chyba ale nie jestem pewien )

to zmieniasz na nowy w tej samej cenie.

 

Edit:

Ja c zekam na San Diego i winXP64

Edytowane przez _Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos na xp-120? bo nie wiem czy mam lykac ac f64, zalka 7700 czy xp-120...

1450948[/snapback]

 

XP-120 + jakis cichy wentyl 120 i bedziesz w raju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem wczoraj swój procek SP2004 - small FFT na Boxowym coolerze i stabilny jak skala przy 2700MHz i napieciu 1,65v. Jak na Venice to średnio, jak dla mnie to wystarczy.Myślę ze zasilacz mnie ogranicza (420W) bo powyzej tego jak właczam to od razu restart.Do tej pory wszedzie gdzie widzialem testy to mieli conajmniej 520W zasilki.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer, masz może możliwość wytestowania innych 3200+? Pisałeś, ze miałeś takie dwa. Jakis taki ładniusi by mnie zadowalał. Daj znać.

 

Mieciop, no offence, ale jak na Venice to raczej nie asredni, a biedniusi. 1,65V to sporo...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer, masz może możliwość wytestowania innych 3200+? Jakis taki ładniusi by mnie zadowalał. Daj znać.

 

Mieciop, no offence, ale jak na Venice to raczej nie asredni, a biedniusi. 1,65V to sporo...

1451040[/snapback]

Wczoraj z ciekawości ściagnąłem chlodzenie wodne i zalozylem boxowy wentylator. no moze biednusi ale do tej pory mialem procka co chodzil najwyzej na 2400-2500MHz, wiec mi to nie przeszkadza. @Hanu powiedz mi myslisz że 420W zasilka przy 2800Mhz to malo? (linia 12v ma 220W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało , nie mało.... 2,8 GHz to juz duże obciążenie linii +12V. Może zwyczajnie ten Chief nie wyrabia. Miałem takiego i z kręceniem Bartona miał problemy ( z tym , ze tam chodziło o linię +5V). Ja bym się jednak zastanowiłna czyś lepszym niz ten Chief....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało , nie mało.... 2,8 GHz to juz duże obciążenie linii +12V. Może zwyczajnie ten Chief nie wyrabia. Miałem takiego i z kręceniem Bartona miał problemy ( z tym , ze tam chodziło o linię +5V). Ja bym się jednak zastanowiłna czyś lepszym niz ten Chief....

1451071[/snapback]

Własnie sie zastanawiam, ale kupno bedzie dopiero gdzies za 2 miechy, na razie wytrzymam , mam inne jeszcze rzeczy na glowie. Ale wczoraj mnie az mnie zamurowalo z wrażenia, zdjąłem swoje WC i zalozylem ten Cooler boxowy i 2700MHz stabilnie, myslalem ze bedzie gorzej co ciekawe procek zachowuje sie tak samo jak na chlodzeniu wodnym i to mnie zastanawialo czy nie barakuje troche mocy na linii +12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop: a nie masz w okolicy kumpla z pozadnym zasilaczem? Mialbys "jasność sytuacji" od razu

1451127[/snapback]

niestety nie, chyba ze jest ktos na tweaku z b-b do kogo mógłbym z prockiem podskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dołącze do pytanie mieciopa czy moj Be Quite 420 poradzi sobie z wykręconym Venice (ok 2700 jeżeli procek pozwoli :) ) plus 2 dyski 2CDeki i X850XT@XTPE? Be-Quite szczycą się tym że mają mocną linię 12V 27A jak pisze producent ale czy to wystarczy, oczywiście posiada też dodatkowe wyjście 6pin na PCIE. ALe czy 420W to nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...