Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

a jak umnie chodzi wszystko oprocz prime ,gry po 10h nic sie nie zawiesza to co to oznacza :?

1454930[/snapback]

gry nie zawsze obciążają kompa tak jednostajnie jak prime, a mardok też dobrze mówi, że nie koniecznie ,musi to być CPu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry nie zawsze obciążają kompa tak jednostajnie jak prime, a mardok też dobrze mówi, że nie koniecznie ,musi to być CPu

1454969[/snapback]

A widzicie, dla mnie np. SPI i SP04 to tylko wstępna faza testowania :) Jeśli to jest stabilne i potem mogę grać stabilnie w CS Source przez minimum 4-5h, wtedy proc jest dla mnie jak skała stabilny (CS Source jest bardzo czuły na zmianę fsb i mhz na procu, bardziej niż na kręcenie grafy :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za ot

ale jesli ktos mial problemy z p Adamem i  Amasoftem to nie radze kupowac u tego goscia

bo to ten sam typ

 

1454957[/snapback]

NA BANK?! Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem we Wrocku na star warsach. Bylem w arescie i proline. Oba maja procki na Venice po 615 zl. W arescie mialem w lapach 2 boxy i oba byly LBBLE 0517 DPMW, w proline mialem jednego i mial ten sam stepping co procki z arestu. Wszystkie brane z hurtowni incom.

 

Jutro ma przyjsc moj LBBLE 0517 EPAW i zobaczymy co potrafi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dlaczego jak ustawie mnożnik na 8 div 166 htt300 wszaystko jest ok wsztstkie testy przechodzi a jak ustawie mnożnik na 9 div 166 i htt300 to winda nie chce się załadować?

Moje pamięci to BH5 które robią 240Mhz na 3.24V (nawet jak dam im 3.86V przy div 166 mnożniku 9 i htt 300 to nie chce ruszać :/) timingi 2.2.2.5 Procek Venice Mobo DFI NF4 SLI-D Zasilacz Be-Quiet P5 420W.

CZy ktoś ma podobny problem? Lub wie jak to naprawić?

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

hello;)

 

sa jakies dobre serie venice do oc? czy narazie trza brac losowo i liczyc na farta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dlaczego jak ustawie mnożnik na 8 div 166 htt300 wszaystko jest ok wsztstkie testy przechodzi a jak ustawie mnożnik na 9 div 166 i htt300 to winda nie chce się załadować?

Moje pamięci to BH5 które robią 240Mhz na 3.24V (nawet jak dam im 3.86V przy div 166 mnożniku 9 i htt 300 to nie chce ruszać :/) timingi 2.2.2.5 Procek Venice Mobo DFI NF4 SLI-D Zasilacz Be-Quiet P5 420W.

CZy ktoś ma podobny problem? Lub wie jak to naprawić?

1455253[/snapback]

 

ja tak miaęłm :D i powiem jedno nielicz na div166 :)

ja musiałem sobie p[oradzić i teraz jade na div180 :) przynajmniej do wiedziałem sie ze moje ramy idą na 270 mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello;)

 

sa jakies dobre serie venice do oc? czy narazie trza brac losowo i liczyc na farta?

1455261[/snapback]

Są... 0517EPAW z ESC lub skądkolwiek. ;) Naprawdę przynajmniej 2.75 GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są... 0517EPAW z ESC lub skądkolwiek. ;) Naprawdę przynajmniej 2.75 GHz...

1455341[/snapback]

Cienki ten bank, bo rozrzut dla tych 2,75GHz wynosi od 1,35V do 1,55V dla tej serii.

Od kilku dni mecze te procki. W sekrecie powiem ze po niedzieli bede mial na sprzedaz (albo Rapra, ale to ja selekcjonuje :)) procka porkoju Vosha. Musze sobie jeno lepszego wybrac jednego z dwoch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienki ten bank, bo rozrzut dla tych 2,75GHz wynosi od 1,35V do 1,55V dla tej serii.

Od kilku dni mecze te procki. W sekrecie powiem ze po niedzieli bede mial na sprzedaz (albo Rapra, ale to ja selekcjonuje :)) procka porkoju Vosha. Musze sobie jeno lepszego wybrac jednego z dwoch :)

1455494[/snapback]

No to mój proc jest cienki. 2808 1.5v... :) Ale więcej nie potrzebuję, nie jestem jakimś tam hardcorowcem co szuka każdej sekundy w SuperPI. Walić to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie ten procek irytuje,..... Na standardowym napięciu robi 2.62Ghz+ Przy 2.7Ghz sypnął się mi w SP po 4h SuperPi liczył, S&M przechodzi na Long, wszystkie benchmarki też,...

Próbowałem sobie poradzić tak jak Ty (Pure) dać div 180 ale [gluteus maximus], nie wiem czemu przy Htt powyżej 300 komp wstać nie chce,.. co jest dość dziwne biorąc pod uwagę fakt iż tak wysoko lata na standardowym napięciu,.. Chciałem dzielnik do 8 zmniejszyć i pociągnąć Htt do 340 :D, ale jak komp mi przy 310 wstać nie chce nawet jak mu dam 1.67V ,.. to sam nie wiem,... (może ja się nie znam, za dużo wymagam,..). To samo co do ramów już qurw**** dostaje gdy mi su*** nie chcą wstać na 245Mhz na div 166 i 3.87V a przy div180 251Mhz przy 3.13V fikają,.. noż ********. Ech,... chyba dzisiaj już odpuszcze,.. bo zaraz rozwale tą bude ,..

Narazie działam na 2.62Ghz div 166 290htt 1.37V rdzeń 3,23V ramy(237Mhz :/) 5h SP, SuperPi,S&M, jakieś marki. (Jak porobie screeny rano to wrzuce (całą noc Primować będziem :P)

BTW S&M to maksymalny Kat temp do 54C mi podskoczyć potrafiła i się utrzymywać,.. a normalnie to 43C nie przekracza,...

 

Acha i jeszcze jedno, czy któryś z was próbował oskalpować z blachy swoją Wenicjankę ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedno, czy któryś z was próbował oskalpować z blachy swoją Wenicjankę ? :P

1455511[/snapback]

jest taki ktos "PITer"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

8-10 stopni mniej w stresie podczas SP2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-10 stopni mniej w stresie podczas  SP2004.

1455523[/snapback]

Hmm, na XSie też parę osób ściągało i w 90% przypadków mieli podobny spadek temp... Znaczyć to może tylko jedno, czapeczki krzywo przylegają w większości Veniców (w winchesterach był mniejszy % syndromu "nierównej czapeczki" ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na XSie też parę osób ściągało i w 90% przypadków mieli podobny spadek temp... Znaczyć to może tylko jedno, czapeczki krzywo przylegają w większości Veniców (w winchesterach był mniejszy % syndromu "nierównej czapeczki" ;)).

1455534[/snapback]

wWinim mialem jeszcze gorzej przyklejona czapke, mialem temp nawet ponad 60 stopni

a po zdjeciu 40 i mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na XSie też parę osób ściągało i w 90% przypadków mieli podobny spadek temp... Znaczyć to może tylko jedno, czapeczki krzywo przylegają w większości Veniców (w winchesterach był mniejszy % syndromu "nierównej czapeczki" ;)).

1455534[/snapback]

No to jutro ściągam czapke. :D Pamiętacie to: 'Załóż czapkę skinie... skinie załóż czapkę...' Hahah. ;D

 

A tak BTW to teraz katuję takie ustawienia

 

8x350 HTT | HTT x2 | MEM 150 @ 255 MHz

 

A i coś dziwne te HyperXy....

 

Edit2.

No i [ciach!]. :) SP2004 się wywaliło... Teraz 2816 1.5v... MEM @ 257 MHz.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro ściągam czapke. :D Pamiętacie to: 'Załóż czapkę skinie... skinie załóż czapkę...' Hahah. ;D

1455547[/snapback]

Uszka sie przeziebią, kark zlodowacieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LBBLE 0517DPMW

Z643946E51097

 

Co powiedziec mozecie o tym procku ?

 

Pozdrawiam

1455583[/snapback]

A skąd mamy to wiedzieć? : ) Może być zupełnie dobry albo okazać zwykłą padaką...

 

gry nie zawsze obciążają kompa tak jednostajnie jak prime, a mardok też dobrze mówi, że nie koniecznie ,musi to być CPu

1454969[/snapback]

Szczerze mówiąc żaden program nie działa w tak sztuczny sposób jak Prime95/SuperPi... Jeżeli Twoje CPU/MEM/MOBO przechodzi przez SuperPi 8-16M to znaczy, że w normalnej pracy będzie wszystko OK. :)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, Ty chyba jestes pół krwi indiańcem, skalpujesz wszystkie procki, ktore wpadna ci w rece ;)

Hmmm... 8 stopni mniej powiadzasz, to ja mialbym 30 stopni w stresie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/C wzroslo po zdjeciu czapki ? :>

1455908[/snapback]

Cos napewno wzroslo, niechce mi sie sprawdzaac, i tak jade na codzien 9x311 1.45v

 

i nowy wynik w SPI przy 2.95Ghz ale pamieci nisko latraly :(

http://sklep.gral.pl/~piter/komputer/A64/SuperPi/11_36.JPG

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chwile jakaś „perełka” się pokazuje a jeszcze nie dawno było tyle głosów że Venice wcale nie będzie dużo lepszy od Winiego ;) Tak czy siak widzę że wyniki w PI zbliżają się do 3GHz co jeszcze nie dawno było dostępne tylko dla FC a tu PITer już ma 2952MHz i to w dodatku na AC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos napewno wzroslo, niechce mi sie sprawdzaac, i tak jade na codzien 9x311 1.45v

 

i nowy wynik w SPI przy 2.95Ghz ale pamieci nisko latraly :(

1455999[/snapback]

Hehe czapki z głów panowie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...