Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźłe 2950 :D

Kusi mnie by zdjąć tą blache :D

Zaraz lece po żyletke :) do sklepu

btw czy duzó czasu zdejmuje zdejmowanie blachy ??

zaczyna sie od rogu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, moze ktos by napisal jakies mini FAQ jak to zrobic. czynnosc teoretycznie wydaje sie bardzo prosta, ale ja bym tam wolal upewnic sie na 100% jak to zrobic, by bylo najlepiej/najbezpieczniej zanim moj proc poszedl by pod skalpel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, moze ktos by napisal jakies mini FAQ jak to zrobic. czynnosc teoretycznie wydaje sie bardzo prosta, ale ja bym tam wolal upewnic sie na 100% jak to zrobic, by bylo najlepiej/najbezpieczniej zanim moj proc poszedl by pod skalpel :D

1456295[/snapback]

Nagralem maly filmik instruktarzowy jak uzywac zyletki przy sciaganiu IHSa, wgrywa sie serwer, za 20 min dam linka.

A co do FAQ napisal bym ale napewno nie na tweaka, ostatnim razem jak napisalem poradnik jak zjarac Pentium4 to jacys ZAJEBIOSCY MODERATORZY usuneli temat. Dlatego mam to juz w [gluteus maximus] :)

 

 

FILM -. SCIAGANIE IHSa

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagralem maly filmik instruktarzowy jak uzywac zyletki przy sciaganiu IHSa, wgrywa sie serwer, za 20 min dam linka.

A co do FAQ napisal bym ale napewno nie na tweaka, ostatnim razem jak napisalem poradnik jak zjarac Pentium4 to jacys ZAJEBIOSCY MODERATORZY usuneli temat. Dlatego mam to juz w [gluteus maximus] :)

1456406[/snapback]

Chętnie sie czegos nowego nauczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz obejżałem i biore sie do roboty :D

 

Update:

niezdjołem :(

zawału mało niedostałem jak myslałęm ze laminat zarysowałem :) ale okazało sie zę to był kawałek gumy co tak odleił sie ze mnie zmylił :mur:

a potem jak zaczoełm sie wbijac z tej strony gdzie niema tej gómy to żyletka bijałem sie na 1mm a potem lipa niechciało dalej iśc więc przestałem :)

jak będzie fc to sie pobawimy:) bo ludzia czasem procki padają od zimna i wole miec gwarke :)

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz obejżałem i biore sie do roboty :D

 

Update:

niezdjołem :(

zawału mało niedostałem jak myslałęm ze laminat zarysowałem :) ale okazało sie zę to był kawałek gumy co tak odleił sie ze mnie zmylił  :mur:

a potem jak zaczoełm sie wbijac z tej strony gdzie niema tej gómy to żyletka bijałem sie na 1mm a potem lipa niechciało dalej iśc więc przestałem :)

jak będzie fc to sie pobawimy:) bo ludzia czasem procki padają od zimna i wole miec gwarke :)

1456456[/snapback]

Pierwszy chetny i odpadl w przedbiegach :unsure:

 

Ja tez zarysowalem nie raz laminat ale tego nei widac, nawet kiedys kawalek laminatu odszedl razem z silikonem ale nic sie nei stalo z prockiem.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanka 3 odnoście skalpowania:

1. Czy lepiej ciąć bliżej kapturka czy PCB?

2. Widziełm że procka wokół rdzenia obklieiłeś czymś Piter, czy to taśma izolacyjna? I czy jak się procek spsuje i będzie trzeba kapturek zamontować to ona bez problemu zejdzie ale bez tych "kondensatorków" na które została przyklejona?

3. Czym przyklejać kapturek przy wysyłce na serwis? Super Glue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanka 3 odnoście skalpowania:

1. Czy lepiej ciąć bliżej kapturka czy PCB?

2. Widziełm że procka wokół rdzenia obklieiłeś czymś Piter, czy to taśma izolacyjna? I czy jak się procek spsuje i będzie trzeba kapturek zamontować to ona bez problemu zejdzie ale bez tych "kondensatorków" na które została przyklejona?

3. Czym przyklejać kapturek przy wysyłce na serwis? Super Glue?

1456526[/snapback]

1.Lepiej ciac blizej blachy.

2.Kondensatory na procku zostaly oklejone tasma izolacyjna po to, ze gdyby jakims cudem radiator sie przechylil nie zrobil zwarcia. Kondensatory sa przylutowane wiec oderwanie ich nie grozii.

3.Zadne super glue, trzeba dokaldnie wyczyscic resztki silikonu na procku i IHS.

Posmarowac jadro procka pasta i do okola rantu blachy od wewnatrz naniesc silikon, to co wyplycie po docisnieciu zebrac najlepiej wacikami do uszu. Najlepiej na czas schniecia silikonu procek wkrecic delikatnie w imadlo lub scisk.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoje CPU/MEM/MOBO przechodzi przez SuperPi 8-16M to znaczy, że w normalnej pracy będzie wszystko OK. :)

1455615[/snapback]

bzdura - u mnie starczy na FSB 240 włączyć HL2 albo WoW i po jakims czasie wywala błęda - a SPI32 przechodzi... (goldmem tez zdycha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Zadne super glue, trzeba dokaldnie wyczyscic resztki silikonu na procku i IHS.

Posmarowac jadro procka pasta i do okola rantu blachy od wewnatrz naniesc silikon, to co wyplycie po docisnieciu zebrac najlepiej wacikami do uszu. Najlepiej na czas schniecia silikonu procek wkrecic delikatnie w imadlo lub scisk.

 

oO a mozna jakies fotki jak wkrecasz proca w imadlo ? :o Musze to widziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Lepiej ciac blizej blachy.

2.Kondensatory na procku zostaly oklejone tasma izolacyjna po to, ze gdyby jakims cudem radiator sie przechylil nie zrobil zwarcia. Kondensatory sa przylutowane wiec oderwanie ich nie grozii.

3.Zadne super glue, trzeba dokaldnie wyczyscic resztki silikonu na procku i IHS.

Posmarowac jadro procka pasta i do okola rantu blachy od wewnatrz naniesc silikon, to co wyplycie po docisnieciu zebrac najlepiej wacikami do uszu. Najlepiej na czas schniecia silikonu procek wkrecic delikatnie w imadlo lub scisk.

1456556[/snapback]

hmm a niby te kondensatory to czasami nie wydzielają jakiegoś ciepła? to oklejenie tasmą wyjdzie im na dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a niby te kondensatory  to czasami nie wydzielają jakiegoś ciepła? to oklejenie tasmą  wyjdzie im na dobre ?

1456599[/snapback]

A jakie chlodzenie maja pod zamknieta blacha w kiszacym sie cieplym powietrzu ? teraz maja napewno lepsze chlodzenie nic oryginalnie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos napewno wzroslo, niechce mi sie sprawdzaac, i tak jade na codzien 9x311 1.45v

 

i nowy wynik w SPI przy 2.95Ghz ale pamieci nisko latraly :(

1455999[/snapback]

Ten Twój "kolejny" Venice to tym razem jaka seria? Nadal 0517 EPAW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy bym nie zrobil czegos takiego :o Nozki sie nie pokszywily przeciez na tym jest jakies 10kg :DD

1456864[/snapback]

spokojna twoja rozczochrana jakie 10kg, leciutko tylko docisniete, a nozek jest tyle ze nie maja prawia sie zgiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura - u mnie starczy na FSB 240 włączyć HL2 albo WoW i po jakims czasie wywala błęda - a SPI32 przechodzi... (goldmem tez zdycha)

1456562[/snapback]

Bo te gierki obciążają CPU po prostu masą obliczeń zmienno przecinkowych i musze Ci przyznać rację... że tak, jeżeli proc nie będzie 100% sprawny w SP2004 czyli Prim95 to Half-Life2, Counter-Strike Source i WoW w żaden sposób nie będą stabilne. ;) Ale tu także trzeba wziąć poprawkę na pamięci, ustawienia HTT itp. Jak już ktoś pisał na brak stabilności w Prime, może mieć wpływ 100 innych podmiotów, po za procesorem oczywiście.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy bioracy sie za zdejmowanie odpromiennika powinni sie najpierw zastanowic czy jest po co. Jesli nie ma efektu goracej glowy to nie widze takiego powodu, a wrecz przeciwnie-potem beda sie dziwowali ze zdjeli i im to qufno dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Lancer mówi jak nie masz (licząc na oko wiec nie brać tego odsłownie) o 10stC więcej niż inne osoby na identycznym chłodzeniu z podobnym napięciem i MHz to nie ma co się brać za zdejmowanie „czapki”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by czapka byla zla/niepotrzebna to by jej AMD przeciez nie montowalo seryjnie. sa poprostu sztuki, w ktorych zostala niedokladnie zalozona i stad te spadki temp. po zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@Ziku

Dzięki za zachetę - niestety moje A-Daty nie zejdą poniżej 2,5-4-3-7 :)

@Hanu

Dzięki za wskazówki - teraz chodzą j/w :)

@Mardok

Co do 3GHz to raczej nie widzę szans :(

 

A oto wynik:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vosh

Congratulations ;)

Na razie twoj wynik to 4 miejsce w Superpi Challenge po update wyniku Wampira. Szkoda, ze nie masz WC bo wtedy 3GHz na pewno by peklo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzilo stary :D Swietny wynik.

Zapraszam do tematu o Super PI: 1457568[/snapback]

Dzięki! Dodałem jeszcze do SIG'a wyniki z 3DMark'ów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to już chyba ostatnie poty z mojego CPU, przy okazji poprawiłem wynik w SPI :)

 

3x329 1.62V:

 

1457524[/snapback]

Poważnie zalej go wodą. Do tego jak chcesz być extremistą to go jeszcze oskalpuj z blachy i stawiam zimnego Żywca że 3ghz pękną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...