Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

" Model numbers 3800+, 3500+, 3200+ and 3000+ in socket 939 only will be affected by the new revision change from E3 to E6.

 

The E6 revision is pin to pin compatible with the current E3 revision, and will function in existing platforms based on 939 pin AMD Athlon 64 processors, but a new BIOS will be required to recognize the new CPU ID (Current CPU ID will change from 00020FC0h to 00020FC2h).

 

This new revision is expected to start shipping from July 15th 2005 and the marking of the affected model numbers will change as shown below:

 

MODEL NUMBER PREVIOUS PIB REF NEW PIB REF

3800+ ADA3800BPBOX ADA3800BWBOX

3500+ ADA3500BPBOX ADA3500BWBOX

3200+ ADA3200BPBOX ADA3200BWBOX

3000+ ADA3000BPBOX ADA3000BWBOX

"

Source: AMD email.

 

There will be new E6 revisions in socket754 models too.

The mail doesn't says about changes in this E6 revision.

Źródło

Ciekawe dlaczego tak szybko zmieniają stepping i czym E6 różni się od E3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko zmieniają to chyba musi być coś nie tak z E3 w końcu jest on zaledwie ile od miesiąca góra dwóch a już E6… Może wreszcie uporają się z tym kontrolerem bo w Venice było tyle naobiecywane i jakoś nic z tego nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem z bestcomie Venice ADA3000DAA4BP LBBLE 0520DPAW innych juz nie maja bo to byla swierza dostawa (2 z kolei ida jak swieze buleczki) oto moje wyniki (2,5h pracy):

Odrazo dodam ze mam nie zbyt wygorowane pamieci, ktore sa w sygnaturce.

 

300x9@1.5V

 

pamieci: 193MHz 2.5, 5, 3, 3

 

Mysle ze jak na 20 tydzien to niezle, zobaczymy czy inni tez beda mieli podobne, jutro powalcze dalej.

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym 9x300 na 1.520v real z PI16M to umiał mój stary Wini więc to raczej średni wynik jak na Venice, eh zaczyna się ja z Winimi z 2005 roku czyli stopniowo O/C w dół tylko jakoś szybciej to idzie niż miało to miejsce u Winiego…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to 20 tydzien, gdzie 18 sie strasznie kreci :) Ja jestem zadowolony 2.7GHz to dla mnie wystarczajacy wynik. Miedzy 2.7 a 2,8 czy 2,9 to minimalna roznica jesli chodzi o gry, bo do tego kompa uzywam :) Zalatwie sobie Vitesta 600 to bede walczyl o czas w SuPI :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to 20 tydzien, gdzie 18 sie strasznie kreci :) Ja jestem zadowolony 2.7GHz to dla mnie wystarczajacy wynik. Miedzy 2.7 a 2,8 czy 2,9 to minimalna roznica jesli chodzi o gry, bo do tego kompa uzywam :) Zalatwie sobie Vitesta 600 to bede walczyl o czas w SuPI :>

1492283[/snapback]

te Vitesty to raczej nie teges do SPI ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tass, moze miales szczescie z tym procem, chyba ze ktos tu jeszcze potwierdzi ze 20 tydzien sie spoko kreci :)

 

a co do mnie i kolegi... wlasnie jedziemy na gielde po nowe procki... maja tam miec 17 tydzien, zobaczymy co z tego wyjdzie. 485 zl za oem'a to tanio mysle :)

 

szkoda tamtych prockow troche, ale trudno sie mowi i zyje sie dalej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy 2x Venice i obu zdoiłeś czapkę i oba umarły… Hym co wyście z tymi procami robili ?! Coś mi tu wygląda ja by ktoś jądra pokruszył lub ewentualnie krzywo chłodzenie pozakładał i usmażył proce…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślmy 2x Venice i obu zdoiłeś czapkę i oba umarły… Hym co wyście z tymi procami robili ?! Coś mi tu wygląda ja by ktoś jądra pokruszył lub ewentualnie krzywo chłodzenie pozakładał i usmażył proce…

1492978[/snapback]

Tez mialem jednego 3000+ w którym zle zalozylem czapke (moj blad nei zdarlem starego silikonu) odpalam kompa wchodze do biosu a tam 90 stopni, bylem w szoku ze sie nei wylaczyl, sam go szybko wylaczylem ale proc dalej kreci sie jak krecił wczesniej i siedzu u znajomka w kompie.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu czapki u kolegi radiator nie przylegal do rdzenia poprostu, pierw wsadzil swoj, jako ze nie dzialal, pomyslal ze zle zdjelismy czape, po czym wsadzil moj (czekalem na zaczep do bloku wodnego, wiec mu dalem oba do testow)

teraz oba nie dzialaja poprostu, plyta nic nie dzwoni ani nic, tylko wiatraki sie kreca

 

nowe proce juz w komputerze, kolega znow 2.61 pojechal na def napieciu wiec lepiej niz te co sie zjaraly :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :)

 

moze mi ktos wyjasnic czemu i ja i kolega mamy ten sam dziwny efekt temperatury na procku ?

wlaczamy prime to skok jest natyxchmiastowy do 52 stopni

stop to na 40 spada w ulamku sekundy :)

 

probowalismy roznych biosow

1.8

1.36 modded

def

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wreszcie doszedlem do porozumienia z moim procesorem. Dziwna to sztuka musze przyznac :blink: W koncu ustawienie 24/7 jest takie:

 

9x298MHz div183@1,328V

 

1MHz wiecej i zaczynaja sie jazdy: Prime95 i SuperPI 32M lata na 1,392V ale ze stabilnoscia to ustawienie nie ma nic wspolnego: a to sobie BSODem zarzuci, a to mnie z gry wywali, a to 3DMarka raz przejdzie a raz nie. Dam wiecej pradu to gry i caly komp sie stabilizuje ale Prime95 wali bledem w przeciagu godziny :mur:

 

 

@Marek.Z

 

Chyba 0517DPMW tak juz maja ze grzeja sie strasznie. Powyzej 1,45V i kolo 2,7GHz na zegarze i temp zachowuja sie tak jak u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba „norma” z takim skokiem temp, to samo miąłem na 2x Winim i na 2x Venice znaczy się idle około 25stC a włączenie czegoś typu Prime95 równało się momentalny skok o około 10-12stC. Przynajmniej tak na swoim DFI mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba „norma” z takim skokiem temp, to samo miąłem na 2x Winim i na 2x Venice znaczy się idle około 25stC a włączenie czegoś typu Prime95 równało się momentalny skok o około 10-12stC. Przynajmniej tak na swoim DFI mam.

1493957[/snapback]

Mam to samo na wszystkich cpu, mysle ze jest to zwiazane z dioda mierzaca temp rpocka, same jadro na powierzchni moze miec inna tyem ale wewnatrz sie momentalnie duzo bardziej grzeje, jak cos nakrecilrem to mnie poprawicie/mocno pijany jest,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wreszcie doszedlem do porozumienia z moim procesorem. Dziwna to sztuka musze przyznac :blink: W koncu ustawienie 24/7 jest takie:

 

1493411[/snapback]

Heh, tez toczyłem zabawy by na jak najniższym Vcore miec 2,7 GHz. Skończyło się na 1,372V. Zanim jednak doszedlem do tego, Prime sobie godzinami fikał, SPI tez, ale Marki notorycznie wywalał, kompa podczas głupiego gg restartował i raptem się okazało, ze wystarczyła zwykła zmiana tref na 3072 ( a używałem bardzo stabilnego jak mniemałem 4180). I po bólu....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy Venice 3000+ o symbolu 0517 DPAW jest jakiś możliwy ??

Wiem że wróżek zabrakło ale czy tydzień ten jest jakiś znośny ?

Widzę że Ziku podobnego męczy tylko DPMW i doszedł do 2,7GHz.

Ma ktoś jeszcze proca z 17 tygodnia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy Venice 3000+ o symbolu 0517 DPAW jest jakiś możliwy ??

Wiem że wróżek zabrakło ale czy tydzień ten jest jakiś znośny ?

Widzę że Ziku podobnego męczy tylko DPMW i doszedł do 2,7GHz.

Ma ktoś jeszcze proca z 17 tygodnia ??

1494153[/snapback]

Ja zmeczylem swojego( i jeszcze męcze) na 2925MHz :) tylko kwestia teraz pamieci. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0517 EPAW box poszedl na 9x320 przy htt 3x.Ale to na boxiwym coolerze w chlodne dni.Normalnie to mam 2,7.Wszystko przy 1,4V.Czekam na 4x512 ddr 500, powinno byc lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie mecze podkreceniem 3000 na msi neo2 f z marnymi rezultatami :/ ustawilem na fsb na 220 przy HT800 wiesza sie podczas grania ..

Czy mozna podkrecac go asynchronicznie do pamieci np. pamieci na 200 a procek na 230 ? (pamieci mam kingstony 2 x512 dual pc3200)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eloek

Zanim zadasz głupie pytanie to byś trochę poczytał!!! Ile można pisać, że w A64 już nie ma czegoś takiego jak spadek wydajności przy asynchro. Od tego masz dzielniki.........

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...