Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Te plytki A8N-E to chyba jakis szajs. Ostatnio zlozylem na niej Venica w firmie i tempa zaraz po wlaczeniu kompa w biosie 54stp :o a radiator nawet nie letni. Albo ta plyta jest taka badziewiarska albo AMD z zakladaniem czapek ma problemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z pierwszej ligi mysli o wymianie Venice na ?

 

Toledo A64-X2 4800(4400) 2MB cache

Manchester A64-X2 4600(4200) 1MB cache

 

Ceny tych procków to kosmos,ale moze ktos da radę?

No i nie wiadomo jak się one krecą, ale może to jest temat na odzielny topic.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym teraz sensu nie widzę….

 

1. Za drogie.

2. Wcale nie wydajniejsze w aplikacjach używanych na co dzień przez zwykłego zjadacza chleba.

3. No i 2x więcej do chłodzenia…

 

Tak jak to widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym teraz sensu nie widzę….

 

1. Za drogie.

2. Wcale nie wydajniejsze w aplikacjach używanych na co dzień przez zwykłego zjadacza chleba.

3. No i 2x więcej do chłodzenia…

 

Tak jak to widzę ;)

1522158[/snapback]

Z wszystkimi punktami pełna zgoda ,ale korci <_< może po wakacjach ceny trochę spadna :) (zbieram kasę) a jak by DFI zrobiło mobo na DDR II i SATA II to by był niezły odlot ? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca SATAII jest już w DFI NF4, a do DDR2 osobiście w ogóle się nie spieszne.

1522180[/snapback]

Tak o SATA II to wiedziałem chodziło mi o koniunkcje SATA 2 i DDR 2, o twoich kościach wiem ze masz wyjątkowe :) ,ale z czasem DDR2 bedą więcej potrafiły.

Doskonale wiesz że przy kresie CPU (np 9x330) do głosu dochodzą pamięci np div 200 1T 2-2-2-5 (niemozliwe dla DDR1 :huh: może DDR2 by uciagły),no i wynik SPi lepszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam niemozliwe Mardok jakby zapodał bios na DFi ktory daje całe 5v na pamieci to by uciagneły i 330mhz :)

1522228[/snapback]

No ale Twoje A-Daty są już blisko :) nie mówię, że koniecznie na timingach 2-2-2-5

Możesz podać ile uciagną na 1T luźniesze timingi i na 2T. Interesuje mnie jaka jest róznica MHz między 2T a 1T( przy tych samych timingach optymalnych dla twoich pamięci), bo u Mardoka jest bardzo mała pytałem Go kiedyś o to(min wzrost czestotliwości na 2T nie równowazy utraty wydajności z 1T). :)

 

Edit

PS Próbowałem robić Twoje wyzwanie CPU 2GHz 1V :) ,ale dałem rady 2GHz 1,15V <_<

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl do mnie procek Venice 3000+ 05017 od PITera, doszedlem na nim do 2826MHz (9x314 HTT) przy 1.510V (odczyt z CPU-Z) na MSI Neo2 Platinium, przy wiekszym HTT sp2004 sie wysypuje. Swoja droga plyta glowna zaczela dziwne odglosy wydawac pod obciazeniem. Wczesniej tego nie mialem (takie jakby brzeczenio-piszczenio-szuszczenie) i napewno nie sa to wentylatorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl do mnie procek Venice 3000+ 05017 od PITera, doszedlem na nim do 2826MHz (9x314 HTT) przy 1.510V (odczyt z CPU-Z) na MSI Neo2 Platinium, przy wiekszym HTT sp2004 sie wysypuje. Swoja droga plyta glowna zaczela dziwne odglosy wydawac pod obciazeniem. Wczesniej tego nie mialem (takie jakby brzeczenio-piszczenio-szuszczenie) i napewno nie sa to wentylatorki.

1522524[/snapback]

Te dziwne odglosy to piszczą ci cewki, tez tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci:

 

Problem w tym że div200 średnio się spisuje na moich BH, znaczy się mam na nim najgorszą wydajność mimo ostrych tymingów, pod tym względem div180 jest o wiele lepszym rozwiązaniem, natomiast max wydajność mogę uzyskać tylko na div166.

 

To że DDR2 jest nie uniknione nie trzeba nikomu tłumaczyć, po prostu póki nie muszę nie pcham się w niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej, póki nie mam takiej możliwości (chyba, że sprzedajesz klocki i idziesz się bawić z intelem) ;)

 

A dodatkowo Ricci roztacza nam tu wspaniałe wizje stufyfnastutysięcy MHz na ddr2 przy timingach rzędu 2-2-2-5, a prawda wygląda zgoła odmiennie (wysoki takt, wysokie opóźnienia)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej, póki nie mam takiej możliwości (chyba, że sprzedajesz klocki i idziesz się bawić z intelem) ;)

 

A dodatkowo Ricci roztacza nam tu wspaniałe wizje stufyfnastutysięcy MHz na ddr2 przy timingach rzędu 2-2-2-5, a prawda wygląda zgoła odmiennie (wysoki takt, wysokie opóźnienia)...

1522797[/snapback]

Sry :) moją intencja nie było roztaczanie żadnych wizji po prostu w takim kierunku potoczyła się dyskusja chodziło mi raczej o to czy ktoś z "vip'ów AMD-64 Venice "nie planuje wymiany procka na AMD-64-X2 (post 2156),żeby empirycznie można było sprawdzić jak sie one kreca i czy np SPi liczy jednym procesorem czy dwoma naraz(może palma pierszeństwa w challange SPi 16M przeszła by na stronę AMD :D :D ).Ale wiem ,że to duuuża kasa. :cry:

Poza tym nie wiem czy przypadkiem kontroler pamięci w procku nie musi obsługiwać DDR2 ,a nie płyta główna ? :)

 

Edit:

Moze ktoś z tweak'owców miałby mozliwość wypozyczenia do testów A64-X2 ?

 

Edit 2:

@Siuwar-racja znalazłem topic o X2 i tam spadam.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wreszcie dostalem swojego procka.

 

0517 DPMW 9x300 przy 1.39 cpu-z (1.45V bios) na boxowym wentylatorze wydaje się być 1523267[/snapback]

32mb pi jeszcze nie świadczą o stabilności :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer

Skąd masz swojego proca? Teraz to raczej trudno dostać venice z 17 tygodnia. Na allegro już 17stek nie ma bo dzwoniłem już do wszystkich.

 

Ja właśnie zamówiłem go w ESC z tym że w pole uwagi wpisałem że chce tylko 17 tydzień i tylko ten mnie interesuje albo żeby odwołali zamówienie. AHa wcześniej dzwoniłem do ESC i mi facet powiedział że mają proce z 16, 17, 18 tygodnia ale możliwe że nie miał akurat najaktualniejszych informacji ale powiedział mi że 17stki powinny być (ciekawe czy to prawda - ja mu uwierzyłem bo uznałem że to dość dobry sklep i powinni się znać). I teraz dostałem właśnie potwierdzenie zamówienia i się bardzo stresuję... bo jeśli dostane 18 to na 100% padaka... co nie? :mur:

Nie wiecie czy wrazie czego mógłbym proca spowrotem zapakować i odesłać w ramach reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

1523492[/snapback]

Dzwoniłem, byla tylko 1 sztuka DPMW, zeszta to juz 19-ty tydzień, czyli shit :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer

Skad masz swojego proca? Teraz to raczej trudno dostac venice z 17 tygodnia. Na allegro juz 17stek nie ma bo dzwonilem juz do wszystkich.

 

Ja wlasnie zamowilem go w ESC z tym ze w pole uwagi wpisalem ze chce tylko 17 tydzien i tylko ten mnie interesuje albo zeby odwolali zamowienie. AHa wczesniej dzwonilem do ESC i mi facet powiedzial ze maja proce z 16, 17, 18 tygodnia ale mozliwe ze nie mial akurat najaktualniejszych informacji ale powiedzial mi ze 17stki powinny byc (ciekawe czy to prawda - ja mu uwierzylem bo uznalem ze to dosc dobry sklep i powinni sie znac). I teraz dostalem wlasnie potwierdzenie zamowienia i sie bardzo stresuje... bo jesli dostane 18 to na 100% padaka... co nie? :mur:

Nie wiecie czy wrazie czego moglbym proca spowrotem zapakowac i odeslac w ramach reklamacji?

1523475[/snapback]

Masz 10dni na zwrot towaru jezeli zakupiles go w sklepie internetowym.

 

http://studio-impuls.pl/artykuly/art-raport-fk-sklepy.htm - tutaj masz troche przepisow prawnych.

 

BTW. 4speed.pl podobno ma 0517 DPAW po 515zl, taka informacja jest na ich stronie.

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze będą ładnie chodziły bo nie mogę polubić Venice....

 

Pewnie sprzedawcy jak zawsze dowiedzą sie od klientów że sprzedają coś nowego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie wszyscy polują na 517 a co z tym E6 ? Widomo coś więcej o jego możliwościach zwłaszcza O/C no i dacie „premiery” ?

1523871[/snapback]

Ja czekam na E6. Już zbieram kaskę na pewną/sprawdzoną selekcję. Plus PowerX zamiast Uriela ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E3 kręci się znacznie lepiej od Winiego, więc jak E6 będzie choć o troszkę lepszy od E3 to możliwe są wyniki typu 3GHz na AC/WC na co dzień skok wydajności żaden (porównuje do 2,9GHz) ale za to jak ładnie będzie wyglądać ;) No nić pożyjemy zobaczymy, jedyne co mnie zdziwiło to że podli że będzie E6 i cisza, przed wyjściem E3 wszędzie o tym pisali testy/spekulacje a tu ma być kolejna rewizja i nikt prawie nic o tym nie pisze. No i na koniec E6 to dalej Venice/SanDiego czy kolejna nazwa „jajka” będzie ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z roadmap'em AMD jadro E6 ma byc w sempronach wyposarzonych w obsluge instrukcji 64bit, majacych byc odpowiedzia na celerona rowniez posiadajacego 64bity.

Przy Athlonach64/X2 twardo widnieje napis E3. Pewnie dlatego nikt o tym nie pisze, bo podniecac sie sempronami przeznaczonymi do sprzetu low-end to jakos nie bardzo jest czym. Semprony bazuja pewnie na Athlonie 64 Venice tyle ze amputowali im cache i nazwali to E6 ;) no i byc jakies drobne bugi tam poprawia ;). Ale znajac zycie to beda Athlony 64 Venice, ktore mialy walniety cache, czyli zablokuja ta polowe walnietego cachu, i z polowa tej nie walnietej wupuszcza sempka ;). Rutynowa procedura.

Edytowane przez Kirkof_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E3 kręci się znacznie lepiej od Winiego, więc jak E6 będzie choć o troszkę lepszy od E3 to możliwe są wyniki typu 3GHz na AC/WC na co dzień skok wydajności żaden (porównuje do 2,9GHz) ale za to jak ładnie będzie wyglądać ;) No nić pożyjemy zobaczymy, jedyne co mnie zdziwiło to że podli że będzie E6 i cisza, przed wyjściem E3 wszędzie o tym pisali testy/spekulacje a tu ma być kolejna rewizja i nikt prawie nic o tym nie pisze. No i na koniec E6 to dalej Venice/SanDiego czy kolejna nazwa „jajka” będzie ?

1523909[/snapback]

No i moze poprawia błedy steppingu E3 :) btw ciekawe jakie nowe błedy pojawia sie w E6 o jednym juz wiem... :) Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...