Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Thermaltake Combo Cool PIPE 101 rev. 2.0 to dobre chlodzonko no to widze ze chyba tez bede mogl sprobowac 1,7V:)

 

teraz pewnie bedzie ograniczenie ze strony plyty i pamiatek jak bede chial wysoko krecic choc w sumie z tego co sprawdzalem doszedlem z plyta do 340mhz:) a pamiatki do 520mhz wiec nie jest zle:)

 

dam znac jak ustawie 1,7V na AC:)

 

@ Pc juice

 

pisales ze padl komus na 1,7V masz moze link do tej dyskusji a jezeli nie to w jaki spoosb go zabil tzn jakie mial chlodzonko i ile mial mhz i w jaki sposob go wygrzewal bo sa w sumie rozne metody wykonywania tej czynnosci a wlasnie czy komus cos dalo wygrzewanie choc jakies tam 50mhz? (moze nie jakies:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić AMD 64 Venica, na allegro chodzą 3000+ za 439 zł i 3200+ za 499zł - doradźcie co kupić , czy warto inwestować w wersje 3200. Wiem że mnożnik x10 ale czy w praktyce 3200 kręcą się wyżej czy raczej tak samo jak wersje 3000. Z góry fenks za pomoc pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainwestuj od razu w selekta o ile Ciebie OC interesuje. Masz pewność że będzie jak chcesz. No chyba, że kręci Cię dreszczyk emocji przed nieznanym :)

Uprzedzając ewenualne pytanie o selekta - PITer selkcjonuje. Wystarczy znaleźć posta i tam masz wszystko.

Edytowane przez RoZy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax to nie było dokładnie 1,7V nie pamiętam dokładnie ile, w kazdym razie więcej. Chwilę temu to juz było, utknęła mi tylko ta jedna informacja. Być moż że połączenie wysokiej temp + duże V go uśmierciło, ale w tej chwili nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainwestuj od razu w selekta o ile Ciebie OC interesuje. Masz pewność że będzie jak chcesz. No chyba, że kręci Cię dreszczyk emocji przed nieznanym :)

Uprzedzając ewenualne pytanie o selekta - PITer selkcjonuje. Wystarczy znaleźć posta i tam masz wszystko.

1718829[/snapback]

 

No tak próbowałem wejść w ten jego podpis ale forum wywala jakiś błąd :( ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pc juice

 

dzieki bardzo za info i poswiecenie czasu

 

a i juz dowoltowalem moja maszyne 1,7V ustawilem w biosie czyli max jaki moge dac no i sie zalamalem, gdyz w cpu z ukazal mi 1,648V i inne programy tak samo wiec wynik sie nei zmienil 2700mhz no minimalnie ponad cos tam kurcze nie wiem co teraz moze jak przyjda chlodniejsze dni to otworze okno i bedzie lepiej:) na 2750mhz wywalilo mi marka do windy po tescie drugim samochodziku mowa tu o marku 2001, no to dalem 2720mhz no i robi i resecik kurcze nie wiedzialem dlaczego? moze zasilka nie wyrabia bo ja nie mam szefa DF tylko ta gorsza wersje nie jestem przy swoim kompie wiec nie powiem wam dokladnie jak ona brzmi chyba 1136H. w sumie to nie patrzylem na napiecia sprawdze je jutro bo kurcze troszke hgoscie mi przeszkadzali wpadli do nas na chwilke a ja wlasnie planowalem tesciki i tam takie tam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić AMD 64 Venica, na allegro chodzą 3000+ za 439 zł i 3200+ za 499zł - doradźcie co kupić , czy warto inwestować w wersje 3200. Wiem że mnożnik x10 ale czy w praktyce 3200 kręcą się wyżej czy raczej tak samo jak wersje 3000. Z góry fenks za pomoc pzd

1718731[/snapback]

Te co mozan teraz w sklepach dostac to orientujesz sie , gdzie mozna je sobie wsadzic.... :lol:

 

Proponuje zainteresować się tą aukcją : Selekt

 

Cena moze i wysoka, alle płacisz, za selekta, a nie padakę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co mozan teraz w sklepach dostac to orientujesz sie , gdzie mozna je sobie wsadzic.... :lol:

 

Proponuje zainteresować się tą aukcją : 1719537[/snapback]

Pamietam, to byl mój procek, sprzedalem go paolowawa a on sprzedal go gosciowi co nazywa sie pwojtowicz.

update: W kazdym razie tak mi sie wydaje, trzeba spytac PaoloWawa, jesli to ten procek to wiem cos o tym procku wiecej.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop - ile ci poszedl na maxa ? i przy jakim V :P

cena faktycznie - niska nie jest, ale coz. jak sie chce selekta, to trzeba placic

1719570[/snapback]

To byl dobry egzemplarz, no chlodzeniu wodnym poszedl, o ile pamietam , na 64 bitowym systemie SuperPI 16M ponad 2900MHz, a prime'a 95 na 2850Mhz przy 1.5v -1.52v lub wiecej, Myśle że do superPi byłby niezły gorzej z primem. Wtedy jak go testowalem to byl potworny upał, wiec moze by teraz lepiej poszedł Mialem go 4 dni sprzedlem bo zostawilem sobie troche lepszego procka, ale z perspektywy czasu zastanawiam sie czy aby zostawilem lepszego. no ale to jest takie moje gdybanie. Teraz mam inna plytę, zasilacz, pamieci, podejrzewam ze 3000MHz zrobilbym na tamtym. Teraz juz nie ma takich procków. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahha. to jest moj proc kupilem go od Mieciop

 

juz wam mowie 2700 robil przy 1.45v <bios>

2800 przy 1.50v <bios> wszystko na powietrzu

 

natomiast na wodzie przy 1.55v to 2916Mhz

 

wiecej voltow mu nie dawalem, mozliwe ze z lepszym chlodzeniem i wiekszym V oraz z wiekszą iloscią poswieconego czasu pojdzie duzo wyzej

 

Mieciop --> a tak przy okazji to ten procek na win xp pro, zasilce 550W, oraz Gskillach przesedl u mnie SuperPI 32M na 2916MHz, , a u ciebie wywalalo i przechodzilo tylko 16M

 

Zgadzam sie z tobą ze w Primie bylo gorzej, niewiem czy to wina proca czy upalow jakie wtedy panowaly.....ale jak na te czasy i te procki ktore są teraz to mozna smialo powiedziec ze procek jest spoko

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahha. to jest moj proc kupilem go od Mieciop

 

juz wam mowie 2700 robil przy 1.45v <bios>

                      2800 przy 1.50v <bios> wszystko na powietrzu

 

natomiast na wodzie przy 1.55v to 2916Mhz

 

wiecej voltow mu nie dawalem, mozliwe ze z lepszym chlodzeniem i wiekszym V oraz z wiekszą iloscią poswieconego czasu pojdzie duzo wyzej

1719938[/snapback]

ale widzisz jaka cene uzyskal? ty miales tylko 555zł :-P

 

No z tym czasem pamietasz jak bylo.

U mnie pamietam ze w pierwszym dniu poszedl 2800MHz na defaultowym napieciu, a potem były problemy bo przyszły upały.

 

u ciebie przeszedl 32M przy 2916MHz? to bardzo dobrze.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

znajomy sprzedął ostatni 0517 dpmw chyba za 850zł, proc leciał przy 1.47 na 2900mhz przy arctic freezerze 64

a kupił go za 500zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale zawsze mozesz sie pochwalic ze masz opterona:0 hehe ja mam bez selekcji 2700mhz wiec nie doplacalbym tyle kasy w moim przypadku 500zl aby osiagnac te 200mhz wiecej!!!!

1720714[/snapback]

Venice 3000+ wykręcony na na 2900 MHz to jest poziom wydajności FX-57 za 4k PLN. To cena rzędu 800 PLN chyba nie jest za wysoka. Te jak mówisz 200MHz więcej to jest bardzo dużo, jeżeli jeszcze kręcisz przy okazji pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w przypadku pozbywania się swojego Venice dał inny tytuł - "Wymienie Venice 3000+ Selekt 2,9 GHz na nowy X2 3800+" :). IMHO selekt co robi stable te 2,9 GHz warty jest dziś tyle co nowy X2 3800+.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w przypadku pozbywania się swojego Venice dał inny tytuł - "Wymienie Venice 3000+ Selekt 2,9 GHz na nowy X2 3800+" :). IMHO selekt co robi stable te 2,9 GHz warty jest dziś tyle co nowy X2 3800+.....

1721646[/snapback]

 

 

eee

w pewnych zastosowaniach X2 3800+ jest duuuzo wydajniejszy i cena raczej powinna być znacząco niższa (takiegoż selekta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...