Skocz do zawartości
PiPoL

Procek 64 Bitowy... P4 Czy Amd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcem zmienić platforme, na 64 bitowego proca i na PCI-E. I teraz czy kupić:

 

AMD Athlon 64 3000+ (S 939) + ABIT AN8 czy też Intel Pentium 4 630 (LGA775) 3.00 GHz HT (2MB cache) + ABIT AA8XE-3rd Eye Intel 925XE.

 

I pytam tylko o wydajność, żeby nikt nie rozpisywał sie co sie bardziej opłaca, co tańsze idt. Po prostu co bedzie wydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

procki AMD 64 s939 są tańsze i co testy pokacuję, min. na PCLab wydajniejsze w codziennym użytkowaniu niż produkty Intela

 

Ja wybrałby zdecydowanie AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie AMD

i zastanowiłbym się nad płytą główną ASUS A8N nForce4 SLI DELUXE

 

zestaw AMD jest tańszy:

AMD Athlon 64 3000+ s939 (winchester) oem - ok. 550 zł/ wersja box 610

ASUS A8N SLI Deluxe nForce4 - 615

 

suma ok 1200 zł

 

zestaw PIV

 

Intel Pentium 4 630 (LGA775) 3.00 GHz HT (2MB cache) BOX - ok 1000

Abit AA8XE 3rd-Eye Intel 925xe - ok 500 zł

 

suma 1500

 

pozatym AMD jest wydajniejszy, mniej się grzeje.. same plusy

ja bym sie nie zastanawiał, oczywiście podejmij swoja decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, po co wydawac wiecej kasy na cos, co jest slabsze :/. Zdecydowanie AMD, bo oni maja faktycznie procki 64bitowe, a nie jak Intel dodal instrukcje i sie chwali, ze ma 64 bity. W aplikacjach 64 bitowych najmocniejszy Intel jest blisko o polowe slabszy niz A64 FX-55 (to te brakujace prawdziwie 32 bity ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

zdecydowanie AMD A64.

Pentiumy są przereklamowane i bardzo drogie.

chyba juz nikt nie wierzy w ghz Intela.

Przecież róznica w taktowaniu jest przeważnie 1 ghz na kozyść Pentiuma, a i tak wygrywa Athlon64. To przecież samo za siebie mówi o klasie tego sprzętu i o architekturze i jakości wykonania poszczególnych procesorów.

A64 jest duzo wydajniejszy w aplikacjach 64 bitowych, natomiast w 32 bitowych A64 wygrywa z PIV w grach, a minimalnie przegrywa w kompresji filmów itp.

Ale i tak większość jest na kozyść AMD i ja to właśnie polecam. Sam bym tak brał, oczywiście gdybym miał tyle kapuchy :(

Edytowane przez przemek_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nikt nie wspomnial o trypie HT w nowych prockach Pentiuma, ktory wedlug mnie jest bomba, bo gdy naraz siedze przy grafie (cinema4d) i konwertuje dvdripka, moge spokojnie dalej pracowac, zas zwykle athlonki dostaja gownianego spowolnienia, sprawdzalem u kolegi (athlon 2800+ chyba). Oczywiscie to zwykly przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stereotypy!!! ku... ja juz nie mam sil!!

chodzbys nie wiem o co zapytal to zawsze lepszy jest AMD i ATI!!!

gdziekolwiek jak ktos wyjedzie z jakims P4 to od razu jest gnojony!!

z nvidia tez tak jest choc juz w mniejszym stopniu!!

 

jak zalezy ci na kultuze pracy i stalym fpsie w gierkach to lykaj P4 bo AMD tego zapewnic nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stereotypy!!! ku... ja juz nie mam sil!!

chodzbys nie wiem o co zapytal to zawsze lepszy jest AMD i ATI!!!

gdziekolwiek jak ktos wyjedzie z jakims P4 to od razu jest gnojony!!

z nvidia tez tak jest choc juz w mniejszym stopniu!!

 

jak zalezy ci na kultuze pracy i stalym fpsie w gierkach to lykaj P4 bo AMD tego zapewnic nie moze

1353280[/snapback]

Ja jakos na 2.4ghz athlonie mam taka sama "kulture pracy" jak na P4 3Ghz z HT. Zeby nie bylo, obie maszynki mam w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stereotypy!!! ku... ja juz nie mam sil!!

chodzbys nie wiem o co zapytal to zawsze lepszy jest AMD i ATI!!!

gdziekolwiek jak ktos wyjedzie z jakims P4 to od razu jest gnojony!!

z nvidia tez tak jest choc juz w mniejszym stopniu!!

 

jak zalezy ci na kultuze pracy i stalym fpsie w gierkach to lykaj P4 bo AMD tego zapewnic nie moze

to nie są stereotypy tylko prawda ja mam amd i nvidie i uważam że ati jest lepsze od nv a amd od intela proste prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wielu różnych stronkach są testy tych procesorów. Wystarczy popatrzeć, który jest lepszy.

 

Ja wziąłem Athlona dla 64bitów, które wykorzystuje już teraz i musze powiedzieć że kop jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P42.0@2.6 Ghz kupilem do tego grafe GF6800LE@GT i niestety musze stwierdzic, ze moj procek ogranicza ja strasznie;

na maszynkach u kolegow z Bartonami i plytach na nForce2 karta dostaje duzego kopa, mimo, iz zegary ich procesorow nie przekraczaja 2.5 Ghz;

obecnie tez stoje przed zakupem Pc i zdecydowalem sie na AMD64;

z tym, ze u mnie panuje inna zasada, raz Intel az AMD;

patrze na to wsszystko strasznie obiektywnie i nie zalezy mi na marce, a na odpowiednim ulokowaniu moich pieniazkow co ma sie odbic oczywiscie na wydajnosci;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić nowego procka i płyte bo to drugie mi sie sfajczyło:)

Wybieram sobie AMD i tobie też tak radze. Intel dopiero co zaczął z prockami 64 bit a AMD ma już drugą platformę osługującą 64 bitową architekturę (754 i teraz 939)

 

A tak do FIDELA to mogę coś powiedizec o wydajmności AMD i INTELA jak i ATi i nVidia.

Wcześniej miałem Proca AMD AthlonXP 1800+ na GIgabyte i nVidię GF4MX 440 128MB(GAinward) potem przesiadłem się ATi i z tym samym procem (AMD), NFSU2 smigał świetnie w rozd 1024*768 teraz mając dalej ATi i proca INTEL 1500MHZ muszę zmniejszyć detale terenu i Geometrię samochodu (nie dużo, o 1/4).

 

---------------------------

Co do kart to w danym momencie Nvidia tylko jest dobra w tych tanich kartach itypu FX5200. One są w mniej-więcej takiej samej cenie jak Radeon 9200 i mają sprzętową obsługe DX9.0 i OGL 1.4( te FX). Wszystkie 6800 na PCI-E mają tylko mostek z tych samych modeli na AGP co zmniejsza ich wydajnośc w porównaniu do kart ATI na PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę się nie zgodzić ze wszystkimi wielbicielami AMD. Powiedzmy sobie szczerze że procesory AMD są dla biedaków albo dla specjalistów przez duże "s", którzy naprawdę potrafia coś z tym prockiem ciekawego zrobić.

Zależy jeszcze w jakim charakterze będziesz procesor używał , jeżeli cenisz sobie osiagi , testy , niską cenę to wybierz AMD , natomiast jeżeli zależy Ci na stabilnośći , niezawodności ,długowiecznośći i poprawnej pracy nawet za wysoka cenę wybierz Intela. Tak na marginesie , zajrzyj np. na Allegro , albo eBay i sprawdź jak wygląda stosunek uszkodzonych procesorow AMD do Intela. Średnio na 100 uszkodzonych procków wystawionych do sprzedaży 80 to AMD a 20 to Intel.

Pozatym zobacz to : http://www.marcinp6.de/cpu.avi

Intel potrafi pracować nawet bez radiatora i osiąga temp pozwalajacą na dalszą pracę , natomiast AMD palą się natychmiast i dochodzą do temperatur 300st i więcej co prowadzi do nieodwracalnych zniszczeń czyt. spalenia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak AMD jest dla biedaków. To nic ze niektóre modele są droższe od odpowiedników intela, ale są dla biedaków.....

 

To nic że amd moze pracować tygodniami/miesiącami bez przerwy ale i tak jest zawodny, niestabilny i nie poprawnie pracuje..........

 

 

 

Mam prośbę. Wyjdz i nic już więcej nie pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - niektóre porównywalne procesory AMD są droższe od Intela i to jest pierwszy znak na to że niskie koszty zakupu AMD w stosunku do Intela to mit.

Co z tego że kupisz AMD Athlon 3500+ i podkręcisz go do upragnionego 3GHz jeśli żywotność takiego procka skróci się o połowę ? Pozatym koszty chłodzenia także dają o sobie znać. Dlatego uważam że AMD jest na krótką metę nieopłacalny i przereklamowany.

Trzeba pamiętać o zasadniczej zasadzie: Jeżeli coś jest tanie , to tylko na pierwszy rzut oka takie jest , później okazuje się coś innego. Mnie nie stac żeby kupować tanie rzeczy , dlatego kupuję jakośc , stabilnośc , a przede wszystkim markę. A wy kupujcie dalej tanie Athlonki ,Semhrony które po pół roku zaczną szwankować albo się grzać. No cóż , nie każdy uczy się na będach innych.

 

PS. Jeżeli moderator forum każe mi się zamknąc dlatego tylko że mam inne zdanie niż jego to ja za takie forum podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - niektóre porównywalne procesory AMD są droższe od Intela i to jest pierwszy znak na to że niskie koszty zakupu AMD w stosunku do Intela to mit.

 

sam jestes mit :)

 

Co z tego że kupisz AMD Athlon 3500+ i podkręcisz go do upragnionego 3GHz jeśli żywotność takiego procka skróci się o połowę ?

yhy tak tak dzidia co ci jeszce nie działa ?:) straszna strata gdy zywotnosc procesora ze 100lat spadnie do 50 dzizys :) bede plakal ;(

 

 

 

Pozatym koszty chłodzenia także dają o sobie znać. Dlatego uważam że AMD jest na krótką metę nieopłacalny i przereklamowany.

 

no czy ja wiem :]

 

Trzeba pamiętać o zasadniczej zasadzie: Jeżeli coś jest tanie , to tylko na pierwszy rzut oka takie jest , później okazuje się coś innego. Mnie nie stac żeby kupować tanie rzeczy , dlatego kupuję jakośc , stabilnośc , a przede wszystkim markę. A wy kupujcie dalej tanie Athlonki ,Semhrony które po pół roku zaczną szwankować albo się grzać. No cóż , nie każdy uczy się na będach innych.

oj ty mój biedaku :)

 

a czy ty wiesz ze kiedys AMD i Intel to było jedno i tosamo ?:>ciagle najnowsze technologie amd sa wykupuwane przez intela ? procki AMD lataja w kosmos uznane przez nasa za wydajniejsze i tak samo malo awaryjne co intela ? :>

 

zreszta klocisz sie z intelem ? sam Intel na IDF 2004 w zimie przyznał ze procki AMD sa duzo wydajniejsze od P4

 

poza tym Intel to piec ! ktory wymaga naprawdę dobrego chłodzenia, na boxowych coolerach proc nie może zawsze praowac z nominalna częstotliwością, musi ja obniżać aby układ nie padl poza tym wytrzymałość termiczna układów intela jest nizsza :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah ty biedaku, naprawde biedy jestes w tych swoich pogladach.

Co z tego że kupisz AMD Athlon 3500+ i podkręcisz go do upragnionego 3GHz jeśli żywotność takiego procka skróci się o połowę

a ty wogole wiesz ile czasu "zyje" cpu?? nikt tego nie wie, ile czasu w normalnym uzywaniu pracuja cpu, bo istnieja one za krotka.

Pozatym koszty chłodzenia także dają o sobie znać

no teraz ty zaczynasz wyjezdzac z plotami sprzed 3lat. MOze kolega nie patrzyl ostatnio na specyfikacje p4?? a jezeli tak to przemilczal 130W w specyfikacji.... ,ale nie to athlony sie grzeja , nie nasze kochane pentaki.....

Dlatego uważam że AMD jest na krótką metę nieopłacalny i przereklamowany

A intel to nie? Sory ale od 2 lat intel jest pod wzgledem technologicznym za intelem, wystarczy wymienic 64bity, kull&klajet...

A wy kupujcie dalej tanie Athlonki ,Semhrony które po pół roku zaczną szwankować albo się grzać. No cóż , nie każdy uczy się na będach innych.

:mur: :mur: :mur: :mur: miales z tym stycznosc, czy tylko przeczytales w Ekspercie??

Pozatym zobacz to : http://www.marcinp6.de/cpu.avi

Intel potrafi pracować nawet bez radiatora i osiąga temp pozwalajacą na dalszą pracę , natomiast AMD palą się natychmiast i dochodzą do temperatur 300st i więcej co prowadzi do nieodwracalnych zniszczeń czyt. spalenia procesora

Powolajmy sie teraz na filmik sprzed 3-4 lat gdy jeszcze p3 byly popularne, w jakim ty swiecie zyjesz?? moze zaraz zaczniesz cytowac cos co jest o K6 ?? Filmik pochodzi jak wczesniej napisalem sprzed 3-4lat, gdy athlony wchodzily dopiero na rynek i plyty glowne nie potrafify jeszcze poprawnie obslugiwac diod termicznych. Zreszta pracujesz bez radiatora?? bo ja nie i jakos obojetnie na jakim cpu bym nie zdejmowac radiatora.

 

PS. cutujesz rzeczy, ktorych dowiedziales sie na THG, czyli napewno natrafiles na filmik dotyczacy najnowszych P4? i jak zwalniaja w najmniej oczekiwanym momencie, bo temperatura w okolicach czujnika 3 ( czy 2 nie pamietam ) wedlug specyfikacji producenta nie moze przekroczyc 36C ?? ale nie to przemilczmy :wink:

 

PS; post nie mial byc "wredny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej komputerowej karierze mialem kilka komputerow , jedne z AMD , inne z Intelami i co mogę powiedzieć to to że AMD może czasami dorównuje Intelowi w osiągach , ale okupione są one częstymi awariami i dużym wydzielaniem ciepła.

(to tyle z moich obserwacji) Teraz mam P4 2.8 HT i nigdy nie miałem z nim problemów nigdy , (a mam go już chyba półtora roku) , czego nie mogłem powiedziec o dwoch Athlonach i Bartonie z którymi miałem caly czas problemy.

Może mialem pecha akurat z tymi egzemplarzami a z P4 mam szczęście.

 

Zresztą cała ta dyskusja przypomina mi sytuację kiedy ktoś z jakiś tam powodów kupił Daewoo Tico -bo tani i "dobry" ,był przez jakiś czas może i zadowolony ale później entuzjazm gaśnie a on coraz to częściej spogląda w stronę BMW broniąc z uporem maniaka swojej teorii że Tico to najlepszy samochód świata. :lol:

 

Ps.chciałbym przeczytać ten artykuł gdzie to Intel przyznaje się że AMD jest lepsze...czekam na link B)

A i na link w którym jest napisane że firmy produkujące satelity i inny taki sprzęt wkładaja do niego niemiecki shit produkowany i podrabiany w Tailandii....też czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny spor :?

@marcinp6 dobrze sie czujesz :-| Takich glupot jakie tutaj wypisujesz to nie pisza nawet w Chipie...bez urazy dla tej gazety :wink: kolego wyjdz sobie na spacer jak Ci monitor napromieniowal glowke :lol:

 

@Buu to bylo 38stopni a nie 36 :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upału jeszcze nie ma a ludzie już bredza.

 

W swojej komputerowej karierze mialem kilka komputerow , jedne z AMD , inne z Intelami i co mogę powiedzieć to to że AMD może czasami dorównuje Intelowi w osiągach , ale okupione są one częstymi awariami i dużym wydzielaniem ciepła.

Prosze cie jezeli nie wiesz o czym piszesz to zamilknij. jakie duze wydzielanie ciepla?? OTWORZ oczy, specyfikacji Intela WYRAZNIe jest napisane 130W!! pokaz mi amd ktore tyle wydziela, zreszta 2 rdzeniowki od amd maja wydzielac 95W, a to jest 35W roznicy, czyli bardzoo duzo.

Otworz oczy na boga.

Teraz mam P4 2.8 HT i nigdy nie miałem z nim problemów nigdy , (a mam go już chyba półtora roku) , czego nie mogłem powiedziec o dwoch Athlonach i Bartonie z którymi miałem caly czas problemy.

Może mialem pecha akurat z tymi egzemplarzami a z P4 mam szczęście

Moze miales pecha, ale np ja znam ludzi ktorzy maja caly zcas problemy z P4, ale jakos nie trabie na prawo i lewo ze sa awaryjne, opanuj sie dzizus

 

Zresztą cała ta dyskusja przypomina mi sytuację kiedy ktoś z jakiś tam powodów kupił Daewoo Tico -bo tani i "dobry" ,był przez jakiś czas może i zadowolony ale później entuzjazm gaśnie a on coraz to częściej spogląda w stronę BMW broniąc z uporem maniaka swojej teorii że Tico to najlepszy samochód świata. 

Po co ten przyklad z BMW i tico?? Nawet nie potrafisz dobierac przykladow, porownujesz kompletny szhit ( tico ) z bmw ( silnik lekko liczac 2l , a tiko, to nawet nie wiem 1,1l? )

Dobra jezeli AMD jest takie gowniane jak mowisz, to czemu Athlon o zagarze 2,6Ghz jest tak samo, a nawet wydajniejszy od P4EE 3,73ghz ?? no co brak argumentow? podaj mi choc jeden sensowy dowud na potwierdzenie "twojego twierdzenia"

 

Ps.chciałbym przeczytać ten artykuł gdzie to Intel przyznaje się że AMD jest lepsze...czekam na link

Zartujesz sobie chyba :blink: sadzisz ze intel sie przyzna :lol: Nie musi sie przyznawac:

AMD wprowadzilo cpu 64bitowe 2 lata temu, Intel dopiero teraz

AMD wprowadzilo Enhanced Virus Protection , intel niedawno

AMD wprowadzilo Cool'n'Quiet, intel dopiero w serii 6xx speed step

nie wspominajac ze AMD ma wbudowany kontroler pamieci a Intel musi kozystac z wbudowanego w chipset

 

Na koniec najlepsze :wink:

 

A i na link w którym jest napisane że firmy produkujące satelity i inny taki sprzęt wkładaja do niego niemiecki shit produkowany i podrabiany w Tailandii....też czekam

oj sloneczgo grzeje grzeje a dziecko nie zalozylo czapeczki :mur: :mur:

 

@ chemiczny_ali wlasnie 38, zastanawialem sie czy 36 czy 38 B)

 

EDIT: do moderkow pliz nie zamykajcie topiku :wink: :-P

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...