Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam płytkę MSI K8N neo3 nforce4 x4, graficzkę Gigabyte Gf6600 pci ex pamiątki Kingston 2x 512mb cl3 no i oczywiście procek AMD Athlon 64 2800+ s.754.

 

Jeszcze tego nie poskładałem bo brakuje mi zasiłki. No wzasadzie mam Codegena 350W ale tego to raczej niemam zamiaru nawet próbowac zakładać. Moze byście panowie jaką zasiłke zarekomendowali tak do 250 zł.

 

Aha! I napiszcie coś na temat tej mobo MSI. Ale błagam nie piszcie nic na temat jej wymiarów bo to ma się nijak do jej możliwości (mam taką nadzieję). Zgóry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

znalazłęm recenzje plyty Asus K8N4E zapodaje link : 1497784[/snapback]

Tylko ze to multiplier z procka (HT x multiplayer= core)

edit: poprawilem 'multiplayera' :mur: :lol:

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płytkę MSI K8N neo3 nforce4 x4, graficzkę Gigabyte Gf6600 pci ex pamiątki Kingston 2x 512mb cl3 no i oczywiście procek AMD Athlon 64 2800+ s.754.

 

Jeszcze tego nie poskładałem bo brakuje mi zasiłki. No wzasadzie mam Codegena 350W ale tego to raczej niemam zamiaru nawet próbowac zakładać. Moze byście panowie jaką zasiłke zarekomendowali tak do 250 zł.

 

Aha! I napiszcie coś na temat tej mobo MSI. Ale błagam nie piszcie nic na temat jej wymiarów bo to ma się nijak do jej możliwości (mam taką nadzieję). Zgóry dzięki.

1497351[/snapback]

Dwa tygodnie temu doradzilem kumplowi zakup tej płytki z Sempronem 3100+. Bardzo stabilna. Żadnych problemów i to przy marnej zasiłce! Z 1.8GHz (9*200) Spokojnie pracuje na 2.1 (9*230) przy minimalnym podniesieniu napięcia. Karta też 6600 tylko że Gainword. Spore możliwości w biosie, może nie takie jak w Abicie ale lepsze niż w Gigabytach. Nadaje się do OC. Może nie ekstremalnego ale średnia klasa.

 

Wymiary ma faktycznie mikroskopijne :-)

 

Polecam dla chcących coś niedrogiego pod s.754.

No i AGP na pokładzie razem z PCIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie procka A64 2800+  tzn ile mniej więcej się kręcą te procki wiadomo że zależy od modelu ale  zazwyczaj ile idą z lekkim podkręceniem vcore

1500056[/snapback]

2,2 GHz powinno byc:] czyli model 3200:]. Cos wiecej to juz zalezy od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość frosti

cmos checksum error na mojej plycie

wymienilem zasilacz

wymienilem baterie na plycie

 

ale biosu nie moge bo sie nie zapisuje...

 

czy wymiana calej kostki cos da?

czy kostki biosu do wszystkich plyt sa takie same?

 

plyta zaniza napiecie na procku

dlugo probowalem ustawic optymalne napiecie i ilosc mhz programem

CrystalCPUID43 ale restarty i wylaczanie gier wskazuje ze nizsze ani wyzsze v core nic nie pomaga, nie ma wiec reguly na restarty...

 

co zrobic zeby plyte naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frosti

 

Widać za dużo waliłeś w Demo BattleField II :)

 

Wiadomo że kości biosu są różne i różne są biosy do różnych płyt

weźtegop sprzęta i idź do jakiegoś servisu/sklepu bo widać naprawdę masz poważny problem

powiedz żeby ci spróbowali zFlashować biosa , pewnie ci zaproponują przy okazji wymianę samej kostki i dopiero flashowanie :)

standardowa procedura żeby extra 3 dyszki wyrwać , ogólnie cie skrobną od 40 do 70zł zależnie od miasta ;)

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A A64 na rdzeniu ClawHammer dobrze sie kręcą, bo mi sie taki egzemplarz trafił. Aha i czy boxowy radiatorek jest wystarczający do chłodzenia tago "młotkowego pazura":P Dla przypomnienia mam A64 2800+ s.754 BOX

1500148[/snapback]

sprawdz:] wydaje mi sie ze tak jak napisalem wczesniej 2,2 GHz powinienes osiagnac. Ale oczywiscie te proce nie sa nastepcami Athlona 1700 - do tego bardziej pasuja nowe Semprony na rdzeniu Palermo 0,09u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

to mój pierwszy post tutaj, chociaż czytam to forum już od jakiegoś czasu. Nie wiem czy to dobry wątek, ale zapytam tutaj aby nie dodawać nowego tematu. Od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany mojego trupa i stanąłem przed dylematem co wziąć. Czy A64 2800+ i Epox 8KDA3I, czy też Sempron 2800+ i DFI LanParty NF3 250 GB. Na A64 i DFI finansowo nie wyrobie i pozostają mi te dwie opcje. Co waszym zdaniem lepsze? Dodam że sprzęt do grania i raczej na dłuższy czas, nie chce przez jakiś czas potem nic wymieniać. I drugie pytanie, tak przy okazji, czy tą DFI można gdzieś kupić we Wrocławiu czy tylko sklep internetowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

<_< Witam.

 

czy na standardowym Biosie Asusa A8N można podnieść napięcie procka??

 

pytam bo nie mogę znaleźć tej funkcji.

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

sorki chodzi mi oczywiście o Asus K8N na s754

 

to ze sie da to wiem, ale nie mogę tego znaleźć w biosie <_<

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus - miałem chyba dwie płyty i jedna miała voltowanie druga nie miała - używałem tych samych biosów - od czego to zależy to nie mam pojęcia.

 

Ja za to mam inny problem. Opisałem to tutaj

 

Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tej plycie LINK??? Chodzi mi przedewszystkim o PCI-E aby w przyszlosci nie zmieniac grafiki jak bede chcial sie przesiasc na cos innego. A jak nie ta to ktora byscie polecali na s.754.Dodam ze bedzie chodzic z Sempronem 3000 lub 3100, ewentualnie z Amd64 2800.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

znalazłęm recenzje plyty Asus K8N4E zapodaje link : 1497784[/snapback]

 

Tylko ze to multiplier z procka (HT x multiplayer= core)

1498498[/snapback]

 

1. O co ci chodzi ??

1498561[/snapback]

 

Hehhe, ale co to ma do rzeczy ?? No wiem że 7x to mnożnik !!

1498916[/snapback]

 

Skiny o co cho ??

1499570[/snapback]

Przecież OCMaster wytłumaczył tym którzy niezrozumieli:

Chodzi mu o to, że to 7x to mnożnik proca ;) A to HTT to żaden wyczyn ;)

1498624[/snapback]

Co to za wyczyn ustawić na procku mnożnik 7?Mastah myślał że to mnożnik dla HTT które może normalnie mieć max 1000MHz, a on myślał że na tym screenie ma 7 x 330MHz.

 

Teraz chyba każdy zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten asus idzie bez problemu na HTT 380, przy 390 mogą się zaczynać jakieś błędy - przynajmniej ja tak miałem.

 

Niemniej na overclockers.ru testowali tą samą płytę co ja miałem w testach i również miałem możliwość zmiany napięcia dla procesora. A teraz mam nowszą rewizję 1.01A i nie mam tej możliwości - napięcie dla procesora jest default i nie zmienię go. Jakieś opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj info z jakichś sajtów zę ten ASUS idzie na HTT 380 :) ????

Jak żyje ASUS robił dobre płyty ale ich możliwości OC zawsze były na średnim poziomie , bardzo często trza było specjalnego biosa wgrywać

żeby cos extra podkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...