Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj lub dzisiaj miał się ukazać ciekawy test nowych mobo na s.754;

rewelacyjnego Epoxa ,Abit ,MSI, wie ktoś może coś na ten temat?

Najlepiej jakiegoś linka!

 

pozdro.

1689537[/snapback]

Postaram się dzisiaj dorzucić do całego zestawienia wspomniane płyty - jak zresztą widzisz już zacząłem :)

 

Co do K8NE - mam już tą mobo i dzisiaj postaram się ją obadać :)

 

Aha jakbyście mi ewentyualnie powiedzieli na co mam szczególną uwagę zwrócić to to zrobię :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem F6...

 

faktycznie dodano duzo nowych ustawien pamieci :D szczegol ze nie wiem do czego jest polowa wiec nie zmieniam ;]

 

fajna opcja to podglad szybkosci ramu przy zmianie dzielnika :)

 

no i niestety dalej ta magiczna "granica 327" :/ to powinni poprawic i ucieszyc OC'erów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mij akie wy macie temp, ja po złąozeniu zalmana dalej 70 stopni na chipie, wy tez tak macie?

1689940[/snapback]

Jak ja założyłęm na DFI na nForce4 SLI radiator Cooler Master - nieco większy niż "złoty" zalman to mialem w stresie max 50 stopni, tyle,l że obudowy nie miałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, przez krótki moment temat o tej płycie był popularny ale niestety szybko się to skończyło icon_cry.gif , mam pytanie czy jest jakis BIOS do tej mobo zebym mógł ustawić mnożnik mniejszy niż 8?i czy coś z tym napieciem da się zrobić? (jaki BIOS jest wogóle najlepszy)? czekma na odpowiedzi bo chce wycisnac ostatni soki z tej płyty, osttani wynik to 337x8 i superpi 1m w 34 s icon_lol.gif

znalazłem jakiś najnowszy BIOS version 05.09.02, miał znim ktoś doczynienia, jak wrócę z rowerku to go chyba wgram, moze rozwiąże problem z napieciem...

 

 

update:

wgrałem własnie nowy BIOSik w którym wreszcie można zmieniac mnozniki od 5 do 9 i nrazie 340x7, bede testował ile max fsb z tego epoxa mozna wycignąć icon_wink3.gif

 

update2:

wgrałem najnowszego BIOSa i wkońcu problem z napięciami zniknął, mnożniki od 4 do 9 i można wkońcu obniżać napięcie, teraz to jest dobrze icon_lol.gif

344 to max fsb, ale tylko dlatego ze mnożnik htt mam na 3 a to daje juz grubu powyzej 1000 i pewnie dlatego dalej nie chce iść, a jak zmienie mnoznik htt na 2 albo 1 to wogóle się płytak nie uruchamia, sadze że gdyby te htt 2 wchodizło to fsb mozna by było podciągnąć jeszcze, ide dalej walczyć..

 

co o tym wszytkim sądzicie?

 

update3:

htt na mnozniku 2 chodzi tylko do szyny 265 wyżej już się nie włącza, a z htt 3 chodzi do 344, nie iwem juz o co chodzi mur.gif może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI odmiennie ustawia tą "resztę" timingów niż inne płyty. Ewentualnie dajesz im mniejsze napiecie.

1687064[/snapback]

C.d. zabawy DFI z D43

Zmieniłem w biosie ustawienia

CPU Thermal Trottling=dislabed

Alphy z auto przestawiłem następująco:

Max asynch latency=9ns

Read preamble time=6ns

Pozostałe alphy na auto

Podstawowe timingi ręcznie wartości poniżej

Moge powiedzieć że jest dużo lepiej(2kości w 1 i 2 slocie sata w 3 slocie)

1.Na 1T max=242MHz-2,5-3-3-8 na msi max=235MHz 2,5-3-3-8

2 Na 2T max=258MHz 3-3-3-8 na msi było max=270MHz 3-3-3-8

Wygląda na to,że dfi wyżej wyciąga memki na 1T i trochę niżej na 2T(chociaż tutaj jeszcze się nie poddaję) jak przystało na rasowego wyścigowca.

To na razie tyle c.d.n.

 

@marek.t

 

Miałem tego Epoxa (3J) i z powodu tych napięć ją wymieniłem,chociaż wiedziałem ,że jest mocna.

Jak mówisz w nowym biosie można obniżać napięcia więc powinno być ok.

Może w kolejnym biosie będzie mnożnik ht x 2,5 i wtedy płytka naprawdę będzie spoko.

Jak wygląda obecnie regulacja Vcore (od ilu do ilu i co jaki krok)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci, a jakie napięcie dajesz na pamięci?

1690292[/snapback]

2,8V przy niższych czestotliwościach 2,7V,(to hynixy dt powyżej 2,8V nic nie daje)

 

Edit

Widzę,że też masz hyny napisz cos więcej jak Ci chodzą ew jak masz ustawione alphy,bo ja z dfi dopiero zaczynam jazdę.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, przez krótki moment temat o tej płycie był popularny ale niestety szybko się to skończyło...

1690091[/snapback]

po 1. w calym Twoim poscie nie padla nazwa plyty (mozna to oczywiscie wyczytac z sygnatury, no ale wiadomo...)

 

po 2. mieszasz pojecia: HTT=FSB, a HT=HyperTransport

 

po 3. dziwne masz w poscie te update'y bo nie widac bys posta edytowl chociaz raz :D strasznie dziwnie sie to czyta :)))))

 

po 4. na poczatku pytasz o bios, w ktorym bedziesz mogl zmienic mnoznik, potem takowy znajdujesz, a na koncu pytasz co o tym sadzimy... ja Ci mowie ze nic, ale Twoj post dzis rox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym różni się rewizja 1.0 od 1.1 płyty Gigabyte K8NS - szczególnie zależy mi na informacjach w kwestii potencjału OC (lepszy, gorszy, bez różnicy).

 

(w opisie produktu i w instrukcji ze strony Gigabyte'a nic nie znalazłem, Google też nic nie znalazło na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym różni się rewizja 1.0 od 1.1 płyty Gigabyte K8NS - szczególnie zależy mi na informacjach w kwestii potencjału OC (lepszy, gorszy, bez różnicy).

 

(w opisie produktu i w instrukcji ze strony Gigabyte'a nic nie znalazłem, Google też nic nie znalazło na forum)

1690931[/snapback]

Tutaj masz info na temat K8NS 2.0 : http://egielda.com.pl/?str=art&id=158-15

 

Tam też znajdziesz link do wersji 1.1 oraz przecyztasz o różnicach :)

 

 

@ szymek66a

Zaraz będzie - wlaśnie z nią walczę :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marek.t

 

Miałem tego Epoxa (3J) i z powodu tych napięć ją wymieniłem,chociaż wiedziałem ,że jest mocna.

Jak mówisz w nowym biosie można obniżać napięcia więc powinno być ok.

Może w kolejnym biosie będzie mnożnik ht x 2,5 i wtedy płytka naprawdę będzie spoko.

Jak wygląda obecnie regulacja Vcore (od ilu do ilu i co jaki krok)

1690254[/snapback]

regulacja jest co 0.05v

max podwyzszyć napięcie można o 0.25v a obnizyć o 0.3v chyba :wink:

 

 

nie moge nic z tym ht wykombionować na mnozniku 2 idzie do 265 dokłądnie i dalej nie chce ruszyć, a na 3 leci juz do 344 :mur: tylko że 3x344 to już jest 1032 co jest jest zbyt duża częstotliwością dla tej płyty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem test Focusa dot. mobo EpoX 8KDA3I rev3.2 i bardzo mi się spodobał. :wink:

Cieszyć może że EpoX poszedł po rozum do głowy i znacznie poprawił rev3 w porównaniu do poprzednich ,w przeciwieństwie do MSI i GA którzy to rev2 na nF3 poobcinali z możliwości oc. Pozostaje mieć nadzieję że ta dwójka wyda rev3 które znacznie poprawią oc mobo.

W segmencie płyt ekonomicznych na nF3 (s754) też chcemy mieć duże możliwości oc :lol: prawda?

 

Edit:

@marek.t

Dzieki za info dot Vcore. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy nowego króla wśród tanich płyt. Gdyby nie ten dzwiek to byłby godny nastepca gb k8ns rev 1.1. Jest jeszcze chyba ta płyta z końcówką j z alc 850 ale już nieco droższa....

 

Jak dla mnie szkoda,ze gb pooszczędzał na rev 2.0 bo 1.1 jest na[prawde świetna i do tego ma coraz lepsze biosy- epoxik zbliżył sie biosem do poziomu ok f15 gb.A f17 gb jest nieco lepszy jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Epox EP-8KDA3J z tego co sie dowiedziałem to róznica tylko w dzwiękówce a w cenie ok 100zł tylko nie wiadomo czy ten model jest juz takrze w poprawionej rewizji mianowicie 3.2.

 

A co do Epox EP-8KDA3I zna ktos sklepy w których juz mozna dostac ta mobo w tej poprawionej rewizji rewizji 3.2 <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększ zdjęcie      Epox (nie polecamy, nie sprzedajemy)      Epox      Sprawdź

cenę!  Dodaj do porównania

OPINIA ZNAK Centrum Komputerowe. Ze względu na dużą awaryjność płyt Epox zaprzestaliśmy ich sprzedaży. Nasze wyliczenia oparte na stosunku sprzedanych płyt do ilości awarii dowodzą, że płyty Epox są kilkukrotnie bardziej awaryjne od płyt np.. Gigabyte na których w chwili obecnej opieramy montaż komputerów. Do tego ceny płyt Epox są na podobnym poziomie co ceny płyt Gigabyte czy Microstara. Jak wiadomo płyta główna jest kluczowym elementem każdego komputera i jej wymiana czy usterka powoduje zawsze największe kłopoty, dlatego też postanowiliśmy usunąc płyty Epox z naszej oferty. Piotr Doliński

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem test Focusa dot. mobo 1691206[/snapback]

Dzięki :)

 

Generalnie wolałbym tego Epoxa niż Gigabyte, ale BIOS F17 do K8NS rev 1.1 daje fajne dzielniki pamięci takie jak w DFI więc jak widać Gigabyte nadal bez konkurencji :D

 

Co do 8KDA3J - za tą cenę to się kupi 8KDA3I oraz SB Live!

 

Co do awaryjności płyt Epox - te plyty nigdy nie wyróżniały się pod względem awaryjności. Problemem jest jednak tutaj dystrybutor Pronox, który to często dość kiepsko realizuje gwarancje - stąd może być taka a nie inna opinia firmy znak.pl. Dodatkowo moge powiedzieć, że prawie wszystkie krakowskie sklepy komputerowe raz kupują od Pronoxu, a raz nie - to jest taka trochę dziwna firma, ale sprzedaje Epoxa i to jest najwazniejsze :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...