Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

tylko nawet jakby miał sprawdzac te proce, a jak słaby to oddać, to musi byc to primo duży sklep, po drugie primo, musi to byc oem

no a ja moze nei mam padaczki, ale tez nie jest dobrze 2400@1.55v :wink:

1732000[/snapback]

to tyle co ja na swoim 32 bitowcu..to moza ja mam sie przestać dołować zę strasznie cinki?

 

 

A tak przy okazji Dawidsfuturx@edii miałeś 32 bit teraz 64 i znowu tylk o2.4 ghz? masz pecha chłopie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam wlasnie blisko proline ale nie wiem czy mi sie zgodza na cos takiego :| pozatym mam moze z 10 takich mniejszych ale oni do oc'erow nie palaja entuzjazmem

btw sa moze jakies "wybrane" serie ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

dokąłdnie tomcat, miałem 2600 (sam wiesz co i jak :wink: ), 2400 chyba wiecej nie pociagnął, teraz 2800 64bit, kupywany w tmy czesci co wszyscy mieli z 2600mhz na napieci maks 1.5, ja znowu mam pecha, nie mam szczescia do tych sempronów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 2.4 ghz to już ładny potworek sie robi z sempika-masz proca lepszego od xp mniej grzejacego sie, z obsługą 64 bit i do tego na gwarze. Ja bym sie nie zastanawiał długo ale jednak ppkombinował nad dobrym procem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tylko ja tak narzekam na proca, a to może byc mój pech zwiazany z gigabyte :D

na poczatku w ogóle nei chciał iść na 2400, na żadnym napięciu, dąłem na chipset zalamnka niebieskiego, dalj nic, temp ta sama, poddałem sie, dąłem teraz nawiwe na radiator z chipsetu(stand radiator) i daje 2400 i na 1.55v, wiec moze to i wina płytki, ale ze te [ciach!]e@ sempy nie mają c'in'q to nie wiem czy to wina proca czy płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam wlasnie blisko proline ale nie wiem czy mi sie zgodza na cos takiego :| pozatym mam moze z 10 takich mniejszych ale oni do oc'erow nie palaja entuzjazmem

1732010[/snapback]

Sklepy dostają procesory seriami więc to nie ma znaczenia. Tydzień temu kupowałem w SPAT'cie (100 metrów za ProLine'm) Semprona 2600+ 64-bit OEM za 222zł - chodzi 2480Mhz na defaultowym Vcore (a może nawet więcej ale jeszcze się nie bawiłem). Trzy tygodnie temu takiego samego w CEI (300 metrów od ProLine'a) i dla 8x300HTT potrzebuje 1,45Vcore - jednym słowem "Rydzyk - fizyk" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nietypowo, bo spytam ja ze wsparciem platformy

s754 pod linuxem?

Orientujecie się trochę?

Przy takiej relacji ceny do wydajności to chyba naprawdę niezłe rozwiązanie na domowy serwerek/HTPC pod kilkoma warunkami:

1. czy intensywna praca dysków nie zamula systemu?

bylo wspomniane nagrywanie dvd, kto wie, może z hdd jest tak samo

mialem tak na nf2 swego czasu - cokolwiek z dyskiem 100% utylizacji :(

2. jak stabilne jest to wszsytko przez dluższy czas, szczególnie przy nieco ostrzejszych timingach pamięci?

dla serwerów 24h w prime, to nie jest stabilność IMHO

3. Cool'nQuiet jest fajniutkie, ale jak ze zuzyciem prądu całego systemu? Wpiąłbym to w Chiefteca 420W tak na wyrost :D

 

Przeglądając ofertę rozważam:

Asus K8N8X -189zl tania, stabilna?

 

Szkoda tylko, że z PCI-E tak licho, bo to by było coś na lata - za 5 lat za grosze wstawiło by się x1800 zeby pogladac HDTV..

Aktualnie w takim kompie wystarczy mi pII 450MHz, ale chcę złożyć coś na wyrost, żeby nic nie zmieniać przez dlugi czas, wszak taki serwerek może być wszechstronny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Asusa K8N... i już sie zorientowałem że nie ma Vcore w Sępach 2600... BIOS zmieniłem z 1006 na 1009 ale nic... tylko wskazał że wykrył CPU :? Jak odblokować te możliwość Vcore... bo mi bez Vcore Semp idzie max 240... to daje 1920Mhz...

 

No normalnie mi sie Frezer marnuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Asusa K8N... i już sie zorientowałem że nie ma Vcore w Sępach 2600... BIOS zmieniłem z 1006 na 1009 ale nic... tylko wskazał że wykrył CPU :?  Jak odblokować te możliwość Vcore... bo mi bez Vcore Semp idzie max 240... to daje 1920Mhz...

 

No normalnie mi sie Frezer marnuje...

1735202[/snapback]

Chyba się nie da. Pozostają ci tylko mody... trzeba było pomyśleć wcześniej co się kupuje.

 

swoją drogą to strasznie mało masz tych MHz nawet jak bez zmiany Vcore....

 

@_c@lina

 

Asus specjalnie zablokował tą opcje dla Sempronów więc w oficjalnym biosie raczej już tego nie wprowadzą... zostają mody i może kiedyś doczekamy się jakiś robudowanych nieoficjalnych biosów.

 

 

 

Czy większość płyt na socket 939 i 754 ma opcję regulacji prędkości obrotowej wentylatora na CPU? Proszę o podanie jakiegoś modelu firm Gigabyte, Asus gdzie wspomniana regulacja na 100% się znajduje.

Asus K8N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Asusa K8N... i już sie zorientowałem że nie ma Vcore w Sępach 2600... BIOS zmieniłem z 1006 na 1009 ale nic... tylko wskazał że wykrył CPU :?  Jak odblokować te możliwość Vcore... bo mi bez Vcore Semp idzie max 240... to daje 1920Mhz...

 

No normalnie mi sie Frezer marnuje...

1735202[/snapback]

tylko vmod , jest bardzo prosty opis tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zmieniam akurat "zapasowego" kompa,zastanawiam się nad TĄ PŁYTĄ co o niej sadzicie??w koncu to odpowiednik nf4 tylko ze z grafą...i jeszcze pytanie ktorego sempa wybrac... 2600+BOX moge miec za 244 a 2800+ jakies 50zl roznicy.Czy oplaca sie brac tego drozszego??duza bedzie roznica w podkrecalnosci lub wydajnosci??

a i jeszcze jedno czy ta karta zintegrowana bedzie wydajniejsza od fx5200 128 64bit @ 315/425??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz gest Kozakiewicza?

1735933[/snapback]

dziecko, wiesz co to jest ironia?

z takim poziomem wypowiedzi to wracaj do piaskownicy...;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie zmieniam akurat "zapasowego" kompa,zastanawiam się nad TĄ PŁYTĄ co o niej sadzicie??w koncu to odpowiednik nf4 tylko ze z grafą...i jeszcze pytanie ktorego sempa wybrac... 2600+BOX moge miec za 244 a 2800+ jakies 50zl roznicy.Czy oplaca sie brac tego drozszego??duza bedzie roznica w podkrecalnosci lub wydajnosci??

a i jeszcze jedno czy ta karta zintegrowana bedzie wydajniejsza od fx5200 128 64bit @ 315/425??

To co napiszecie cos na temat tej zmiany??przesiadam sie na 754 znaczy zapasowym kompie :P zastanawiam sie nad ASROCKiem K8NF4G GF 6100 i Biostar 6100-M7 lub TF6100 ktora z tych plytek bedzie najlepsza do o/c?? w gre wchodzą raczej tylko te 3...poniewaz mają jako taką grafe zintegrowaną.I w koncu jakiego proca najlepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>??czytalem troche i wychodzi na 2600+ ale nie doczytalem jaka jest roznica wydajnosci przy wiekszym cache l2 256kb w 2800+ w porownaniu do 2600+ i jego 128kb L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - swoją drogą bardzo fajna ta płytka.

1737001[/snapback]

oj nie wiesz co mowisz....plyta "poki co shit"...nie wiem...moze jakis nowszy bios rozwiaze problemy jakie maja ludzie z ta plyta(w tym ja) :( Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiesz co mowisz....plyta "puki co shit"...nie wiem...moze jakis nowszy bios rozwiaze problemy jakie maja ludzie z ta plyta(w tym ja) :(

1737220[/snapback]

pisze sie póki :P

 

ja problemow z plyta nie mam, widocznie trafil mi sie bardzo dobry egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...