Skocz do zawartości
fr4

Ktory Defragmentator Jest Najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie tak jak w tytule... Ktory progs tego typu polecacie, bo troche tego softu jest i ciezko sie zdecydowac :D. Jak wyglada sprawa szybkosci, wydajnosci, dodatkowych funkcji itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak jak w tytule... Ktory progs tego typu polecacie, bo troche tego softu jest i ciezko sie zdecydowac :D. Jak wyglada sprawa szybkosci, wydajnosci, dodatkowych funkcji itp...

1384079[/snapback]

rowniez przylaczam sie do pytania.. osobiscie uzywam O&O Defrag ServerEdition v6.0.609 ale moze jest cos wydajniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perfectdisc - demo ma 30 dni, warto się zainteresować, moja firma kupiła i skapła mi jedna licencja - program naprawde wart swej ceny, choć jest dość drogi

 

dodam, że zakup poprzedzony był dość dokładnymi testami OO defraga, diskkeepera i perfectdisca właśnie - PD wg. opinii szefostwa postarał się najlepiej

 

z tego co wiem, demo PD po expiracji można odinstalować i zainstalować jeszcze raz - i działa kolejne 30 dni - tak było w wersji 6. teraz jest 7 i nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys korzystalem ze Speed Diska, skladnika Norton Utilities...

W miedzyczasie korzystalem troche z Diskeepera... ale mi sie nie spodobal.

Ostatnio uzywalem O&O Defrag Professional Edition 8 - fajny, ale troche wolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton podobal mi sie kiedys. Nowy, jak dla mnie, jest beznadziejny... caly czas cos mi sie w nim nie pasuje.

A co do WinDoctor - to narzedzie jest zbedne i nie odczulem, zeby cokolwiek kiedykolwiek naprawilo... Moze chciales powiedziec Norton Disk Doctor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfectdisk jest bardzo dobry. Wersja 6(trial) jak ktoś napisał wyżej działa po ponownej instalacji.

 

Speed disk nortona to jakieś nieporozumienie. Do NTFS się w ogóle nie nadaje, a na FAT nie daje nic poza szybkością. Defragmentacja jest niedokładna. Już lepiej działa defragmentator z win9x, tylko ze wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest identycznie to samo, tyle ze na win2003 tylko wersja server sie chce instalowac.

 

aaa tak przy okazji...na partycji z fat32 wszystkie katalogi mam jako LOCKED i przez to nie moge do konca dokonac defragmentacji. Probowalem różnych programów i zaden nie poradził, poprzenoszą pare plikow i pisze ze zrobione, mimo ze prawie nic nie zdefragmetowaly. W procesach porządek, zaden nie korzysta z jakis katalogów. System czysty od jakichkowiek smieci. Nie wiem co jest grane.

Edytowane przez v1ru5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: używam programu perfect disk i nie działa mi defragmentacja offline tzn program mówi, że nie można zamknąć partycji i pyta się czy chcę, aby zoptymalizował pliki na danej partycji przy następnym restarcie....klikam na yes, restartuje, pojawia się ten niebieski ekran, analizuje się, dochodzi do kilkudziesięciu % i koniec, system włącza się dalej....

Edytowane przez Histek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nierozumię co Ci w tym nie pasuje?? jak Ci to przeszkadza to włącz samą defragmentacje bez SmartPlacment :P

 

mam problem z tym programem (perfectdisc), dwa razy mi sie to już zdażyło (na jednym systemie i na drugim po reinstalacji), zawsze po ok. 2-4tygodniach od zainstalowania

post-120162-1146503938_thumb.jpg

 

wie ktoś dlaczego tak się dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kiefyś postanowiłem wypróbować inny program niż windowsowy i zainstalowałem o&o i miałem jakiś błąd przy uruchamianiu i się wszędzie pozamieniał standardowy na o&o i musiałem formata walić, bo uninstall nic nie dał i od tego czasu jestem zrażony i korzystam cały czas ze standardowego...

 

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ktoś odkopał temat (i nie wyjdę na archeologa), to zapytam...

 

W Windows 98/SE defragmentacja układa bardzo ładnie wszystkie pliki - łączy w całość i przesuwa na początek nie pozostawiająć ani jednej dziury. Wynikiem nie jest może idealne rozmieszczenie plików pod względem wydajności, ale takie rozmieszczenie (brak dziur) zapobiega szybkiej, ponownej fragmentacji dysku.

 

Poczynając jednak od Windows 2000, oryginalny defragmentator łączy pliki w całość, ale zostawia okropne dziury i nawet po setnym uruchomieniu pod rząd, dysk nadal wyglada jak ser szwajcarski. Taką samą wiochę odstawia ten O&O.

 

Czy jest jeszcze na rynku jakiś program, który dobrze defragmentuje dysk? Szczególnie NTFS - mam 65GB bardzo pociętych danych, do których defragmentator 98 nie ma dostępu (z oczywistych powodów).

 

Ewentualnie, czy jesteście w stanie mnie przekonać (używając sensownych argumentów popartych dowodami, testami, wykresami), iż taki PerfectDisk lub którykolwiek inny program (z tutaj wymienionych) skutecznie defragmentuje dysk?

 

Edit: Jutro sprawdzę, bo dziś juz trochę późno na defragmentacje nawet najmniejszej partycji.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O PerfectDisc w wersji 7.0 mogę co nieco powiedzieć (taki używam):

- jest dość szybki (raczej szybszy od tego z windowsa),

- nie zostawia dziur,

- a jak wygląda dysk po defragmentacji - patrz screny

 

Pierwszy scren to dysk po defragmentacji, ale używany przez 4 dni (patrz data) a jak każdy wie, na dysku systemowym przez cztery dni dużo sie dzieje

post-120162-1146848037_thumb.jpg

Drugi scren to mój drugi dysk systemowy ale nie był używany od czasu defragmentacji (więc widok tak jak zaraz po defragmentacji)

post-120162-1146848055_thumb.jpg

Na pierwszym screnie zamieściłem okno programu całe bo jest tam legenda i daty jak defragmentowałem dysk c

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w zasadzie każdy używa tego co mu pasuje więc fr4 możesz sobie wybrać i do dzieła, a najlepiej sprawdź te najcześciej polecane. Ja, któregoś pięknego dnie usiadłem i sprawdziłem perfect diska diskeepera i oo, i to własnie ten 3 przypadł mi do gustu najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na partycjach NTFS zawsze sa jakies katalogi i pliki w uzyciu, oznaczone jako LOCKED, nie do ruszenia przez defragmentatora. Siłą rzeczy w ich sąsiedztwiem albo miedzy nimi zostają luki w ktore program nie moze wcisnąc pliku, albo wcisnie mniejszy niz dziura. Chyba nic sie juz na to nie poradzi. W O&O mozna stworzyc task-zadanie i ustawic defragmentacje przy kolejnym uruchomieniu systemu, zanim wiekszosc usług sie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pierwszy scren to dysk po defragmentacji, ale używany przez 4 dni (patrz data) a jak każdy wie, na dysku systemowym przez cztery dni dużo sie dzieje

(...)

wyrzuć TEMP i Program Files (tylko dla nie systemowych programów), Dokumenty na osobną partycje, a na pewno zauważysz zmniejszenie tempa fragmentacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś SpeedDisk z NU 3.0 rządził. Później było już tylko gorzej.

Diskeeper jest dobry bo defragmentuje w tle, ale nigdy nie kończy.

Obecnie używam Perfect Diska i to jest to. Dawno już nie widziałem, żeby jakiś program tak szybko układał dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie na temat, ale ile czasu defragmentuje u was PerfectDisk? Czy to normalne, aby jedną 30GB partycję defragmentował ponad 6 godzin? :blink:

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zalezy od wielu czynnikow.

Ale najbardziej wplywajacym na czas, jest ilosc wolnego miejsca.

Dysk 30GB z 10GB wolnego napewno szybciej sie zdefragmentuje niz z 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość utraty danych podczas defragmentacji?

 

Firma, która zrobiła perfectdiska chwali się, że dostali licencję Microsoftu. Należy się tym cieszyć czy raczej martwić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...